עדכוני מודלים לבוקר - שקע קפריסאי נשמר לסופ"ש

יניב ריז

New member
עדכוני מודלים לבוקר - שקע קפריסאי נשמר לסופ"ש

נראה כמו שקע של יומיים ששיאו בשישי.

מה יקרה אח"כ? כרגע המודלים ביצקו את ההמשך, אבל יש להם עוד זמן לחזור בהם ולהכות על טורנדו.

בינתים מידעון לעדכון המערכת הולכת ונעלמת

בקיצור ללפ. נקוה 'בדצמבר. נתחיל לראות מערכות נורמליות ולא מקומי

הפרבולה

New member
עידכוני ערב צופים התרכסות והתחממות החל מתחילת שבוע הבא

השקע רום שישפיע עלינו בסוף שבוע ויגרום לגשם מקומי מיד פעם מרביעי עד שישי בורח בהמשך מערבה.
מההבטחות הגדולות שראינו במודלים לפני כמה ימים לא נשאר הרבה.

במקום 200 מ''מ של גשם קיבלנו 25

250 מ''מ של רקטות. אגב מבצע עמוד ענן היה גם ממש בתקופה הזו. ושבוע אחרי המבצע היה מערכת נהדרת

בעצם בעדכון ערב , מחסל לנו את הפנטזיות והחלומות .

האפיקיות בצעד לא שגרתי בורחת עד מרוקו ,, לכל החברים שגרים במישור החוף , שרצו לקנות סירות , ממליץ לאחסן את הסירות לפעם הבא ..

guprnds

Active member
האם אתה מופתע?

פעם אחר פעם מניחים כאן רבים וטובים (ואתה בכללם) מפות ל- 8-10 ימים קדימה, וכולנו יודעים שהתממשותן מצייתת להטלת מטבע...

הפרבולה

New member
נכון , ונמשיך להסתכל על מפות לטווחים ארוכים ואף להביא אותם

לכאן אם הם יראו דברים מענינים.

הפרבולה

New member
כי זה מענין ויש קורלציה בין הטווח הרחוק של 7-10 ימים

למה שקורה בפועל, וגם הפעם מה שראינו לפני כמה ימים דומה למה שרואים עכשיו מבחינה סינופטית, ירידת שקע רום מצפון לכיוונינו, רק ש"קצת" התזוזה שלו מערבה בעידכונים האחרונים משנה מבחינתינו את כל התמונה.
&nbsp
אין פה שום הונאה ושום אשלייות, כולנו מכירים כבר את הסיכויים הקטנים להתממשות מדויקת של הטווח הרחוק מי שרוצה "תחזית בטוחה" ל 4 ימים יכול ללכת לאתר השמ"ט, אפילו בטלוויזיה נותנים תחזית ל 7 ימים קדימה.
&nbsp
&nbsp

guprnds

Active member

לא הבנתי, קורלציה בין מה למה?
"אפילו בטלוויזיה..." זה הסטנדרט שאנחנו מנסים לאמץ כאן? טלוויזיה?

הפרבולה

New member
קורלציה בין גובה 500מב החזוי לבין הגובה בפועל אחרי X ימים

מהגרף המצורף ׁ ׁ ( אוגוסט 2013 ) רואים שגם אחרי X=8 ימים הקורלציה שווה בערך 0.6 ואחרי 10 ימים 0.4 לרוב המודלים

guprnds

Active member
חודש אגוסט?! יש לך גרף של אוקטובר? של נובמבר?

כיצד מוגדר כאן המתאם ומדוע לדעתך 0.6 הוא מתאם גבוה? ובכל מקרה מתאם איננו מעיד על סיבתיות (אם כי סיבתיות גוררת מתאם). משתנים רבים לוקחים חלק בבניית תחזית ובאנליזה של סינופטיקה, ו- 500 מ"ב הוא רק אחד מהם. האם אתה יודע כיצד לחשב את המתאם המשותף?

קח נקודת ציון גיאוגרפית ותן תחזיות חמישה ימים קדימה. עשה זאת שלוש עונות (סתיו, חורף, אביב). בוא נראה איזה מתאם נקבל.

הפרבולה

New member
עד כמה שזכור לי הגרפים לחודשים אחרים הם דומים

(שיהיה לי זמן אנסה לחפש,אני זוכר ששלמה הביא פעם הרבה גרפים כאלו כדי להראות איזה מודל יותר מדויק ) , בכל אופן הסטיסטיקה היא לא רק על ישראל ( שאצלינו אוגוסט הוא חודש יציב ) אולי על כל הכדור הצפוני.
לדעתי מדובר במתאם פירסון
https://he.wikipedia.org/wiki/מתאם_פירסון

את מה שהצעתה לי לעשות עשו ועושים כל הזמן, והגרף שצירפתי הוא אחד התוצאות שלהם, לדעתי עושים זאת גם בנקודות גאוגרפיות ספציפיות ובכל עונה .

למעלה