ב"ט, הבריטי
לשבוע הבא

ב"ט, הבריטי
לשבוע הבא

ושומר על התרחיש מאתמול לשלג בהרים מרביעי בערב לתוך חמישי.
הטווח רחוק וגפס הבוקר נראה פחות טוב לטווח הזה אבל מפות כאלה לא רואים בכל שנה אצלנו.
עד אז החל מהלילההרבה משקעים שיצטברו לכמויות תלת ספרתיות מקו אשקלון וצפונה.
מחר גשם מדי פעם מלווה בס"ר במרכז ובצפון
ביום ראשון עם התעמקות השקע ממערב הגשם יתמקד בעיקר לאורך החוף ובצפון הרוחות יתחזקו ובדרום אביך.
יום שני גשום מהצפון ועד לנגב כאשר לקראת שעות הערב כנראה תחול רגיעה במערכת.
שלישי גשמים ימשיכו לרדת מדי פעם ונקרה שמקו השרון צפונה ובעיקר אזור מישור החוף הדרומי השפלה והרי יהודה יהנו מיום עם עשרות מ"מ.
ימים רביעי וחמישי רחוק אבל אפשר להתחיל לחלום.

סודרי

New member
יותר מידי שנים אני עוקב אחרי ברקנל. והרבה מאד

זמן לא ראיתי עדכון כזה בוא נתחיל במפות הגשם. ראשון צהריים.

יצחק ד

New member
דוגמיות מבקר נפלא. איסי ראשון ושלישי לילה:

תחילה ראשון לילה .שטפונות

נראה שגם יום ג הפך יום לצפון ברובו

לפחות לפי מה שרואים במפת המשקעים אצל השמ"ט, אחד העדכונים הפחות טובים שהיו עד כה,

יו45

New member
אתה כנראה קצת מבולבל

http://www.ims.gov.il/ims/publicpdf/ec_rain_forecast.png

זה ממש לא נראה לי כיום בעיקר לצפון , אולי יום עם כמה שעות של הפוגה בקצה הדרומי של המרכז .

ימים ראשון ושני גם כן גשומים מאוד האיזור הצפון והמרכז למעט שעות של הפוגה באיזור הרי המרכז .

רק ממבט חטוף במפות האלו אפשר לראות שהמודל צופה יותר מ-100 מ"מ בתפרוסת מאוד רחבה בצפון והמרכז עד יום רביעי לפנות בוקר .

אבל אתה לא יכול להתעלם מהשינו היחסית חד של

איסי ליום ג, יום שהיה אמור יותר להטיב עם המרכז ודרומה, כאשר עכשיו רוב הזמן הצפון- חוף, ובחלק מהזמן דרומה יותר)כמו שאתמול ה גבתי לרפי על מפת המשקעים, שהחסרון הוא הטווח היחיסת רחוק לזמן שבו הדרום והרי המרכז אמורים להנות וזה עלול להשתנות. ולצערי זה אכן השתנה, וגם יום רבעי נראה פחות טוב. (אבל זה עדין טווח רחוק)

זה תחזית מאתמול

סביר להניח שהיו משנים את הכמויות לדרום ולמרכז, אולי אגב בגלל זה ערוץ 22 אתמול היה זהיר לגבי הרי המרכז שנתן סביב ה60 מ"מ. אגב אבל לפחות לגל של שבת יש שיפור מסוים לאזור פה, אז קודם נהנה מהשבת ואחרי זה נעבור הלאה

נראה שלפי זה הרי המרכז מחוץ לתמונה

במפה של שני שהבאת רואים שהגשם ירד בעיקר בצפון ובחוף,

gal oz

New member
אנסמבל גפס 144 שעות, נראה יותר טוב

מההרצה מבצעית גם מבחינת קור וגם עומק אפיק.

סודרי

New member
EC שהיה אתמול אופטימי ליום רביעי מתרסק

הבוקר ומישר קו עם GFS. זאת ההזדמנות של ברקנל להראות מה הוא שווה לטווח של חמישה ימים *

יצחק ד

New member
אתה מטעה את האנשים שרוצים לדעת את מזה"א.

מה יהיה מזג האויר במערכת הנוכחית. אי.סי נותן את אחד הבקרים המופלאים ביותר מבחינת מערכת עתירת משקעים ,וגם קור.

מבלי להיכנס לפרטים מורכבים, לפי מודל אי.סי, אנחנו צפויים לקבל כמויות גשם אדירות מהצפון הרחוק ועד צפון הנגב.

בחרמון להערכתי, בעוד שבוע בדיוק, יצטברו באתר העליון כ- 2 מטר שלג, ובתחתון כ- 1.5 מטר. בצפון צפויות כמויות של 100-200 מ"מ

ונראה לי שבמרכז צפויים כמויות די דומות. צפון הנגב והנגב יקבל עשרות רבות של מ"מ, ואין סיבה שלא יגיעו ל100 מ"מ במס. מקומות.

ולגבי ההתרסקות שאתה מדבר עליה, אתה בטח מתכוון לשלג. אנא צא וראה את המפות שלו ב 850 מ"ב לרביעי עד שעות הערב, ותראה

שהוא משאיר סיכוי לא רע לשלגים, גם במרכז. לא הייתי יוצא בהכרזות על התרסקות.

מערכות כאלה עוזרות לשינוי פני משק המים בישראל, בהיותן עמוקות וממושכות מאד. כל האקויפרים, והכינרת כמובן, יזכו לדחיפה אדירה לאחר

המערכת הנוכחית, שלפי כל המודלים הבקר, תיזכר להרבה מאד שנים.

סודרי

New member
שוב?. אתה מסתכל על גרסת הטופקארטן.

ונוח לך לראות מפות בקפיצות של 24 שעות. תפתח נותנים מדוייקים וכנראה שאין לך!! ותבין שEC הרחק מאד מהגרסה של אתמול ב12Z. לדוגמא מה-33 שהוא נתן בצפון. ליום רביעי על זה אני מדבֱר!!!!!!! ושוב? לא אמרתי שאין אצל EC שלג! פשוט אני חושב שהוא הבוקר די דומה לגרסה של GFS מאשר לברקנל. שבת שלום

למעלה