שוב המכמ מושבת

לא מפתיע, זה הרי מכ"ם מיושן ותקול לפרקים, צריך חדש ומודרני

אם יש כזה דבר, השאלה מאיפה יש לשמ"ט את התקציב הדרוש
?

ariecohen34

New member
תשובה של מנהל השמט

כפי שאתה יודע היטב - לחזאי השירות המטאורולוגי יש גישה גם למכ"מים צבאיים וגם למערכת זיהוי ברקים ולפיכך גם כאשר מכ"מ העננים מושבת, הם מסוגלים לזהות התפתחות של ענני סערה ולהוציא אזהרות בזמן. כך שאין כאן עניין של "הצלת חיים" אלא עניין של חובבי מזג אוויר שהתמכרו לתמונות היפות בתדירות הגבוהה ולא מתאים להם פתאום לחזור ולהסתכל בתמונות הלווין. אז בוא לא נתלהם...

https://he-il.facebook.com/talshamay534/
דפדפו בתגובות למטה

אם אכן זוהי תגובת מנהל השרמ"ט וגם אם לא

אני בטוח שהחזאים מסוגלים לבצע את עבודתם גם ללא המכ"ם ה"ציבורי". יש בידם ידע, נתונים ומקורות רבים.
אבל, התחזית היא איננה ספציפיח-נקודתית. מה שמאפשר הצפיה במכ"ם. אני משתמש בו הרבה לתכנון מהלכי. נכון שהדבר איננו בחזקת "סכנת נפש" אבל גם להרטב עד לשד העצמות או לדשדש בזרימות ברחובות - זה איננו תענוג גדול בלשון המעטה.
אני מקווה שהמכ"ם ישוב לתפעול תקין בהקדם.

הפרבולה

New member
הוא טועה, זה לא עניין של רק חובבי מזג אוויר

הרבה אנשים משתמשים במכ"ם גשם לתכנן את צעדיהם לטווח הקצר , האם לצאת מהבית לביצוע עבודות בחוץ, הובלות, טיול, הורדת כביסה מהחבל....
זה שירות בסיסי שהמדינה צריכה לתת לציבור .

ariecohen34

New member
הכי קל לשנות נושא , ככה זה משרדים ממשלתיים.

מדוע לא פרסמת פוסט נזעם על כך שהמכ"מ של רשות המים/מקורות אינו עובד ואינו משדר תמונות לציבור? הוא רק בן 5 שנים - זה לא מחדל?

anuterhi

New member
נכון מאוד!

אני לדוגמה מתניידת ברגל ובתחבורה ציבורית ובגלל זה מתכננת לפי מכ"מ את היציאה שלי מהבית / משרד יום יום! עכשיו זה ממש חסר לי!

refael22

Member
היה צריך להיסגר בפרטי טל ושאר הותיקים מכירים ומוכרים בשמ"ט

מיותר לגמרי

askaba

New member
ק.מזרע 16.0 מ"מ המערכת. 168.6 העונה

סה"כ הגשם היומי שירד עד יום ד' 18.12.18 בשעה 08:00 4.3 מ"מ
סה"כ פרק הגשם האחרון 16.0 מ"מ
מ"מ ממוצע ממוצע מצטבר
סה"כ בחודש אוקטובר 12.4 15 16
סה"כ בחודש נובמבר 48.8 59 75
סה"כ בחודש דצמבר 107.4 118 193

סה"כ העונה 168.6 500
סה"כ בעונה שעברה 521.2 מ"מ

סיביליה

New member
והנה התשובה במלואה... לטל שמאי.

טל - הפוסט הזה מיותר. אם לא היית מכיר אותי, אותנו, אז הייתי מבין את הרצון לעשות רעש ולנסות לעשות שינוי. אבל במקרה הזה - יכולת פשוט להרים טלפון ולדבר ולשאול, לפני שאתה קובע קביעות כאלו ואחרות בתפוצת נאט"ו. השירות המטאורולוגי (במשרד התחבורה) לא חיכה לפוסט הזועם הזה אלא נמצא כבר מספר חודשים במהלך לסקר טכני של המערכת על מנת לזהות האם נכון לשדרג אותה או להחליף אותה. למרות גילו המתקדם של המכ"מ - הוא המכ"מ האזרחי היחיד שממשיך לפעול כבר מעל 20 שנה ברציפות בשל תחזוקה מסורה והשקעת משאבים רבים. מדוע לא פרסמת פוסט נזעם על כך שהמכ"מ של רשות המים/מקורות אינו עובד ואינו משדר תמונות לציבור? הוא רק בן 5 שנים - זה לא מחדל?
&nbsp
אם המסקנה של הסקר הטכני תהיה שהגיע הזמן לרכוש מכ"מ חדש - נעשה זאת. משרד התחבורה לא יפריע אלא יסייע בהשגת התקציב הנדרש. מדובר על השקעה של כ 10 מליון שקלים (עוד לפני שמתחילים לשלם על תחזוקה). לפני שאנחנו עושים השקעה בהיקף כזה של כספי המיסים, אנחנו מנסים לבדוק האם ההוצאה הזו הכרחית. לדוגמא - האם ע"י רכש של רכיבים ב 100-200 אלף ש"ח ניתן להבריא את המכ"מ או שמדובר ב total loss . זו אחריות תקציבית ולא מחדל.
&nbsp
כפי שאתה יודע היטב - לחזאי השירות המטאורולוגי יש גישה גם למכ"מים צבאיים וגם למערכת זיהוי ברקים ולפיכך גם כאשר מכ"מ העננים מושבת, הם מסוגלים לזהות התפתחות של ענני סערה ולהוציא אזהרות בזמן. כך שאין כאן עניין של "הצלת חיים" אלא עניין של חובבי מזג אוויר שהתמכרו לתמונות היפות בתדירות הגבוהה ולא מתאים להם פתאום לחזור ולהסתכל בתמונות הלווין. אז בוא לא נתלהם...
&nbsp
מקבל לחלוטין שנכון שיהיה מכ"מ תקין וזמין לציבור, אבל נא להוריד את הלהבות וכרגע - פשוט לחכות בסבלנות, בדיוק כפי שהיית עושה אם המכונית שלך היתה מתקלקלת והיה צורך להכניס אותה לטיפול במוסך למספר ימים

holon96

New member
זה שירות ציבורי שצריך להיות ממומן

לחובבים שבפורומים ובקבוצות יש דרך לזהות באמצעות תצלים, מכם ירדני, ואת השיטה שיניב ריז הציע.
זה מיועד לאלה שפחות בקיאים דווקא ורוצים לראות אם מתקרב גשם אליהם.

למעלה