הזרעה ביתית

danosh26

New member
הזרעה ביתית

יש לי שאלה...

אני ובת זוגתי רוצות להכנס להריון סביבות אוקטובר.

עכשיו, אנחנו רוצות לבצע הזרעה, אך לא רוצות שהתורם יהיה חלק מחיי הילד.

האם לדעתכן, אני יכולה לאמץ את התינוק גם שהתורם ידוע?

חשוב ביותר ותודה רבה על התשובות!

כאן הם

New member
בשום פנים ואופן, אלא אם

בישראל, אם האב הביולוגי ידוע, יש לו הכרה של זכויות וחובות כלפי הילד, ולכן בת זוגתך לא יכולה לאמץ את הילד.

אבל, אם תטעני שה"אב לא ידוע" בלידה, שזה רמאות, אז בת זוגתך אולי תוכל לאמץ. אני לא עו"ד, אבל זה שאלה טובה מאוד: האם ידוע למישהו מקרה של ילד ל"אב לא ידוע" שאומץ ע"י הבן זוג.

אם תשאלי אותי, לדעתי, לא יתנו לאמץ ילד של "אב לא ידוע"... כי האב לא ידוע כרגע... אבל אם יום אחד הוא ימצא, יהיה תסבוכת משפטית עצומה אם בינתיים מישהו אחר אימץ את הילד.

בכל מקרה, אני רוצה להדגיש: לא כדאי לנסות רמאות בנושא ולהכריז על הילד כ"אב לא ידוע". אם האב פתאום ישנה את דעתו, את תכנסי לצרות עם החוק... למרות שאני לא חושב שיסתיים באיזה עונש מאסר או אפילו קנס. אבל מריבה משפטית, יקרה וממושכת יהיה לך ועוד איך.

רענן

שבליבי

New member
משרד הרווחה אמור לעשות הכל כדי למצוא אב

לפני הכרזה על הילד כ"בר אימוץ" במקרה של תרומת זרע אנונימית הם מוותרים מראש.

באשר להצעה לשקר ולהגיד שהאב לא ידוע כדי שיהיה אפשר לאמץ
מלבד עבירה בהצהרת שקר למדינה כדי להטעותה, זו בעיה כי צריך לזכור שהבחור שתרם זרע יודע שהוא תרם ויודע שניתנה הצהרה שיקרית בכוונה להטעות את המדינה ויכול לסחוט את המצהירה ואת זוגתה בעניין הזה.

ממש לא מומלץ לשקר וממש לא מומלץ לתת למישהו את הכוח הזה עליך שאם הוא רק רוצה הוא יכול לדאוג שתיכנס לכלא

כאן הם

New member
רק להבהיר: אני לא המלצתי לשקר. להפך

להפך: אני הזהרתי שלא לשקר בנושא. ואני מסכים איתך: זה מאוד הגיוני שילד מ-"אב לא ידוע" הוא לא בר אימוץ.

רענן

שבליבי

New member

כאן הם

New member
אין שום פגיעה בילד!!!!

איזה פגיעה בילד יש כשהאבא הוא ידוע?

רענן

תגובתי היתה ל-danosh26 שציינה שאינה רוצה קשר

עם אבי הילד שיוולד. לגדול ללא אבא/דמות אבהית או לא לדעת כלל מי אביו, לחיות עם הרבה שאלות ואולי חלומות/רצונות לפגוש, להכיר את האב שזה הדבר הכי טבעי וחזק שילד ירצה, למנוע זאת מילד זו לא פגיעה נפשית קשה בשבילו? וברבות הימים כמבוגר...הוא עלול לסגור חשבון עם אימו. זוהי דעתי.

שבליבי

New member
ניוז פלאש למי שתקוע באמונות עתיקות ושמרניות

ילד יכול לגדול בסדר גמור גם אם אין לו אבא
ילד יכול לגדול בסדר גמור גם אם אין לו אמא
ילד יכול לגדול בסדר גמור גם אם יש לו הורה אחד
ילד יכול לגדול בסדר גמור עם שתי אמהות
ילד יכול לגדול בסדר גמור עם שני אבות
ילד יכול לגדול בסדר גמור עם שלושה הורים
ילד יכול לגדול בסדר גמור אם הוריו גרושים
ילד יכול לגדול בסדר גמור בכל קונסטלציה של מבנה משפחתי

שבליבי, אני לדבריך "תקועה באמונות עתיקות

ושמרניות" ואתה "מודרני מתקדם" זה כמו שני קווים מקבילים שלעולם לא ייפגשו (משמע יבינו אחד את השני) לכן לא אגיב להמשך כתיבתך.

כאן הם

New member
הבנתי

הבנתי. חשבתי שאמרת בדיוק ההפך, שאם יש לילד אבא ידוע, אז זה נזק לילד.

אבל אני מצטער, בכל זאת אני לא מסכים איתך לחלוטין: אני לא חושב שילד שהוריו הן שני אמהות גם צריך "אבא".

הנקודה פה, ואתה צודק, זה שאם יש אבא ידוע, והאמהות מונעות כל קשר איתו, זה יכול להיגמר לא טוב.

אני לא חושב שזה יגמר בנזק נפשי לילד, אלא במערכת יחסים לא טובה אם האמהות שמנעו במקרה זה משהו שהילד רוצה או מרגיש שהוא צריך.

