נעצרו חשודים ברצח בברנוער

נעצרו חשודים ברצח בברנוער

שלושה חשודים, ששנים מהם צעירים והשלישי יותר מבוגר. שני הצעירים היו קטינים בזמן ביצוע הרצח המחריד הזה. המניע שטוענת המשטרה למעשה הוא נקמה אישית. מצד אחד קצת מרגיע שייתכן וזה לא פשע הומופובי, אבל מצד שני זה מטלטל לא פחות לגלות שמישהו מוכן לחסל ללא אבחנה בני נוער רק בשביל נקמה. ואם החשדות נגדם נכונים זה מטלטל עוד יותר לדעת שהמעורבים היו בני גילם של הנרצחת באירוע ושל הנפגעים.

בנוסף נעצר גם מי שמכונה "בכיר בקהילה" וכל הזמן מדגישים שהוא לא חשוד בירי אלא בשיבוש ובהסתרת מידע.

סביר שבימים הקרובים הדברים יתבהרו ונדע יותר. בכל מקרה, אם הם באמת הרוצחים אז זו התחלה טובה לאירועי מצעד הגאווה.

שלא נדע עוד מקרים כאלו
.

זה עדיין פשע שנאה הומופובי

בדיוק בגלל שאדם כלשהו נכנס למקום שבו היו עשרות להט"בים, שאת רובם או את חלקם הוא בכלל לא הכיר, וירה בהם. באופן חסר הבחנה. אם זה היה קורה בבית כנסת זה היה ברור לכולם שמדובר באנטישמיות, גם אם הסיבה הייתה סכסוך עם יהודי ספציפי.

אני מאוד מוטרדת מזה. הרעיון שיש ילד, או יותר מאחד, שאולי הכרתי ואולי הגיע לקבוצות ואולי אפילו בא לבקר פצועים אחרי, והיה מעורב בכל העניין - מצמרר אותי. אולי להגיד שאשמח זה קצת מוגזם - אבל מאוד יקל עלי לדעת פרטים נוספים כשיהיו.

אם יהודי נכנס לבית כנסת

ויורה לכל עבר בגלל סכסוך עם יהודי ספציפי שאמור להיות שם: זה עדיין רקע אנטישמי?
אני לא בטוחה שזה מדוייק.
אולי רצו להסתיר את המניע האמיתי ולכן החליטו דווקא שם ודווקא כך. אין לדעת, הכל השערות לא מבוססות כרגע.

שבליבי

New member
לא בהכרח פשע שנאה

אם המטרה היתה להתנקם אישית במישהו שפגע בו, יש מניע נוסף מלבד הומופוביה, ואז אולי זה לא נטו פשע שנאה הומופובי.
יכולה לעלות שאלה,
האם המניע האישי מקורו בהומופוביה?
אם כן, זהן פשע שנאה.
אם לא, וזו פעולת נקמה אישית, צריך להבין האם הומופוביה היא זו שהכתיבה את המטרה (הבר נוער)
אם כן, זה פשע שנאה הומופובי.
אבל אם לבחירת המטרה היו מניעים אחרים, זה לא פשע שנאה הומופובי.

בקיצור נשמע לי קצת מורכב הסיפור הזה.
אני מבינה את הצורך בהכרזה על הרצח כפשע שנאה, יש בו גם שיקולים פוליטיים וגם שיקולים כלכליים (משמעותיים לפיצויים לקרבנות) וגם משפטיים (להישפט על רצח כפשע שנאה חמור מרצח אחר)

טוב שנעצרו החשודים ברצח ובפגיעה באחרים חפים מפשע בבר נוער,
אבל אני מודה שאין בי שמחה היום על העניין הזה, והלוואי שכל זה לא היה קורה בכלל.

een ogenblik

New member
אם זה לא רצח שנאה

מדוע הוא המשיך לבצע טבח בכל מי שהיה שם, גם אם מי שהיה שם לא היה נשוא מטרתו? לא היה הגיוני יותר לפסוע לאחור ולחזור בהזדמנות בה נשוא מטרתו שם? או, פשוט יותר, לפגוע בנשוא מטרתו במקום בו הוא נמצא, ללא כל סמליות הפגיעה בילדי הקהילה הלהט"בית?

