אנסמבל - תחילת ספטמבר נראית כרגע נחמדה

shlomobar

New member
אנסמבל - תחילת ספטמבר נראית כרגע נחמדה

תקופה ממושכת עם טמפרטורות נמוכות מהממוצע העונתי, כאשר ימים 6-5 לחודש נראים כרגע ממש נוחים.

zviyehuda

New member
אתה עשר אתה :)

וחוצמזה - אם עד לאחרונה הייתי מסייג את עצמי ואומר שזה "קיץ נחמד עד כה" אז היום, כאשר ספטמבר כבר נמצא בטווח ריאלי ועדיין לא רואים גל חום, אני יכול לסכם מבחינתי ולהגיד שהקיץ הזה ייזכר כאחלה קיץ.

השבוע כבר השבתנו את המזגן בערבים ובלילות (ברמת-גן!!!!, לא בירושלים), מאוורר מספיק בהחלט, נקווה שלא תהיינה הפתעות לא נעימות ושלא נצטרך לחזור לישון עם מזגן.

zviyehuda

New member
ולגבי 5-6 בספטמבר נראה לי שזה עדיין לא שווה איזכור

בואו נזכיר לעצמנו שאם אנו סומכים על טחזיות של למעלה מ- 6-7 ימים הרי שאנו אמורים להיות כרגע בפיתחו של גל חום אימתני עם ערכי 850 שוברי שיאים לספטמבר.

shlomobar

New member
מפת אי-סי לקצה הטווח (עוד 10 ימים)

אפיק "נחמד לעונה" נכנס למזרח הים התיכון.

love2102

New member
או ואה הקיץ הזה כניראה מבין הנוחים שעברנו למרות שחלף לי מהר

קיצים מלאי סבל חולפים נ ורא לאט ידענו סבל בעבר

shlomobar

New member
ועומס חום באותו הזמן

במהלך רוב השבוע הקרוב צפויים רק שינויים קטנים בטמפרטורות ועומס החום ברחבי הארץ. הערכים יהיו בין הממוצע העונתי לקצת מעליו. תחזיות המודלים מבשרות על ירידה הדרגתית בטמפרטורות החל מסוף השבוע הבא. נקווה.

ברור 800 מטרים זה גובה מפלס ה925

רק לפני השבוע האחרון הטמפ בו הייתה קשורה לטמפ ב850 ועכשו קריר ב925 גם כאשר ה850 חם מהממוצע.

נתנאל531

Well-known member
טמפרטורת מפלס 925 בקיץ מושפעת בעיקר מחוזקו של הפרסי

אפיק פרסי בריא, עם רוחות בעוצמה סבירה, מרים את האינברסיה בקיץ עד מפלס 925 לערך (פחות או יותר, כעת למשל האינברסיה יציבה סביב מפלס 900), בעוד פרסי חלוש משאיר את האיברסיה נמוכה יותר.
&nbsp
כאשר מפלס 925 מתחת לאינברסיה הוא אוכל הרבה זיהום אוויר שמצטבר בסמוך לאינברסיה, אבל גם נהנה מטמפרטורות נוחות יחסית, בשל התקררות אדיאבטית. לעומת זאת כאשר הוא מעל האינברסיה, הוא נהנה מהתחממות עקב ההתמוככות ברום שמגיעה עד לשכבת האינברסיה.
&nbsp
דווקא בקיץ הנוכחי (וגם בתחילת הקודם) אפשר לראות יפה כיצד אין קשר בין מפלס 925 ו־850, ובעוד ה־850 היה מעל הממוצע, ה־925 היה סביב הממוצע, בהשראת האינברסיה שטיפסה גבוה יחסית.

shlomobar

New member
אנסמבל - המגמה של התקררות נמשכת

במהלך השבוע הקרוב צפוייה התקררות זוחלת.
בשבוע לאחר מכן (זהירות, טווח ארוך) חזויות טמפרטורות מתחת לממוצע העונתי.

shlomobar

New member
בכל המפלסים, מהקרקע ועד 300 מ"ב

במפלס 500 מ"ב השינוי הוא קטן כרגע.

למעלה