בוקר טוב ליום חמישי

seelinewoman

New member
בוקר טוב ליום חמישי

כבר שעתיים אני מנסה לכתוב פוסט בוקר טוב אבל לא מצליחה.
התחלתי בליין אפ מסוים, אבל מתפרסמות כל הזמן התפתחויות ולכן אני מפסיקה, קוראת וממשיכה.
התחלתי את הבוקר עם הרצון לכתוב על הגירעון ועל כך שמנסים סוף סוף לחקור ולהבין מי משקר למי,
אבל אז ראיתי את הידיעה על התפטרות שרון גל מערוץ 10 על קרקע חילוקי דעות כספיים.
ואז פתאום הודיעו שזה בגלל הליך בירור של התנהגות לא הולמת מצדו.
חשבתי בהתחלה שזה משום שיש ניגודי אינטרסים בינו ככתב כלכלי לבין השתתפותו בחתונת משפחת תשובה,
אבל אז כבר התחילו לדבר על הטרדה מינית.
לא הספקתי לקרוא, וכבר הדס שטייף פרסמה על כך פוסט, והיא צודקת גם אם נמאס לכם לשמוע על כך.
עמנואל רוזן, משה נסטלבאום, שרון גל – הם כולם לא קרבנות אלא חלק מתהליך ניקוי עמוק שעובר על התקשורת, והוא הכרחי.
אני מבינה למה זה דוחה ומרתיע אתכם, אבל בדיוק כמו שכל דבר חייב להיעשות בשקיפות מרבית כדי לדווח עליו לקהל,
גם התקשורת עושה בדק בית גלוי לעין כל.
גם משום שהיא תקשורת ויש לה יותר גישה למדיה, וגם משום שאין ברירה.
יש דברים שחייבים להיות פומביים כדי למשוך עוד אנשים לקבל אומץ לספר מה הם יודעים, וגם להוכיח שזה קורה באמת.
אגב, אני יכולה לנחש במידה גדולה של ודאות שדווקא רוב הבירורים וההליכים הם חשאיים ולא פומביים, גם אם אני לא יודעת על כולם.
אני צופה בזה מהצד, ויודעת שכל התהליך המבורך והמייסר הזה יבטיח שנשים ירגישו בטוחות יותר לעבוד.
דמיינו לכם עתיד עם יותר נשים בתקשורת, ותבינו למה התא מתעקש על כך.
זוכרים את הדחת כרמית גיא מהגשת מהדורת מבט בגלל רווח בין שיניה והדחתה מהרדיו בגלל "הבעת דעות פוליטיות"?
על זה בדיוק אני מדברת.
על הווה שבו נשים מוכשרות מתקדמות בהתאם לכישוריהן ולא בגלל סיבות אחרות.

seelinewoman

New member
פרשות ההטרדה בתקשורת

"הבדיקה המשמעתית המתנהלת בעניין שרון גל בערוץ 10 עוסקת בחשד להטרדות על רקע מיני
ובחשד להפרה של אתיקה עיתונאית - כך נודע לוואלה! ברנז'ה.
מדובר בבדיקה רטרואקטיבית שבוחנת את התנהלותו האישית והמקצועית בערוץ 10
במשך שנים אחרונה, והיא נמצאת בימים אלה בעיצומה".

אגב, שוכחים לציין את עבודתו ככתב בעיתון "הארץ".
עבדתי אתו לא מעט כשהייתי בארכיון וסיפקתי לכתבים את החומר הנחוץ להם לעבודתם.

ומהפוסט של הדס שטייף:
"עיתונאים מרימים ראש, מוציאים את הכביסה המלוכלכת החוצה.
על מנת שהאנייה הכבדה הזו, הנקראת אמצעי התקשורת, תוסט אט אט מהכיוון אליה נסעה,
ועמדה להתנגש בקרחון ענק ולהתבקע. ההגאים נלקחו בידי עיתונאים ועיתונאיות המבינים,
שסדר וניקיון עושים גם (ואולי קודם) בבית. על מנת שניתן יהיה לבדוק
"אבק וסדר" בבתים הגדולים האחרים, קרי כנסת ישראל, המוסדות,
משרדי הממשלה, מפעלים התנהלות טייקונים ועוד עוד".

seelinewoman

New member
סרט דוקומנטרי מעולה על הצגת נשים בתקשורת

המדיה והתייחסות לנשים, גם כמסר וגם כנושאת המסר.
סרט מעולה שאני צופה בו כעת.

seelinewoman

New member
הדעה הברורה והאמיצה ביותר ששמעתי מגבר

מובעת הערב על ידי חיים זיסוביץ:

