חורף 2016\2015

King Midas

New member
חורף 2016\2015

החורף הגרוע ביותר שאני זוכר ב-24 השנים האחרונות.
רוב הזמן הטמפרטורות היו גבוהות מהרגיל ( שמישהו כבר לאלף אלפי עזאזלים יגיד מה זה רגיל ????!!!! ), והכי מעצבן זה שהייתי צריך להרוג יתושים, בזמן שבכל חורף קודם, למעט חורף 2009\2008, הייתי יודע בוודאות שאני לא אראה אף יתוש, אפילו בטעות, בין תחילת נובמבר לתחילת מאי.

בטוחים שזו הארץ המובטחת ?

טוב שאתה לא מגזים

היה את חורף 2010 שהיה הגרוע ביותר עד כה מתחילת המילניום. גם מבחינת כמות וגם חום, ותלוי איפה השנה הדרום הרחוק ועד קו אשקלון היתה שנה מעל הממוצע עד גשומה , בניגוד ל2013 שהיתה גם גשומה בדרום, אבל אז זה התרכז בעיקר בחודש אחד, השנה הגשם התפרס על רוב השנה אוקטובר ועד פברואר, היו טובים בס"הכ בקו שנהנה מהגשם ,

Uriel Lifshitz

New member
ממטולה עד עמק חפר זו עונה גרועה עם כמויות מתחת ל-80%.

בנוסף זו עונה שהמערכות בה עייפות, יש הפוגות ארוכות במיוחד בתוך המערכות, כמעט כל אירוע היה עם גושים מקומיים בצורה שעולה על העצבים וכמות הס"ר הייתה הכי נמוכה שזכורה לי מכל עונה אחרת כולל 2014. בסך הכל מתוך 11 עונות שבהן אני עוקב אחרי מזג האוויר- החוויה שלי מהעונה הזאת הכי גרועה מכל שאר העונות מלבד 2014.

King Midas

New member
שנייה אחרי

שהגשם נגמר, נכנסו היתושים.
לא זוכר דבר כזה 7 שנים.

Sephiroth

Member
צודק לגמרי לגבי היתושים

לא זוכר חורף עם כל כך הרבה גלי יתושים במהלכו

חורף מזעזע בלשון המעטה!

פשוט שיעמום אחד גדול.
כל מערכת שהייתה פשוט לא הייתה מעניינת.
תודה לך חורף 15/16, אתה מוזמן להתקדם..

Uriel Lifshitz

New member

אוביקטיבי אני לא זוכר גם שנים גשומות שכל החודשים מאוקטובר

ועד פברואר היו מעל הממוצע או סביבו, והשנה זה היה, רק מרץ היה יבש ואפריל עצמו קרוב לממוצע(לא שהממוצע שלו גבוה) בכל מקרה היה סתיו מאוד מענין אולי לא בכל המקמות שאנשים גרים, אבל אני בטוח שאת ערב ראש השנה בדרום הרחוק לא ישכחו, אחרי זה את הארוע בשרון עם הסופרסל שנכנס באזור , ואחרי זה את לילות הברקים בנובמבר, ועוד הצפות בשרון\ באשקלון וכו. בסך הכול היתי מסכם את השנה הזו כשנה עם ארועים מאוד מקומים וחזקים, מה שהיה חסר השנה זה הקור,

Uriel Lifshitz

New member
אצלך אולי.

מבחינה ארצית- אוקטובר אכן היה נפלא, נובמבר היה מתחת לממוצע, דצמבר היה רע, ינואר היה סביב הממוצע או מעט מתחת, פברואר-מרץ היו זוועתיים ואפריל גשום מהממוצע.

ואצלי בזכרון יעקב החודש האחרון שהיה מעל הממוצע (ומעל 75% מהממוצע) היה אוקטובר, מאז כל החודשים זוועתיים כולל אפריל לצערי. מקווה שיהיה פיצוי לעונה האיומה הזאת בשנה הבאה.

היו מקומות שזה החורף הכי גשום מתחילת המדידות כמו עין השלושה

שהממוצע שמה סיב 300 בשנה וירדו 580, השיא הקודם היה בשנת 94 עם 560 , אין מה לעשות בארץ פועלת שיטת השמיכה הקצרה מקום אחד גשום מאוד יבוא על חשבון שיהיה מקום יבש, כמו שנת 2004 ההיא שבצפון היהת גשומה ופה היתה גרוע, ויש עוד הרבה דוגמאות, מאוד נדיר לקבל שנה שתיהיה מעל הממוצע ברוב הארץ

Uriel Lifshitz

New member
העונה הנוכחית ו-2014 הן לדעתי חסרות תקדים מבחינת האי-איזון

מחדרה וצפונה זו עונה בצורתית לכל דבר, ואילו בדרום כפי שאמרת העונה הזאת גשומה באופן חריג. ולא חסרות לי דוגמאות מהעבר לחורפים יבשים / גשומים בכל הארץ.

King Midas

New member
אגב

אפריל שנה שעברה היה יותר קר ולא זכור לי אף יום חם אז.
עד אמצע מאי היה נפלא.

King Midas

New member
נקווה

שהחורף הבא יהיה כמו 2011\2010, שפיצה בגדול על קודמו.

צודק ובגדול! חורף 2014/2015 אחד החורפים הגשומים שידעתי

פשוט חורף מדהים, מערכת אחרי מערכת.
נתחיל מינואר האגדי עם מערכת שלג בלתי נשכחת ממקומות נמוכים מאוד, וכמובן פברואר אחריו שהביא לכמות שלג נכבדת בהרי המרכז, ואיך אפשר את ליל הברקים המטורף שאחריו.
אפריל מטורף ביותר באיזור ירושלים עם סופרסל מדהים שהביא ל - 50-40 מ"מ בזמן קצר מאוד, עם ברקים מטורפים.
ואיך אפשר לשכוח את נובמבר המטורף עם מעל 200 מ"מ בירושלים - פשוט חורף בלתי נשכח, רק שיחזור!!!
בגדול - החורף הכי טוב שהיה פה בעשור האחרון!!!!

בשרון היה חורף גשום ומעניין עם ארועים חריג מאד בתחילת

החורף, כגון סערה חריגה שגרמה לנזקים חסרי תקדים ושטפונות חסרי תקדים גם כן בכפר סבא רעננה והרצליה
גם בתל אביב היה חורף יפה יחסית לשנים קודמות מבחינת גשמים ובסך הכל הסתיים כשנה ממוצעת
באשר לטמפרטורות- אכן היה חורף חם מבחינה סובייקטיבית ואובייקטיבית גם כן כאשר את הפוך והסוודרים אפשר היה להחזיר לארון באמצע- סוף פברואר

למעלה