יכול להיות שברנוער נבחר מסיבות שאינן הומופוביות מלכתחילה, אבל ללא המצאות מטרת הנקמה האישית במקום, האם זה לא הפך לפשע של שינאה - פגיעה במייצג את נשוא הנקמה. היצוג הוא הרי ההומוסקסואליות כי גם מבלי להיות בישראל בשנים האחרונות, ללא שום מידע מעבר לנכתב בעיתונים, די ברור שגילו אינו קרוב לנוער. מה שנשאר הוא *להרוג הומוסקסואלים שאינם ההומוסקסואל שרוצים להרוג, כי הם כולם אותו הדבר*. לא יודעת איך בעיני אחרים זה, בעיני זה בדיוק מהותו של פשע שנאה.

שבליבי

New member
הנושא הזה עדיין בחקירה אף אחד לא יודע עדיין

אף אחד לא יודע את כל הפרטים, כי לא כל הפרטים עדיין נחשפו לנו ולמשטרה
לא יודעת למה זה קורה אבל הרבה קופצים ושופטים מהאין עובדות שאין בידיהם בהסתמך על שמועות, ידיעות עיתונאיות ותחושות בטן.
מה זה הפזיזות הזו?
אני חושבת שראוי לחכות לפני שמכריזים הכרזות כאלה
אם יתברר שהיה פשע שנאה, נצא כולנו בהכרזה כזו ובקריאה לפצות את הקרבנות ולהגביר הסברה וחינוך למניעה עתידית.
אבל, אם יתברר בסופו של דבר שאין פה פשע שנאה, ההכרזות האלה הן בומרנג שיחזור ויכה בנו אחכ. הקריאות המבוססות על תחושות בשלב זה, הן בבחינת קריאות זאב זאב.
חלילה יום אחד נצעק זאב ויהיה זאב וכולם כבר לא יאמינו כי יזכרו מה היה בפעם הקודמת.
לפני 4 שנים כשזה קרה כולם כעסו ואמרו שזו תוצאה של הסתה דתית נגד הקהילה, וכנראה שזה לא היה המניע במקרה הזה. כל הרצון למסקנות טרם משפט ולשיפוט ללעל סמך תחושות בטן וניסיון העבר ללא עובדות וטרם חקירה עלולוים לעשות נזק בטווח הארוך

למה אתם חייבים לצאת בהכרזות? מה בוער? תמתינו , תהיו צנועים לגבי ההבנה שלכם להבין מה קרה כשאין לכם עובדות, אל תעבדו על אוטומט וכשיגיע הזמן נכריז הכרזות המבוססות על הממצאים והנתונים.

לגבי המניעים כתבת שאולי זה התחיל כפשע רגיל של נקמה אבל מתישהו תוך כדי מהלך הירי זה הפך לפשע שנאה, אולי כן ואולי לא, צריך לזכור שהדימיון עובד פה הרבה ומה שכתבת הן השערות שלך ולא נתונים.
סבלנות, בואו נלמד את הנושא הזה לפני שנשפוט (כך גם היינו מצפים משופטים בבית המשפט)

דבר נוסף שראיתי שכתבה מישהי במקום אחר הוא שהמעניין הוא שלמרות שיתכן שאחד האנשים בעלי הסמכות בבר נוער קיים מערכת יחסים עם אחד הנערים שם, על זה אף אחד לא אומר כלום.
אני חושבת שזה טוב שלא אומרים על זה כלום עד שיש את כל העובדות.
אבל המעניין הוא שהאנשים בקהילה שידם קלה בשיפוט ובהכרזות פזיזות לגבי מהות הפשע המתועב בבר נוער, שותקים בנושא השני שאם הוא נכון, הוא חמור מאד.