"לפני יומיים עזב שרון גל, מנחה לילה כלכלי ופרשן מהדורת שישי, את ערוץ 10, במפתיע כשהוא משאיר מאחוריו משכורת נאה ויוקרה לא מבוטלת. האם התפטר, כגרסתו, או פוטר?על מה ולמה עזב או הועזב? לא ברור. ערוץ 10 סירב להסביר למה עזב המגיש. לשאלת העיתונאים, האם נכון שהתנהלה בדיקה פנימית בעניינו הנוגעת להתנהגות בלתי הולמת, השיבו מהערוץ: " לא ראוי ולא מכובד להתייחס לתהליך שטרם הסתיים".
לא ראוי? וגם לא מכובד? בואו נעשה ניסוי קטן. כתב ערוץ 10, רביב דרוקר , למשל, פונה למשרד ראש הממשלה ומבקש לדעת כמה עלתה התקנת תא השינה במטוס רוהמ להלוויית ת' אצ'ר והתשובה שהוא מקבל היא זו – "לא ראוי ולא מכובד להתייחס לתהליך שטרם הסתיים". איזה מטעמים היה עורך המהדורה עושה בתשובה המקוממת הזו! ובצדק! מה לא ראוי כאן? למה לא מכובד? האם התבקשו דוברי הערוץ למסור מידע פרטי ואינטימי על גל? לא ולא. הם רק התבקשו לאשר או להכחיש ידיעות שנפוצו כי הבדיקה עסקה בהטרדות מיניות ובעבירת אתיקה שנחשד בהן המגיש. האם אין זה בדיוק תפקידה של עיתונות לפרסם מידע על "תהליכים שטרם הסתיימו"?
אין זו הפעם הראשונה שהתקשורת מחילה על עצמה אמות מידה כאלה שלא הייתה מסכימה להן משום גוף ציבורי אחר. גם עמנואל רוזן פוטר בשעתו מערוץ 2 במבצע חשאי לוט בערפל. וברשות השידור החליט הוועד המנהל, לאחר שימוש קצר, שלא לקבל את המלצת נציבות שירות המדינה להשעות את מנהל החדשות, משה נסטלבאום, שיועמד לדין משמעתי על הטרדות מילוליות של עובדים הכפופים לו על רקע נטייתם המינית. למה? "מרשות השידור לא נמסרה תגובה". רשות השידור הציבורית איננה חשה חובה להסביר מדוע נדחתה המלצת הנציבות. למה, מח זה הציבור?
אז מי לעזאזל ישמור על השומרים? מי יבקר את התקשורת?מי יזכיר לעיתונאים שגם אם אינם אנשי ציבור במשמעות המילונית של הביטוי – כלומר, אינם נבחרים על ידי הציבור – הם אנשי ציבור לכל דבר. כללי השקיפות הנדרשים מאנשי ציבור וממוסדות ציבור, צריכים לחול קודם לכל על כלי התקשורת עצמם. לא רק משום "קשוט עצמך תחילה", אלא כדי להבטיח את אמון הציבור בתקשורת.בתכנית כמו לילה כלכלי, שהמשודר בה יכול להשפיע על גורל חברות כלכליות, חובת השקיפות אפילו גדולה יותר. אין לעיתונות שום היתר להעניק לעצמה פטור מחובת הגילוי. 'גילוי נאות' איננו קלישאה לצאת ידי חובה, אלא ערך עיתונאי.
ובכן, מי ישמור על השומרים? גוף כזה, מתברר , כבר הוקם. מועצת העיתונות. באתר מועצת העיתונות נכתב שהיא עמותה שהוקמה על ידי העיתונות להיות מופקדת על שמירת הערכים של עיתונות חופשית, לקבוע כללי אתיקה ולאכוף אותם. מעניין אפוא לדעת, מה דעת המועצה בסוגיות הנכבדות האלה – פרסום שמושל כתב החשוד בהטרדות , אף לפני שהוגשה נגדו תןמנה, פרסום החקירה נגד מגיש בטלוויזיה – האם יש להצניע אותו עד לסיום הבדיקה?
אתר מועצת העיתונות משתבח במנוע חיפוש מתקדם. הקשתי את השמות גל, רוזן, נסטלבאום. בשניים מהשמות " לא נמצאו תוצאות". בשם אחד קיבלתי פרוטוקולים ישיבות שבהן השתתף האיש לפני 10 שנים.
הסערות בתקשורת פוסחות על מועצת העיתונות. העולם ורוד, הכל שם תקין.האתיקה נשמרת.הערכים נשמרים. נשים לא מוטרדות – גם המועצה לא מוטרדת".

eoli

New member
את מי זה מעניין

כל הספקולציות האלה! אני רוצה לשמוע תלונות של מתלוננות ברשת.
שוב עורפים את הראש .... עיתונאים,נמאסתם

למעלה