ב"ט, לילה קריר יחסית לקיץ בפרדסיה

GAL564

New member
ב"ט, לילה קריר יחסית לקיץ בפרדסיה

עם מינימום של 21.4 מע' בלבד.

כעת, 23.4 מע' 78% לחות.

zviyehuda

New member
גם בר"ג לפנות בוקר נרשמה רמת קרירות שלא זכורה לי בתקופה זו

עכשיו רק נותר להחזיק אצבעות לאוגסט שלא יפגיז כמו בשנה שעברה...

zviyehuda

New member
אגב - רק אני שמתי לב לכך שטמפ' מי הים ממשיכה להתנהג מוזר?

אחרי שבאמצע יוני נרשמה טמפ' נמוכה של 24 מעלות, באו 2-3 שבועות שבמהלכם היא זינקה עד מעל 30 מעלות וכעת היא חזרה לרדת ועומדת על 28(!!!) מעלות,
בתור תושב החוף אני עוקב אחר טמפרטורת מי הים כל שנה ולא זכורה לי התנהגות מוזרה כזאת וכמו כן לא זכורה לי טמפ' נמוכה כ"כ לתקופה הזו של הקיץ.

מישהו יודע היכן ניתן למצוא נתונים מפורטים על מפ' מי הים (על בסיס יומי) מכל הקייצים של השנים האחרונות?

Ale Del Piero

New member
גם אני שמתי לב לזה

באמת מוזר. אתמול הייתי בים, המים בהחלט קרירים יותר בהשוואה לתחילת החודש, וכשיצאתי הרוח גרמה לי ממש לרעוד מקור (שעה 18:30 בערך) - אופייני לשבועות הראשונים והאחרונים של עונת הרחצה, אבל ממש לא ליולי-אוגוסט. כמו שאמרת, נקווה שאוגוסט יהיה המשיך ישיר ליולי החביב שאנחנו חווים.

Ale Del Piero

New member
אשמח לשמוע ממומחי הפורום

מתי - על סמך שנים קודמות - טמפ' מי הים אמורה להגיע לשיא ומתי אמורה להתחיל הירידה.

הירידה בטמפ' פני הים נובעת כנראה מהגלים הגבוהים

שהיו בימים האחרונים.
בימים האחרונים היו גלים שהגיעו עד ל 2.5 מטרים ויותר. אלה יוצרים מערבולות מתחת פני הים וגורמים לערבוב יעיל יותר של המים בסמוך פני הים: מים קרירים יותר עולים מהעומק ומים חמימים יורדים למטה. בימים הקרובים - עקב החלשות הגלים - צפויה התחממות מחודשת של פני הים.

yar135246

New member
מעניין שהשמ"ט לא מסכים איתך

נתנאל531

Well-known member
יש אצלי נתונים מאז קיץ 2014

ממצופי חיפה ואשדוד של רשות הנמלים. נסיון להשיג נתונים ישנים יותר - לא הצליח, אבל כנראה שיש כאלו אצל 'המכון לחקר ימים ואגמים', לדוגמא.

למעלה