שאלה

eran2020

New member
שאלה

אני יודע שאנחנו כרגע בעונת הסתיו
ומזג האוויר הפכפך, יום גשם ויום שרב,
ובכל זאת זה לא קצת מוזר שאנחנו כבר בסוף חודש אוקטובר
ויש ימים בהירים בלי כמעט עננות עם טמפרטורות של 28 מעלות?
עונת הסתיו לא מתאפיינת בעננות מרובה או מלאה? ברוחות עזות במהלך היום? מרגיש לי מוזר.

AnarchistPhilosopher

Well-known member
כנראה הזיכרון שלך לא משהו.

תסתכל באתרים כמו ב-Accuweather היה רשום שם שהנורמלי באוקטובר הוא 29-30 מעלות באיזור מישור החוף.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

eran2020

New member
נורמלי באוקטובר זה 29-30? אני לא זוכר דבר כזה

אני לא מומחה מזג אוויר אבל עד כמה שאני זוכר ויודע
ואני חי במישור החוף אוקטובר זה חודש של טמפרטורות 27, 26 ו-25
עם לא מעט עננות ורוחות, במיוחד בחצי השני של אוקטובר.

Avi2095

New member
ואנחנו חיים בישראל, ברוך הבא למדינה שטופת שמש,

גם בסתיו ובחורף יש המון ימים בהירים (תמיד זה היה כך), עננות יש במקרים של אפיק או שקע או זרם סילון (עננות בינונית וגבוהה), בשאר הזמן בהיר. בקיץ יש עננות בוקר וערב בחוף.

argamon

Member
eran שים לב: באוקטובר שעבר 38 מעלות ושרב:

אני מדביק כאן 5 דוגמיות דיונים בפורום הזה, מארכיון הפורום, לשרב באוקטובר שעבר, תאריך 2 באוקטובר 2016 . ביניהם אחת מ-3 באוקטובר 2016
> הדיונים נמצאים כרגע בעמוד - 50 בארכיון הפורום

והיום 36-7 בשפלה ובחוף (יתרון קל לשפלה ), 37-8 בב"ש, 31-2
מאיר בית הלוי - 02/10/2016

באשקלון 30.4 מעלות ו42% לחות כעת
טורנדו 221 - 02/10/2016

ללא ספק שרב כבד, אני מדדתי 38 מ"צ בקרית אונו, מזג אויר זוועה
natigr - 02/10/2016

באשקלון מקיסמום היום 32 מעלות בתחנה של ניקולאי בת"א מקסימום
טורנדו 221 - 02/10/2016

בסוף שרב כבד מאד, למרות ש"רק" 20-22 מעלות ב 850 מב
גם היום (שני) השרב ממשיך , בחוף הים בחיפה כ 32 מעלות, בפנים הארץ כנראה יותר. - הפרבולה 03/10/2016 | 11:40

itziky

New member
נורמלי

במיוחד בשנים האחרונות - עם התחממות האקלים (בארץ זו עובדה, גם אם לא ודאי העניין אם האדם אחראי על זה, אם זה גלובלי או מקומי ואם זו מגמה זמנית או לא)

noamro3f

New member
אתה יכול להעלות גרף טמפ' ממוצעת של 100 שנים אחרונות כדי

לתמוך בהצהרה שלך בנושא ההתחממות הגלובאלית?
&nbsp

Avi2095

New member
איפה יש 28?!

ב-3 השבועות האחרונים הטמפ' בתל אביב נעות סביב ה-25-26, אצלי (6 ק"מ מהחוף - קרוב לת"א) מזמן אין 28 (למעט שרבים שאז הטמפ' יכולה לקפוץ ל-30 אבל ליום-יומיים כל פעם) ואתמול אפילו בשעות הצהריים הטמפ' נעו סביב ה-23-24 בלבד, בשאר הימים סביב ה-25.

19-28 זה בערך הממוצע במישור החוף קרוב לים

בשפלה הפנימית יכול להיות יותר קר בלילות וחם בימים.
ההבדל מהקיץ זה שהלילות קרירים משמעותית והלחות נמוכה יותר.

לא חריג כלל וכלל

כמדומני המקסימום היומי הממוצע במישור החוף/שפלה נע סביב 27-28. לכאורה לא נמוך בהרבה מיולי-אוגוסט, אבל צריך לזכור שאלמלא השפעה הים הקבועה בקיץ, הממוצע אז היה נוסק בקלות ל40+.

אם יש משהו שמאפיין את עונות המעבר בישראל(במידה רבה גם את החורף), זו שונות סינופטית רחבה, שתתבטא גם בשוני בכיסוי העננות. במקרה של אי"ס עם זרימות מזרחיות, מזג אוויר בהיר(או אולי עם עננות גבוהה), הוא די נפוץ.

בניגוד לחודשי החורף, אין בסתיו שקעים חזיתיים עמוקים שמביאים עימם רוחות עזות. זה כן עלול להתרחש כתוצאה מאפיק מים סוף עם רכס חזק מצפון(שרקייה), זה בלט מאוד שנה שעברה בחודש נובמבר, אירוע שנחשב דווקא חריג במשכו.

למעלה