בעקבות הדיונים שהיו לגבי התחממות הקיץ-

בעקבות הדיונים שהיו לגבי התחממות הקיץ-

לקחתי את תחנת ירושלים כתחנת מדגם ובדקתי את הטמפ' במהלך חודשי הקיץ (01/06-31/08) עבור השנים שזמינות במאגר השרות (2000-2016)
(בועז, אם פספסת את ההודעה שלי, אני עדיין מנסה להבין איך אתה קובע טמפ' יחידה שמייצגת את כל הארץ)

הגרף מציג את השתנות:
טמפ' המקס' הממוצעת- ממוצע כל ערכי המקס' היומיים (מארכיון השמ"ט*)
טמפ' המינ' הממוצעת- ממוצע כל ערכי המינ' היומיים (מארכיון השמ"ט*)
https://ims.data.gov.il/he/ims/2
טמפ' יומית ממוצעת- ממוצע כל ערכי הטמפ' היומיים (מארכיון העשר דקתי של השמ"ט)
https://ims.data.gov.il/ims/7 ;;

*מלבד 07-08/16 שעדיין לא קיימים בארכיון ולכן נדגמו מהנתונים העשר דקתיים שכן קיימים

הקווים השחורים מייצגים את ממוצעי השנה הנוכחית כדי להקל על ההשוואה בין השנים

הנתונים עבור השנה הם עדיין חלקיים ואעדכן את הגרף בסיום החודש, אבל לפי התחזית המסתמנת לסוף החודש אפשר כבר לקבל רושם היכן השנה עומדת ביחס לשנים האחרונות.
השנה בהחלט חמה מאוד, וכן מתקבל הרושם שישנה מגמת התחממות אבל גם עם יוני בתוך החישוב, השנה לא מצליחה לתפוס את המקום הראשון באף אחד מהמדדים (מקום שני במינימום ובממוצע, ושלישי במקס')

אני בהחלט חושב שיוני השנה מצריך התייחסות פרטנית, כי להגיד שהקיץ השנה חם מאוד זה כמו שפיל ועכבר מטיילים על דרך עפר והעכבר אומר: "תראה כמה אבק אנחנו עושים!"

חלוקת שעות היממה לפי מדד עומס חום. זה יכריע את הויכוח סופית.

כתושב ההר, איו לי צל של ספק שהשנה היה קיץ סביל בהחלט, בטח ובטח בלילות.
אם תוכל, ע"פ הנתונים במאגר העשר דקתי, לבצע חישוב מדד עומס חום שעתי, יומי, חודשי ועונתי - נוכל לקבל את ההרגשה שהן אדם מרגיש כתוצאה משילוב הטמפ' והלחות.

אני מאמין שנראה, כי בהרים היו לילות נוחים מאוד. לדעתי, גם בשעות היום נראה שהשנה עומסי החום היו נסבלים הרבה יותר משנים עברו.

לגבי התחושה, ובתור שכן אני לא חולק. אבל בסוף בסטטיסטיקה

משווים את הטמפ' ואף אחד לא מסתכל על הלחות.
&nbsp
מה שביקשת מצריך קצת עבודה (להוריד נתוני לחות, לחשב את טמפ' הגולה הלחה ואז לחשב את עומס החום).
אעשה זאת בהמשך...
&nbsp

עמית868

New member
אם אפשר,אני חושב שזה יוסיף לראות גם את ממוצעי יולי-אוגוסט

כדי בעצם לראות אם יוני הוא היחיד שגרם לקיץ להיות חם או שגם בלעדיו יש סטייה משמעותית.

בבקשה-

השנה יורדת למקום השישי במקס' ובממוצע' ובמקום השביעי במינימום (מתוך 17 עונות הקיץ האחרונות)

הלכתי לוודא בסיכומי השמ"ט (עבור2010) -

יוני-29.2
יולי-30.4
אוגוסט-33.2

גם ממוצע שלושת הערכים האלו נותן 30.9

אלון ל 2

New member
יולי 2010 אכן היה סביר

והקיץ הקיצוני החל ב 31 ביולי.
ב 2012 יולי היה חם בהרבה מיולי 2010 אך פחות מיולי 2000 שהיה גיהנום (אוגוסט היה סביר)

יניב ריז

New member
המשפט המסכם שלך ניתן לניסוח אחרת (אזהרת צניעות מילולית קלה)

חרא שצף בים נתקע בגוף אוניית פאר, ואומר לה: "יאללה מפליגים"!