בלי שום קשר, בגלל משהו ששמעתי היום ואני מקווה שהוא לא נכון
רציתי לשאול אם מישהו יודע האם זה מקובל שיהיו מערכות יחסים בעלות אופי מיני באיגי בין מדריכים לנערים?

לא שידוע לי

וידוע לי על מקרה בודד שבו מדריך ניסה להתחיל עם חניך (מעל גיל 16) וזה דווח והמדריך סולק. מעבר לזה לא הגיעו אלי שמועות על קשר בין מדריכים וחניכים. (המידע שלי נכון ללפני כמה שנים)

ממש לא מקובל באיגי

אבל הברנוער אינו שייך לאיגי - הוא שייך לאגודה והיא זו שמפעילה אותו. אין לי מושג איזה סינון מדריכים עוברים, או הכשרה בנושא.

באיגי זה ביג נו נו. הדרכתי באיגי שלוש שנים ועברתי הרבה מאוד שיחות או הדרכות בנושא, בין אם בסמינרים למיניהם ובין אם בליווי של אנשי מקצוע (באיגי יש ליווי שגרתי של עו"ס לכל קבוצה). יתרה מזו, גם כשהיו מקרים של התפתחות מערכת יחסים רומנטית בין שניים שלא היו בדיוק מדריך וחניך (באיגי יש עוד כל מיני פונקציות), הייתה התערבות בנושא. אני הייתי מעורבת פעמיים במקרים כאלו בתור אחראית, זה היה חמור גם אם לא היה מדובר בעבירה כלשהי על החוק (נניח, הצעיר מבין השניים עבר את גיל 18), וזה טופל.

מאוד מצער אותי לחשוב על החזרה אחורה שיכולה בקלות להתרחש, לי היה חשוב תמיד להבהיר להורים שהקבוצות הן מקום בטוח שיש בו אנשי מקצוע, וכך תמיד היה בקבוצות שהדרכתי ושהכרתי.

שבליבי

New member

מאד שמחה לשמוע שיש מודעות וכללים ברורים של מה מותר ומה אסור.

een ogenblik

New member
אבל אני כתבתי בהסתמך על הפרטים שכן נמסרו

ברנוער נבחר כמקום הפשע על רקע של נקמה אישית, בהנחה שנשוא הנקמה יהיה שם. כשהתברר כי נשוא הנקמה אינו נמצא, הירי עדין נפתח ונמשך.

אז לצאת בהכרזות לפני זה מסוכן, אבל כאשר אלו הפרטים שהמשטרה קבעה על פיהם שאין זה פשע שינאה, אני חושבת שהיא טועה.

שבליבי

New member
מדהים שנראה לך שזה קל להבין את הפרשה ולשפוט

לפי שמועות עיתונאיות.
למרות שזו לא פעם ראשונה שאני רואה שנשים מסתמכים על ידיעות עיתונאיות כעובדות נכונות ומבצעים שיפוט מהיר של המקרה.

אם זה היה קל כמו שאת מתארת לא היה צורך להמשיך את חקירת המשטרה שעדיין נמשכת עכשיו, כי כנראה שהחוקרים המצויים בפרטים קצת יותר מהעיתונאים, חושבים שיש עוד מה ללמוד ולהבין פה.
אני יכולה לצייר כמה תסריטים למה שקרה שם מהמעט ששמענו
חלקם עונים על תסריט "פשע שנאה" וחלקם לא.
לכן, אני לא אומרת שזה לא פשע שנאה
אני רק אומרת שאין צורך לקפוץ עם הקריאה פשע שנאה לפני שמסתיימת החקירה ויודעים כל מה שהתגלה שם.

כמו אותו רוצח בבנק פועלים באילת

כמו אותם רוצחים בבתי-ספר/קולג'ים/אוניברסטאות/סניפי המבורגרים והרשימה ארוכה.

למעלה