כללי הפורום - ריענון

• פותח הנושא Niv s
  • פורסם בתאריך

Niv s

New member
כללי הפורום - ריענון

אלה כללי הפורום שנוסחו בעבר והגיע הזמן לרענן אותם.
אבקש שתשמרו עליהם כדי שיהיה נעים לכולנו לכתוב כאן.
אי שמירה על הכללים יוביל למחיקת ההודעה ולחסימת המשתמש שימשיך בכך.
הודעות מסויימות יכולות לגרום לחסימה ללא התראה מוקדמת בהתאם לחומרה, אם אמצא לנכון.
תמיד אפשר לפנות אלי במסר אם אתם חושבים שהמחיקה/חסימה לדעתם לא הייתה מוצדקת, ונדון בדברים.

אבקש לא להגיב להודעה כדי לתת לפורום לזרום כמו שצריך. כל דבר שאתם רוצים להאיר/להעיר - בשמחה אבל במסרים

1. לשון מסוייגת בהודעות - כאשר עונים לשאלות, מעדכנים או מביעים דעה - אין לכתוב דברים שעלולים להשתמע כבלתי ניתנים לערעור כמו "מחר לא יירד גשם בת"א". חובה לסייג ולומר "לא צפוי", "להערכתי לא יירד...", "לדעתי", "רוב הסיכויים", "ייתכן" "לפי המודל ה..." וכו'. הצהרות גורפות עלולות להטעות גולשים רבים ולגרום לנזק.

2. שרשור הודעות - אין לפתוח הודעה חדשה כאשר כבר קיים שרשור בנושא אליו מתייחסת ההודעה. שמירה על הכלל הזה היא קריטית למראה פורום מסודר ונוח לקוראים.

3. הודעות פוגעניות יימחקו ויגררו חסימת הגולש שימשיך בהתנהגות הזו. לכל גולש יש את הזכות להרגיש מוגן ולדעת שהוא יכול לשאול כל שאלה ולהביע את דעתו מבלי ש"יירדו" עליו על גבי הדף לעיניי כל הגולשים. עצם היותה של הזירה וירטואלית לאו דווקא מרכך את חומרת הפגיעה.

4. תיאורים מוגזמים ש"יוצאים מהדף" ומכילים מיליון סימני קריאה/מוצפים באייקונים או באמוטיקונים - מהווים מטרד ולכן יימחקו. המטרד הוא ויזואלי לחלוטין, אך אין להפחית בחשיבותו - הפורום חייב להיות קריא ונעים לעין. יש לכך השפעה מכרעת על היכולת והרצון של גולשים לחפש כאן מידע. בנוסף, הודעות מעין אלה משדרות תדמית רעה מאוד בעייני כל הקוראים (קוראים פסיביים ואקטיביים כאחד) שמחפשים מקור מקצועי ומהימן להסתמך עליו, ולכן הסוגיה הזו קריטית.

בברכת שבוע חורפי במיוחד לכולנו

עמית898

New member
ניב,אתה יכול לתת תחזית?

מרוב הערכות,ניחושים והתבכיינויות גם אני קצת התבלבלתי.

אודה גם לתחזית

היות שאני בור ועם הארץ בענייני מזג אויר וכל הדעות כאן יצרו אצלי לחץ תוך גולגלתי אשמח לתחזית מסודרת ממומחי הפורום.

ומילה כללית: בתור קורא קבוע אני רוצה לאמר שבסך הכל אני נהנה מהפורום, משתדל להתעלם מכל מיניי פרובוקטורים אך בגדול כל הכבוד לפורום כאן. זה מדהים אותי כל פעם מחדש איך נושא כמו מזג אויר שהשליטה שלנו עליו היא אפסית מעלה כל כך הרבה אמוציות, נושא מעניין למחקר פסיכולוגי.