תודה כמובן על הבאת הנתונים, האם יש לך גרף כזה משנת 1990? סבורני שיהיה יותר מענין בענין טמפ' המינימום שלו.

את הגרפים אני מכין בעצמי. מה אתה רוצה בעצם?

הנתונים העשר דקתיים מסתיימים בשנת 2000 אבל נתוני מקס'/מיני יומיים קיימים הרבה אחורה

רוצה לדעת עומסי חום. גם אם נמדדה טמפ' מקסימום בירשלים של 31

מעלות לחצי שעה, אבל שעה לפני ושעה אחרי יש רק 29.5 מעלות, ההבדל הוא שמיים וארץ.
וזה קורה הרבה פעמים, בעיקר בימים האפיק הפרסי מפותח.

את האזרח הפוט לא מעניין כמה חם או כמה קר, אלא איזה עומס חום / עומס קור הוא ירגיש.

מאיר, אותך הבנתי. השאלה הייתה ליניב. בכל מקרה המדד של-

הטמפ' היומית הממוצעת נותנת מושג כלשהו לגבי מה שאמרת. הרי אם הטמפ' הגבוהות היו באות לידי ביטוי בפיקים אז המשקל היחסי שלהם היה קטן יותר מאשר ימים בהם טמפ' המקס' נמשכת לאורך זמן

בועז ד

New member
בוקר טוב- עבודה יפה בקשה קטנה..

לדוד בוקר טוב
עבודה יפה.
אני בודק אך ורק את טמפרטורת המקסימום היומית המוחלטת, ולכן אתייחס אליה.
השנה ( 2016) הייתה השלישית בטמפרטורת המקסימום בין 2016-2000.
יש לציין כי שני העשורים האחרונים היו החמים ביותר מאז תחילת המדידות כך שלהערכתי אם היית בודק את הממוצעים מ-1948 ועד היום תוצאות 3 השנים החמות ביותר היו נשארות 2010, 2012, 2016.

התייחסות לתחזית השנתית שלי והערה:
בצפי לקיץ רשמתי שהשנה תהיה אחת החמות ביותר אם לא החמה ביותר ותזכיר את 2010, 2012.
אשמח אם תוכל לציין את ערכים של 2016-2000 בטמפרטורה מוחלטת לא על גרף אלה במספרים מוחלטים. בצורה זו ניתן יהיה לראות את ההפרש הניכר בין " הממוצע" של שני העשורים האחרונים לבין שלושת השנים הראשונות שקרובות מאוד ביניהם.

אצלי תוכל למצוא את הערכים לטמפרטורות מקסימום בקישור - יש לי נתונים מ-2009 ( כרגע ).
http://www.israelweather.co.il/forecast/jerusalem.html

לגבי שאלתך:
אני לוקח 31 תחנות שאני נותן להם תחזית. לכל תחנה אני בודק את ממוצע טמפרטורת המקסימום המוחלטת.
הממוצע הארצי היינו ממוצע של " ממוצעי 31 התחנות"

בועז

בבקשה,

לגבי ההתחממות, אין חולקים כי אנו בפרק של התחממות והשנים האחרונות מצטיינות בכך. שים לב שבכל זאת, יולי אוגוסט הנוכחיים רק במקום השישי במקס' ובשביעי בטמפ' היומית הממוצעת. בהחלט לא משהו חריג במיוחד
הגרף הוא רק ביטוי של הערכים המספריים אבל בכל מקרה התכוונתי לצרף את הטבלה.
אני מצרף גם את יוני-אוגוסט וגם את יולי-אוגוסט (מזכיר, מדובר על ירושלים בלבד)

תוכל לתת לי את רשימת תחנות האימות שלך כדי שאוכל לבצע את בדיקה? (ז"א מול איזו תחנה אתה מבצע אימות לכל תחזית)

הנתונים העשר דקתיים קיימים במאגר רק מ-2000 ולכן בדיקה ארוכה תוכל להיות רק מול נתוני מקס'/מינ' יומיים

למעלה