לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1567615,676 עוקבים אודות עסקים

פורום תרגום ועריכה

ברוכים הבאים לפורום תרגום ועריכה.תרגום משפה לשפה מחייב שליטה מעולה של המתרגם בשתי השפות; עם זאת, לעתים, שליטה מעולה אינה מספקת, ושימוש במילונים אינו עונה על כל הצרכים. לכן אנחנו נמצאים כאן: כדי לעזור זה לזה בבעיות ובשאלות המתעוררות במהלך התרגום, להאיר נושאים שונים הקשורים לתחום, וכמו כן לתמוך בעת הצורך, להעיר ולסייע. מטרת הפורום אינה לתרגם קטעים שלמים אלא לעזור בתרגום מילים, ביטויים ומשפטים שהמתרגם מתקשה בהם.כמו כן אנו שואפים להביא לידיעת החברים קישורים לאתרים מובילים ומעניינים בתחומי השפה, תרגום, בלשנות, עריכה וכיו"ב, וכן להביא קישורים למאמרים מעניינים בתחומים הנ"ל.אני מזמין את כולכם ליטול חלק פעיל בדיוני הפורום: לסייע בשאלות השונות, להשתתף בסיעורי המוחות הנערכים מדי פעם, להביא לידיעת כולנו אתרים מעניינים או כתבות מעניינות שנתקלתם בהן במהלך שיטוטיכם ברשת, ולהעלות לדיון כל שאלה, בקשה וסיוע הקשורים לשפות, בלשנות והתחומים הקרובים, וכן למקצועות התרגום והעריכה. כמתרגם ועורך בתחומים שונים ומגוונים, אשמח גם אני לתרום מניסיוני בדיונים השונים. אני תקווה שנוכל כולנו להיעזר בידע הקולקטיבי של החברים והגולשים בפורום לצורך התמודדות עם בעיות תרגום שונות, איתור מילונים ורשימות מונחים ברשת, וכו'.תקוותי היא שהידע שנוכל לתרום כולנו זה לזה יעשיר ויחרוג אף מעבר לגבולות השפה האנגלית, הפופולרית, שגורה ומקובלת, ויקיף גם שפות אחרות – במגוון רחב ביותר. אשתדל אף אני לתרום מן הניסיון המצטבר שלי במשך השנים, בכמה משפחות של שפות, כולל בתחום האינטרלינגוויסטיקה – תחום השפות הבינלאומיות; עיסוקי בתחום השפות המתוכננות התמקד בעיקר באספרנטו, השפה הבינלאומית – יצירתו של אליעזר לודוויג זמנהוף. כאן נשמח לשתף פעולה גם עם פורום "אספרנטו – שפה ותרבות" - מס' 181 בשלט של .אני מאחל לכולכם גלישה נעימה, מהנה ומועילה!אלדד

