תחזית חודשית לסוף פברואר + מרץ

בועז ד

New member
מומלץ לקרוא בעיון..

התחזית שניתנה ונכשלה

[URL]http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/393/181668997/%D7%98%D7%91%D7%A2_%D7%95%D7%9E%D7%96%D7%92_%D7%90%D7%95%D7%95%D7%99%D7%A8/%D7%9E%D7%96%D7%92_%D7%94%D7%90%D7%95%D7%95%D7%99%D7%A8[/URL]

לא הייתה תחזית סטטיסטית.. אם תקרא בעיון את השרשור תמצא בה את ההודעה הבאה
[URL]http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/393/181671955/%D7%98%D7%91%D7%A2_%D7%95%D7%9E%D7%96%D7%92_%D7%90%D7%95%D7%95%D7%99%D7%A8/%D7%9E%D7%96%D7%92_%D7%94%D7%90%D7%95%D7%95%D7%99%D7%A8[/URL]
וכבר עניתי.. מיד בתגובה להודעה..

מה שנתתי עכשיו זו תחזית סטטיסטית, במקום להתווכח מה יהיה ב-4.3 או 6.3.. וכן הלאה.. אני נותן תחזית לאירועים משמעותיים בלבד
כלומר:
לא עוד תחזית סטטיסטית יומית לכל חודש.. אלה רק לאירועים ספציפים משמעותים.

בחודש פברואר פגע הצפי הראשן 17-20. מתחילת פברואר ועד ה-20 היה אירוע משמעותי אחד בתאריך שציינתי..
השני יהיה אם יהיה בסוף החודש לתוך 1 במרץ. ואז נסכם הצלחה מלאה או חלקית.. כשלון זה לא.

בועז

יו45

New member
הייתה מערכת ב 17-20 ?????

איפה לעזאזל אתה חי ואני ממש לא מאלו שמחפשים אותך ...

בועז ד

New member
ימי הגשם מתחילת החודש..

בין 1-7 בחודש לא ירד כלום
ב-8-9 היו גשמים מקומיים לא בכל הארץ
בין 12-16 מערכת משמעותית ( מבחינתי זהה לצפי 17-20) +- 48 שעות.
כרגע לא רואים כלום.. לפחות עד סוף החודש.. עוד נראה מה יהיה.. צפי שלי היה 26-28 בחודש ( אם ירד 27-28 או 28 לתוך 1 במרץ) הצלחה..
בלי כמובן שיהיה משהו משמעותי בשבוע הקרוב.. או שבגשם/טפטוף באילת ביום רביעי יהיה אירוע " משמעותי "

בועז

בתחזית ארוכת טווח צריך לראות את המכלול.. את המגמה..

בועז

יניב ריז

New member
אנסת כרגע את המתמטיקה

אם חזית מערכת בין ה-17-20 עם שגיאה (שאין לי מושג מאיפה החלטת על שגיאה של 48 שעות +-, לתחזית שכבר משתרעת על 72 שעות, קרי חלשת על 72+48 = 5 ימים), וטעית למרות זאת ב-96 שעות!

אם הנחת מערכת שתתחיל ב-17, והיא החלה ב-12... וחזית שתסתיים ב-20 והיא הסתיימה ב-16, זאת שגיאה של 4 ימים.

אבל נוח לך להציג שסוף המערכת בפועל, לתחילת התחזית שלך הוא לכאורה יממה.
כשפועל מסתכלים על מועד ההתחלה בפועל מול מועד ההתחלה בחיזוי, וסוף המערכת בפועל מול סוף החיזוי.

אתה לא יכול להציג טווח תאריכים 17-20 שכבר כולל בתוכו 3 ימי שגיאה, ועליהם להוסיף עוד 48 שעות לכל כיוון +-

זה 48 שעות שגיאה לפני + 3 ימים טווח 17-20, ואז 48 שעות שגיאה אחרי.
כלומר קיבלת טווח תחזית מה -15 ועד ל-22, שזה שבוע שלם, על תחזית לעשרה ימים, בחודש שבו יש בממוצע מעל 10 ימי גשם...

יניב ריז!! אתה שוגה שגיאה מרה!!

אתה עונה לבועז כאילו הוא מבין משהו במתמטיקה או סטטיסטיקה!! אין לו באמת איך להגיב לך ברמה הזו. הוא ראה שאתה מוסיף שגיאה של 48 שעות, והחליט שאם אתה עושה זאת, גם לו מותר!! בלי להבין את הרציונל או את החישוב!!

sbs3

New member
בועז הוא האדם שהקים את הפורום.
תן לו כבוד מינימלי לפחות, דרך ההתבטאות שלך מזכירה דברים רעים מהפורום בעבר.
&nbsp
&nbsp

Uriel Lifshitz

New member
ובינתיים ברוב התחנות שמופיעות בתחזית השנתית שלך

הכמויות השנתיות עד היום מעל מה שחזית לכל העונה. ואנחנו נמצאים רק קצת אחרי אמצע פברואר.

בועז אתה באמת רוצה לעשות מעצמך יותר בדיחה?

