הפגנות גם הערב ברחבי הארץ

seelinewoman

New member
הפגנות גם הערב ברחבי הארץ

וההבדלים בסיקור ניכרים גם היום.
לקח זמן לרוב האתרים לעדכן שתהיה הפגנה.
ההפגנה מול ביתו של תשובה ברמת פולג כמעט הוחבאה,
אבל בסופו של דבר מכיוון שהוזעקו שוטרים רבים, גם היא סוקרה.
בפייסבוק, כרגיל, מדווחים ישירות מההפגנה עם תמונות.

ב-ynet, במקום גבוה לפני התמונה הצדדית מההפגנה אי שם למטה,
מובאת גרסת פרקליט הזוג נתניהו להצדקת התקציב הגבוה של הוצאותיהם האישיות.

ג רפאל

New member
ראיתי בוואלה -רק כותרות

אם זו לא היתה המדינה היחידה שלי הייתי אומר לשלטונות תנו להם כל מה שהם רוצים.כמה שהם רוצים.
ואטמו אוזניים כאשר תבוא ההתמוטטות האבטלה ההמונית הרעב והמחסור.[כולל חשמל מים ותרופות]

אבל אני לא רוצה להתאבד.
אין אחרי רבים [וטיפשים וסומים] להטות.
נדמה לי שבן גוריון הוא זה שאמר - אני לא יודע מה ה "עם "רוצה. אני יודע מה ה "עם "צריך.

ההפגנה מול בית תשובה בנתניה לא נחשבת -שיסעו בדילים להפגין מול ביתו בניו-יורק.

eoli

New member
קנדי אמר.

שהאדם צריך לשאול את עצמו,מה אני נותן למדינה ולא מה המדינה נותנת לי?
כשהמסר החברתי יתבסס על ערכים ולא רק בעיקר על כסף,המצב שלנו היה טוב יותר.

seelinewoman

New member
זאת היתממות לטעון זאת

אני חוזרת ואומרת כל הזמן שמדובר במחיה בסיסית, לא במותרות.
לאנשים כבר אין כסף למותרות.
מי שיש לו חי במינוס ומרמה את עצמו.
נכון שיש רבים כאלה, אבל אסור לקיומם לעוור את עינינו
לעובדה שיש עוני בישראל חי ואני מכירה אותו מקרוב אצל אנשים רבים.
אני מזמינה אותך להיכנס כאן לפורום תפוז למען הקהילה ולקרוא מה הולך מתחת לאף שלנו.

eoli

New member
את יודעת מה

בואי תגדירי לי מהו עוני לפי תפיסתך,ואז ...

עם כל הכבוד לקנדי, הוא גדל למשפחה עשירה

שעשתה את רוב הונה מזכיון שהמדינה נתנה לה ומעקיפת חוקי המדינה.

בקשר למסר עצמו, המדינה היא כלי שמיועד להיטיב עם כלל האזרחים ולא מטרה בפני עצמה.
ברור שכאזרח יש לי ענין לשפר את הכלי שייטיב עם כולנו אבל גם זה בערבון מוגבל והסאונדבייט היפה של קנדי, כמו רוב הסאונדבייטים, מפספס את הדקות הזאת.

eoli

New member
אז מה שאתה אומר זה

שכדאי וחשוב לבחור ראשי ממשלה ושרי אוצר שסבלו,בעברם,חרפת רעב.
אתה עכשיו מתייחס לא לעניין בכלל. נתק את קנדי מהאמירה הזאת.
אני טוענת,שאנחנו מתנהגים כמו יען שטומן את ראשו בחול. אנחנו מדינה במצור.אתה מבין את זה?כל יום שאנחנו עדיין פה הוא בבחינת נס. ההדחקה החברתית לא מובנת לי בכלל.
כן,צריך להילחם בשחיתות [מישהו מסוגל? גם לא אלף הפגנות],אבל בד בבד גם לדאוג שהמדינה לא תקרוס. אני רוצה לראות את החברה מפגינה מול הבנקים.מול הטייקונים,חברת החשמל ,מול פקידי האצר, מול השחיתות הנוראית שהחברה נגועה בה,ולא לשתוק ולא להתעייף. לא פעם אנחנו שומעים על מישהו שהתלונן על שחיתות במקום העבודה,ומה הוא קיבל ? הרסו לו את החיים עד שפוטר. משהו קם וצעק ? דוגמאות רבות לשחיתות כשאף אחד לא דיבר. מכאן ועד שחיתות ברמת המקרו הדרך קצרה,ועכשיו נסה למגר אותה. מוסר וערכים זה הסוד למיגור תופעת השחיתות.

