האם ביטול הפטור למס לנכים של זליכה כולל נכי צהל?

rafi88880

New member
ביטול פטור מס

ערב טוב וחג שמח
מאיפה קיבלת את האינפורמציה הזו אפשר לדעת ?
כל כך הרבה דברים רושמים פה בלי הקשר אם יש לך איזה קישור או מאיפה קבלת את זה אשמח לקבל

דרור9000

New member
בוואלה התפרסמו ההמלצות הלא סופיות של ועדת זליכה

בניהן ביטול הפטור ממס לנכים קשים כי זה יוצר הונאות לדעת פקידי האוצר...(נימוק מדהים נכון? )

rafi88880

New member
מס

בדקתי בוואלה מופיע רק לגבי הוועדה שחושפת שחיתויות לא מצאתי לגבי קיצוץ כלשהו .
תוכל להכוין לקישור או מאמר מתאריך כלשהו?

דרור9000

New member
זה התפרסם אתמול או שלשום

יש לי בעיה במחשב לכן לא יכולה לתת לך קישור . תסתכל אם לא תמצא בפורום נכים בתפוז יש שם קישור. הבעיה היא עבור נכים שעובדים ויש להם נכות גבוהה מאד ולכן פטור ממס על הכנסות מיגיעה אישית.

קבל קישור:

" בחינה מחדש של ההטבות והזיכויים שמהם נהנים נכים שעובדים: כותבי הדוח סבורים כי לצד ביטול מנגנון הקיזוז, יש לבחון מחדש את מגוון הטבות שלהן זכאים הנכים העובדים מהרשויות המקומיות והממשלתיות, כמו למשל פטור ממס רכוש ומארנונה"...

" ביטול הפטור הקיים ממס: חברי צוות הוועדה סבורים המנגנון שקיים היום, שמזכה נכים בפטור ממס הכנסה עד 606 אלף שקלים, הוא מוגזם, לא יעיל ומייצר פתח להונאות. "לא ברור מדוע נכים המסוגלים לעבוד ואף להשתכר סכומים גבוהים יהנו מפטור עצום ממס, בשעה שרבבות נכים חיים מתחת לקו העוני והמדינה אינו מוצאת מקורות כספיים לסייע בידם", לשון הדוח. בתוך כך, אדם המקבל קצבה בסך 4,00 שקלים ומרוויח מעבודה עד 6,000 שקלים לא ישלם מס על 4,000 השקלים הראשונים מהקצבה, ואילו עבור 6,000 שקלים ישלם כמו כל אדם המרוויח עשרת אלפים שקלים בחודש."

" קצבאות הניידות: כותבי הדוח סבורים כי קיים עיוות במבחני הזכאות לקצבת ניידות, ועל כן ממליצים על מינוי ועדה בין-משרדית שתבחן נכויות ותשווה הקצאת הקצבאות על פי מבחן מודרני ומעודכן. זאת, במגמה להשוות את ההקצאה לנכים בעלי נכויות קשות, שאינם מסוגלים להשתמש באופן עצמאי בתחבורה ציבורית. לוועדה זו יש להקצות, לפי הדוח, מסגרת עלות של 200 מיליון שקלים."...

לכתבה המלאה

http://news.walla.co.il/item/3057159

לפי מה שידוע לי, ולא

ידוע לי הרבה, אלא על-פי נסיון העבר ומבחני הקורולציה
אז במקרים של קיצוצים זה בדרך כלל כולל את כולם "בהתאמות נדרשות"

חוץ מיזה שארגון נכי צה"ל לא אומר שום דבר בנושא (לפחות לא שמעתי שהוא אמר משהו בנושא), אז למה שזה לא יחול גם על נכי צה"ל ?!

דרור9000

New member
כי יש פטור ממס על עבודה לפי אחוזי נכות שנקבעים מביטוח לאומי

(מעל 90 או משהו כזה). הפטור הזה הוא כללי לא? השאלה היא אם ארגון נכי צהל מודע לזה. אבל אולי אני טועה.

למעלה