כרגע אתה נחשב למין בדיחה גדולה בהרבה אתרי מזג האוויר, בקרב החובבים וגם בקרב רוב "הקהל" שלך, שכבר הבין שמדובר בלא יותר מחובבן זוטר שזורק מילים לאוויר ללא משמעות וביסוס.
אני עוד מחכה לשלג בירושלים שהבטחת שבוע שעבר, או לחורף היבש והשחון ביותר שהבטחת בתחילת החורף וגם ליובש עד סוף חודש פברואר ( בפועל קיבלנו 2 מערכות יפות מאז האמירה שלך?).
אני מרגיש קצת נבוך בשבילך האמת!

לטורנדו ולחבריו - מסר אישי

טורנדו- אם אתה מרגיש נבוך ביחס לבועז, כלום לא כדאי שתכתוב לו מסר אישי רגוע ורגיש ובו תעמיד אותו על חומרת התנהלותו? ומה אתה עושה- מנגח אותו בראש חוצות, מפשיט אותו עירום ועריה בפומבי?
כל איש זקוק להערכה ולחיבה. לא כל איש מוצא בחייו את הבמה הנכונה למימוש מאוויים אלה. מוטב שתגלה אמפתיה ורגישות ואפילו חיבה לאנשים שמפספסים, לדעתך, את ייעודם.
ישנם אנשים - כמו שניר אלייקים- שאך נרשמו לתפוז, החלב עודנו על שפתותיהם וכבר הם מתגוששים בחמת זעם עם הנוכחים.
מעט ענווה חברים!

אריאל519

New member
המציאות הייתה פחות או יותר הפוכה לתחזית שלך

אמרת שעד אמצע פברואר לא יהיו מערכות משמעותיות ואז החורף יגיע לשבועיים. בצפון ובמרכז המערכת של תחילת החודש הייתה משמעותית הרבה יותר מהמערכת האחרונה. ולא רואים מערכת משמעותית כרגע עד סוף החודש. לטווחים קצרים כמו המערכת האחרונה אתה היית הכי אופטימי לגבי השלג. נכון שכולם טעו שנתנו יום סוער אבל מכל התחזיות שלך הייתה הכי רחוקה מהמציאות. עכשיו אתה מדבר על מערכת משמעותית בין ה-26-28 ולפחות לפי גפ"ס אין אפילו סימן לכך. אמרת שיהיה שחון בצורה קיצונית. שחון יהיה אבל אני לא בטוח שבסופו של דבר זו תהיה שנת בצורת שוברת שיאים. לדעתי אתה גם טועה בענין התחממות כדור הארץ שלדעתי נעצרה אבל זה כבר במחלוקת ויש דעות לכאן ולכאן.

כולכם טועים ובועז צודק - השאלה מה הוא רוצה להשיג בתחזיות

רוב מוחלט של החזאים (מקצועיים , חובבים או סתם גולשים) כותבים תחזית שהגדרת ההצלחה שלה היא ההתאמה בינה לבין המציאות אחרי זמן (קצר או ארוך) .
הגדרת ההצלחה של התחזית אצל בועז היא אחרת לגמרי , ולכן גם התחזיות שלו נכתבות עם הגזמה תמידית או טווח שלא תמצאו בשום אתר אחר.
הגדרת הצלחת תחזית אצל בועז היא כמעט רק אחת - כמה גולשים יכנסו לאתר בכדי לראות את התחזית ביום יומיים שלאחר כתיבת התחזית וזריקת הכותרת בכמה שיותר אתרים עם קישור לאתר שלו.
ברגע שזו מטרת התחזית הוא פוגע בכל תחזית שלו גם אם היא נכשלה כשלון חרוץ לאחר זמן.
למשל התחזית הארוכה שלו נכשלה כשלון חרוץ לסוף ינואר ופברואר , אבל זה כשלון שולי לגמרי מבחינתו, האטמוסיפרה לא ביצעה את התחזית של בועז , אבל זה שולי . התחזית הצליחה במידה ניכרת במספר הגולשים שנכנסו לאתר בתחילת ינואר.
גם התחזית לשלג בשבוע שעבר , שניתנה לטווח קצר ביותר (עם סיכויי התממשות זעירים) הצליחה מבחינת בועז , כי מי מתושבי ירושלים לא נכנס לראות לחזית אם מבטיחים בה שלג בבירה. אם הסיכוי הזעיר היה מתממש בועז היה מזכיר לכולם שהוא חזה את זה , אם נכשל מי זוכר.
לכן כולכם טועים ובועז צודק , יש רק שאלה אחת : מהיא תחזית מוצלחת.
כמו כל דבר בחיים הכל תלוי הגדרת המשימה .
לכן גם הדיון שמתקיים פה עכשיו (ובעוונותי אני חלק ממנו) הינו המשך ההצלחה של בועז בשתי התחזיות שהכרתי לעיל.

