מה דעתכם על עדכון 06Z של גפס?

shlomobar

New member
מה דעתכם על עדכון 06Z של גפס?

ICON הגרמני מטביע את עוטף עזה

אם יתממש שינוי רציני במאזן הגשמים לחורף הדל הזה, ואפריל בדרך לפנתאון..

argamon

Member
גולדי למי שגדל עירוני קשה להבין את זה:

אני בן מושב , וגם אני כתבתי כאן בזמן האחרון שהדבר האחרון שהחקלאי רוצה עכשיו זה גשם רציני. במקרה הטוב במידה ולא ירד משהו רציני אפשר אחרי הגשם להפוך את החיטה הקצורה וזה הוצאות על מכונה שעושה זאת, ובמקרה הלא טוב של גשם רציני כאשר הקציר חטף הרבה מים, הכל נרקב וירד לטימיון.
כותבים פה שאלה של מה הבעיה לשים יריעת פוליאתילן לכיסוי. זה מראה על חוסר הבנה שמדובר בשטחים גדולים ולא בגינה לפני הבית ועד סיבות שזה לא אפשרי שזה ארוך מלהסביר כאן אבל אני מאמין שאתה גולדי יודע.
>> אי אפשר לכעוס על חלק מהתגובות המוזרות עבור מושבניק כיוון שהן לא נכתבות מרוע אלא מחוסר הבנה למישהו אשר גדל כנראה עירוני שלא מכיר את הבעיה של גשם לא בזמנו.

אז מה עושים חקלאים במקום שירודים גשמים כל השנה?

אף פעם לא הבנתי למה גשם יכול להרוס? הרי את הצמחיה כן משקים? ואת הירוקות ושאר הדברים?

הפרבולה

New member
גשם באפריל זה גשם בזמנו

כמעט כל שנה יש ארועי גשם באפריל בישראל, צריך להערך לכך מבחינה חקלאית.

מדברים אתך על מאות ואלפי דונמים ואתה משחק בנילון?

בכל העולם כיבוש שחת זו בעיה, באירופה בהרבה מקרים כובשים עשב דק שמתיבש תוך 3 ימים, ובמקרים אחרים הם נאלצים להפוך שוב ושוב את היבול
אצלינו בעיקר במישור חוף מעקב הלחות הגבוהה אנחנו נזקקים לשבועיים
גם התקצרות החורף העיקרי משפיעה כי קוצרים הרבה יותר מוקדם
לפני 30 שנה היינו רק מתחילים לקצור בסוף אפריל אבל גם אז היינו לפעמים אוכלים אותה בגשמי מאי

אלונזו3

New member
מה נסגר איתך ניצן ?? מתעקש להיות הזוי עם הניילונים האלה...

&nbsp
לא רק שזה לחלוטין לא ישים, גם העלויות אם היה ישים היו לא ריאליות. אז צא מזה ותבין שגשם עכשיו אחרי שקצרו את השחת זה רע מאוד לחקלאים. ככה זה. ועד שתהיה חקלאי ותכסה שדות קצורים בניילון להגנה מהגשם (כמה שזה נשמע הזוי חחח) אז תקבל את מה שאומרים לך ולא צריך להתווכח על כל דבר סתם לצורך הויכוח.

yuvalsh2

New member
מדוע עובר זמן כל כך רב בין הקציר לאיסוף ?

בעונת מעבר ישנם סיכויים גדולים לגשמים .מדוע אם כן לקחת את הסיכון ולהשאיר את השחת קצורה בשדה ימים רבים כל כך?

שימו לב - מפה חריגה בכל קנה מידה לסוף אפריל

אני לא באמת מאמין שכל זה יתממש, אבל מותר קצת לפנטז...
מפה חלומית

למעלה