תחזית לחג ולחול המועד - מזג אוויר הפכפך עם גשם ושיטפונות

בועז ד

New member
תחזית לחג ולחול המועד - מזג אוויר הפכפך עם גשם ושיטפונות

בוקר טוב
היום צפויה עלייה בטמפרטורות, הטמפרטורות יהיו רגילות לעונה. יהיה מעונן חלקית-מעונן בעננות גבוהה ובינונית. בשעות הערב יהיה נוח.

מחר תורגש התחממות ניכרת וייעשה חם מהרגיל-שרבי. יוסיף להיות מעונן חלקית-מעונן בעננות גבוהה ובינונית.

ביום רביעי צפויה התחממות נוספת ויהיה שרבי וחם בכל הארץ. יהיה מעונן חלקית-מעונן בעננות גבוהה ובינונית. משעות אחר הצהריים יחלו גשמים מקומיים מלווים סופות רעמים בדרום ובמזרח כולל הערבה ואילת. הגשמים יתפשטו בערב לכל הארץ. חשש חמור משיטפונות בנחלי הדרום והמזרח. מומלץ להימנע מלהגיע לאזורים אילו.

בחמישי גשם מידי פעם מלווה סופות רעמים ברוב אזורי הארץ עד הערב. חשש משיטפונות בנחלי הדרום והמזרח כולל הערבה ואילת. מומלץ לא להגיע לאזורים אילו. הטמפרטורות ידו.

בשישי התקררות נוספת וייעשה קר מהרגיל. גשם מקומי ירד מצפון הארץ-צפון הנגב. חשש משיטפונות בנחלי הדרום והמזרח. מומלץ לא להגיע לאזורים אילו.

בשבת ויום א צפויה התחממות קלה. תחזית ל-10 הימים הבאים ל-31 אזורים שונים ברחבי הארץ
http://www.israelweather.co.il/forecast/index.html

בועז

חג שמח וכשר לכולם

נתנאל531

Well-known member
הבוקר WRF מעביר את מרכז הכובד לצפון

שום דבר באיי"ס לא סגור עד שרואים את הפעילות בחלון

נתנאל531

Well-known member
עיקר הפעילות צפויה בחצי השני של רביעי והחצי הראשון של חמישי

הצפי *כעת* הוא לפתיחה בנגב, ואז מעבר לצפון, והכל נזיל

צדקת.. אך המקס המוחלט שנמדד היה 27.7 מעלות

היית הכי קרוב.. השמט טעה במעלה וקצת אך מטאוטק טעו בכמעט 3 מעלות!!

argamon

Member
לבועז הצעה:

בועז תודה על הדיווח,ואני רוצה להציע שבמקרה דיווח כזה בתפוז, תוסיף גם תאור טמפרטורות. אני רואה באתר השמ"ט משהו מעניין שבים המלח היה היום חם יותר מאילת: לפי השמ"ט בים המלח היו 36 מעלות ואילו באילת 32 מעלות. אפילו בבאר שבע היו 35 מעלות וזה חם מאילת.
> אלא אם אולי מדובר בטעות בהדפסת המעלות באילת באתר השמ"ט. בזה אני לא מתמצא.

tcu6

New member
לפי הTAF והמפות באתר השמ"ט- רוח עד 30-35 קשר ובאילת סערה דר

החל משעות הלילה המאוחרות,בצפון הארץ ובהרי השומרון ובהרי יהודה. במישור החוף הצפוני והמרכזי עד לאזור נתניה. במהלך הבוקר הרוחות החזקות ינשבו בעיקר בצפון.
משעות הצהרים צפוי גשם קל בכל שטח הארץ.
באילת צפויה רוח דרומית ערה ומשבים עד 28 קשר משעות אחר הצהרים המוקדמות, צפוי גשם קל.

למעלה