אבל לבסוף
שאפו ענק לבועז שמצליח כבר שנים רבות ללכת על החבל הדק של אמון העם באתר שלו , כי אם היה רושם סתם שטויות כל הזמן האתר שלו היה נמחק , כי אנשים מזהים שקר לארוך זמן , ואם היה רושם תחזיות מקצועיות כמו כולם , אז מה הייחוד שלו . לא בדקתי אבל אני מעריך שהאתר שלו אחד הניצפים ביותר בענף בארץ. בועז מסתמך על הזכרון הקצר של גולשיו (הם זוכרים רק מה שהוא מזכיר להם לאחר זמן לא רב) , לכן יש בארץ אלפי גולשים (אני מכיר אישית כמה מהם , אין להם מושג במטאוראולוגיה או חיזוי מז"א) שמוכנים להשבע שהאתר שלו לא טועה והכי מדוייק הארץ.
לכן המשפט הידוע לשמצה נכון גם במקרה הזה : "אי אפשר לרמות את כל העולם כל הזמן אבל אפשר לרמון חלק מהעולם חלק מהזמן" . בועז מלמד אותנו שאפשר גם להתפרנס מזה אולי.

בתפילה להמשך חורף טוב וגשמים בעיתם עד פסח .

בועז ד

New member
להזכיר לך רק ששבוע קודם כולם נתנו שלג בירושלים..

שיערם ירד ק' באוויר תלוי בחזאי.. ואני לא נתתי.. ומה בסוף? לא ירד..

עכשיו תבוא ותגיד שגם כאן רציתי כותרת.. חחח.. עם טיעון כזה אני לא מתווכח.
פתאטי

בועז

בועז הביקורת עליך לא בגלל שאתה טועה.

כמו שאתה רואה בפורום היום אנחנו ממש אוהבים אנשים שטוענים.
יניב טועה המון בעשר שנים האחרונות , אולי אפילו יותר ממך.
אז תשאל את עצמך למה את הטעויות שלו חברי הפורום אוהבים את שלך ממש לא.

התשובה לעניות דעתי פשוטה .
יניב שהוא כותב תחזית אפילו רחוקה מאוד ולא קונבנציונלית הוא מציג תאוריה כל שהיא , אפשר לחלוק עליה ואפשר להתפלל להצלחת או כשלונה . אבל יש הגיון נתונים ומפות והוא מתבסס עליהן.
האם שאתה כותב תחזית רחוקה או קרובה אתה מוכן להסביר לאזרחי ישראל , מקצוענים או פשוטים, על איזה נתונים היא מתבססת. ולא לזרוק רק "גל רוסבי" במילה אחת.
יש לך את התחזית הרחוקה מלפני חודש + , אתה מוכן כמו יניב לכתוב על אילו נתונים היא מתבססת ומה התאוריה בצידה . אם כל התשובות הן סטטיסטיות אז נתייחס אליהן בהתאם וגם לגולשים באתר שלך תכתוב מה סיכויי ההצלחה שלהם.
תאמין לי שכל היחס אליך ישתנה אם בכל פעם שאתה מציג תחזית ארוכה תפרוס את הנתונים ודרכי החשיבה שהביאו אותך למסקנות.

החברים פה בפורום לפחות ממש יודעים להעריך חדשנות למרות הטעויות אם הן רואים הגיון ונתונים שעומדים מאחוריה - אפילו אם היא נכשלת.

בועז ד

New member
בו נבדוק את התחזית העונתית שלי עד כה

מלבד דצמבר מאוקטובר עד היום יבש... כל חודש.. סטטיסטית הצפי פגע.
הבעיה היא שאני אומר לכם שהצפי הוא סטטיסטי ומבוסס על כמויות גשם חודשיות מקום המדינה עד היום.. אתם אומרים שזה קשקוש/ אין הגיון/ מיד מחפשים היכן היא נכשלה. ואי אפשר לתת תחזית על פי סטטיסטיקה..
אז מה אתה רוצה? אני מצאתי רצפים כולשהם ואני נותן איתם תחזית.
אתה רוצה שאפרוס לפניך את הכל ואז תבוא עם אותם רצפים ותיתן בעצמך בניק חדש :) ?
או שזה פוקס..
כנ"ל לתחזית החודשית:
נתתי שני אירועי גשם משמעותים בחודש הכי גשום ( בהרים לפחות) וקר.
תבדוק סטטיסטית כמה אירועי גשם/ ימי גשם יש בחודש זה וכמה אני נתתי.
ואח"כ תבחר לציין האם היא נכשלה/לא.
צפי שניתן בתחילת חודש למערכת בין 17-20 וירד בין 13-17 ( רצף) וחוץ מזה כלום.. זו הצלחה..
שבוע הקרוב אין כלום.. לתת צפי למערכת נוספת +10 ימים מהמערכת שנצפתה זו הצלחה..
אך כמובן אם יטפטף ביום ד באזור אילת (23 בחודש) או ירד גשם מקומי מדיד אז התחזית שלי כשלה כישלון חרוץ הרי ירד עוד גשם חוץ ממה שרשמתי..
המילה " משמעותי" הופך לזניחה..

תחשוב על זה:)

בועז

יובל 42

New member
אתה לוקח את מה שנוח לך

הרי צפית גם שכל החודשים יהיו חמים מהרגיל
ובינתיים מדצמבר יש לנו רצף של 3 חודשים קרים מהרגיל.

למעלה