משבת מסתמנת מגמה של שקע עזה והצפות בדרום.

שוב ושוב ישנם כאלו המזלזלים בתחזית ובאזהרות

שוב הופעלו כוחות חילוץ להציל מטיילים בלתי אחראים משטפון "פתאומי" צפוי.
כפי הניראה, עד שלא יגבו מהמחולצים את הוצאות החילוץ, ימשיכו הם לסכן את עצמם ואת הכוחות המחלצים

יאן ו

New member
על טימטום צריך לשלם. זה מה יש. או שיעשו לפני ביטוח אקסטרים

לדעתי, ישנם מטיילים שפשוט טעו השיטפון הוא פתאומי וקשה לחיזוי

אני יותר בעד לשפוט אותם לכף זכות וערבות הדדית כולל חילוץ מטעם המדינה בעת צרה.
במידה שברור שהאיזור מסוכן והכבישים נחסמו האחראיות תהיה על המטייל בלבד.

מבלי להתייחס למקרה הנוכחי

היו כל כך הרבה אזהרות לגבי אפשרות לשטפונות, שמטילים זלזלו בהן וסכנו את חייהם וחיי מחלציהם.
זוהי בדיוק הבעיה, שהשטפון הוא פתאומי ומגיע מ"נו וור" וחייבים להיות מודעים לכך ולנקוט בכל אמצעי הזהירות. כולל ביטול הסיור בתוואי הנחל, במיוחד כאשר קיימות אזהרות לכך.

argamon

Member
החילוץ בנחל אוג:

https://bit.ly/2z1ddRr 

אין כל חשיבות לכמות הגשם ש"ירדה שם"

הזרימה העיקרית נובעת מגשם שירד באגן ההיקוות הגדול, שהתנקז אל ערוץ הזרימה של הנחל.
לפני השיטפון וגם במהלכו יתכנו שמים בהירים ושמש "קופחת" מעל הראש. פתאום השיטפון מגיע "משם מקום" וללא הזהרה, למי שאינו מקשיב להזהרות החוזרות ונשנות בתחזית ובאמצעים אחרים.
מי שמתכנן לטייל בנחל חייב לברר אצל הגורמים המוסמכים מהן המגבלות והאם הטיול בנחל הוא בטוח.

argamon

Member
ניצן פתחתי שאלה אצל אורי בץ:

ברוב המקרים אורי בץ מתייחס בדף שלו לדברים שאני כותב לו. אז אם הוא פעיל עכשיו בפייסבוק, יש סבירות גבוהה שהוא ישיב לי, ואעלה כאן את תשובתו.

argamon

Member
ניצן, קיבלתי תשובה מאורי בץ:

כנראה רק מלפני מספר דקות התפנה או ראה את השאלה שלי אורי בץ בפייסבוק והשיב על השאלה שלי עבורך:
אני מדביק למטה את השאלה שלי והתשובה של אורי ( אני נקרא בפייסבוק ishak fridman )

השאלה שלי:
Ishak Fridman .
אורי שבת שלום: האם ידוע לך אולי כמה מילימטר גשם ירד באזור נחל אוג ביום חמישי 9.11.18 בזמן חילוץ המטיילים?
התשובה של אורי בץ:
אורי בץ - יצחק פרידמן
ירדו כ8 ממ ב40 דקות

למעלה