עוד בית ספר לתקשורת נפתח בירושלים

מאי 406

New member
עוד בית ספר לתקשורת נפתח בירושלים

"תקשורת פלוס" - מבית האוניברסיטה העברית ומכון מגיד - מציע תוכנית ללימודי עיתונאות ודוברות בשיתוף אבי בניהו, ותוכנית ללימודי טלוויזיה בשיתוף "רשת".

מישהו שמע/מכיר ויכול לחוות דעת על המיזם הזה?
ובכלל... אשמח להבין מה פשר כל בתי הספר לתקשורת שצצים לאחרונה (ראו דוגמת בית הספר לעיתונות מעשית במכללת הדסה).
לא אמרו שהעיתונות נמצאת בתהליך של גסיסה וחידלון?

•השאלה הזו רלוונטית, ועלתה פה כבר כמה פעמים

הדעה האישית שלי היא שהתלמידים שואפים לכיוון היחצ''ני יותר מאשר העיתונאי. סקרן לשמוע דיעות נוספות (כולל שלך!)

מאי 406

New member
במקרה שלי...

הכיוון הוא הרבה יותר עיתונאי והרבה פחות יח"צני.

(אבל אני לא מדד, כי כתיבה עיתונאית עניינה אותי הרבה לפני שהיה דבר כזה יחצ"נות...)

אני פשוט שואלת את עצמי אם אכן יש צורך בכל כך הרבה מחלקות לתקשורת במדינה קטנה כמו שלנו, ומה פשר כל בתי הספר לעיתונאות שנפתחים להם פתאום, כאילו אין מיתון בעולם. (בירושלים לבדה - 3 בתי ספר נפתחו בשנת הלימודים הנוכחית, שלושתם מתיימרים "להכשיר את דור העיתונאים הבא של ישראל"
).
"כותרת" מחפשים יורש או משהו?...

דובר הרבה בשנים האחרונות שהעיתונים מעדיפים

עיתונאים חדשים וחסרי נסיון (ולעתים קרובות חסרי רקע מקצועי) על פני העיתונאים המבוגרים והמנוסים - משיקולי עלות. שכרם של כמה מהטאלנטים התחיל להכביד על מרבית העיתונים.

הייתי רוצה להאמין שהתעוררות בתיה"ס באה לענות על הדרישה ועל מצב החוסר הברירה, אבל מיד יאשימו אותי כאן בתמימות יתרה.

ג רפאל

New member
ואולי היות והעיתונות גוססת העיתונאים מחפשים

פרנסה כמורים?

מזל66

New member
מאי - יש אנשים שהעיתונאות אצלם בדם עוד לפני

מאי - יש אנשים שהעיתונאות אצלם בדם עוד לפני שהודפסה המילה הראשונה שלהם. אני מכירה הרבה אנשים שבשבילם עיתונאות זו תשוקה. אני שמחה שיש צעירים שלא נבהלים מהשמועות והנבואות ועוד מאמינים במקצוע. אנשים כאלה יובילו את העיתונאות לפאזה הבאה שלה.

seelinewoman

New member
עצתי לך:

לשלב כל לימודים עם ניו-מדיה.
התחום משתנה לגמרי ואנחנו עברנו לחיות על המסכים.
כל לימודי תקשורת שלא יתמודדו עם המדיום הזה
הם לא לימודים שכדאי להשקיע בהם.
נכון שזה נשען על בסיס התקשורת במתכונתה הישנה,
אבל הפורמט שלה והזמינות אחרים לגמרי.
אשמח לענות על שאלות נוספות אם יהיו לך

מאי 406

New member
חן חן

למיטב אבחנתי, בתי הספר שנפתחים כיום הבינו שכדאי לשים דגש רציני יותר על לימודי ניו-מדיה, ואכן מציעים תוכניות לימודים במתכונת הזו.
נקווה שאכן יש עתיד...

למעלה