הודעה שקיבלתי בווצאפ

ariecohen34

New member
הודעה שקיבלתי בווצאפ

האימרה הצבאית המוכרת אומרת שלכל שבת יש מוצאי שבת.
גם כאן בסינופטיקה המזרח תיכונית נכון הדבר.
עצירת גשמים של כמעט שבועיים גם היא תגיעה ככל הנראה לסיומה.
מה שחווינו בזמן הזה הוא תופעת ה"אפיק המתחדש".
מגיע אפיק ממערב לנו ותוך כדי התעמקותו ותנועתו מזרחה יוצאת לו בטן מערבית המושכת בחזרה את כל האנרגיה העצומה ממזרח למערב והוא נולד מחדש.
המרוויחים העיקריים מתופעה זו הינם האירופאיים וכבר הזכרתי כאן לפני כשלושה שבועות שבאירופה צפוייה סערת שלגים קיצונית.(ניתן לראות בהסטוריית ההודעות).
התחזית שנתתי כאן המתייחסת לחודש זה כוללת בתוכה עוד שני ארועים כאשר האחרון מביניהם צפוי לפקוד אותנו באמצעו של שלישו האחרון של החודש והוא יהיה קר רטוב ואולי אף מעבר לכך.לפניו כאמור תגיעה מערכת נוספת שבתחזית החודשית נקבתי בתאריך שנע בין 16-18 לחודש אך דבר זה יכול להיות בר שינוי 48 ש לכאן או לשם ולפי איךשהדברים נראים כעת המערכת תגיעה מעט אחר 18 לחודש ומדובר בראשונה ובחלשה מבין שתי המערכות הנותרות לחודש זה.
בכל מקרה ממחר כבר יותר ממודל אחד יתן את התרחיש של ירידת האפיק הקר אלינו ויש לזכור שהאפיק יהיה גלי(רוסבי),ויכלול מס גלים קרים שכאמור יחל בשליש אחרון של החודש אך יביא עימו ינואר קיצוני .תתכוננו כי החופש תם.

חלומות שווא ידברו, אין חורף השנה לא היה כלום כי אין כלום

אולי נקבל איזה עוד גרוד של מערכת לקראת סוף החודש, בכל מקרה הצאנס של תושבי החוף נגמר לפעילות חשמלית וגשם חזק . היתרון עובר להר מינואר נקווה לפחות בשביל פנים הארץ שהחודשים "שלהם" לא יהרסו , הספירה לאוקטובר הבא נמשכת

במה שונה מה שנכתב בווטסאפ ממה שאתה רשמת?

הנה אתה קובע שתושבי בחוף כבר לא יראו פעילות חשמלית וגשם חזק. אתה גם קובע שבינואר היתאון יעבור להר. בהחלט צפי לא ראוי בדיוק באותה מידה לצפי בווטסאפ.
תגובתך?

יובל 42

New member
אכן. עם אחוזי פגיעה כמו ליאור אליהו מהעונשין

אחד מעשר נכנס.
סה"כ הוא מסתכל על תחזיות מודלים לסוף הטווח, מתבל את זה בצפי החודשי ואולי למד מיניב לחזות לפי וורטקס ומוציא מהכל תחזית ש"פעם ב,..." גם פוגעת.

דיבורים על שינוי מגמה בדקדה השלישית של החודש בגלל תזוזת הוורטקס לכיווננו כבר הושמעו כאן ע"י יניב ואחרים. הצפי של אי.סי לינואר גשום (לפחות בצפון) גם הובא כאן ורמזים למערכת בטווח המאוד רחוק יש בכל עדכוני גפס בימים האחרונים אז הוא לקח את שלושת הדברים האלה ובנה מהם "תחזית".
גם אתה ואני יכולים.

Macleod

New member
כן. מקווה שבכל זאת אנחנו נקבל את המגיע לנו.

לקבל 20+ בירושלים באמצע דצמבר מאכזב, אם כי זה לא נדיר.

