מה בפורום?

מה בפורום?

אוטוטו מגיע פסח, ולהרבה אנשים זה מסמל התחדשות, התחלה חדשה באביב ואולי זמן לתכנונים עתידים. זמן טוב בשבילנו לחשוב מה הלאה כאן בבית הקהילתי הזה.

איך הייתם רוצים לראות את הפורום בהמשך דרכו?

מה יש כאן שטוב ונעים לכם?

על מה הייתם מוותרים ומחליפים במשהו אחר?

ובכלל - האם יש משהו שתרצו להגיד בהזדמנות זו?

עונה

הפורום הזה היה עבורי המקום שבו מצאתי בפעם הראשונה הורים להט"בים שהביאו ילדים לתוך מסגרת להט"בית. התחלתי לקרוא כאן כשהייתי בת 20 וקצת, ועשור אחרי הייתי שמחה מאוד להמשיך ולהיות המקום הזה שמראה לצעירים יותר שבקהילה שאפשר להקים משפחה להט"בית, וגם איך עושים את זה, על מה צריך לחשוב וכן הלאה.

אני חושבת שהדיונים פה לאורך השנים היו מאוד חשובים ומעניינים. הייתי שמחה לראות עוד כאלו, בהתאמה לדברים שרלוונטיים לימינו (עשר שנים בעולם של היום זה המון
).

חוץ מזה אני תמיד נהנית לפגוש את הפנים שמאחורי הניקים, אז אשמח כמו שכבר כתבו פה לחזור למסורת המפגשים :).

על מה הייתי מוותרת? על התנצחויות שיש כאן לפעמים שכוונותיהן אינן טובות, והן יורדות לפסים אישיים ולא רלוונטיים. יש לי מספיק מריבות בעולם שבחוץ, הייתי שמחה שיישארו שם.

עונה

הייתי שמחה לראות את הפורום ממשיך להיות מקום נעים להחלפת דעות, התייעצות וגם כמקום שמרכז פעילות להורים וילדים.

נעים שיש כאן רוב של אנשים נבונים, בעלי נסיון, עם ילדים בגילאים שונים ורצון לתרום מהנסיון והידע הפרקטי והמשפטי שנצבר עם השנים.

הייתי מוותרת על התקופות העצבניות שהיו כאן ואני מקווה שהן חלפו ולא ישובו עוד.

בהזדמנות חגיגית זו: שיהיה אביב נעים, רגוע וכייפי לכולנו
.

כאן הם

New member
עונה

אני כבר המון המון שנים בפורום.

היו פה דיונים ומידע מאוד מאוד מעניין.

היו גם בעיות שהבריחו הרבה אנשים מהפורום ועוד יותר גרוע: גורמים לאנשים כרגע להרתע מלהביע את דעותיהם ולכתוב בפורום.

הבעיות נובעות מאנשים עם דעות קיצוניות נגד(!) כל מיני דברים: פונדקאות, ברית מילה, חיסונים, אכילת בשר, "כיבוש", ועוד ועוד.

רוב האנשים, במיוחד הומואים ולסביות שסבלו מדעות "נגד", אפליה וחוסר קבלה, מבינים שיש לקבל דעות ואורח חיים שונה. כמוני, אין להם שום דעות שליליות לגבי האמונה של אחרים והם מאמינים בחופש.

אני לא מנסה להגיד שיש לאסור להביע דעות נגד. להפך! דווקא אני אישית מאוד מאוד מאוד מעוניין לשמוע את דעות מנוגדות של אחרים. אבל צריכה להיות תרבות דיון.

במקום להגיד "ברית מילה זה הטלת מום בתינוק חסר ישע שתגרום לו נזק ע"י הורים אכזריים" (היינו התקפה חסרת שחר עם עובדות מצוצות מהאצבע נגד רוב ההורים בישראל), אפשר להגיד (ואני אסכים ב-100%) שברית מילה זה לא נחוץ, יש בה סיכון מסויים ואין כל רע בעורלה, ואין בעיה לגדל ילד כזה אפילו בישראל. אני אחסוך מכולם מה נכתב פה על פונדקאות, חיסונים, אכילת בשר וכולי...

