ביטול צו אימוץ - יש חיה כזו?

with my love

New member
לצערי הסיפור

לא רק שמדוייק, אלא אפילו נכתב ממש על קצה המזלג
ומסכת הייסורים שחברתי עוברת היא גדולה בהרבה ממה שציינתי כאן.

בוודאי שמעורב בסיפור עו"ד, שאומר מצידו שלא ניתן לבטל צו אימוץ,
אך כפי שנכתב כאן - אם בת הזוג לשעבר טוענת כי חברתי פוגעת ומסוכנת לילד, הרי שזו עילה לביטול.
אני מאוד מאוד מקווה שלא רק אנחנו רואים זאת ושגם שופט בבית המשפט יבין שמדובר באישה מפלצתית ורעה שרוצה לתלוש ילד בן שלוש וחצי מזרועות אימו.

with my love

New member
היא כבר החליפה עו"ד פעם אחת

ולא רוצה להתחיל שוב מחדש עם עו"ד אחר
כי הנוכחי כבר מכיר את כל הפרטים.
היא מוציאה הון על עו"ד וכתבי תביעה/הגנה.

שבליבי

New member
נשמע לי שהוא צודק

אי אפשר לבטל אימוץ
אפשר למנוע הורות ממי שרשויות הרווחה טוענות שהוא מתעלל בילד אבל גם זה לא כל כך פשוט.

מעבר לדברים הברורים

שכבר נכתבו כאן על ההתנהגות הבלתי נסבלת של האם שמאיימת בביטול אימוץ, יש פה נקודה אחרת שאני רוצה להתייחס אליה.

לפי החוק מדובר באמהות שוות לכל דבר ועניין. אין פה אם ביולוגית ואם לא ביולוגית שיש להן מעמד שונה. יש פה שתי אמהות שוות מעמד משפטי כלפי הילד. כך צריך להתנהל מוסרית ומשפטית. מתואר פה מצב שלמרות שכבר ניתן צו אימוץ, הצדדים מתנהלים כאילו לא הוכרע כבר שיש לילד שתי אמהות שוות מעמד.

מתואר פה מצב שהאם הביולוגית מטילה ספק בכשירות ההורות של האם הלא ביולוגית (אך החוקית בדיוק כמוה), מכיוון שיש לה לכאורה, לדעתה, פתח משפטי לכך. ובכן, אין לה. מדובר בטרור שצריך לגדוע אותו מיידית, אולי באמצעות נקיטת אותו הצעד עצמו כלפיה.

עקרונית, יכולה האם הלא ביולוגית לעשות את אותו הדבר בדיוק. להטיל ספק בכשירות ההורות של האם הביולוגית. לפי מה שנכתב פה, יתכן שזה הצעד הנכון לעשות - מהותית ואולי גם טקטית. הרי רוב מוחלט של ההורים שנלקח מהם הילד, או שנבדקת האפשרות להטיל מגבלות בהורות שלהם, הם הורים ביולוגיים.

אין שום סיבה לחשוב שהאם הביולוגית יכולה לפגוע בכשירות ההורית של האם הלא ביולוגית, ושהיא חסינה מאותו מהלך עצמו, כלפיה, רק מפני שהיא אם ביולוגית. אין גם סיבה שהאם הלא ביולוגית תחשוב שהיא פחות מוגנת ועם פחות זכויות.

אני בחום ממליצה על התייעצות עם עו"ד עירא הדר. רובכן יודעות שהיא בת הזוג שלי, ואני נזהרת מלהיות לוח מודעות, אבל היא באמת עו"ד מעולה, שבקיאה היטב בכל התחומים האלה. התייעצות עם מומחית מהתחום ודאי לא תזיק. אם אני זוכרת נכון, היא גם טיפלה בתיק שהייתה בו, בין השאר אפשרות לבקשה לפתיחת אימוץ.

עו"ד עירא הדר [email protected] 03-5280247

איזה סיפור מחריד

מחריד שהורה רומס את הכל ושוכח בדרך שהנפגעים העיקריים מכך הם הילדים. למרות שממה שכתבת נשמע שהיא לא שכחה - פשוט לא אכפת לה, שזה עוד יותר מצער ומחריד.

גם לדעתי צו האימוץ לא יבוטל בקלות יתרה וייתכן שדווקא הפנייה לבית המשפט תקדם את האינטרסים של חברתך. בכל מקרה, מומלץ להתייעץ עם עו"ד לענייני משפחה.

שיהיה בהצלחה!

ממש נוראי

בכל פעם שאני שומעת על מקרים כאלו אני נחרדת, בטח ובטח בקהילה.

אנחנו עובדות כל כך קשה כדי שיכירו בהורות השוויונית שלנו, אז ככה להרוס זה ממש לא נתפס בעיני.

