מצאתי תמונות של חורף 92 בצפון

eyal431

New member
מצאתי תמונות של חורף 92 בצפון

הסופה האדירה של חורף 92 השפיעה רק על הצפוניים ולכן הירושלמים יכולים להשוות את הארוע של שבוע שעבר לחורף 92 אולם מבחינת הצפוניים זה אפילו לא קרוב למה שאירע ב92.
הסופה של 92 הייתה חריגה בשני דברים שבד"כ לא מאפיינים ארועי שלג:
1. כל המשקעים שירדו בהרי הגליל מגובה 700 מטר היו שלגים - בד"כ נכנס שקע יורדים גשמים ולאט לאט רום השלג יורד מגובה חרמון של 2400 ועד שמגיע בהדרגה להרים הנמוכים יותר ,בסופה הזו השלג בהרי הגליל החל מיד עם בוא המשקעים כלומר בין 100-150 מ"מ של משקעים ירדו בצורת שלג וכך הצטברו אצלי כמטר שלג.
2. הרוח בסופה הזו הייתה דרום מערבית וזה דיי נדיר שרוח דרום מערבית ( האוויר עובר מעל הים וכך הוא מתחמם ) הורידה שלגים בהרים בגובה של 200 מטרים.

אלפי עצים קרסו בגלל השלג ביערות הגליל ובירייה ולקח שנים לשקמם(ממש נזק כמו בשריפה) היה שלג בראש פינה ,קריית שונה חיפה וכו

בגלל המרכיב הדרום מערבי הירושלמים קיבלו קור ללא משקעים ולכן לא היו עדים לארוע נדיר שמקווה לראות עוד אחד כזה בימי חיי

eyal431

New member
תמונה ראשונה

אני זוכר שיום שבת היה אביבי ולא היה ענן באופק .בתחזית הודיעו שלג יירד בלילה בערי בגליל. הייתי סקפטי כי בד"כ אצלי בשכונה בגובה 750 מטר שלג הוא לא כלכך נפוץ(להבדיל מהר מירון והר כנען) אולם לא היה מאושר ממני לקום למחרת ולראות את הכניסה לבית מכוסב בשלג בגובה מטר

eyal431

New member
כן תמונות פילם שצולמו ב1992

כן אלו תמונות פילם שצלמתי ב1992
כמובן לא היו מצלמות דיגיטליות ולכן אין הרבה תמונות - לצערי
גם אז הייתי חייל ולא היה לי רכב כך שהתמונות צולמו ליד הבית ולא בכל רחבי הגליל

מסכימה לגמרי.

במעלות היתה סופה של פעם בחיים.
כבר הגבתי להודעה של מישהו שניסה להשוות את הסופה של שבוע שעבר לזו של 92', אתה מבטא יותר טוב את כוונתי.
היכן מצולמות התמונות?

למעלה