מחפשת לגור במקום קריר בישראל

cohen3612

New member
אפרופו זיהום אויר

צריך לתת את הדעת גם לדברים שלא נראים לעין. לפני מס' ימים ציינו 30 שנה לאסון בצ'רנוביל...... לצערינו הסיפור הזה גם הגיע לכאן. וזה "קצת" יותר מפחיד ומדאיג מכמה ארובות במפרץ חיפה

termometer

New member
אריאל,מתוך נסיון

גרתי בחיפה עד לפני 3 שנים בחלק גבוה יחסית של הכרמל, ההבדל הוא שמים וארץ. באריאל בגובה 600+ גם החורף יותר קר ואפרורי וגם הקיץ לא כזה נורא,בעיקר בימים שבהם האינברסיה יותר גבוהה. בלילה בקיץ גם יש קרירות נעימה מה שאפילו לא קרוב בכרמל.
זה גם יחסית קרוב למרכז. חצי שעה אתה בתוך תל אביב.

lavifighter

New member
לא מומחה למקומות מפותחים ומערכת חינוך אבל יש לי כמה

צפון הגולן-מרום גולן, אלרום וכדומה, אם רוצים קור עד הסוף. לא יודע כמה האזור מפותח.
מצפה חרשים והאזור הזה של הגליל העליון-מירון, בית ג'אן(לא יודע אם גרים שם יהודים בכלל), צפת אם מתאים לך אוכלוסייה דתית ברובה.
כל רצועת החוף באזורים שממש ממש קרובים לחוף יחסית קרירים בקיץ. בחיפה כמו שהזכירו האזורים הגבוהים מאוד גם יהיו טובים.
מטולה והמקומות היותר גבוהים באצבע הגליל. לא יודע כמה מפותח האזור עם זאת...
האזורים הגבוהים יחסית בירושלים, קחי בחשבון לבדוק אם רמת החרדיות בכל אזור מתאימה לך. מבשרת ציון(רשמית לא חלק מירושלים) יכול להיות מעולה מהבחינה הזו.
מצפה רמון למרות שזה עלול להיות קצת "חור".
התנחלויות-יש כמה עם מזג אוויר נוח, שנחשבים למקום מגורים טוב וגם בטוח(אני הולך רק על מקומות שהם "ממערב לגדר" ואני רואה בהם בטוחים מבחינה בטחונית). מקומות שעולים לי כרגע: הר אדר, כפר האורנים(לא סגור מה הגובה שלו), הר גילה, אריאל, הר אדר, גבעת זאב. גבולי:אקלנה, עלי זהב, סלעי(והאזור).
המקומות הגבוהים יותר במודיעין, זכרון יעקב, איילון ויקענם עילית-קצת גבולי מבחינת גובה ואני לא מכיר את הטמפרטורות באזור הזה מספיק.

תותח9

New member
כפר אורנים

מקום מעולה, אבל חם מאוד בקיץ. גובה של 300, ליד מודיעין, 34-36 ביום ביולי-אוגוסט

guprnds

Active member
זה לשעה שתיים בצהריים

לדעתי הערבים והלילות חשובים יותר למי שסובל מחום.
על כל פנים, לפחות לשעה זו יניב יצא גם חכם וגם צודק.

guprnds

Active member

הגרפים מדברים בעד עצמם...
הפיזור האידיאלי מבחינתי הוא במרום גולן ואחריו מיצפה, צפת, י"ם. רק אחרי כן אונ' חיפה. מעריך שבאלרום המצב טוב יותר אפילו מפיכמן.

itay334

New member
כאחד שלומד במצפה רמון 5 שנים

יש מרכיב שלא לוקחים בחשבון כשמשקללים עומס חום- קרינת השמש.
&nbsp
במצפה רמון, כמקום הררי ודרומי, הקרינה היא מהגבוהות בארץ (גם הנתונים האלה מופיעים בשמ"ט). כך שללכת ביום בהיר ונטול רוח בחוץ זה אמנם לא לוהט מבחינת טמפ' אבל השמש החזקה יוצרת השפעה של כמה וכמה מעלות חם יותר.

lavifighter

New member
נמל חדרה גם נראה סבבה, ולגבי מקומות שאין בטבלה

הבנתי שכל אזור הנמלים(אשדוד, אשקלון וגם יפו) נעימים יחסית.
לגבי אלרום כנראה זה עדיף כי זה יותר גבוה ויותר צפוני אבל יש עוד יותר טוב-נווה אטי"ב.
מצפה חרשים בטבלה הזאת יותר חם מצפת? אני לא זוכר וזה לא הגיוני כל כך.
&nbsp
ראש צורים גם נשמע מעולה, ובכלל למי שלא אכפת לו מבחינה בטחונית אז יש כמה התנחלויות שהן מעבר לגדר ההפרדה(בניגוד לאלה שהמלצתי עליהן קודם), שהן גבוהות כמו אזור גוש עציון(כן אני יודע שהוא "מערב לגדר" מבחינה פוליטית, אבל הוא די מסוכן לדעתי בימינו), בית אל, חברון/קריית ארבע ואיתמר(שזה באמת מפחיד לגור שם...).

cohen3612

New member
נווה אטי"ב

אם כי אין לי תשובה בנוגע למערכת החינוך שם .
לא מכיר יישוב יהודי גבוה יותר

lavifighter

New member
הוא באמת הכי גבוה מהישובים היהודיים

היישובים היחידים שיותר גבוהים הם מסעדה ומגדל שמס, ואם כבר יישוב דרוזי אז בית ג'אן עדיף בהרבה מבחינת חינוך וגם מבחינת היחס לישראל.

natigr

New member
עוד מקום שלא הוזכר הוא הר אדר, בקיץ ממש קריר בלילה ובחורף

סיכוי לא רע לראות שלג

למעלה