כמה שאלות לגבי נישואין חד מיניים בקנדה

כמה שאלות לגבי נישואין חד מיניים בקנדה

היי, אני מקווה שזה הפורום המתאים (פורום זוגיות גאה נסגר די מזמן..).

טוב, אז אנחנו זוג בנים שרוצים להתחתן בקנדה. טורונטו ליתר דיוק.

1. מכירים חברות שמארגנות חתונות גאות כאלה? אני מכיר מספר רב של חברות ישראליות שמארגנות חתונות אזרחיות בקפריסין לסטרייטים (קפריסין לא מכירה בנישואין של חד מיניים לצערנו), כך שבטוח קיימות חברות כאלה גם בקנדה.. אם אתם מכירים צרפו לינקים ועזרתם לנו מאוד מאוד.

2. מכירים זוגות שהתחתנו בקנדה ובדגש על טורונטו ??

3. שאלה למבינים: נישואין בקנדה מורכבים משני שלבים - רישיון להתחתן וטקס. רישיון מקבלים בו במקום, אך מתי מקבלים את תעודת הנישואין עצמה לאחר הטקס? (כי יש לקיים טקס לאחר 3 חודשים מיום קבלתו, אחרת הוא פוקע מעצמו ויצאת פראייר) באתר שלהם לא רשום דבר וחצי דבר בקשר לזה.

4. wedding chambers. מי זה? מה זה? איפה מוצאים? קראתי את המאמר שפרסם לודוויג בפורום (המקיף ביותר שקראתי עד כה, קבל צל"ש!) - אבל הוא מ2008 ! 5 שנים תמימות עברו בינתיים.. ואתם יודעים איך זה חוקים.. משתנים מיום ליום אז ב-5 שנים משהו בטוח השתנה ..

5. זה משהו שבטוח נתקלתם בו - משפחה חדשה. קראתי באתר שלהם על 'תעודת הזוגיות'. ברור זה לא נישואין ואפילו לא מתקרב לזה, אלא יותר כמו הצהרה על חיים משותפים המתאימים למסגרת של ידועים בציבור. לבן זוגי קיימת אזרחות אירופאית, ואנחנו שוקלים אפשרות של הגירה כלשהי. ידוע לנו כי אין שום בעיה להוכיח את הזוגיות שלנו באמצעות תעודת נישואין - אך מה לגבי תעודת זוגיות ?! אין צורך לציין כי באתר משפחה חדשה כמובן שמציינים 'סיפורי הצלחה' של זוגות שנמצאים בדיוק במצבנו, והצליחו להגר רק באמצעות תעודת הזוגיות שלהם. לי זה נשמע תמוהה, אבל קטונתי.

אגב.
במסגרת החקירה והחיטוט הכמעט-אין-סופי באינטרנט על הנושא והפרוצדורה, גיליתי שקיימת דיסאינפורמציה בולטת בכל הקשור לנישואים חד מיניים.
ואני בכלל לא מדבר על מידע בעברית כן?

אז לאחר שאדע את התשובות, אעלה אותם לאוויר האינטרנט, ובעברית לשם שינוי. מבטיח לשלוח לכם לינק

תודה!!

גם אנחנו התחתנו בקנדה - אבל בוונקובר

כתבתי על זה פוסט די מזמן, יש שם קצת מידע.

ובהמשך לשאלות המפורטות:

1. לא מכירה חברות, אבל מה בדיוק אתם רוצים שתארגן? זה לא המון התעסקות, קובעים מראש במייל, מוציאים רישיון נישואים תוך עשר דקות 24 שעות לפני וזהו לעניין הנישואים עצמן. אחרי זה הרישום בארץ הוא קצת יותר מסובך, זה נכון, אבל זה לא יותר משליחה בדואר של כל מיני מסמכים.

2. אנחנו כאמור בוונקובר.

3. אנחנו ערכנו את הטקס הרשמי בתחילת דצמבר, וכשחזרנו לארץ חודש יותר מאוחר תעודת הנישואים כבר חיכתה לנו בתיבת הדואר. יש להם איזו הסתייגות מפחידה שמדברת על הרבה יותר זמן, אבל לא נראה לי שצריך לקחת אותה יותר מדי ברצינות.

4. אין לי מושג, אנחנו התחתנו בבית של רשמת הנישואין.

5. עשינו את תעודת הזוגיות של משפחה חדשה, זה היה ב-2009 ומאז לא השתמשנו בהם לשום דבר. אם אתם ממילא נישאים התעודה מיותרת עבורכם.

