מגדל עוז (גוש עציון 960מטר)

yosi1270

New member
מגדל עוז (גוש עציון 960מטר)

דודגוט

New member
יותר כמו סופת ברד משוגעת שחלפה.

פתח מכם תראה איזו רכבת מגיעה לאזור....

יובל 42

New member
נפילה של כל המודלים ב-850 ו-700

ב-500 אי.סי שצפה מינוס 28 צדק גפס שהתעקש על מינוס 25 בלבד טעה.
התנאים התרמאליים היו מצויינים עם אינדקס של כמעט 30 מעלות מה שמסביר את סופות הרעמים הרבות (לפחות בירושלים היו המון)

יאן ו

New member
לקראת בוא המערכת, איסי חזה סביב 26-. גם גפס

אגב, הנתונים של הסונדה מחצות. שיא המערכת היה לפנות בוקר

yosi1270

New member
אכן גראופל

חלק גדול מהשלגים הגדולים בירושלים והסביבה היו ברובם גראופל, בפסגות ינואר 2013 הצטברו ביומיים 40 ס"מ (בירושלים 10-20) כשאחוזים ניכרים מזה היה גראופל.
מצורפת תמונה מאפרת

יאן ו

New member
קפצתי בשבילכם במיוחד לתצפית הר הצופים.

ירושלים חורפית קלאסית!

argamon

Member
מחזה אימים שחוויתי הלילה במושב שפיר

אתמול במושב שפיר, קרוב לקיבוץ נגבה, לקראת חשכה, הרוח נרגעה כמעט לאפס ולא ניראה פירור ענן מקצה לקצה והיה נדמה לי שיש טעות בתחזית ולא יהיה כלל גשם. אבל,,,,, אחרי כשעה וחצי התחזקה הרוח לעוצמה מטורפת, ירדו גלי גשם מטורפים לפרקי זמן קצרים ולאחר כשעתיים שמעתי מין קולות חזקים מוזרים של משהו שורק ,קצת מזכיר קול מטוס או רעם קרוב במיוחד . ואז החלה ארטילריה של קולות פיצוץ ושריקות. יצאתי לבדוק מה זה ועיני חשכו: יש לי בחצר מחסן פתוח משנות ה-50 עם סככת פח רגילה של פעם. הרוח מוטטה את המחסן ובצורה לא תיאומן העיפה פחים כמו הקסאמים של החמאס שעברו מעל הבית והמשיכו למרחק כ- 40 מטר לחצרות השכנים וחסמו את המעבר בכביש הראשי של המושב. החשש שלי היה שצעירים החוזרים הביתה עם אופנוע במהירות על קולית לא יבחינו בפחים וייתהפכו או שאחד הפחים ייכנס במכוניות חונות של השכנים או חלילה ינפץ חלון בית. לבסוף ניצלתי הזדמנויות של הפוגה רגעית בגשמים ושמתי חפצים כבדים על פחים שזיהיתי . בבוקר גיליתי שהנפגע מהפחים הייתי דווקא אני בגלל מספר פחים שפשוט טסו על גג חדש שהחלפתי רק לפני שנתיים ופגעו במספר רעפים.
> לא נורא. על זה אפשר להתגבר והחשוב הוא שאף אדם לא נפגע מהאירוע.
אני יליד שנות ה- 50 ומעולם לא קרה דבר כזה שניראה כמו מיני הוריקן. קרה כבר שבסערה עף פח בודד, אבל לא מחסן שלם שהתמוטט כשהרוח מפגיזה את האזור בפחים של המחסן.

יוטו2

New member
סיכום שלי - נפילה לרעה של כול המודלים

בנמרוד לא היה מעבר לברד רך וגשם , גם הס"ר לא היו משמעותיים - שקע ממוצע מינוס .

רק הרוח הייתה חזקה .

למעלה