עדכוני ערב
הפתעות...? כנסו

יאן ו

New member
עדכוני ערב
הפתעות...? כנסו

חברים, הקצנה בגפסססס!
גם בפרמטרים האטמוספרים וגם במשקעים.
חלון הזדמניות לשלג בירושלים השתפר גם באורכו וגם בקורו

כרגע החלון נמשך משעות הערב של יום חמישי עד לבוקר שישי, כאשר רוב הסיכויים סביב חצות. הפעם אני כן מעריך מספר סמ בשכונות הגבוהות. שלג באוויר אפשרי מגובה 650-700 מטר לדעתי.
לצפון העסק גם כן השתפר, לפחות בכל מה שקשור לטמפ השכבות הנמוכות. אם כי מיעוט משקעים הוא הפקטור הקובע שם.

מטאורוגרמות לי-ם וצפת מצורפים, כמו גם הערכים המיספריים באקסל. מודגש בצהוב חלון הזדמנויות השלג.

אריאל519

New member
אני בכלל לא בטוח שיש משקעים בירושלים

במהלך חמישי לילה שישי בוקר. לדעתי המשקעים יפסקו בשעות הערב של חמישי ואז יכנס הקור המתאים. אם ירד לדעתי זה דוקא חמישי בוקר שאז יהיו הרבה משקעים

גם החיזוי לחקלאים, צופה שהשלג במרכז דווקא בבוקר חמישי.

חמישי
&nbsp
מעונן עם ירידה נוספת בטמפרטורות. גשם ירד לסירוגין מצפון הארץ ועד הנגב מלווה סופות רעמים וברד. הגשם יחלש בהדרגה במשך היום. עד לשעות הצהריים שלג קל ירד בפסגות הרי הצפון והמרכז.
&nbsp

יאן ו

New member
רום קפאון גפס. תראו את הצפון חמישי חצות!

אין הרבה בול פגיעה כאלה.

אבל אף מודל לא צופה משקעים בחמישי ערב-שישי בוקר

רק עד שעות אחר הצהריים. ברגע שתנאי הקור נהיים ממש טובים, כבר לא צפויים משקעים. נדמה לי שתקווה מסוימת באה דווקא מהסיכוי לסיבי ממש מפותח בשעות הבוקר-צהריים של חמישי.

יאן ו

New member
בעיקרון צודק בעניין הצפי של המודלים למשקעים. אבל ראינו כבר

את רמת הדיוק לאחרונה של המודלים בתחזיות משקעים. גפס לא פוגע ממטר, וגם איסי לא חף מפשע.
יש לי תקווה שלמרות הזרימות הצפוניות תתגנבנה מספר עבים ממטירים.
אשמח לראות תחזית משקעים של WRF לחמישי לילה שישי בוקר

אלון ל 2

New member
אל תשווה. היה אז 6- ולפני כן היה 30- בגבוה

לא היה סנכרון אבל בשנת 2006 בכלל לא ידענו שאפשר לקבל מערכת שלג גדולה בחודש דצמבר .

אלון ל 2

New member
אני מדבר על 27 בדצמבר 2006

שלג ירד בכל הרי הארץ ובצפון ירד מרום נמוך יחסית.
בשום הר השלג לא היה כבד (מלבד החרמון ופסגת הר חברון- אזור חלחול).
המשקעים פסקו לפני שירד למינוס 6 (בצפון). במרכז היה רק מינוס 4.

אלון ל 2

New member
בזמן שיהיו המשקעים האחרונים

רום הקיפאון סביב 1400 מ'.
המקרה הטוב ביותר (שסבירות התרחשותו היא כהטלת קוביה) זה שהרכבת לירושלים שמתוכננת לאפריל 2018 מקדימה ל 16 בפברואר 17 ואז נוכל לצפות במטח פתיתי שלג בשכונות הגבוהות של העיר.

אני, כמו יובל, אשמח קודם שירד גשם או ברד.

העיקר שירדו משקעים בכל מצב צבירה.

יאן ו

New member
ודווקא איסי הוריד הילוך מבחינת הקור. לפיו סיכוי נמוך לשלג

בי-ם

אריאל519

New member
מה עוזר לי אי.סי לצהריים???

גם לפי גפ"ס בחמישי צהריים או שישי צהריים לא צפוי שלג בירושלים. לדעתי בשעות הבוקר יש סיכוי כמו שנאמר אם יגיע ענן סערה או במידה ויהיה רצף של משקעים ובערב יש סיכוי אם יהיו משקעים אבל לא יהיו בצהריים יותר חם ודוקא אי.סי נראה לי קיצוני יותר בקור

למעלה