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תרגום ועריכה

ברוכים הבאים לפורום תרגום ועריכה.תרגום משפה לשפה מחייב שליטה מעולה של המתרגם בשתי השפות; עם זאת, לעתים, שליטה מעולה אינה מספקת, ושימוש במילונים אינו עונה על כל הצרכים. לכן אנחנו נמצאים כאן: כדי לעזור זה לזה בבעיות ובשאלות המתעוררות במהלך התרגום, להאיר נושאים שונים הקשורים לתחום, וכמו כן לתמוך בעת הצורך, להעיר ולסייע. מטרת הפורום אינה לתרגם קטעים שלמים אלא לעזור בתרגום מילים, ביטויים ומשפטים שהמתרגם מתקשה בהם.כמו כן אנו שואפים להביא לידיעת החברים קישורים לאתרים מובילים ומעניינים בתחומי השפה, תרגום, בלשנות, עריכה וכיו"ב, וכן להביא קישורים למאמרים מעניינים בתחומים הנ"ל.אני מזמין את כולכם ליטול חלק פעיל בדיוני הפורום: לסייע בשאלות השונות, להשתתף בסיעורי המוחות הנערכים מדי פעם, להביא לידיעת כולנו אתרים מעניינים או כתבות מעניינות שנתקלתם בהן במהלך שיטוטיכם ברשת, ולהעלות לדיון כל שאלה, בקשה וסיוע הקשורים לשפות, בלשנות והתחומים הקרובים, וכן למקצועות התרגום והעריכה. כמתרגם ועורך בתחומים שונים ומגוונים, אשמח גם אני לתרום מניסיוני בדיונים השונים. אני תקווה שנוכל כולנו להיעזר בידע הקולקטיבי של החברים והגולשים בפורום לצורך התמודדות עם בעיות תרגום שונות, איתור מילונים ורשימות מונחים ברשת, וכו'.תקוותי היא שהידע שנוכל לתרום כולנו זה לזה יעשיר ויחרוג אף מעבר לגבולות השפה האנגלית, הפופולרית, שגורה ומקובלת, ויקיף גם שפות אחרות – במגוון רחב ביותר. אשתדל אף אני לתרום מן הניסיון המצטבר שלי במשך השנים, בכמה משפחות של שפות, כולל בתחום האינטרלינגוויסטיקה – תחום השפות הבינלאומיות; עיסוקי בתחום השפות המתוכננות התמקד בעיקר באספרנטו, השפה הבינלאומית – יצירתו של אליעזר לודוויג זמנהוף. כאן נשמח לשתף פעולה גם עם פורום "אספרנטו – שפה ותרבות" - מס' 181 בשלט של .אני מאחל לכולכם גלישה נעימה, מהנה ומועילה!אלדד
x
הודעה מהנהלת הפורום
אנא צטטו הקשר, כדי שנוכל לדייק בתרגום הביטויים או המונחים
המשך >>

לצפיה ב-' שאלתם עצמכם לאן נעלמתי?'
שאלתם עצמכם לאן נעלמתי?
<< ההודעה הנוכחית
28/02/2007 | 20:55
166
2085
בדצמבר לפני שנתיים וחודשיים בשעה 16.50 ביקשתי להחנות את מכוניתי ליד המדרכה ברח' דונדיקוב ברחובות. היה חושך ולא היה ברור אם החניה מותרת אבל לא חיפשתי יותר מדי סימנים משום שעמדה שם פקחית של העירייה. ניגשתי אליה ושאלתי אם החניה מותרת והיא אמרה שעם כרטיס חניה מותר. שמתי איזי פארק והלכתי.
חזרתי כעבור שעה ומצאתי רפורט. מתברר שמשעה 17.00המקום משמש חניה רק לדיירי הבית. סברתי שהפקחית הטעתה אותי והייתה צריכה למסור לי את המידע המלא ולמחרת שלחתי מכתב לעירייה עם בקשה להתעמת אתה.
כעבור חצי שנה העירייה דחתה את בקשתי והציעה לי לשלם את הדו"ח או להישפט. בחרתי להישפט  כדי לקבל פסיקה: אם המידע שנמסר הוא נכון לאותו הרגע אך מאבד תוקפו  כעבור זמן קצר, על מי חלה האחריות? אם השופט היה אומר שהפקחית ענתה על מה שנשאלה וזה סוף הסיפור, הייתי משלמת את הדו"ח בלי להתווכח. מאידך קיוויתי שהוא יקבל את הטעון  שהאדם הסביר יכול היה להניח שהמידע תקף לפחות לשעה הבאה (כי היא הזכירה כרטיס חניה) ולכן הטעות שלי הייתה בתום לב ויזכה אותי.

המשפט נערך כעבור שנה  והשופט קבע שעליו לשמוע את גרסת הפקחית. אמרתי שהיא בוודאי לא תזכור והוא אמר שלא אדאג.
לפני שלושה שבועות, כלומר שנתיים אחרי המקרה, נערך המשפט בנוכחות הפקחית. השופט לא נתן לי לדבר רק שאל את הפקחית לגרסתה. היא ענתה כצפוי שהיא לא זוכרת ואז הוא שאל אותה אם בכלל יש מצב שהייתה יכולה  לומר  לי דבר כזה (איזה דבר? היא הרי לא זוכרת). היא ענתה שלא (וכי מה היא תגיד?) כבודו הכתיב לפרוטוקול שהפקחית מכחישה את הסיפור שלי, שהגרסה שלה עדיפה בעיניו על שלי, וגזר עלי את סכום הדו"ח או יומיים מאסר. אמרתי שאני בוחרת מאסר.