מקווה מאוד לגלות שבתי המשפט מבינים שאימוץ זו הורות שלמה ומלאה, וכמו כל הורות אחרת לא ניתנת להתרה כמעט בשום מצב.

בתור אחת שנמצאת ממש עכשיו בתוך תהליך של פרידה

אני חייבת לציין שאני מזועזעת מהסיפור!
מה שמנחה אותנו לכל אורך התהליך הוא ה- WELL BEING של הבנות שלנו,
ההכרה בכך שאמנם התא המשפחתי מתפרק אבל תמיד ישאר ביננו קשר כזה או אחר דרך הבנות שלנו
אנחנו עוברות את התהליך עם המון המון כאב והרבה הערכה ואהבה אחת לשניה כי אנחנו מודעות להשלכות הנוראיות שיכולות להיות לניהול תהליך בדרך אחרת.
אנחנו עדיין לא בסוף התהליך ונותרו עוד נושאים (חומריים בעיקר) שעלינו לסגור ביננו ואנחנו אכן נעזרות במגשרת חיצונית
אבל בסופו של יום, עם כל התהליך העצוב הזה, אוכל לישון בשקט ולדעת שעשיתי ככל יכולתי על מנת להקל על הבנות שלי עם השינוי הדרסטי שהכנסתי לחייהן

אם חברתך רוצה לחלוק חוויות עם מישהי שנמצאת יחד איתה ב"סירת" הפרידה הכואבת היא מוזמנת לפנות אלי בפרטי

שבליבי

New member
כל הכבוד

משמח לשמוע שאתן מצליחות להתעלות מעל הכאב והכעס ולרכך לילדות את הפרידה שהיא ארוע לא פשוט בחיים.
כל הכבוד שאתן נעזרות במגשרת זה מאד חשוב במיוחד בתקופה כל כך רגישה שבה הכל חשוף וכואב.
אולי יהיו מי שיחשבו שגישור אינו בתקציב הפרידה כי יש הרבה הוצאות סביב הפרידה, אבל אני מאמינה שהשקעה בגישור, חוסך אח"כ הרבה כאבים לכולם.

מניסיון שלי מבקשת לספר שהפרידה היא קשה ומטלטלת אבל עם השנים גם אם עוד יהיו פה ושם קשיים, הדברים מסתדרים.
בהצלחה
ותזכרו
it's getting better

שבליבי

New member
אוף הבנתי למה הקישור לא עבד - ניסיון אחרון

אי אפשר לקשר בעזרת טקסט שיש בו '
אז עכשיו בלי ה '

Getting Better

טוב לקבל תזכורת לדוגמאות טובות יותר

כל הכבוד לשתיכן על המחשבות המפוכחות ועל הבגרות.

מקווה שהמשך התהליך ייסגר בשלווה יחסית, ושבמהרה תגיעו לשלב שבו זה משתפר כמו שאומרת שבליבי.

אני מכירה אישית מקרה

של זוג עם ילדה שבת הזוג שנפרדה משכה את בקשת האימוץ מבית המשפט אבל אם אני זוכרת נכון זה היה בטרם אושרה את הבקשה.
היא משכה אותה ולא יידעה אגב את הפרודה שלה.
אם הבקשה בוטלה/נמשכה מבית המשפט אחרי שכבר אושרה אני מניחה שזה כן אפשרי לעשות.

ninii

New member
עד כמה שאני מבינה...

אם בנות הזות לא חיות יחד, יש בעיה להמשיך אימוץ...
אבל אולי אני טועה...

בפורום יש זוג שהמשיכו בהליכי אימוץ למרות

פרידה. בעיני זה הדבר הנכון לעשות, כי הילד בהחלט של שני הצדדים ופרידה לא משנה את זה.

שבליבי

New member
אנחנו אימצנו משהו כמו 4 שנים אחרי הפרידה

אין קשר בין מצב הזוגיות לבין ההורות המתקיימת בפועל.

נדמה לי גם שבית המשפט העליון בזמנו הפריד בכוונה בין השניים.
יתכן שזה נעשה כדי שאישור ההורות לא יעיד חלילה על הכרת המדינה בזוגיות החד-מינית כי המדינה לא הכירה בזוגיות כזו אז.

מלבד זאת אני יכולה לומר שבמקרה שלנו הבנו בדיעבד שכולם היו בעד אישור ההורות בבית המשפט ( גם בפרקליטות וגם העו"ס וכמובן השופטת) ואף נימקו זאת ב"טובת הילדים" שכן ככה מבטיחים שהאמהות שאינן רשומות תשארנה אמהות מחויבות רגשית וכלכלית לילדים (מבחינתם האימוץ הוא מה ש"מסנדל" אותנו למחויבויות ההוריות באופן חוקי, רשמי ופרמננטי)

למעלה