אתמול עבר בכנסת החוק שמגביל מסתננים

guylevin

New member
כמה מילים על החוק

החוק נועד למנוע זליגת כ 7 מיליארד שח בשנה מישראל . במקום שישארו כאן ויתרמו לכלכלה הישראלית הם מועברים לאפריקה

החישוב : 1000 ש"ח בממוצע למסתנן ( 60000) כפול 12 חודשים

המממ... החוק בעצם פוגע בזכות הקנין

של אותם אזרחים זרים.
תאר לעצמך שמחר יהיה חוק שלא יאפשר לאזרחי ישראל להוציא כספים מהארץ בכלל.
במקום שאזרח ישראלי יצא לטיול באירופה הקלאסית ויוציא אלפי יורו (שמצטברים לעשרות מיליארדים) הכסף ישאר כאן ויתרום לכלכלה הישראלית.

אתה חותם על חוק כזה?
כי אני לא.

החוק הזה אין בינו לבין עידוד הכלכלה הישראלית ולא דבר אחד.
זה חוק שבא להציק למהגרי עבודה לא חוקיים, לגרום למהגרים חדשים להמנע מכניסה לישראל ולמהגרים שנמצאים כאן לעזוב.

אם מתחילים דיון, בוא ונעשה את זה בידיים נקיות, בלי להתיפיף כאילו מדובר בחוק לעידוד הכלכלה הישראלית כי הוא לא.

seelinewoman

New member
כבר היה חוק כזה, לא?

יחד עם איסור החזקת מט"ח פה ובחו"ל, אבל אני לא זוכקרת את פרטיו.
בכל אופן, עם כל הצער שבדבר, הרי זאת בדיוק ההוכחה לכך
שלא מדובר בפליטים ונרדפים.
מדובר במהגרי עבודה שבאים לכאן אך ורק כדי לעבוד ולא כי
הם נרדפים משוללי זכויות באפריקה.
הייתי מקבלת אותם בשמחה אם המצב כאן היה אידיאלי והייתה מספיק עבודה לכולם.
אין, וחייבים להכריח מי שיכול לעבוד לקחת כל עבודה.
מי כמוני יודעת.
ישבתי בים חמישי האחרון מול יועץ התעסוקה בלשכה ולא היה לו דבר בשבילי.
המעסיק היחיד שנתן לי את פרטיו טרם ענה לי.
עם כל הכבוד: קודם עבודה לי ולאחיי המובטלים, אחר כך תהיו הומניים.
לא על חשבוני.
תודה.

נכון, היה פעם חוק כזה עד ממשלת ביבי הראשון

הוא ביטל את החוק הטפשי הזה.
גם בדרום אפריקה היה חוק כזה, אני זוכר שהיו לי קרובי משפחה שגרו שנים בדרא"פ, עברו משם לארה"ב וכל שנה נסעו לחופשה בדרא"פ לבקר את הכסף שלהם.

ותראי, אני לגמרי איתך בנושא מהגרי העבודה אבל זאת לא הוכחה.
בואי ולשם הדיון נניח שמדובר בפליטים שהגיעו לכאן לאחר רדיפות פוליטיות, למה שנאסור עליהם לסייע כלכלית למשפחותיהם באפריקה?

לדעתי החוק הזה יעודד שוק שחור של העברות כספים לחו"ל , הוא פוגע בזכות הקנין ולא ישיג את מטרתו.

seelinewoman

New member
אנשים המוכרים כפליטים מקבלים זכויות

כל השאר - שייכבדו ויעבדו במדינתם.
כל המובטלים הישראלים שמסרבים לעבודה - שירעבו ללחם מצדי.

חוק מגעיל

רמיסת זכות הקניין של אדם אשר עבד והרוויח כסף. אם האדם נכנס לישראל, אין לבירוקרטים שום זכות לגעת ברכושם.