שיהיה במזל טוב, סחטיין על המחקר המפורט ואתם מוזמנים בשמחה לשאול עוד שאלות יותר ספציפיות אם יהיו. וכמובן לאגד את הכל - הבאים אחריכם בוודאי יעריכו את זה

באמת כזה פשוט ?

מלחיץ אותי כל הסיפור הביורוקרטי של אישור ואימות תעודת הנישואין.
פשוט שולחים בדואר? ככה לשלוח אישור על קיום טקס נישואין שעלה מעל 1,000 ש"ח בדואר רגיל ..?

לגבי חברות שמארגנות, את צודקת. באמת אין בזה צורך כאשר הכל כל כך פשוט.
אבל רגע, פשוט מגיעים לסיטי הול בטורונטו (שהוא קומפלקס מרשים בלי קשר) ושואלים איפה מוציאים רישיון נישואין ?

אני רגיל למשרדי ממשלה שעושים הכל כדי שהאזרח ייצא מתוסכל ולהקשות עליו בכל דבר הכי פשוט שאפשר :)

תודה!! כל המידע הזה עוזר יותר מחיטוט מאסיבי בגוגל .. מסתבר :)

קנדה כי שם זה אפשרי

או קנדה כי זה מתאים לכם מעוד בחינות? כי יש עוד מקומות שאפשר להתחתן בהם, אם תרצו.

איפה עוד אפשר ?

השיקול הוא לגבי ההכרה בנישואין באנגליה, לשם אנחנו מתכננים לעבור כך שחשוב לנו שתהיה הכרה באקט הנישואין שלנו.
כמובן שלנו זה ממש לא משנה.. העיקר ההצהרה ההדדית והמעמד שבהחלט לא מובן מאליו.

לגבי מסגרות נישואין שמוכרות באנגליה, אני יודע שזרים יכולים להינשא בקנדה ובדרום אפריקה, מבלי להיות תושבים ו/או אזרחים בשביל להינשא שם.
לפי הדין האנגלי, זוג חד-מיני נשוי הוא זוג חד-מיני שנישא במדינה שמכירה בנישואים חד מיניים, כך שארה"ב יורדת מהפרק מאחר והדין הפדרלי לא מכיר בזה!

או שעו"ד דליה סקלאר (מתמחה בהגירה לאנגליה) שמסרה לי את זה לא מעודכנת.

קנדה היא אחלה, חוץ מהסיפור של קבלת אישור הנישואין.
אין לנו קרובים בקנדה ובדואר זה נראה לי מוזר.
אולי זה רק אני אבל לשלוח מסמך שעלות הפקתו עולה מעל 1000 ש"ח במעטפה הרחק הרחק לקנדה, לי יש בעיה עם זה. מה אם זה לא יגיע?!
אולי אם קיימת דרך יותר בטוחה, או שאפשר לשלוח העתק נאמן למקור או צילום, זה יכול לעזור.

תודה

גם באיווה בארה״ב אפשר להתחתן בלי אזרחות

יש לנו זוג חברים גברים שהתחתנו שם, וזה מוכר בארץ כמו הנישואים הקנדיים. אין לי מושג לגבי ההכרה האנגלית.

מזל טוב!

ענו לך כבר היטב, ספר לנו איך מתקדם.

למתי אתם מתכננים את החתונה? יש לכם עוד תכניות לטורונטו אם אתם כבר שם?

ninii

New member
אפשר שאלה בקשר למעבר לאנגליה?

אנגליה מאפשרת מעבר של בני זוג ידועים בציבור לא? סיביל פרטנרס?
או שרק נשואים?

meandthecat

New member
Civil partner

יש מושג מסויים מאוד שנקרא סיביל פרטנר ובתור מישהי שגרה פה 9 שנים עוד לא נתקלתי באף אדם או ארגון שמדבר על סיביל פרטנר בצורה של סטרייטים שגרים ביחד. בטפסים סיביל פרטנר מופיע כמקבילה לנישואין ויש living together לאנשים שלא נישאו.

גם וגם בתנאי אחד

והתנאי הוא שאותו זוג נשוי נישא במדינה שמכירה בצורה זו של נישואין.
עם הפנייה לקבלת ויזה אנגלית, תעודת הנישואין תקנה לאותו זוג מעמד של סיביל פרטנרס.
מה הטריק?
אם הזוג מהגר ללא תעודת נישואין, עליו להוכיח קשר זוגי ולרבות ניהול משק בית משותף לתקופה בת שנתיים לפחות.
הווה אומר שזוג כזה מתרגם חשבונות ארנונה, קבלות חשמל, מתרגם כרטיסי ברכה, חופר באימיילים, מצרף אלבום תמונות עב כרס...
או שהולך ומתחתן.

מקווה שעזרתי

למעלה