איך מדור "משפט ופלילים" בעיתון מתקשר לפורום מזג-אויר בתפוז

Guarden

New member
איך מדור "משפט ופלילים" בעיתון מתקשר לפורום מזג-אויר בתפוז

האם זכור לכם מהחורף הקודם הויכוח בין צחי וברנע לבין כרמון בנוגע לזכויות יוצרים הנוגעים לתמונה שהוא פירסם.
ראו את פסק הדין בנושא (שימו לב במיוחד לפיסקה האחרונה הנוגעת ללשון הרע)
http://www.themarker.com/law/1.2955610

WOW. מגיע לעומר כרמון טפיחה חזקה על השכם בנוגע

לתביעת לשון הרע.
מקווה מאוד שאנשים יחשבו פעמיים לפני שהם משמיצים אנשים בפורום.

itay334

New member
המניע לא בטוח טהור אבל התוצאה מבורכת

לאורך השרשור ההוא עלה הרושם שאולי המניע ל2 התביעות הוא לא בהכרח הפסד כספי שנגרם מאי מתן הקרדיט או פגיעה בשמו הטוב.
&nbsp
אבל, לאור תוצאות התביעה ייתכן שנראה לפחות בפורום הזה שיח מכבד יותר וזהיר יותר במקום העקיצות המוכרות מפי כמה בעלי שררה (נהגי מוניות, מורה לספורט וכל מיני ירידות לפסים אישיים)
&nbsp
הלוואי....
&nbsp
&nbsp

מסכים בהחלט

אגב, שמתי לב שצחי נעלם לגמרי מהפורום הזה...

יכול להיות שיש קשר למקרה הנ"ל?...

Dark Muse

New member
ליפשיץ, אני מקווה ששמרת את הסרטון

עוד לא מאוחר להתעשר

cohen3612

New member
בטח שזכור. אבל תסבירו לי דבר אחד

מה אומר החוק לגבי תמונה תמימה ברשת. אם לא רשום עליה כלום לגבי זכויות יוצרים, האם מותר לפרסמה ללא רשות? לא הבנתי מה קרה במקרה הזה, היה רשום משהו על התמונה ועדיין פירסמו אותה?
לגבי לשון הרע- אכן מוצדק !

לדזפ

New member
קודם כל קטנוניות וקנטרנות. פשוט תופעה מכוערת -

שעל כל שטות אנשים תובעים.
התנהגות מבישה ורעה. זו דעתי (אולי גם עליה הוא יתבע אותי??? אדרבא, למה לא? עוד תשלום הוצאות משפט).
אני מבקש להדגיש שבעניין לעיל אני מתייחס לנושא פרסום התמונה.
דני רופ פרסם תגובה, וציין, כי בית המשפט חייב את כרמון בתשלום הוצאות משפט. בצדק רב! אני אישית מקווה שאלו הוצאות שהכאיבו לתובע בכיס. מאוד הכאיבו.
לגבי לשון הרע - לא ידוע לי מה צחי פלג וטל ברנע אמרו על כרמון (כאשר אני זוכר את מה שהוא כתב על פרסום התמונה - "תוגש תביעה!". איזו התנהגות קטנונית ולא ראויה...), אבל זה רק מדגיש שיש לשמור על תרבות הדיבור. מותר בהחלט למתוח ביקורת אבל רצוי שזו תהיה עניינית ובטח לא פוגענית ומשפילה.
בכל אופן, אני אישית הייתי שמח שאנשים כמו כרמון ימנעו מלכתוב בפורומים שאני כותב בהם. זו לא תחושה טובה לחשוב "שהסכנה" אורבת לך בפינה בגין כל מילה או כל שיתוף שאתה עושה, כאשר לך תדע - אולי תביעה מחכה לך בפתח (לא שאני דואג. יש לי הרגשה שאני יודע להגן על עצמי מספיק טוב).

:) מעניין שאתה זוכר רק מה שנוח לך לזכור. צחי פלג וטל ברנע

חויבו לשלם לי פיצוי בסך 30 אלף שקלים ו-10,000 שקלים הוצאות משפט. אני מניח שאתה זוכר בדיוק מה הם אמרו. בין השאר, אמרו מה שאתה רומז: שאני מגיש תביעות סדרתי. זה כמובן שקר. התביעה הזאת היא הראשונה שהגשתי בחיי.

להעליל עלילות חסרות בסיס, להצהיר שאתה גם הולך לפגוע לאדם בפרנסה ולפנות למקום העבודה לשם כך בעלילות שווא - הם לא דברים שצריך להשלים עמם. גם אתה לא היית משלים עמם אם היו אומרים כך עליך.

לגבי התמונות. מציע לך להמתין לתוצאות הערעור. הסבלנות תסייע לך להבין את העניין טוב יותר.

לדזפ

New member
שלא תעז להעליל עליי מה שלא אמרתי!

לא רמזתי אף לא כזית שאתה מגיש תביעות סדרתי.
אני לא מוכן לסבול תופעה כזו שמישהו מבקש להיכנס לראשי ולכתוב קבל עם ופורום למה אני התכוונתי או למה אני רמזתי, כאשר לא אמרתי ולא רמזתי לכך!
דיברתי על התביעה הספציפית הזו שהגשת.
התביעה הזו שלך (וזו בלבד!), בהיבט של פרסום התמונה בלבד, כפי שכתבתי, מהווה דוגמא עבורי לכך שאנשים על כל שטות מגישים תביעה. זו דעתי.
כתוצאה ממקרה פרטני ויחיד זה שעליו אני יודע, והוא זה בלבד שמהווה אינדיקציה בשבילי, אני מרגיש לא נוח, אפילו מאוים (לא במובן הפיזי של המילה, כמובן), לכתוב במקום שגם מגיש התביעה כותב בו. זו דעתי.
אני מביע מורת רוח רבה על כך שכתבת כי ניסיתי לרמוז שאתה מגיש תביעות סדרתי. זה דבר חמור.
אני סבור שיהיה נכון יותר ומכובד עבורך לחזור בך מהדברים האלו שביקשת לשייך לי, בצורה לא הוגנת, אפילו מכפישה ומכתימה.

:) איך צחקתי עכשיו

אלה הדברים שכתבת: "בכל אופן, אני אישית הייתי שמח שאנשים כמו כרמון ימנעו מלכתוב בפורומים שאני כותב בהם. זו לא תחושה טובה לחשוב "שהסכנה" אורבת לך בפינה בגין כל מילה או כל שיתוף שאתה עושה, כאשר לך תדע - אולי תביעה מחכה לך בפתח (לא שאני דואג. יש לי הרגשה שאני יודע להגן על עצמי מספיק טוב)".

בכל מקרה, אני לא מתכוון לבזבז את זמני להתעמת אתך, בטח כשאתה מסתתר מאחורי כינוי. אני לא מסתתר מאחורי כינוי

ניוטראל

Active member
לפני מספר שנים

פרסמתי תמונה של מישהו. באיזה פורום. ולאחר זמן ראיתי שהיא פורסמה במחלקת החדשות של האתר ללא קרדיט ומאז כל תמונה שצילמתי ואני מפרסם. ויש לי חשש שלא יתנו קרדיט. אני שם חתימה! אם זה בסימן מים! או דרך הצייר במחשב. או באפליקציות אחרות! ואני משתדל שזה יהיה במקום קריטי...

למעלה