שאלה על תקשורת VS פוליטיקה

lior91211

New member
שאלה על תקשורת VS פוליטיקה

שלום,
רציתי לדעת מה הקשר של כל עיתון בארץ לפוליטיקה, עם מי הוא מזוהה והאם יש אינטרסים בפרסומים מסוימים.
לדוגמא, http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4182000,00.html כתבה על העלאת שכר רבנים.
האם אפשר לפקפק בנתונים בכתבה? יכול להיות שיש איזשהו אינטרס להציג את הדברים ככה?
תודה.

אין עיתון אחד בישראל שאין לו זהות פוליטית

גם אם לא תמיד מפלגתית ספציפית.

ישראל שלנו מזוהה אישית עם בנימין נתניהו;
ידיעות אחרונות מזוהה כאנטי בנימין נתניהו;
הארץ מזוהה כשמאלני מובהק;
מקור ראשון - ימני מובהק;
מעריב נחשב לימני מאז נקנה לאחרונה ע''י הבעלים של מקור ראשון;
המבשר ויתד נאמן מזוהים עם הימין הדתי.

ואתה שואל האם אפשר לפקפק בנתונים בכתבה זו או אחרת, או האם יכול להיות שיש איזשהו אינטרס להציג את הדברים ככה או אחרת?...

וחברי פה מוזמנים לתקן ולהוסיף.

"יכול להיות שיש איזשהו אינטרס להציג...?"

"יכול להיות שיש איזשהו אינטרס להציג את הדברים ככה?"
התשובה: באותה מידה שיכול להיות אינטרס של מישהו לתת קישור לכתבה שנכתבה לפני כמעט שנה כאשר אנחנו כחודש לפני בחירות (במטרה, אולי, להשפיע). בקיצור, מבלי לפקפק בכוונתך האמיתית, הכל יכול להיות.

lior91211

New member
חח נטול אינטרסים לחלוטין לצערי...

תודה על הפירוט גפני!
לצערי, כיום אין בישראל פוליטיקה אמיתית לדעתי ככה שממש לא ניסיתי להשפיע. עוד סיבה היא שלפני פירוט העיתונים והמפה הפוליטית לא ידעתי בכלל עם מי YNET מזוהים... אבל אין ספק שהצחקת אותי! :)
בכל מקרה השאלה שלי נובעת מדיון שערכתי עם קרוב משפחה שטען שאין אמת בכתבה הזו ובכלל בטענות שהמדינה מממנת את הדתיים. לטענתו הכל מגיע מתרומות מארה"ב.. כשהראתי לו את הכתבה הוא אמר לי לבדוק את המקורות ואת האינטרסים שלהם...

מאמין לך

קרוב המשפחה שלך דתי? אולי גם לו יש אינטרס.
לצערי טענתו (בנוגע ל"הכל מגיע מתרומות מארה"ב") אינה נכונה (אחרת ש"ס, למשל, לא היו מתאמצים כל כך להכניס חברי כנסת רבים ולהיות בקואליציה). הלוואי שהיה צודק.
הוא בהחלט צודק בגישה של "לבדוק את המקורות ואת האינטרסים שלהם".

למעלה