נתוני לווין - כדור הארץ מתחמם..

בועז ד

New member
נתוני לווין - כדור הארץ מתחמם..

זוכרים שעד לפני מספר שנים כל " מכחישי ההתחממות הגלובלית" טענו שאין התחממות.. נתוני הלווין מראים על התקררות..

אז זהו שהיה באג.. שתוקן.. ונתוני הלווין " יתיישרו" עם ההתחממות הגלובלית המהירה..

http://www.israelweather.co.il/news-weatherview.asp?id=17357

בועז

taftafon

New member
במשך כל כך הרבה זמן לא עלו על זה?

לא שאני מתכחש להתחממות, מה שקורה השנה באיטליה מצביע על כך באופן חד משמעי, אבל שגיאות זמן מדידה למשך כל כך הרבה זמן? נשמע מוזר...

בועז ד

New member
עד שעלו על הבעיה..

אל תשכח שבהתחלה לפחות 1979-1993 השינויים לא היו דרמטיים..
כך שאפילו לא בדקו אני חושב
משנת 2000 ואילך החלו פערים שהלכו וגדלו דבר שהעלה סימן שאלה. מדידות הקרקע לא משקרות והמגמה מתחזקת..כך שמה שנשאר זה לבדוק ולשפר את נתוני הלווין וכך נעשה.
שורה תחתונה אני בצרות.

בועז

אכן יש התחממות אבל , דבר אחד בטוח

אין שום הוכחה שזה ישאר , רוב הסיכויים שזה מחזור , ויבוא הזמן שיגידו מתקרר.

בועז ד

New member
עוד 10 אלף שנים...

אנחנו בתקופה חמה ( מחזורית) בטח לא תקופת הקרח.
מחזור בין תקופת קרח/לחמה עשויה לקחת 10 אלף שנים.. בינתיים אנחנו גורמים להתחממות נוספת בתוך התקופה החמה..
השאלה איך האנושות תשרוד בשינוי קיצוני מהיר ( נניח שתוך 150 שנים יעלה הים ב-7 מטר ) היבשה תתחמם ב-10 מעלות מה אז?

בועז

AnarchistPhilosopher

Well-known member
אז מה? הוא לא יכול לטעות רק בגלל שהוא זכה בנובל...

עוד מעט תעשו מכל אחד שיש לו פרס נובל במשהו סוג של אלהים...

&nbsp

AnarchistPhilosopher

Well-known member
ד"א אני לא יודע איך אפשר להכריע בשאלה הזו, למישהו יש מושג?

זה באמת סוג של דת, כמו הרבה נושאים שמופיעים גם במדע.
&nbsp
לא מזמן, דיברו על כך שתיאוריית האינפלציה לא נכונה, והוקינג ותומכיו יצאו כנגדם כאנשי דת...
&nbsp
&nbsp

יאן ו

New member
לא מבין את התגובה שלך. באמת. מה הקשר? כולם יכולים לטעות.

אבל איזו טענת נגד זו? מה אנחנו בגן? סתם לזרוק משפט ללא משמעות, תוכן או עומק...
לעומת זאת, אני אומר לך מה אני כן יודע מניסיון, כל פעם שכל השמאל הפרוגרסיבי טוען טענה כלשהי, אני יודע שההיהפך המוחלט הוא האמת.
האגנדה שלהם ברורה כשמש.

AnarchistPhilosopher

Well-known member
בדיוק כמו שאני יודע מה האג'נדה של השמאל אני גם יודע מה

האג'נדה של הימין.
&nbsp
אני לא מבין איך זה קשור לפה, כנראה שזה הטקטיקה שלכם פה לדבר דברים מחוץ להקשר.
&nbsp

יאן ו

New member
זה קשור בגלל שזה מסביר בחלקו הגדול את השקר שידוע בשם

״התחממות״.
השמאל מערבב פוליטיקה עם ״מדע״. מזין את המתונים בצורה שהוא רוצה להמונים התמימים. אז זה ועוד איך קשור אם זה נוגע בכל כך הרבה אנשים שגוזלים מהם מיסים בשביל לקדם אג'נדה פרוגרסיבית, באמתלת ״התחממות״...

