אימוץ הילד

jjaki

New member
אימוץ הילד

שלום לכם,
לאחרונה אני חושב יותר ויותר על האימוץ.
בישראל יש 2 מודלים לאבות גאים,
ו2 המודלים לא מתאימות לי להשקפת העולמי
1. הורות מושתפות - לא מעוניינים להכנס צלע שלישית למשפחה ואיבוד זכויות וחובות של אב השני.
2. פונדקאות - לא מעוניינים בעיקר בגלל המוסריות.

אז האופציה אימוץ לא מתאפשר בישראל,
אז חשבנו ומשתפים איתכם במחשבותינו.

1. האם אחד מאיתנו יש אזרחות אירופית - באילו מדינות ניתן לאמץ את הילד? ומה הקרטריונים? במידה ידוע לכם?
2. האם במידה שנהגר לקנדה, האם שם ניתן לאמץ את הילד ובמידה אם כן - מה המדיניות והקרטריונים?

הכל רק במחשבות והכל בהנחה האם זה יתאפשר לנו בכלל לאמץ.
במידה אם כן היינו עושים כל המאמצים כדי לנסות לעבור למדינה שמאפשרת אימוץ ו
לקחנו בחשבון שזה לוקח לא מעט שנים ו/או לא נצליח לעבור למקום אחר. אך לפחות מנסים...

אשמח לקבל תשובות מהנסיון ו/או מהידע שנצברו כאן ומהגולשים.

אימוץ, לפחות בתיאוריה, אפשרי בישראל

שווה לברר גם בישראל. היה לא מזמן מישהו בפייסבוק שכתב שבקבוצת הורים לקראת אימוץ בארץ היה גם זוג מאותו המין. לא הצלחתי ליצור איתו קשר, אבל כך כתב.

שאלות טובות!

מקום טוב להתחיל את ההבנה לגבי אימוץ בחו"ל הוא ויקיפדיה, שיש לה ערך בנושא:
http://en.wikipedia.org/wiki/LGBT_adoption

לרוב מדינות מאפשרות אימוץ רק לאזרחי המדינה, כך שסביר שדרכון אירופאי יהיה רלוונטי רק למדינה אליה הוא שייך (כלומר, דרכון פולני לא יעזור לאימוץ מדנמרק). באותה מידה לא סביר שקנדה יאפשרו אימוץ למי שאינו אזרח קנדי, כי אז החוקים שצריך להתייחס אליהם הם "אימוץ חו"ל" ולא אימוץ בתוך המדינה.

לגבי ההתייחסות לאימוץ בארץ: שווה לבדוק עם השירות למען הילד.

שיהיה בהצלחה! מוזמן לחזור ולספר מה גיליתם, לטובת כלל גולשי הפורום.

een ogenblik

New member
החלק החשוב יותר מדרכון הוא תושבות

כדי לנצל את הדרכון האירופאי, ולא משנה של איזו מדינה בהנחה שהיא מדינת איחוד), צריך יהיה להגר לאירופה ולחיות שם כמה שנים, לפני שהרשויות יתחילו לטפל בכם (זה נכון גם לגבי ישראל, דרך אגב). גם אם המדינה אליה הגרתם מאפשרת אימוץ לזוגות חד מיניים, עדין מדינות רוב האנשים מאמצים ממדינות שאינן מאפשרות זאת, כך שאין זה פותר את הבעיה.

כדי לתת תקווה כלשהי - אם גרים בהולנד, אפשר לאמץ בארה"ב (לפחות אפשר היה, כדהייתי יותר מעודכנת), וארה"ב מאפשרת אימוץ לזוגות חד מיניים (תלוי היכן, אבל ארגוני האימות אמורים להפנות להיכן שאפשר).

אין לי מידע אמין על אימוץ בקנדה. אני מאמינה שניתן לאמץ שם, אך איני יודעת.

כאן הם

New member
תבדוק דברים אם אתה רוצה להיות אבא

אם אתה רוצה באמת להיות אבא, תבדוק דברים לפני שאתה מחליט על הדרך שבה תהיה אבא.

כתבת שפונדקאות זה לא מוסרי. על סמך מה הגעת למסקנה הזו?

אני ובן זוגי הם אבות דרך פונדקאות.

אבל גם רצינו לאמץ ילד שני. התחלנו את התהליך והפסקנו את זה באמצע אחרי שבזבזנו אלפי דולרים כי הגענו למסקנה שאימוץ זה לא מוסרי. אימוץ זה ללא ספק מאוד מוסרי כלפי הילד ודבר עילאי שאפשר לעשות עבור הילד, אבל כמעט כל התהליך וכמעט כל הגורמים המעורבים בתהליך הם לא מוסריים: רודפי בצע ללא בושה שלא יתנו לילדים להיות מאומצים עד שהם יקבלו את החלק שלהם (כסף). בגלל זה בתי היתומים מלאים בילדים ולא מתרוקנים.

רענן

jjaki

New member
תודה לכל התגובות

נתתם לי הרבה חומר להכין ש.ב.

זה ההתחלה טובה לרחרח ולראות מה קורה.

לפני שנרוץ הלאה
אשב עם בן זוג ואשוחח איתו שוב בעניין האימוץ האם זה באמת רצון הדדי ומשותף ורצינים בעניין הזה

אז נתחיל להכין שיעורי בית לעומק,

טוב שיש את הפורום שנותן הרבה חומר למחשבה וחומר להכנה איפה ואיך אפשר להתחיל לבדוק.

pierced1

New member
יש גם אפשרות ...

יש גם אפשרות לאמץ ילד/ה מחו"ל על ידי עמותה בארץ.
בעבר זה היה אפשרי לזוגות חד מיניים, אני לא יודע איך זה היום.

אפשר לפנות לעמותות שמטפלות בזה ולראות אם זה אפשרי.

een ogenblik

New member
בעבר אפשר היה

בימים אלו, כשרוסיה עומדת בפני חקיקה חדשה נוספת, כל אימוץ החד-הוריות בנמצא בסכנה, וזה לפני השקר שהחלק מזוג לסבי שתאמץ תצטרך לשקר בקשר לזוגיותה כדי לאמץ. לגברים זה כמעט בלתי אפשרי לאמץ דרך העמותות (יש שמועות כל פעם על מדינות דרום אמריקה שונות, אך הן יותר בגדר שמועות מאשר ערוץ אימוץ פעיל).

עד כמה שידוע לי

אין כיום אפשרות אימוץ לגבר רווק.
לכון לפעם האחרונה שבררתי היו עדיין שתי מדינות שאיפשרו
לאישה רווקה לאמץ.

למעלה