סקירת השרב 25 ביולי 2018 השירות המטאורולוגי

אלון ל 2

New member
הלוואי ועד סוף הקיץ, כל האירועים יהיו שרבי בזק

ולא חלילה גלי חום שבהן קשה לנשום בגלל הלחות
ובטח ובטח שלא סופת האבק האיומה כמו שהיתה בספטמבר 2015.

אלון ל 2

New member
אכן.

גם בסוף אוגוסט 2015 היה לילה סיוטי עם טמפ' מינימום גבוהה במיוחד - 29 בת"א ו 28 בבית דגן.
בהרגשה הכוללת, אכן האבק עשה הרגשה איומה ומקווה מאד שלא יחזור.

מעדיף לסבול מ 46 מעלות בת"א ולא מאותם ימים.

אגב בסדום נרשמה אז טמפ' מינימום של 36.5 והיא חריגה מאד ביחס לכל נקודה אחרת בארץ.

לפני כחודש שמעתי על 42.6 כטמפ' המינימום הגבוהה ביותר בכדור הארץ (באזור המפרץ הפרסי). אימלללללההההה...

אין תלונות קיץ סביר ביותר עד כה

נדמה לי שאלה היו שני אירועים נפרדים

מה שאני מכנה "השרב הלח" היה באמצע אוגוסט 2015, ימים 16-17; הטמפ' היו בסביבות 33-34 מעלות במישור החוף, עם לחות לכיוון 70% ומעלה, ואני זוכר שזו הייתה זוועה שלא חוויתי כדוגמתה.

סופת האבק השתוללה בימים 9-12 בספטמבר, שאז בנוסף לחום גם אי אפשר היה לצאת החוצה. אני זוכר שבאחד מהימים האלה הייתה לי נסיעת עבודה ארוכה לדרום, עבדתי בחוץ בטמפ' של 38 מעלות, למרבה הפלא לא היה נורא במיוחד - באותו אזור היה יבש מאוד, ומטעמים ברורים לא הייתה קרינת שמש משמעותית בכלל.

אלון ל 2

New member
לגבי אמצע אוגוסט

גם אני זוכר זאת היטב וזה לאחר ה 2 באוגוסט שבו נמדדו בירושלים 40.8 ולאחר ה 7 באוגוסט שבו שרר שרב יבש במישור החוף.
&nbsp
הארוע של ה 16-17 היה קטסטרופאלי במישור החוף ולדעתי הוא מתחרה עם 9-12 בספטמבר שגם שם היה לח וטמפ' המינימום היו קיצוניות במיוחד ב 2 האירועים הללו.

אלון ל 2

New member
לפי סקירת השמ"ט נמדדו במישור החוף 35-37 מעלות בשילוב

לחויות של 60-70 אחוז.
זה נראה ערכים אפוקליפטיים ואני מקווה מאד שלא נחווה לעולם ערכים כאלו (מעדיף לסבול 45 מעלות במישור החוף).

למעלה