ביום שישי הבא- 23.3.18 אנחנו בשעון קיץ

argamon

Member
ביום שישי הבא- 23.3.18 אנחנו בשעון קיץ

ביום שישי הבא 23.3.18 אנחנו אמורים לעבור לשעון קיץ אם לא יחליטו על שינוי:
> לפי מה שאמור להיות: שעון קיץ 2018 יחל בתאריך 23/03/2018 בשעה 02:00 , (בלילה שבין חמישי לשישי) , השעון יוזז קדימה לשעה 03:00 .

יובל 42

New member
מאיפה הוצאת את ה"אם לא יחליטו על שינוי"???

מועדי שעון קיץ וחורף קבועים כבר כמה שנים טובות בחוק ואין שום כוונה לשנות.
זה לא איזו החלטה שמתקבלת ברגע האחרון.

הייתי בטוח שהחוק מדבר על ליל שישי האחרון שלפני ה-02/04 בכל

שנה.
אולי בגלל שלמחרת חל ליל הסדר השנה, אז הקדימו בשבוע את הפעלת השעון.

יובל 42

New member
לא. החוק מדבר על יום שישי לפני יום ראשון האחרון של חודש מרץ.

שום קשר לפסח המוקדם השנה.

לשעון חורף עוברים ביום ראשון האחרון של אוקטובר.

אלון ל 2

New member
כבר כמעט בלתי אפשרי פסח בשעון חורף

זה קרה לאחרונה ב 2012 (אפשרי רק במחזוריות של 19 שנה ובתנאי שפסח חל ביום שלישי - יומיים לפני העברת השעון).

בדקתי והפעם הבאה שזה יקרה , 76 שנה לאחר הפעם הקודמת כלומר שנת 2088.

ולאחר מכן מישהו יודע מתי זה יקרה ????

התשובה המדהימה - לא יקרה יותר לעולם!!!!!

הסיבה לכך היא הפיגור בלוח השנה העברי לעומת הלועזי - על כל 200 שנה, יום אחד פיגור.
בעוד 1000 שנה פחות או יותר , אנחנו נפגוש גם בפסח שפולש לחודש מאי.

שעון חורף בישראל - מיותר לגמרי פוגע קשות באיכות החיים.

לדעתי, בישראל צריך להנהיג שעון קייץ כל השנה!

ממש לא , מה אתה צריך שיהיה לך חושך בנובמבר עד שמונה בבוקר?

ומה נעשה אנשים הדתיים שכן הולכים לעבודה בבוקר(כן אנחנו גם עובדים) ולא יכולים להתפלל לפני שעות מסוימות? אבל הכי מצחיק אותי שאומרים ששעון הקיץ חוסך למשק הישראלי חשמל במילונים, ואני שואל איפה? הרי ברגע שמחליפם לשעון קיץ אז בבוקר ניהיה חשוך יותר ככה שתאורת הרחוב עובדת בבוקר עוד שעה נוספת, (במקום בבערב) אורות במשררדים ובמקומות ציבורים בכל מקרה מדליקים, ובחום מזגנים וכו, הדבר היחיד שאולי נחמד בשעון קיץ זה נחמד לחזור מהעבודה כשיש עוד אור יום בחוץ, חוץ מזה לא רואה שום יתרון לשעון הזה,(ובלי קשר היום מתארך ככה שהאור יום נמשך יותר זמן בגללל העונה) אם כבר אני היתי מעדיף הפוך שעון חורף בקיץ ושעון קיץ בחורף

אז תקום שעה אחת קודם כל השנה

"שעון חורף", מה שנקרא באנגלית standard time, זה בעצם איזור הזמן המקורי שלנו. שעון קיץ זאת רק המצאה מאוחרת של הזזה עונתית שעה אחת קדימה.

כנראה שאתה לא מסתדר עם השעות שבהם החברה והמשק מתנהלים. לכן עדיף לך להזיז את כל סדר היום שלך שעה או אפילו שלוש שעות אחורה וככה לשקר לעצמך כאילו יש שקיעה גם ב-23 בלילה.

itziky

New member
נכון, אבל...

גם השעון הסטנדרטי ה"מקורי" הוא המצאה - מהבחינה הזו שהכדור מחולק לאיזורי זמן - כל איזור הוא ברוחב 360/24 = 15 מעלות.
למעשה רק באמצע איזור הזמן, השעה מתאימה בדיוק - כלומר צהרי היום ב שעה 12.
אנחנו נמצאים בחלק המזרחי של איזור הזמן ולכן אצלנו חצות היום מוקדם יחסית ב 11:30-11:40 (תלוי בעונה).
כך ששעון קיץ אצלנו הוא קצת יותר "לא טבעי" משעון החורף ה"סטנדרטי".

למעלה