ק. מזרע 7.7 מ"צ 85% בשעה 06:00

יובל 42

New member
היה פסח חורפי לגמרי

אבל הוא זכור יותר בגלל הטבח במלון פארק בנתניה שאירע בליל הסדר ומבצע חומת מגן שהיה בעקבותיו ככה שהיה קשה ממש להנות מאותן מערכות ומזג האוויר נדחק לשוליים בשל האירועים הקשים.
ראוי לציין שבדומה להשנה ליל הסדר חל מאוד מוקדם (אז 27 במרץ השנה כמה ימים אח"כ).

עונות השנה בישראל, למעט הקיץ, אינן בהכרח לינאריות

היו לנו כבר שנים שאוקטובר פצח בסדרת שקעים קפריסאיים, ואז הגיע נובמבר מרוכס ומאיו"ס, ולהפך, חודשי פברואר יבשים שלאחריהם מרץ-אפריל נתנו בראש.

argamon

Member
יובל למה החצי הראשון של מרץ כבר אבוד?

הרי התחלנו רק את מרץ.
אני לא מתמצא בצורה מקצועית במטאורולוגיה ואשמח להסבר "עממי" למה ניראה לך שהחצי הראשון של מרץ כבר אבוד. תודה לך.

יובל 42

New member
כי המצב הסינופטי הוא כזה שלפחות עד 10 במרץ לא ירד כלום

בניגוד לגשם שקשה לחזות מעבר ל-5-4 ימים מצב של "אין גשם"
אפשר לחזות לתקופה יותר ארוכה.
המצב כרגע דומה סינופטית למצב בסוף ינואר כשהיה ברור שלא ירד
גשם לפחות עד ה-10 לפברואר (ואכן לא ירד)

לא דומה למצב הסינופטי של סוף ינואר,,, סוף ינואר הייתה חסימה

אטלנטית, שהיה ברור שתתפרק בסוף... אבל עכשיו מצב מסובך מצד אחד ומצד שני הרמה כל הזמן צצה מדרום לנו וחוסמת אותנו ,,, ואני לא יודיע איך אפשר לצאת מהמצב הזה , או לקבל מערכת משמעותית

אם נחיה בדמיון ובאשליות , אפשר להתעודד.. אבל אם נסתקל על המצ

המציאות ועל הטווח הארוך של כל המודלים.... לצערי שום דבר לא מעודד... אני לא יודיע על איזה בסיס המודל איסי ציפה לחצי מארס גשום

nik19864

New member
נמאס מזה שחם מהרגיל

אולי לתלות חזאי על כל יום כזה, יגרום לכך שיהיה אך ורק רגיל...

תראו את גרף הטמ"פ בירושלים, ממש מתאים לחידה עוד כמה שנים

לולא הייתי יודע הייתי חושב שזה דצמבר עם ההתקררות באמצע החודש, אם נסיר גם את המספרים ורק נראה את הגרף נראה מתאים לכל חודש בסתיו 10-12

אם אני לא טועה הוא צופה פברואר יבש בעיקר בצפון ובפועל בצפון

הסתיים פברואר סביב הממוצע, ואולי מקומות מסוימים מעל , בכל מקרה אין מה להתעודד , העידוד היחיד שאפשר זה שעוד 7 חודשים זה אוקטובר 2018 בתקווה ששנה הבאה תיהיה ברוכת גשמים בכל רחבי הארץ, ולא חודש אחד של חורף וזהו

יובל 42

New member
בהחלט לא המודל הכי מחודד בקלמר

וזו ממש לא תורה מסיני (אגב אי.סי צפה תחילת מרץ גשומה מאוד וגם התרסק)
סתם עוד כפיס מידע להוסיף למדורת ה"אופטימיות"

יובל 42

New member
דעתך ידועה

רק חבל שלא אמרת את זה גם ב-20 לפברואר כשאנדרו פראח הביא את אי.סי שחזה גשם בלתי פוסק עד אמצע מרץ............

למעלה