התחזית לימים הבאים:

התחזית לימים הבאים:

ערב טוב, שבוע טוב, חודש טוב, שנה טובה וגמר חתימה טובה.
סה"כ מזג אויר נח צפוי בשבוע הקרוב עם שינויים קלים בטמפרטורות מיום ליום. גם יום הכיפורים מסתמן כיום נעים, מבחינת מזג האוויר (לתשומת מפעילי המזגנים בבית הכנסת...)
כמו כן, מופעי צירוסים - עננות גבוהה - צפויים בהמשך השבוע, כך שתתכנה זריחות ושקיעות קצת מעניינות.
מחר מעונן חלקית בעננות בינונית ונמוכה עד בהיר וללא שינוי ניכר בטמפרטורות / התקררות קלילה.
ביישוב 24-15 מעלות;
בירושלים 26-17 מעלות;
במישור החוף 28-29 מעלות ביום ו-19-22בלילה;
בשפלה 29-31 מעלות ביום ו- 19-22 בלילה;
בעפולה 29-19 מעלות;
בבאר שבע 29-18 מעלות;
באילת 35-24 מעלות.
בימים שלאחר מכן תנודות קלות בטמפרטורות ואולי פה ושם טפטופים, בדגש על החוף.

Ale Del Piero

New member
תודה מאיר. רוח קרירה כמו זו שמנשבת כעת בר"ג

לא הורגשה זה חודשים. הסתיו פה.
&nbsp
שנה טובה וחתימה טובה (אתה בטח יודע שגמר חתימה טובה אומרים רק בצאת יום הכיפורים...)

גם אני46

New member
גמר חתימה טובה אומרים לפני יום הכיפורים.

אחרי יום כיפור זה מאוחר מדי.

askaba

New member
ק. מזרע 19.4 מ"צ 79% בשעה 06:00

הלחץ 1012.1. בהיר ללא רוח.

shlomobar

New member
צירוסים חורפיים ראשונים מחר אחה"צ

ע"פ גפס העננות תימשך ממחר אחה"צ עד שלישי בצהרים. השיא מחר בלילה.

shlomobar

New member
מעדכוני האנסמבל נראה שיום כיפור הקרוב יהיה קריר במיוחד

עם טמפרטורות נמוכות משמעותית מהממוצע העונתי.

shlomobar

New member
לא זכור לי גשם ביום כיפור

בינתיים האנסמבל ליום כיפור ממש סתוי.

WINTERLOVE1

New member
10 מעלות ב850 מ"ב, קרוב ל5760 ב500 מ"ב וים חם (מאד)

אם זה מתממש יהיה גשם משמעותי

יו45

New member
ההתכנסות של האנסמבל מעודדת לסוף השבוע

אם נקבל באמת 10-12 מעלות ב-850 זה יביא להערכתי גם לירידה בערכי המינימום בחוף מתחת ל-20 מעלות , ירידה שהיא בדרך כלל לכיוון אחד ומסמלת את סיומו של הקיץ .
&nbsp
בהרים נקבל 20-22 מעלות ביום ו 12-14 מעלות בלילה לראשונה העונה .

argamon

Member
חברים קיראו על סערת ברקים וגשם בערב כיפור

אל תגלו לאף אחד, אבל אני ותיק בגיל, ואספר לכם שבשנות ה- 60 , אני לא זוכר בדיוק באיזו שנה של שנות ה-60 בהיותי נער במושב שפיר קרוב לקיבוץ נגבה שבדרום, קרה פעם שבליל כיפור כאשר שהיתי בבית הכנסת, עדיין היה הכל רגוע בלי רוח ובלי שום סימן מיוחד במזג האויר ,
ולפתע לקראת סיום התפילה הארוכה של ליל יום כיפור, כאילו מישהו בשמיים שינה משהו בכפתור מזג האוויר. הופיעה רוח חזקה, ותוך זמן קצר התפתחה סערת ברקים ורעמים מטורפת ביותר בקצב של ברק ורעם כל 5 שניות, וגשם חזק והברקים גרמו להפסקת חשמל ארוכה בכל היישוב ונותרנו בליל כיפור חשוך שעות רבות. בקושי הצלחנו להגיע הביתה מבית הכנסת, כיוון שכל רגע נאלצנו להסתתר תחת משהו בגלל גלי גשם חזקים.
הבעיה הייתה שבאותו חורף התפתחה אחר כך בצורת קשה, ומלבד האירוע הסוער של ליל יום כיפור מזג האויר היה "על הפנים" עם כמות מעטה מאד של גשם, עד סוף החורף.
> לילה הכיפורים הנ"ל נחרט עמוק בזיכרון שלי וכן העובדה שבאותה שנה התפתחה בצורת קשה.

נתנאל531

Well-known member
שמעתי על סיפור-אגדה דומה

ליל יום כיפור 'מבריק' + הפסקת חשמל באמצע תפילת ערבית של ליל יום כיפור סביב שנות ה־50-60

סודרי

New member
EC 00Z המעודכן קריר בערב יום הכיפורים.

למחרת שבת : קריר מהרגיל עם גשם מקומי בצפון הארץ ואולי במישור החוף.

למעלה