יאן ו

New member
נכון, לא הכל פוליטיקה. אבל כדי לדעת מה הסיבה לבעיה שדנים בה,

וכדי למצוא לה פתרון, צריך קודם לבדוק אם הבעיה באמת קיימת, או שה"בעיה" הומצאה למטרות לא כל כך טהורות.
אין טעם לדון ב"התחממות" אם אין באמת התחממות וזה הכל רק אגנ'דה ענקית לקבלת תקציבים, כוח והשפעה.
הגוף המסואב והמושחת שנקרא IPCC, ממון ע"י ג'ורג' סורוס ודומיו, זכה יחד עם אל גור בפרס נובל ב 2007 (אני מקווה שאני לא צריך להסביר את הדמות המגוחכת של גור), ומקושר חזק עם גוף אחר שנקרא CENTER FOR AMERICAN PROGRESS (CAP) (שגם ממומן ע"י סורוס). CAP הוא גוף סופר פרוגרסיבי שנתמך ע"י והוקם בעזרתם של מר וגברת קלינטון, ג'ון פודסטה, המפלגה הדמוקרטית, וכמובן, ה"גדול" מכולם, ברק אובמה.
אחד מהנתונים האמתיים למשל שמסתירים מאתנו, היא העובדה שהטמפרטורה הממוצעת של האטמוספירה לא עלתה בכמעט 20 שנה.
ה NIPCC - Nongovernmental International Panel on Climate Change, מפרסמים דוחות מדעיים מפורטים (וארוכים!), שדוחים את רוב הממצאים של ה IPCC.
להלן אחד מהדוחות המקוצרים שלהם (יש להם גם כזה שמעל אלף עמודים, אם קשה לכם להירדם
):
https://www.heartland.org/_template-assets/documents/CCR/CCR-II/Summary-for-Policymakers.pdf
בקיצור, הנתונים שמפרסמים לנו לפשוטי העם, לא מלאים, לפעמים לא רלוונטים, בעלי סתירות פנמיות (כמו למשל איך פני האוקיינוסים עולים, כשידוע שקרח מוצק בעל נפח גדול יותר ממים נוזליים, ההיפך צריך להתרחש...), ומגובים בהרבה מאוד אינטרסים לא טהורים.

יאן ו

New member
תראה מה דן רשם למטה. אני מצטט בפנים...

"עד כה מדובר על אובדנם של קרחום ימיים בקוטב הצפוני. דווקא שם הפשרת הקרחונים, גורמת להקטנת נפח המים ולהורדת המפלס.
עדין אין מדובר בגלישת קרחונים יבשתיים, בקוטב הדרומי. גלישה זו תהווה תוספת מים לימים ולהתרוממות המפלס."

matrix200200

Active member
לא יודע לגבי גרינלנד, אבל לפי הידוע לי יש מעט מאוד

חיישני טמפרטורה באנטארקטיקה ובעצם אין כרגע שום אינדיקציה להמסה מואצת של קרחונים שם.
אני אפילו קראתי שייתכן והיתה התקררות באיזור הקוטב הדרומי.
לגבי שאר ההרים, ההשפעה לא לגמרי ברורה.
ברור שהמסת קרחונים של הרי ההימלאיה לא תגרום באופן ישיר לעליית מפלס פני הים שכן ההרים נמצאות באמצע היבשת.
זה נכון פחות או יותר לכל קרחונים שנמצאים על היבשת.
מה שכן זה עלול לגרום לעליית פני הים אם נניח שהמים האלה יהפכו לגשם שיירד מעל פני הים.
זה ממש לא כל כך פשוט וברור לחישוב.
ובכלל התקופות שבהם פני הים היו משמעותית יותר גבוהים מהיום, התאפיינו גם ביבשות שהיו הרבה יותר נמוכות (מסיבות גאולוגיות) וההיפך, תקופות הקרח והתקררות היו בתקופות כאשר נוצרו מערכות הרריות ובעצם ייתכן שחלק מסיבות לעידן הקרח זה היווצרות מערכות הרים הללו (הרי מרכז אסיה למשל).
אז הדבר בכלל לא כל כך פשוט וברור ולא הייתי ממהר לקבוע מה יקרה.

