הימור שלי: אוקטובר יסתיים ללא גשם מדיד אם בכלל..

yuvalsh9

New member
לפחות לגבי גשם אין שם מובהקות סטטיסטית לאיזורינו לחורף הקרוב

המודל צופה חורף " בגבולות הממוצע " לאיזור שלנו נחייה ונראה

ariecohen34

New member
עושה רושם שאחרי מספר עונת - הסתיו השנה באמת הולך להיות יבש

וחם

natigr

New member
הימור שלי, מערכת ראשונה לעונה באזור ה - 12 לנובמבר

כנראה מערכת שתשפיע בעיקר על הצפון

החורף הקרוב הולך להראות בדיוק כך:

אוקטובר - כפי שאפשר להרגיש, יבש וחם מהרגיל.
נובמבר - מתחת לממוצע בכל הארץ, חם מהרגיל.
דצבר - מתחת לממוצע-ממוצע.
ינואר - ממוצע בדרום ובמרכז , מתחת לממוצע בצפון.
פברואר - מתחת לממוצע, עם מערכת שלג.
מרץ - חם ויבש.
אפריל - חם ויבש.
אל תטפחו ציפיות, כפי שידוע בשנת לה ניניה החורף בישראל יבש (ובד"כ גם קר מהרגיל ).
כל המודלים מסכימים פה אחד על שנת בצורת - ואפשר להרגיש את זה באוקטובר הבלתי נסבל ששורר פה.

yar135246

New member
איזה יופי שאתה יודע את החורף הקרוב

כבר מעכשיו! יש גם צפי משקעים מדויק במקרה וימים מדויקים למערכות גשם אולי? אה וגם כמה הטמפרטורות יהיו במפלסים 500 850 700 ו-300 באותם תאריכים?

תודה מראש!

termometer

New member
כולכם מסתכלים על המפות פשוט לא נכון...

תראו את המגמה ולא רק את המפה הספציפית שמראה שרב או לחילופין גשם.
&nbsp
מזה מס' ימים רואים בבירור מגמה להתפתחות רכס משמעותי מעל מערב אירופה שיתבסס לקראת מועד התפילה של משיב הרוח ומוריד הגשם ואילך.(אני לא דתי,זה סתם מסתדר ככה יפה. שבת היום!
)
למען האמת,בשביל סדר גודל כזה של רכס זה כבר לא נכון להגיד מגמה,בשלב המתקדם הזה זו כבר "עובדה מוגמרת" שרכס כזה יתפתח במיקום שבדרך כלל אופטימלי לזליגת אפיק לכיוונינו.
לגבי אופי האפיק ואם הוא ייצר אפיק מים סוף בקרקע/שקע קפריסאי/עזה/צפוני/דרומי/מערבי עוד קצת מוקדם, אבל ההימור שלי הוא שעד סוף אוקטובר כן נקבל את היורה
, והכל יהיה בסדר. רק תירגעו

&nbsp

יניב ריז

New member
אכן. אנשים שוכחים שמפות ה-SLP+H500 מכילות אשליה אופטית

פטאלית לחיזוי טוב.

היכולת לחזות את מפלס ה-500 מ"ב טובה יותר לטווחים בינונים, בגלל המרחק מהקרקע, קרי ב-500MB השפעות גורמים כאוטיים כמו : חיכוך עם הקרקע/הרים וכן השפעת החום מהקרקע מאוד נמוכה.

לכן סטיית התקן בחיזוי מפלס ה-500 יחסית נמוכה ל-7-10 ימים לעומת סטיית התקן של מפלס הקרקע.
למעשה סטיית התקן שמתקבלת בקרקע אחרי 4-5 ימים שווה לסטיית תקן שמתקבלת ב-500 רק ביום ה-6-7.

לכן אין טעם בלקיחת התחזית של הקרקע באותה אמינות לחיזוי הרום הבינוני למרות ששניהם מוצגים באופן מטעה על אותה המפה.

למעלה