שאלה

nataly123451

New member
שאלה

אני ובת זוגתי מתחילות לחשוב על להקים תא משפחתי.
יש לי כמה שאלות של ידע כללי שאולי מישהי יכולה לענות לי עליהן פה.

1. אם יש לנו תורם, חבר קרוב שמוכן לתרום זרע. יש אפשרות לעשות את ההזרעה בבית? עם מבחנה? (כמובן אחרי כל הבדיוקות דם שנעשה לפני)
2. כמה תהליך של הזרעה עולה בערך במרפאה פרטית? בלי קניית זרע.
תודה רבה,
אשמח לתשובות.

כאן הם

New member
תשובה אחת

רק יכול לענות על השאלה הראשונה: הזרעה בבית עושים עם מזרק וכוס (מיכל של נוזלים) סטרילית. זה עובד ומאוד דומה לשיטה הקלאסית להכנס להריון. זה עובד, מנסיון אישי פעמיים.

רענן

nataly123451

New member
תודה,

אתה יודע כמה מהר צריך לעשות את התהליך? זאת אומרת תוך כמה זמן ההשפעה של הזרע פגה?

כאן הם

New member
למעשה, הזרע הוא די עמיד

הזרע הוא די עמיד למשך די הרבה זמן. תזכרי שהזרע צריך לשחות בסביבה מאוד עוינת כמעט 24 שעות כדי להגיע לביצית. אבל, למרות זה, מכיוון שממש לא קל להכנס להריון, כדי לא לא לקחת שום צעד שעלול להוריד את הסיכוי.

אם אין ברירה, הזרע יכול להיות בחוץ, בתוך כוס סטרילית סגורה כמה זמן. אבל(!), הוא מאוד רגיש לאור והוא צריך להשמר בטמפרטורה של הגוף.

בקיצור, התורם יכול להביא לך את הזרע בתוך כוס סטרילית סגורה כשהוא מחזיק אותו בתוך כיס המכנסיים, הרחק מאור וקרוב לגוף כדי שהטמפרטורה תהיה מתאימה.

ואם יש ברירה, אז כדי לעשות את התהליך תוך 5 דקות מהרגע שהזרע יצא.

רענן

לפני כן חשוב

להחליט מה הולך להיות המעמד החוקי של כל אחת מכן, ובהתאם לזה להחליט מה עושים הלאה.

אם אתן הולכות להיעזר בחבר זה אומר שמדובר בתורם ידוע. בארץ אין מעמד חוקי כזה, ולכן הוא יהיה האבא מבחינה חוקית. זה אומר שבת הזוג שלא ילדה לא יכולה לאמץ את הילד ולמעשה אין לה שום זכויות או חובות חוקיות לגביו. זה גם אומר שאם החבר שלכן רוצה אחרי שנולד הילד לקבל החלטות לגביו, משמורת כלשהי וכו' - הוא יכול. זו הכוונה שלכן?

מה הרעיון מאחורי הזרעה במרפאה פרטית? אפשר לעשות בקופ"ח כמעט אם לא לגמרי בחינם.

nataly123451

New member
הרעיון מאחורי מרפאה פרטית

משום שבת זוגתי היא לא אזרחית ישראלית. ועדין לא ביררנו על התוקף של הדבר בארצה.
רציתי לדעת לכל מקרה כמה דבר כזה עלול לעלות בצורה פרטית.
האם לפי חוק לכל אישה יש את החוקיות לקבל הזרעה במרפאה? האם גם נשים בקשר חד מיני יכולות לבקש זאת ?

ענבלית70

New member
אני לא חושבת שיש צורך במרפאה פרטית

אתן פשוט משלמות על הפרוצדורה. כל אחת יכולה לבקש הזרעה, לא משנה אם היא בקשר או איזה סוג של קשר. זו היתה הפליה אם לא.

שבליבי

New member
מה אומר ביטוח הבריאות שלה בעניין הזה?

אם היא לא אזרחית ישראלית, איזה טיפולים מכסה ביטוח הבריאות שלה ?
אני מבינה מהשאלה שאתן מתכננות שחברתך תהיה האמא היולדת.
שימי לב
שאם יש תורם ידוע ויש אמא יולדת, נכון להיום, רק שניהם רשומים כהורי הילד.
בת הזוג של האמא לא יכולה לאמץ והיא אינה נחשבת באופן רשמי לאמא. - יש לזה הרבה משמעויות וכדאי להיות מודע לזה.

דוגמה למחירון בנק זרע פרטי
תוצאות חיפוש בנק זרע פרטי

שיהיה בהצלחה

למעלה