ביזיון אחד גדול מחבורת האימבצילים שיושבים בירושלים.
אם רוצים שיפסיקו להגיע מהגרי עבודה לכאן - פשוט שלא יכניסו אותם לישראל.

הנסיך.

New member
פירוש מעוות של זכות הקניין

אם מישהו פורץ לך לבית ולוקח לך את הפלסמה, תכיל עליו את זכות הקניין?

לטעמי יש פה פירוש מעוות של החוק, פירוש שנעשה באיזו אצטלה הומאנית כמובן אבל שהוא שגוי מיסודו
אי אפשר להסכים להכיל את זכות הקנין על דבר שהושג במרמה או תוך הפרת חוק.
מסתננים, כשמם כן הם - מסתננים, גונבי גבול, גנבים ועבריינים, כל התייחסות אחרת פשוט חוטאת להגדרה של החבר'ה האלה.
בהתאמה - אין להם שום זכות קנין על כסף \ רכוש \ כל דבר אחר שהשיגו באמצעות אותה עבירה שהם עברו.

צר לי, אבל אין דין אזרח ישראלי כדין מסתנן-גונב-גבול.

אם מישהו יפרוץ לביתי

הוא יחטוף מכות, ואם הייתי חי במדינה חופשית היה חוטף כדור בראש.
אותו פורץ נכנס לשטח שלי, בלי אישור וגונב ממני רכוש שלי. הזכות שאכיל עליו היא זכות ההגנה על עצמי ועל רכושי ושימוש באלימות.

אם המסתננים הם מסתננים, ראוי להחזירם לאותו מהקום שהסתננו ממנו ולא להשאירם בישראל. ברגע שהם חיים בישראל באישור השלטון - אין להתעלל בהם כפי שמציע החוק.
הדיון פה לא על מידת החוקיות בהישארות של המסתננים בישראל או האם להשאיר אותם או לגרש. אלא אך ורק על החוק הבזוי הזה.

גניבה מאדם שנמצא באופן לא חוקי בישראל היא עדיין גניבה. אתה יכול לסובב וליפייף זאת כמה שבא לך, זה עדיין גזל רכוש של אדם שהמדינה נתנה לו אישור להישאר בה. גניבה או יותר נכון שוד מזוין, שכן לשלטון יש מונופול על הכוח.

אבל אף אחד אינו טוען שהכסף אינו שלהם

החוק מאפשר להם לקנות בכסף הזה טלויזיה, אסור להם להעביר את הכסף למשפחה שלהם.
כך שהאנלוגיה שלך בעייתית מאוד.

רינתי77

Active member
רגע, רגע, חברים. אין פה פגיעה בזכות הקניין-

http://megafon-news.co.il/asys/archives/154351

מנסים להקטין את המוטיבציה של המסתננים להגיע לישראל, לעבוד, לא לשלם מיסים ואז לשלוח את הכסף לחו''ל ולהמשיך להישאר בארץ כדי לעבוד, לא לשלם מיסים ו...ההמשך ברור.

בודאי שיש כאן פגיעה בזכות הקנין

אף אחד אינו טוען שהכסף אינו שלהם אלא שאנחנו מונעים מהם לעשות בכסף שלהם כרצונם.
אף אחד אינו טוען שהם חייבים מיסים למדינה, אם הם היו חייבים מיסים אפשר לשסות בהם את מס הכנסה.

מה שאנחנו אומרים להם זה "הכסף שלכם, אתם יכולים לקנות בו שוקולד, אתם יכולים לקנות מכונית, הדבר היחידי שאנחנו מונעים מכם זה לשלוח את הכסף למשפחות שלכם באפריקה".
זאת פגיעה בזכות הקנין.

הטענה שלך יכולה להיות למשל: "הפגיעה הזאת מוצדקת כי אנחנו לא רוצים מהגרי עבודה לא חוקיים".
את יכולה לטעון שכל אחד מאותם מהגרי עבודה בעצם צריך לשלם כסף רב למי שהבריח אותו לארץ ובחסימת העברת הכספים אנחנו בעצם פוגעים בכלכלה של ההגירה.

