תחזית ורטקס לסוף החודש-החורף חוזר

יניב ריז

New member
לא בדיוק. רציתי את מכפלת הרכיב בגודל הרוח בערכם המחולט.

ככה שלא יהיו ערכים שליליים. כלמור לצורך הדיון מינוס 40 = פלוס 40
וונניח לבחור רק ערך אחד כמו הערך 30 ו-40 בלבד, ולמתוח אותו כקו עבה או אם יסגרו ללולאות.

אני עוד לא סגור על מה תהיה התצוגה האופטימלית אם קטונטורים או צבע., או רק ערך אחד.

אבל רואים כי במרבית המקומות שקו הפלוס או מינוס 40 נמצא, יש אפיק.

זה עדים גס, בגלל שהמשוואה לא המנורמלת לקו האורך, אבל כבר אמור לתת לך יותר הבנה של קורלציה.
מה גם שהטווח תלוי בהרבה גורמים, אבל לרוב זה 70-90 שעות + T0

בכל מקרה

יניב ריז

New member
ערך 30 נראה אידיאלי. ולנוסת על 72 שעות, 78, 82 ו-86 שעות

ב-500 על אותה מפה אחת בזמן 0 של ה-5 מ"ב..

shlomobar

New member
קבל להרצת 06Z זמנים 72 ו- 84 שעות

ככל שאני מריץ יותר מקרים, נראה לי שתועלת לחיזוי כנראה לא תצמח מזה.
הטרופוספרה והסטרטוספרה הן שתי מדינות, ולייצר קשר ביניהן דרוש זמן בערך כמו למסד קשר בין ארה"ב לרוסיה... לא אתפלא אם דווקא הטרופוספרה (הכלב) משפיעה הרבה יותר על הסטרטוספרה (הזנב) מאשר להיפך...

הטרופוספרה היא הרבה יות קפריזית בעיקר עקב שינויי מצב הצבירה של המים ותואי הקרקע. כל "החלטה" של הסטרטוספרה לגבי הטרופוספרה (אם בכלל עוברת) יכולה להתנפץ לרסיסים עקב התעבות כמות כפולה של אדי מים באזור מסויים, או חצי מהכמות.

יניב ריז

New member
כן, אני מבין מה אתה טוען בתיאוריה, ולכן אנחנו כאן לראות תכלס

אשמח אם תוכל שכל ערכי ה-5 מ"ב יהיו חיוביים וצבעם יהיה בגרדיאנט כחול, כאשר ערך המינימום הוא 30 (קרי גם מינוס 30-).

הסיבה שמדובר בערך מוחלא, היא משום שצפון ודרום מיצרים ורטייסי ביחס לקו הרוחב, והערך אינו נהפך לשלילי בין צפון לדרום.

והרעיון להתחיל מערך שגדול מגודל משוואה של 25 פחות או יותר.

תודה על העזרה, בכל מקרה.

shlomobar

New member
קבל לעדכון 12Z

הדגשתי את קווי כפולות של 30 (חיובי ושלילי)

יניב ריז

New member
אתה מסכים איתי שזה כבר הרבה יותר אינטואיטיבי?

היכן שקו ה-0 מצפיו, הוא יושב על ציר רכס, או סמוך אליו.
ההבדל של ה-500-1000 ק"מ במיקום נובע שלא בכל העולם העיכוב הוא 70 שעות, בחלק זה 80 שעות בחלק 90 שעות

אבל הנה לך מפה שחוזה היכן מוקדי האפיקים, היכן יווצרו רכסים, בשגיאה של 80 שעות מראש עם שגיאה של 10 שעות +-.

שים לב שקו ה-20 (+-) מתלבש כמעט ברוב המקרים על ה-540-552 DM

לא רע לענ"ד, אבל ממתין לחו"ד האוביקטיבית, רק שוב, עליך להניח כרגע שאין הבדל בין מינוס לפלוס בערך המתקבל ממשואות רוחות הורטקס

שלום יניב.

אתמול רשמתי הודעה שמשום מה נעלמה וזאת לאחר שאחד המבקרים כאן תקף אותי מילולית, קרא לי טרול וקרא לחסום אותי. כמדומני שמו נתי. רק הצעתי דרך פעולה, עם אפשרות לפריצת דרך משמעותית אולם אני לא מוצא אותה משמע נמחקה או תקלה. מכיוון שאותו מבקר קרא לחסום אותי ונראה כי מנהל הפורום הסיר את ההודעה, אני לא מוצא לנכון להמשיך דיון זה או כל דיון אחר כאן. נראה שנוכחותי מפריעה כאן. אני מאחל לך המון הצלחה. נתב את הכישרון העצום שלך לעיקר ולא לטפל. יש כאן רשימה של אנשים מדהימים כדוגמת שלמה ונתנאל, שעושה רושם שניתן להגיע איתם רחוק.

GAL564

New member
יניב, יש איזה שהיא הסטה בוורטקס?

תשים לב שכל האפיקים האחרונים משוכים מערבה, ואם אני מסתכל במפות המשך, רואים אפיקים שיורדים מערבית לנו.

דעתך?

יניב ריז

New member
הורטקס בצורת ביצה, שמרכזה בקוטב כמו שצריך

אך ראש הביצה מוטה ומצביע לכיוון קנדה.

Shmuel Alon

New member
יניב ריז, כמה שאלות על וורטוקס

כמה הוא נותן אינדקציה מאשר המודלים?
לאיזה טווח שייך ורטוקס?
מה הסיה שהוא "יודע" מה יקרה פלוס מינוס עוד שבועיים והמודלים לא מפסיקים לזגזג בין עדכון לעדכון?

תודה רבה!

natyh

New member
מעולה אני נהנה ממנו מאד .

נראה לי שריז עלה על עוד משהו שוב .
ומה לעשות שהפרופסור השקט מבלבל בין ורטיסיטי בסטרטוספירה ךבין פעילות געשית המתנהגת אחרת ורוצה להקיש מאחד לשני למרות שאין קשר .
ומאחר ואי אפשר להסביר למי שלא מבין אז לא טרחתי לנסות .
ולא מספיק שהבחור לא מבין הוא משוכנע שהוא זה המוביל כאן ועוד מציע לעזוב כיוון מחקרי וללכת בדרך שנראית לו ...כאמור בלי שיבין על מה מדובר ...
ראבק אפשר ללמד את כל העולם ...?
לא !
תודה על הטיפול המהיר והמוצלח בטרול גל .

למעלה