התייעצות לגבי פגיעה בשמיעה במהלך השירות הצבאי

geek100

New member
התייעצות לגבי פגיעה בשמיעה במהלך השירות הצבאי

שלום,

אני כותב פה בשביל חבר שלי, הוא השתחרר לפני 8 שנים מהצבא
במהלך שירותו הצבאי התלונן על פגיעה בשמיעה ועשו לו בדיקות והתגלתה לו ירידה בשמיעה שלא הייתה לו לפני זה .
לאחר שהוא השתחרר ובמהלך כל השנים האלו הוא סבל מזה ונשאר ככה
האם יש לו אפשרות לתבוע נכות על כך ? וכמה? הוא נפגע במהלך שירותו הצבאי ומידי פעם יש לו כאבים באוזן.

תודה!

לכאורה, הוא כן יכול לתבוע

באף-אוזן-גרון הולך באופן כללי מאוד קשה. חשוב שבמשך כל השנים מאז שהוא השתחרר יהיה תיעוד שהוא התלונן על השמיעה ועל הכאבים. טינטון כמעט בלתי אפשרי להוכיח כי הם חושבים שכל מי שמתלונן על רעש באזניים הוא משקר. אני ממליץ על חוות דעת של ד"ר ציק. אפשר לקבל אחוזים על ירידה בשמיעה.

geek100

New member
תגובה

תודה על התגובה
יש לו בעיקר ירידה בשמיעה, פחות כאבים
הוא פשוט הסתגל לזה עם הזה.. אי תיעוד לאורך כל השנים , אלא רק בבדיקות שעשה לאחרונה
האם עדיין יש לו סיכוי ?

זה בעייתי

חשוב שכבר מחר יתקשר לקבוע תור לרופא אף-אוזן-גרון ויתחיל לעשות ככה שיהיה לו תיעוד וללכת מדי פעם לאף-אוזן-גרון. בשלב מסוים תלכו לאף-אוזן-גרון ותבקשו חוות דעת עבור תביעה לפי חוק הנכים תגמולים ושיקום, אתם כמובן יכולים להיעזר בעורך דין. שמונה שנים לדעתי עדיין אין התיישנות. לגבי היעדר תיעוד - זה קשה כי תריך להשיג תצ הירים של קרובי משפחה לדוגמה או חברים ששמו לב שהוא לא שומע טוב או דיבר איתם על הבעיה, אבל זה לא שווה כי זה דרך בית משפט, צריך עורך דין וזה יימשך שנים. כך תשלימו עם זה שתהיה הכרה מאז שיש תיעוד ומקסימום שנה לאחור, כי זה מה שנהוג.

Ofer Lev

New member
לפי מיטב ידעתי רק נפשי ניתן לתבוע לאחר זמן רב

איני עו"ד,אבל לפי מיטב ידעתי,זה זמן רב מדי להגשת תביעה בגין כל סעיף למעט סעיף נפשי ששם ניתן לעקוף את נושא ההתישנות.

פגיעה בשמיעה אחרי שמונה שנים

הוא יכול לתבוע .
הוא יצטרך להוכיח מה היה המצב לפני שמונה שנים.
מה שקרה לו מרגע שהוא התשחרר עד היום לא רלוונטי לתביעה.
צריך לבדוק את הבדיקה האודיומטרית שלו.

למעלה