יובל 42

New member
ברור שעונת המשקעים נפתחה ברגל שמאל

ובאמת נקווה שזה ישתפר בהמשך.
(ירושלים עם 45 במצטבר. אולי התכוונת רק לכמות בדצמבר?)

Andrew Farah

New member
בערבית יש פתגם עתיק ימים שמגדיר דצמבר כמו זה

בדצמבר הקרח (ללא גשם) והפתגם בקיצור אומר שאחרי דצמבר הקרח מגיע חורף גשום ביותר, בערבית זה יוצא כמו חרוז יפה :) אני מקווה שהפתגם יהיה תקף לחורף הזה גם כן

נראה לא אמין! לא חלילה בא בטענות אליך יובל אלא לצורת הפרסום.

דצמבר עוד לא הסתיים אבל סביר יותר לחשוב שיסתיים כמתחת לממוצע אבל לא לחלוטין סוף הסיפור. לגבי ינואר ופברואר אני לא מכיר תחזיות עונתיות עם אחוז גבוה להתממשות לינואר ופברואר כבר בשלב זה.
"צפויים להיות שחונים"? כמה שונים? אפשר לחזות כמה גשם יירד בינואר או בפברואר?
רק לפני חודש המודל הבריטי צפה דצמבר ממוצע ולא מזמן התעדכן למתחת לממוצע. זה הכל לא יותר מהימור.

יובל 42

New member
הויכוח על אמינותן של תחזיות עונתיות עתיק כמו הפורום

בכל מקרה ממחקר רב שנים שערכתי מתברר שהקולות המפקפקים באמינות התחזיות העונתיות חזקים במיוחד כאשר הצפי גרוע

השמ"ט עצמו טורח להדגיש בפתח כל תחזית עונתית שסיכויי ההצלחה שלה
היא 60-70% בלבד אבל לומר שזה "לא יותר מהימור" זו שטות מוחלטת (בלי לפגוע כמובן)
בשנתיים-שלוש האחרונות הצפי העונתי של EC ו-CFS פגע יפה (לפחות לאזורנו לא בדקתי גלובאלית) אבל מודה שגם אני מתעמק יותר בצפי לחודש אחד קדימה מאשר בצפי לעונה שלמה.

Macleod

New member
צריך לבדוק את 10 השנים האחרונות מול העבר הרחוק יותר,

רק כדי להתרשם האם ישנה ירידה בכמות המשקעים בארץ. (לדעתי יש).
&nbsp

יובל 42

New member
ברור שיש ירידה. בגלל זה עדכנו את הממוצעים לפני כמה שנים

ירושלים היה 560 בערך והממוצע החדש הוא 537

Macleod

New member
אני חושב שהמספר הזה לא נכון

לדעתי אנחנו לא מגרדים את ה 500 מ"מ בשנים האחרונות בירושלים.

יובל 42

New member
והנה הודעת השמ"ט במקור

http://www.ims.gov.il/NR/rdonlyres/...6E-3DB77109D7AA/0/28412417עידכוןדצמבר2017.pdf
הבשורה הרעה-המובהקות לחורף שחון גבוהה מאוד. אני לא זוכר כזו מובהקות בשנים האחרונות.
הבשורה היותר טובה- סיכוי סביר שינואר-פברואר-מרץ יהיו סביב הממוצע. כלומר השנה תסתיים כשחונה בגלל ה"גיבנת" שנוצרה כתוצאה מנובמבר ודצמבר מאוד יבשים. החודשים הבאים כנראה לא יהיו כאלה שחונים אבל גם לא יהיו כ"כ גשומים שיצליחו לסגור את הפער.

יובל,,, אני לא מפקפק בתחזית , סוף דיצמבר 1999 השמ״ט

מוציא תחזית ואם אני לא טועה באותו נוסח,, (סבירות גבוהה לשנה שחונה) , דיצמבר מסתיים וינואר 2000 מגיע , לא שהחורף הסתיים אז כגשום, אבל חודש אחד ירדה כמות גדולה של גשם , שצימצמה את הגרעון באופן משמעותי .

למעלה