אני מקווה שבתור מנהלת הפורום, כשמתחילים להטיח האשמות ודעות קיצוניות, יש להתעקש על "להוריד את הטון, לנסח מחדש, לענות לעניין במקום התקפה אישית פתטית, ולנמק כל דבר". ואני תמיד שמח להתמודד נגד אנשים כאלו ואשמח לעזור.

רענן

אבא גאה

New member
חותם על כל מילה

במשפט הבא:
"אני מקווה שבתור מנהלת הפורום, כשמתחילים להטיח האשמות ודעות קיצוניות, יש להתעקש על "להוריד את הטון, לנסח מחדש, לענות לעניין במקום התקפה אישית פתטית, ולנמק כל דבר". ואני תמיד שמח להתמודד נגד אנשים כאלו ואשמח לעזור."

ninii

New member
עונה

גם אני מסתובבת בפורום הזה כבר עשור. מגיל 20 פחות או יותר.
בהתחלה הייתה הרגשה של קבוצה חזקה שמכירה אחת את השנייה ופתוחה לענות על שאלות מן החוץ, אחרי זה לאט לאט מכירים את הדינמיקה- שעכשיו כמובן השתנתה לחלוטין.
הפורום הזה מאוד עזר לי בגיבוש ההורות שלי (ולא רק ההומולסבית אבל בעיקר) ואני מוקירה על כך תודה.
יש פה המון ידע ומידע- אני הייתי שמחה לכמה דברים:
פרסום של מחקרים\מאמרים בתחום
מפגשים שהם לא רק חברתיים (נגיד קצת מידע על כנסים\סרטים\תרבות)
באופן אישי אני לא חברה פעילה של הקהילה הגאה ואני מוצאת שקצת קשה לי להגיע אליה ולהכנס- אז אולי קצת שיווק של זה.

זה מה שעולה לי כרגע

המון הצלחה- כל הכבוד

שבליבי

New member
עונה

הפלטפורמה של פורום מרגישה בשנים האחרונות, מעט מיושנת ואולי פחות נדרשת לעומת הצורך שהיה בו פעם.
היום עיקר הפעילות החברתית של אנשים נעשית בפייסבוק, ויש מידע עצום באינטרנט, ופעילויות חברתיות קהילתיות.
יחד עם זה ולמרות שכל זה קיים, אני חושבת שיש מקום גם לפורום פעיל בנושא.
מבחינתי זה עניין של שער כניסה נוסף, חשיפה וניראות.

הייתי רוצה שהפורום ימשיך להיות פעיל ופתוח לכל ואני אשמח לקרוא ולכתוב בו.
הייתי רוצה שחבריו ומשתתפיו בכלל, יתדיינו בצורה מכובדת ומכבדת, ויתנו מענה לשאלות שעולות לפני הורות ותוך כדי.

בעניין מפגשי פורום-
הילדים שלי אמנם כבר גדולים ואין להם צורך במפגשים עם ילדים אחרים במשפחות דומות לשלהם.
אני חושבת שהמפגשים שנעשו בעבר, היו חשובים לילדים ולחיברות ההורים.
אני מקווה שמנהלת הפורום וההורים הצעירים יזמו מפגשים לילדיהם עם ילדים ממשפחות דומות (אני חושבת שהפורום הוא פלטפורמה נוחה לכך)

בהצלחה

irisgov

New member
בוקר טוב, והצלחה גדולה בניהול הפורום!

מסכימה עם הדברים ששבליבי כתבה.
גם לדעתי יש חשיבות גדולה לקיום הפלטפורמה הזו.
הכרתי כאן חלק מחברי הנפש שלי.
גם לדעתי יש חשיבות גדולה בארגון מפגשי פורום, בעיקר לדור הצעיר, והעברת הלפיד לדור הבא
.
הילדים שלי כבר עברו את גיל מפגשי הפורום (הגדולה התגייסה השבוע), אבל זו בהחלט היתה תקופה מהנה וחשובה גם לי וגם להם.
ומעל הכל - השיח המכבד.
אני כבר זקנה וחסרת סבלנות מכדי להתנהל בשיח של גנון. אין לי סבלנות, זמן, או חשק להתנצחויות ומריבות וירטואליות.

למעלה