רינתי77

Active member
וודאי שאני לא רוצה מהגרי עבודה לא חוקיים!

חשבתי שזה מובן מאליו...
הרי אמרתי שזאת דרך לגרום לכל אותם מהגרי עבודה לא חוקיים לא להגיע לכאן, כלומר להפוך את העבודה פה ללא משתלמת מבחינתם.

אז את סוברת שלשם כך ראוי לפגוע

בזכות הקנין שלהם.

זה לגיטימי לגמרי, זכויות לעולם אינן דבר מוחלט אבל תמיד כדאי לזהות כשאנחנו פוגעים בזכויות, גם כשלדעתנו המצב מצדיק את הפגיעה.

ג רפאל

New member
כמו שאמרת - זכות הקניין אינה אבסולוטית

ואיני בטוח שמניעת העברת כספים לחו"ל, למדינות שאין אתם קשרים, למדינות אויב,[סודן]היא פגיעה בזכות הקניין.
אולי בחופש התנועה של הכסף?

ולגבי החוק הזה שכל שאני יודע עליו זה מהשרשור הנוכחי. לדעתי מוצדק בטיפול בהגירה הבלתי חוקית של מהגרי העבודה לכאן. להזכיר ישראל איננה מדינת הגירה [כמו ארהב,קנדה אוסטרליה ואפילו אירופה המאוחדת] אלה מוצהרת כמדינת העם היהודי ורק ליהודים זכות שיבה ואזרחות.
ומשחק הפליטים הוא זריית חול - שכן אין לנו גבול עם מדינות המוצא ו'הפליטים' עוברים מדינות בדרכם אלינו....

רינתי77

Active member
אבל הקניין הזה הוא תוצאה של מעשה בלתי חוקי,

זאת הנקודה. הסיבה לכך שיש להם קניין היא ההסתננות לישראל, וההסתננות היא עבירה על החוק. האם ניתן לומר שקניין שנצבר כתוצאה מעבירה על החוק הוא בחזקת זכות? לא נראה לי.

אבל אם כך, אנחנו מאוד לא עקביים

כאמור, אף אחד לא אומר להם "הכסף אינו שלכם".
מותר להם לקנות בכסף הזה כל מה שהם רוצים.

תארי לעצמך שאת הרווחת מיליונים מסחר בסמים.
האם נשמע לך הגיוני שהמדינה תאמר לך "בגלל שזה כסף לא חוקי אסור לך לקנות בו שוקולד אבל מותר לך לקנות בו מסטיקים"?

ברור שההגבלה הזאת אינה בגלל הטענה שהכסף אינו חוקי.
ההגבלה הזאת היא דרך לגרום למהגרי עבודה לעזוב את המדינה. (יחד עם כספם כמובן)

רינתי77

Active member
לא. ההגבלה אינה דרך לגרום להם לעזוב את המדינה

אלא היא דרך להפוך את ההגעה אליה ללא כדאית.

מקבל

ותסלחי לי שאני קטנוני בשירשור הזה, אני יוצא מנקודת הנחה שזכויות הן ענין חשוב (אבל לא קדוש)
אם פוגעים בזכות מסוימת הפגיעה יכולה להיות מוצדקת אבל חייבים לזהות אותה ולומר "אנחנו פוגעים בזכות הזאת כי לדעתנו יש צורך כזה"

אם הם ביצעו הסתננות לא חוקית לישראל

מדוע השלטון לא מעיף אותם ?
כאן הבעיה והיא בחוסר במדיניות הגירה ואיך לטפל בשוהים בלתי חוקיים.
אסור לגזול רכוש של אדם רק בגלל שהוא נמצא פה בצורה לא חוקית. שיטפלו בסיבות לבעיה ולא בסימפטומים.

למעלה