בכל מקרה, אני מאוד מאוד לא ממליץ על תורם זרע ידוע בישראל בגלל בעיות משפטיות אם יש סכסוך, ולא בגלל שהוא ידוע.

עדיף בישראל תורם זרע לא ידוע, ולמרות שהוא לא ידוע ואין "אבא" לילד, לא יהיה שום נזק לילד.

רענן

שמחה שקראת שוב והבנת ואגב אני אמא לשלושה בוגר

"אני לא חושב שילד שהוריו הן שני אמהות גם צריך "אבא".כאמא, כל ילד זקוק לאבא או לדמות אבהית, זה מעצב ומייצב את נפשו.

הנקודה פה, ואתה צודק, זה שאם יש אבא ידוע, והאמהות מונעות כל קשר איתו, זה יכול להיגמר לא טוב.אכן כן.

אני לא חושב שזה יגמר בנזק נפשי לילד, אלא במערכת יחסים לא טובה אם האמהות שמנעו במקרה זה משהו שהילד רוצה או מרגיש שהוא צריך. ולזה התכוונתי לכשיתבגר ויבין עלול הדבר לגרום לסכסוך עם האמהות אז למה לא למנוע זאת?

תודה

כאן הם

New member
מנסיון, את טועה

אנחנו זוג אבות והפונדקאית שלנו היא גם אמא ביולוגית.

הילד שלנו לא מראה שום עניין מיוחד באמא הביולוגית... וזה למרות שאני דווקא מנסה לשמור על קשר איתה. באוגוסט נבקר אותה ואני מעריך שכמו בפעם הקודמת (אנחנו מבקרים אותה כל שנה), הוא לא יראה שום עניין מיוחד בה. אני די מתפלא על זה.

יש לך בת זוג? לא נראה לי שיש לך בת זוג. ואז, אם כך, לא פלא שאת אומרת את מה שאת אומרת: האב הביולוגי עוזר הרבה במקרה של אמהות בודדות. אני מסכים.

אני גם חושב שאת אומרת את מה שאת אומרת כי במיקרה שלך, די ברור, מערכת היחסים שלך עם האב הביולוגי היא טובה והכל זורם יפה. ואז, אני לגמרי מצדיק את מה שאת אומרת שהאב רק תורם ועוזר לילד.

גם אם היית חלק מזוג אמהות, גם אז, אני אסכים, שאב ביולוגי ידוע יכול לעזור ולסייע... אם הכל זורם והולך לפי הציפיות ממנו. אבל תאמיני לי שזה הרבה הרבה יותר מסובך עם זוג אמהות ואב ביולוגי ויש דרישה מאוד סבירה וברורה שהמעורבות של האב הביולוגי תהיה פחותה... שלא כל אב ביולוגי ידוע יסכים... וכך זה מתחיל להיות לא כל כך נהדר, זורם, פשוט ועוזר.

דברים שזורמים ועובדים בדיוק לפי הציפיות זה לא תמיד קורה. אם האב הביולוגי הוא לא בדיוק מה שציפית ומתנהג לפי הציפיות וההסכמות, יש בעיה גדולה מאוד, גם עבור הילד.

סיכון גדול.

בכל מיקרה, אני רוצה להדגיש את הדבר הכי חשוב: אב ביולוגי הוא לא נחוץ והכרחי לגידול ילד ע"י אמא או זוג אמהות. לא תמצאי מחקר אחד או דוגמאות שמראים שנעשה נזק/חוסר לילד שלא הכיר את האב הביולוגי שלו.

רענן

היי, אני לא לסבית אלא סטרייטית החיה עם בן זוג

מזה שנים. למה אני בפורום זה? אחת מבנותיי גילתה לי כי היא לסבית, חיה עם בת זוג אך טרם יצאה לחופשי (מהארון) ולכן רוצה להבין, ללמוד ולשאול שאלות שלא תמיד מקבלת ממנה גם כי לא רוצה לחטט. קיבלתי ומקבלת את דרך החיים שהיא בחרה לחיות מאושרת.
עד כאן כדי שתוכל להגיב נכון.
לגבי תגובותיך, אשמח לענות בהקדם, עסוקה מאד ורוצה לתת לך תשובה לא שליף מהמותן.

ערב טוב לכם.

כאן הם

New member
אם את סטרייטית עם בן זוג, אז את בעולם אחר

בעולם של סטרייטית עם בן זוג, ללא ספק ואין ספק, הגבר הוא הכרחי.

במציאות, אם למשל ח"ח הבן זוג נפטר אחרי שהילדים נולדו, תאמינו לי שהם היו מסתדרים יופי ללא שום נזק למרות שאין אבא. וגם את היית, לבדך, מגדלת את הילדים לתפארת, בלי גבר.

רענן

כפי שכבר כתבו לך

בישראל אין אפשרות לאדם לוותר על חובותיו וזכויותיו כהורה. המשמעות היא שאם משתמשים בזרע שלא מבנק הזרע לא תהיה אפשרות לאותו גבר לוותר על חובותיו וזכויותיו מהבחינה החוקית. בפועל זה אומר שהוא יוכל בכל שלב לתבוע קשר עם הילד ואת תוכלי בכל שלב לתבוע ממנו מזונות. באותה מידה יהיה בלתי אפשרי לבצע אימוץ הדדי ע"י בת הזוג שלך.

אפשר לשאול למה אתן רוצות לבחור בתורם ידוע ולא בתורם בלתי ידוע מבנק הזרע?

למעלה