Niv s

New member
כבר מחר יתחיל לרדת גשם בצפון ובמרכז

בדגש על הצפון. ביום ראשון המערכת מתעמקת לאחור והגשם יירד ברובו בצפון הארץ ולאורך החוף כאשר בלילה הגשמים יתחזקו ויתפשטו דרומה יותר. בימים שני ושלישי גשמים מהצפון עד צפון הנגב עם ס"ר וברד. חורף של ממש... ביום רביעי הרום מוסיף להתקרר וכאן כבר יש חלון הזדמנות לשלג בירושלים צריך לעקוב. כמובן סכנת שטפונות בנחלי הדרום והמזרח.

reapeleg

New member
מבקש שהתקפות על מי שחורגים מנהלים יעברו

לטיפולך המסור מאחורי הקלעים.
התקפות אישיות בריש גליי גם אם מוצדקות כנגד גולשים אחרים
מעכירות את האוירה ומדרדרות את הפורום באותה מידה כמו דיווחים כוזבים והצפות.
אני חושב שמתבקשת מעורבות של הנהלת הפורום במקרים של עבירות משמעת כדי שגולשים פרטיים לא יקחו
את החוק לידיהם.

miri1616

New member
ברוך דיין האמת

איך שהפורום שלכם נראה הבוקר
4 אנשים הכותבים לעצמם

לא נורא ,יפתח כמו תמיד,עוד כמה פורמים מקבילים!!!
כל עונה וחצי שמעתי הפורום הזה מתאבד,וממציא את עצמו מחדש!!

zwzwzw1

New member
לא יכולתי להתאפק ....

הפורום נראה מצויין וימשיך להראות כך משום שיש כאן אנשים שהם חוץ מחובבי מזג אוויר גם בני אדם אמוציות ואפילו
הרבה אגו .. טיבו של מקום כזה לעורר וויכוחים הגם שזה לא תמיד רצוי . המקום הזה הוא בית להמון אנשים ואני חושב
שהוא אחד הבולטים בתפוז . יש כאן המון תותחים כמו אליאור , צחי , ברני , רפי , יניב , דגני , שלמה ועוד רבים שהיריעה
קצרה מלהכיל את כל השמות ( וסליחה מכל מי שלא הזכרתי את שמו) שימשיכו להפגיז אותנו מהידע הרב שצברו גם פה
וגם תוך כדי עבודתם . קורה שלפעמים לאחדים מהבולטים יוצא האוויר מלתת את דעתם כאן ולא מחשש לטעות אלא מהסיבה שלא ממש בא להם להשקיע באותה תקופה עקב אבן במשקל טון שיושבת על הבטן .
אחד האנשים הכי מוערכים כאן ( ניב ) עושה כאן ימים כלילות על מנת שהכל יזרום וברצון לפעמים לנסות לרצות את כולם
אולם לא תמיד הדבר אפשרי . יש כאן אנשים שמציפים ולפעמים זה קשה מאד לראות את זה כולל הגזמות כשאתה רואה
את זה אתה מרגיש כאילו אתה באמצע סופת הוריקן אבל זה קסמו של הפורום למרות שזה לא פעם מטריד.

ומירי כל הכבוד שנרשמת היום ( מעניין למה )

ניב מצטער על זה שבכל זאת שירשרתי לכאן

תודה רבה לכל המדווחים ושבת שלום

miri1616

New member
כי כאב לי הסיפור של אתמול!

לא היה מוצדק כלל וכלל!
ואולי אם האייפון החדש שלי, אני יגלוש למקומות יותר מעניינים בתפוז!

דרך אגב ,אני אוהב מזג אויר, ואני עוקב פה ובפייס ,ואין פה כמעט בנות ,או בכלל אין נכון?? למה

capoeira200

New member
כדי למשוך בנות שאוהבות מזג אוויר אתה צריך....

לכתוב אני אגלוש למקומות יותר מעניינים בתפוז
ולא אני יגלוש!!!

יניב ריז

New member
כדי למשוך בנות, פשוט צריך לשנות את שם הפורום

ל"מזג האוויר וגסטין ביבר"...
חוץ מזה, בשביל מה צריך בנות?

למעלה