matrix200200

Active member
כל אחד יכול לטעות, זה טבע בני אדם לטעות.

יותר מזה, ייתכן שכל המדענים שתומכים בתאוריה של התחממות הגלובלית כתוצאה של פעילות אנושית טועים.
זה לא יהיה פעם ראשונה שרוב הקהילה מדעית טועה במשהוא.
ובכל מקרה ללא הקשר לתאוריה, הבעיה האמיתית היא פוליטיזציה של התאוריה הזאת.
אם המדענים חושבים שצריך להיות להם משקל בהכרעת סוגיות פוליטיות (יותר מכל בוחר ביום הבחירות) אז הם צריכים להבין שהכוח הזה מגיע גם עם אחריות.
הדוגמא הקלאסית, היא גזר דין של מאסר בפועל (חמש שנים אם אינני טועה) על מומחה לסייסמולוגיה באיטליה שהחליט ברוב טפשותו ויהירותו להכריז בתוכנית רדיו (או טלוויזיה לא זוכר) שלא תהיה רעידת אדמה בקרוב ורעידת אדמה קרתה יום או יומיים אחרי הודעתו הטפשית.
בסוגייה של התחממות גלובלית שהרי השלכות של החלטה כזאת או אחרת הם הרות גורל (ואף ייתכן יפגעו בחיי האנשים) נדמה לי שראוי להסביר למדענים שרוצים להיות חלק מתהליך קבלת ההחלטות (ולא משנה כרגע בעד או נגד) שהם בעצמם ישאו באחריות אישית.

בועז ד

New member
אין התחממות..

תשמע, עזוב שמאל/ ימין.. אף אחד לא באמת רוצה כרגע לשנות את המצב..

http://www.israelweather.co.il/news-weatherview.asp?id=17156

מאז 1998 ( קיוטו ) ועד היום ריכוז גזי החממה רק עולה ואיתו גם הטמפרטורות..

צריך להיות באמת " עיוור" כדי לומר " אין התחממות.."
הדבר היחיד שעוד נותר לכל " מכחישי ההתחממות" למיניהם.. זה לומר שהעסק מחזורי..
גם נתוני הלווין החדשים מראים זאת ועוד בעידן טראמפ..
http://www.israelweather.co.il/news-weatherview.asp?id=17357

לצערי מאז שאני " חופר" לכם על ההתחממות הגלובלית עברו כ-20 שנים.. היית מאמין.. את הפורום פתחתי ב-1998 בוואלה..

הגענו לשלב שאנו חווים את תוצאות ההתחממות מגלי חום אדירים באירופה ואצלנו, עד ליובש נוראי אצלנו ( ראה ערך מפלס הכנרת עם התפלה..אין גשם בצפון ישראל ! , ועד התכווצות הקרח בקוטב הצפוני..

בקצב הזה עוד 20 שנה נצטער על אותם " חכמים" שלא ראו.. כי בקצב הזה נעבור את נקודת האל חזור תוך פחות מ-20 שנה.. נקודת 2 מעלות תראה מגוחכת לחלוטין.
קבל עוד 2 דוגמאות
https://www.facebook.com/severeweat...757209114043/2058743471015410/?type=3&theater
מחקר חדש שפורסם לאחרונה
http://www.nature.com/nclimate/journal/vaop/ncurrent/full/nclimate3352.html?foxtrotcallback=true

בועז

למעלה