נכות זמנית

נכות זמנית

חדשה בפורום ושמחה שייש מקום לשאול וללמוד.
לאחר החמרת מצב הכירו לי באופן זמני 65% ( התחלתי מ 11%) עקב בעיה עיצבית ביד ימין שהיא הדומיננטית.
תוקף הנכות עתיד להסתיים החודש ועתידים לקבוע לי תאריך לועדה חוזרת.
כשדיברתי עם המוקד נאמר לי שלא יבדקו אותי בועדה אלא יסתמכו על מסמכים של בדיקות ששלחו אותי אליהם וזהו.
הגיוני??
תודה!

תגובה

שלום אילנית
לא נראה לי הגיוני , צריכים לבדוק אותך שוב ואין אפשרות להחליט על סמך המסמכים בלבד.

לדעתי

הסיפור קצת לא ברור. יש מצב שבישיבה הקודמת הם החליטו לשלוח אותך לבדיקה, ולכשתתקבל אצלם תשובת הבדיקה הם צריכים לערוך ישיבה מסכמת של הוועדה. הנוכחות שלך בוועדה המסכמת לא חובה. יש לך זכות להגיב על תוצאות הבדיקה לפני סיכום הוועדה, ובשביל זה את כמובן צריכה לקבל לידייך את תוצאות הבדיקה והם לא תמיד שולחים אותה לנבדק.
ציטוט מדף הסבר למוזמן לוועדה:
"אם קבעה הוועדה הרפואית בישיבתה כי עליך לבצע בדיקת עזר (כגון צילום, בדיקת דם וכו') הוועדה תסכם את החלטתה עם קבלת תוצאות הבדיקה. הנך רשאי לדעת את תוצאות הבדיקה לפני סיכום הוועדה, תוזמן לישיבה המסכמת של הוועדה, בה תינתן לך הזדמנות לטעון טיעונך, מוגבל לתוצאת הבדיקות שנוספו. אם תבחר שלא להופיע בפני הוועדה, הוועדה הרפואית תהיה רשאית לקבוע דרגת נכותך ללא נוכחותך." סוף ציטוט

יש מצב

יש מצב שאתה צודק. בועידה הקודמת קיבלתי נכות זמנית לקצת יותר משנה. הם ביקשו צילום של יד ימין וemg של כל עצבי היד ועם זה להגיע לועידה הנוכחית. הנציגה אמרה לי שבפועל אין ברשותם את הדיסק של הצילום ובגלל זה היא צריכה שאגיע כדי למסור להם אותו אבל חטץ מזה הם לא צריכים אותי בכלל.
זה נשמע לי הכי מוזר בעולם לקבוע מצב של אדם רק על סמך תיאור כתוב. כולם יודעים שהכתוב לקוני ולא באמת מדויק

למעלה