קיבלתי בוואצפ החורף חוזר בשני גלים

ariecohen34

New member
קיבלתי בוואצפ החורף חוזר בשני גלים

המצב הסינופטי שנוצר לאחרונה פרט ליובש הממושך הביא עימו תופעת ה"ביצה המערבית".

מפאת כובד משקל הקור ועומק האפיקים ממערב לנו נוצר מצב שככל שאפיק מתהווה לו מעל ארץ המגף ועושה דרכו הטבעית (לתקופה זו)אלינו מזרחה,נוצרת בועה נוספת ממערב לו כתוצאה מלחץ אויר מאוד נמוך אשר מושכת אליה את האנרגיה הקיצונית ובו בעת כתוצאה מכך אפיק האם ממזרח לה מתקפל מערבה (דבר הדומה למישהו שרוצה לרוץ ובאמצע הריצה מישהו מושך לו את החולצה ומעקב אותו)וכך בעצם המערכות לא היגיעו לא רק אלינו אלא בכלל דילגו גם על שכנותינו מצפון.

יחד עם זאת כחלק נוסף ממגמה זו נבנתה רמה באזורינו אשר גם את מה שכן יכול היה להגיע -בלמה.

כמעט בדיוק כפי שצפינו כאן נחלשה רמה זו ובעצם יקרו שני דברים.

האחד,שקע מצפון אפריקה(בעל אופי חם בתחילתו)יעשה דרכו אל עבר האגן המזרחי של הים התיכון ויתן השפעתו הרטובה בתחילת שליש אחרון של החודש.השירות השני שיעשה בעבורנו שקע זה הוא "סלילת מסלול" לאפיק המפותח שיגיע בהמשך וזו בעצם המערכת השניה עליה דיברנו לחודש זה.

יש לציין את העובדה שהאפיק שיביע בהמשך הוא אפיק קר מאוד ואין הרבה מרחק להתפתחות סערה של ממש בהמשךולהיווצרות של מזג אויר קיצוני.המערכת השניה צפויה להיות לפחות קרה וגשומה אך על אופיה המדוייק נצטרך להמשיך ולעקוב יותר עם התקרבותנו אל תאריך היעד.

לסיום:הרבה מאוד "הודעות מצוקה" קיבלתי בפרטי מאנשים מודאגים מכך שהתחזית לא תתממש ושאין שום מודל לגשם בשום טווח והאם אני בטוח בתחזית וכ'ו..

חברים,אני לא בטוח כי אני לא מזיז את הגלגלים ויש מי שעושה זאת אך יחד עם זאת אם לא הייתי בטוח שאני מאמין למה שאני רואה בפיענוח שלי את הנתונים לא הייתי כותב.כל שכתבתי הוא מס מערכות ותאריכן המדוייק,לא שיניתי תחזית כהרגלי והיא הייתה אחת לאורך כל החודש.

המודלים בארבעת הימים האחרונים לעומת זאת נתנו מיובש ועד שלג ושינו זאת פעמים רבות לכאן או לשם.

תהנו לכם כי החורף חוזר ומקוים מאוד לסיים את חודש דצמבר בכבוד הראוי לו.חנוכה שמח לכוולם ושבת שלום!

guprnds

Active member
אני לא מבין

אלוהים חבר בקבוצת הווטסאפ שלך? סוג של נביא מודרני שמקבל מסרים שמיימיים בווטסאפ? אמנם לא 'מזיז את הגלגלים' בעצמך אבל חבר של מי שמזיז?

הפרבולה

New member
עידכון בוקר - לפי איסי רק בעוד 10 ימים צפוי להגיע אפיק רציני

GFS מראה לעוד שבוע אפיק שיעבור צפונית לנו עם קצת משקעים.
נראה שלפחות ב 6 ימים הקרובים לא צפוי גשם בארצינו.

shlomobar

New member
אנסמבל

בטווח הארוך מתחילים להופיע תרחישים בודדים "חורפיים" ואפילו "שלגיים", אבל הרוב והממוצע עדיין לא.
שימו לב שהחל מטווח 6 ימים התרחישים מתבדרים, כך שלא ניתן לתת תחזית, ואפילו "תשקיף" לטווח הזה.

natigr

New member
האמת שהשימוש במפת משקעים לטווחים האלה די חסרת משמעות

לטווחים של יום יומיים מפת המשקעים כן רלוונטית

למעלה