עד כמה חריג זה שהגשם ירד רצוף בלי הפסקות?

עד כמה חריג זה שהגשם ירד רצוף בלי הפסקות?

הגשם ירד ברציפות בירושלים מעל 12 שעות, וכך גם בעוד מקומות בארץ. נראה לי שגשם רצוף מעל 6~ שעות זה דבר מאוד חריג.
עד כמה זה חריג?

לגבי ירושלים זה בכלל לא חריג

מההתרשמות שלי, בניגוד לאזור החוף שם "יום גשם" זה לרוב יום בו יורדים ממטרים חזקים בפרק זמן קצר אבל עם יותר הפוגות מגשם, בירושלים העוצמה היא מתונה יותר אבל לפרקי זמן הרבה יותר ארוכים, ו-12 שעות של גשם רציף זה לא דבר נדיר באמצע החורף הירושלמי.

בסופו של דבר, כמויות המשקעים השנתיות בחוף ובירושלים הן די דומות, אבל האופי והעוצמה שונים.

יובל 42

New member

אכן הגשמים יותר רצופים בירושלים, אך מעל 12 שעות בלי הפסקה

נראה לי נדיר , קורה פעם בחורף עם בכלל.
זכור לי מתחילת דצמבר 93 מקרה כזה מניח שהיו עוד.

ימים כאלה בירושלים יכולים להיות גם באביב

בסתיו זה די נדיר, בתחילת החורף זה פחות שכיח, אבל ככל שמתקדמים לתוך החורף אפשר לראות יותר ימי גשם מתון ורציף בירושלים, ומפעם לפעם הם גולשים גם לתוך האביב.

amit1270

New member
בנובמבר 2014 היה יום כזה אאל"ט

ממה שאני זוכר בדצמבר 1991, במערכת שהציפה את נתיבי איילון לראשונה, ירד גשם במשך כמה ימים ברציפות.

בדצמבר 2013 באשקלון היה 11 שעות רצוף של גשם

וזה היה יום נדיר, לפחות מאז שאני מודד קרוב ל8 שנים, לא היה יום כזה. , גם אם יש רכבות בד"כ הם של שעה או שעתים ובמקרה הטוב 5 - 6 שעות אבל בדצמבר ההוא זה היה בפעם הראשונה שירד 11 שעות ללא הפסקה גשם

אני זוכר טוב את היום הזה בנובמבר 2014

זה לא היה גשם רציף נטול הפוגות כמו השבוע. מה שכן היה זה גשמים חזקים לאורך כל היום עם מעט מאוד הפסקות, ומאז אותו יום נפלא עדיין לא קרה שירדו בירושלים יותר מ-80 מ"מ ביום אחד. לגבי דצמבר 91' - זה היה חודש יחד במינו, אל תיקח ממנו דוגמה :)

מישהו יודע? חריגות ברצף הגשם.

נראה לי שזה קורה פעם ב2-3 שנים, אך לא זוכר מספיק שנים כאלו.
מה שבטוח זה לא קורה כל מערכת גם במערכות גשומות בד"כ יש הפסקה כל כמה שעות.

למעלה