בוקר טוב, שבוע טוב

seelinewoman

New member
בוקר טוב, שבוע טוב

תיכף ירד פה גשם, וזה נראה טוב.

יורם קניוק איננו, וזה מה שכתבתי עליו הבוקר.

אישתון, לא נעים לי לומר שהפעם הוא צודק.
לינדה ששון ציטטה את מאיר שלו מהבוקר
שרוצים להפוך אותנו ל"תרבותיים-מערביים" יותר
כדי שלא נשתכר מהטעם המזרחי.

דורון רוזנבלום פורש מ"הארץ", או מכתיבה בכלל?
ללא ספק, סוף עידן.

כמו תמיד, רק מגפון סיקר את ההפגנות בזמן התרחשותן,
ואת האלימות הברוטלית של המשטרה.
בדקתי בלייב, למען האמת.
פשוט חיפשתי עדכונים.
על הפרינט אין מה לדבר.
ללא ספק, כעת ברור שעבר זמנו.

וזה צילום מסך מתכתובת פייסבוק שלא תיאמן בין השרה יעל גרמן לבין מגיביה,
הדורשים מיאיר לפיד להפסיק עם המשחקים ולחוקק חוק נישואים אזרחיים.
אם יש משהו שברור מהשבועות האחרונים הוא שיעל גרמן ואחרים במפלגתו
של יאיר לפיד פשוט לא מבינים את המעבר מדיבורים לעמדת כוח שמאפשרת מעשים.

אישתון שעשע אותי בבורותו

שכן, הציג את לפיד כקפיטליסט בזמן שאף קפיטליסט לא יראה את לפיד ככזה ובטח שלא את הצעדים שעשה כשר אוצר אטטיסטי להפליא.

מובן שאין שום הצדקה להעלאת מחירי האלכוהול, אך האם יש הצדקה להעלאת מחירי הסיגריות, המזון ושאר מוצרים בישראל?

כנראה שיש לך הגדרות אישיות לאידיאולוגיות

ראיתי את הרשימה המוזרה של סימנים לזה שיש עתיד מפלגה פאשיסטית שכתבת בפורום שינוי, טנראה לי שהחלטת פשוט להגדיר כל אידיאולוגיה מחדש.

לא הוכחת שם שום דבר

מלבד זה שאתה מבלבל בין קפיטליזם לליברטריאניזם- הקשר ביניהם הוא בערך כמו אנרכיה לדמוקרטיה (ההבדל העיקרי בין ליברטריאניזם לאנארכיזם הוא שבליברטריאניזם מקדשים את הרכוש הפרטי, בעיני זה לא מספיק כדי להפוך אותו למשהו מלבד מקרה פרטי של אנארכיה).

אני חושב שיש לך בלבול מסוים

אנרכיה היא צורת שלטון (ללא ממשלה) - כמו בסומליה.
קפיטליזם - סחר חופשי בין בני אדם ללא התערבות ממשלתית. בסך הכל תיאור מערכת שיתוף פעולה וולנטרית בין בני אדם, שהחלאה האדומה מארקס הפך למילת גנאי.
ליברטריאניזם היא אידיולוגיה שדומה לליברליזם קלאסי.

שני אלה דברים שאי אפשר להשוות, כמו שתשווה בין תפוזים לתפוחים.

יש ליברטריאנים שהם אנרכו-קפיטליסטים (די מעטים), יש גם כאלה שהם מינארכיסטים (ממשלה מצומצמת מאוד).
לא מקדשים את הרכוש הפרטי, זוהי לא דת. מה שכן, בכל ליברל קלאסי או ליברטריאן יש מן האנרכיה, שכן אין הוא סומך על השלטון שיעשה בשבילו משהו ולכן מעוניין בלהגביל את כוחו כמה שיותר ולהוריד מהעול הכלכלי-חברתי של הבירוקרטים מחייו. במקרה זה, יש פה אנרכיזם מסוים.

הבלבול הוא אצלך.

אין דבר כזה שלטון בלי מעורבות ממשלתית, וסומליה אינה אנרכיה, היא מדינה הנמצאת בשלטון כנופיות.

רשמת בעצמך את ההגדרה לאנרכיה

מדינה שלא מנוהלת על ידי שלטון ריכוזי אלא בגופים מבוזרים (כנופויות במקרה זה כנראה).
תתפלא, אבל הסומלים משתפרים כלכלית תחת האנרכיה הזאת. הם משתפרים יותר מאשר תחת הממשלות לפני התפרקות הממשלה.
מומלץ לקרוא :
http://mises.org/daily/5418

אני לא חי בפנטזיה, מובן שתהיה מעורבות ממשלתית. אני רק מעוניין לצמצם אותה כמה שיותר.

זו לא ההכגדרה של אנארכיה.

ומצב זכויות האדם בסומליה גרוע, גרוע מאד. באנארכיה אין לאדם אפשרות לכפות את רצונו באלימות על אדם אחר, וזה בדיוק מה שקורה בארץ הפיראטים של סומליה.

דווקא באנרכיה יש אפשרות כזאת

למי שיש יותר כוח, יכפה את רצונו על אחר על ידי הפעלת אלימות. הכנופיה עם יותר כוח - תעשה מה שהיא רוצה.
לאמר לך שאני רוצה לחיות באנרכיה? ממש ממש לא, בטח שלא באחת כמו בסומליה.

מהי ההגדרה לאנרכיה אם אתה חולק על שלי?

זו לא אנראכיה, זו התוצאה של אנראכיה.

וזו הסיבה בגללה אנארכיה אפשרית רק לזמן קצרצר, הזמן שיקח לאיש חזק להקים כנופיה ולחסל את האנארכיה.

אני חושב שעדיף שנעזוב את דיבורי

האנרכיה בצד. לא אתה ולא אני כאלה ולא היינו רוצים לחיות ככה.
אגב, האנרכיה בסומליה מתקיימת כבר מעל לחמש שנים, כמה זה זמן קצרצר במושגים שלך?

שלטון כלשהו

אתה מנסה להכניס בכח מצב של שלטון כנופיות כמו בפנטלנד להגדרה של אנארכיה. זה לא נכון מפני שהתושבים שם אינם חופשיים לעשות כרצונם. לאדם לא משנה, לדוגמא, אם המששלה גובה ממנו מיסים או שהדון המקומי גובה ממנו דמי חסות. התוצאה היא שהוא נאלץ להוציא כסף מכיסו.

אני יודע, שהכוונה באנרכיה

שאין שלטון מרכזי. אולי יש המוני שלטונות קטנים של כנופיות, אולי כולם אנרכיסטים גמורים ואף אחד לא רוצה לשלוט על אף אחד וכו'.

מבחינתי אני מתייחס לאנרכיה כשאין שלטון כמו ממשלה או מלך אשר מרכז את הסמכויות אצלו. אם יש שלטון מבוזר, זאת איננה אנרכיה לתפיסתי.

למעלה