לא, אני אומר שקנדי היה צבוע

בן למשפחה עשירה שפעלה במשך שנים מתוך מחשבה "איך המדינה יכולה לעשות בשבילי" אבל ידע לדרוש מאחרים מה שלא דרש ממשפחתו.
אני אומר שאדם צריך לתרום למדינה אבל תןך הבנה שהמדינה היא כלי ולא המטרה.

eoli

New member
קיים וויכוח

האם פילוסוף,סופר ומדינאי חייבים להיות בסינכרוניזציה עם כתיבתם,משנתם והצהרותיהם? רוצה לומר.אם סופר כותב רומן שהרעיון המרכזי הוא בגידות והרס אמון הדדי והקן המשפחתי,במטרה להעביר מסר שלילי על התופעה,ובו בזמן בחייו האישיים הוא האנטיתזה למסר המרכזי.
ישנם הטוענים,שלא חייבת להיות סינכרוניזציה,ואחרים,כמוך וכמו הסטואים
והאקזיסטנציאליסטים כן טוענים לסינכרוניזציה. הדבר אמור לגבי פילוסוף ומדינאי. הוויכוח נמשך עד ימינו,ומן הסתם עד הנצח.
תוך הבנה שהמדינה היא כלי ולא המטרה.
במטפורה כדי ליצור את הכלי,חייב האומן להציב לעצמו מטרה.ללא מטרה אין כלי.לאחר ביצוע המטרה,נותר לאומן לשמר את הכלי בייחודיותו אחרת הכלי ייסדק וברקו יתעמעם.

זה נקרא פאשיזם

המדינה (השלטון יענטו) לא מעל הפרט. אסור להקריב בני אדם בשביל שלמדינה יהיה טוב. זה כבר נוסה בעבר והוביל להרס רב.

eoli

New member
ניהיליזם במיטבו

המדינה זה אתה ואני.לא קיימת הפרדה .
עד כמה שידוע לי,המדינה הזו,לאחר גלות של..., קמה בזכות המוכנות להקרבה.גיבורי התהילה לא שאלו [שואלים] מה המדינה נתנה לי ? האם ראוי שאלחם למענה? אבל כשהערכים נרמסים החלום הזיוני [לא התבלבלתי] יישאר בגדר חלום,ואנחנו נתפלל לשנה הבאה,אולי,מי שיחיה אי שם על הגלובוס,נגיב זה לזו בפורום תקשורת.

אי לכך ובהתאם לזאת

קודם כל צריך לדאוג לאזרחים. לך וגם לי.
כשאנשי שמאל או אנשי ימין אומרים שקודם כל המדינה הם מדברים על המדינה כגוף אמורפי שכולל את השלטון ואת מוסדות המדינה. זה פאשיזם לכל דבר. הדבר הראשון והחשוב זה הפרט, אחר כך באים שאר הדברים.

ג רפאל

New member
המדינה היא המסגרת ששומרת על האזרחים שלה

מגינה עליהם מבחוץ .גם אם לוחצת מבפנים.
מסגרת יכולה לארגן צבא בה חלק מהאוכלוסיה ילחם ויסתכן בלהרג על מנת לשמור חייהם של השאר.
חלק מהאוכלוסיה יממן שירותים ותוצרת עבור כולם.
אלמלא המסגרת בעולם של הפרטים -כל דאלים גבר וכנראה שאף אחד לא היה שורד.

אז תשעבד בני אדם בשביל "מסגרת"?

לא בבית ספרי. אשאיר את החלומות האלה לתומכי הטוטאליטאריזם.

כשאני אומר חופשיים אני מתכוון שיוכלו להגשים את חלומותיהם תוך כדי שימוש ברכושם וכשרונותיהם, זאת ועוד כל עוד לא פוגעים באפשרויות של אזרחים אחרים לנהוג באותה הדרך.

ג רפאל

New member
ואיך ללא מסגרת מחייבת ולוחצת תמנע מהם לפגוע

בזולתם, וחשוב יותר מזולתם לפגוע בהם.

אלמלא מורא ....איש את אחיו חיים בלעו.
ואלמלא מסגרת איך תגייס אנשים להקריב עצמם במלחמה על מנת לשמר לאחרים את החופש להגשמת חלומותיהם וכו'. איך תכפה על אנשים לממן במיסים את צרכי הזולת.

שום קיצוניות אינה טובה.
אנשים הם חופשים בתוך מסגרת דימוקרטית אגב הכרה במגבלותיה

משעשע

אנשים שירצו להילחם בכוחות הבטחון צריכים להיות מגויסים בהתנדבות (כמו לשב"כ, מוסד וכו') ולא בכפייה כמו לצה"ל.
גופי בטחון הם חלק ממוסדות מדינה, הציבור ישלם מיסים בשבילהם.

ג רפאל

New member
הציבור הוא סהכ האנשים הלכודים במסגרת שאותה

אתה רוצה להרוס.
ואיך תכפה ללא מסגרת תשלום מיסים?
ולמה ללא כפייה שבהכרח ילכו אנשים לסכן את חייהם? עבור אחרים ?

בקיצור כבר המציאו את הגלגל.

אז אתה אומר

שבשביל שאנשים ילכו לסכן את חייהם על מנת להגן על מדינתם יש צורך בגיוס בכפייה ותחת איומים?

למעלה