פרקליטת העירייה אמרה לי מייד שאם אני רוצה אני יכולה לערער במחוזי (ושכחה להזכיר שזה מחייב לקחת עורך דין, לשלם הרבה כסף ולהתקשקש עם זה לאורך שנים), או פשוט לא לשלם את הקנס ואז יעצרו אותי (ושכחה להזכיר שבדרך מתווספים קנסות, ריבית פיגורים והוצאה לפועל). הודעתי שאני הולכת למאסר. נתבקשתי להגיע ביום שלישי זה בוקר לבית משפט השלום ברחובות ומשם יעבירו אותי למעצר תחת ליווי.

הגעתי בשעה תשע וניגשנו לפקיד. הוא הציע שאלך הביתה ואחזור למחרת, כי הפקידה איננה. לא הסכמתי אז  הוא אתר אותה בטלפון והתפתחה מריבה גדולה, כי לדעתו כל המעצר היה צריך להתבצע אחרת, ואיך הוא יעשה כעת את המעצר. אחרי ויכוח ארוך מאוד (ותור ממתינים הולך ומתארך) שני מאבטחים נתבקשו לעזוב את משמרתם בבדיקת הנכנסים לבית המשפט  ולבוא לשמור עלי עד שתגיע הניידת. הם הודיעו לי חגיגית שאני עצורה, נעמדו מולי, וכך עמדו, נעבעך, במשך שעתיים, בזמן שאני ישבתי על הספסל ופתרתי סודוקו.

בצהריים הגיעה ניידת עם שלושה שוטרים שלקחו אותי למשטרה, אני מצד הדלת שלא נפתחת מבפנים. בתחנה שמו לי  אזיקים על הרגליים (מי שלא מאמין – אורך שרשרת בין הרגליים היא חצי מטר, מדדתי על הבלטות) והושיבו עם שוטר  שהודיע בטלפון שהוא לא יכול לצאת למשימה כי הוא "מבצע זקיפות עצירה" ואני בינתיים קראתי מוספי סוף שבוע. אגב,  אותה משימה שהוזכרה הייתה החוויה הקשה ביותר שלי בכל הסיפור הזה, כי קראו לו לרח' וייצמן בגלל מעשה מגונה בילדה בת שמונה.
במשך שעות הפעילו עלי לחץ כבד להתקפל ולשלם את הדו"ח. לא הבינו איך אפשר להעדיף מאסר במקום לשלם 100 שקל. שוטרים דתיים התארגנו והציעו לאסוף ביניהם את הכסף ולקיים מצוות פדיון שבויים. רובם די הבינו את האבסורד אבל לא כולם. אחד הקודקודים בתפקיד החוקר הרע צעק שאכבה מייד את הסלולארי. כיביתי מייד אבל הוא המשיך לצעוק בשוונג עד ששאלתי אותו למה הוא צועק, הרי הטלפון מזמן סגור. אז הוא צרח: "ככה! כי את עצורה!"  אחרי זמן מה התברר שאני לא עצורה אלא אסירה והוא איבד עניין.
ארוחת צהריים הייתה לא רעה. אחרי שלוש שעות התחילו לטפל בהעברה לנווה תרצה והוחלט שאפשר בלי אזיקים על הרגליים. אלא מה? לנווה תרצה אפשר להתקבל רק עם  בדיקות רפואיות. מייד גויסה ניידת, שוטר ושוטרת חמושים, ויצאה שיירה לבית חולים קפלן. שם הם החנו את הניידת בחנייה של נכים והלכנו לקבלה. הפקידה הכינה טופס וביקשה להחתים אותי, למרבה המזל שמתי לב שזו התחייבות לשלם 566 ₪ על הבדיקות. סירבתי לחתום, אז היא ביקשה מהשוטר לחתום. גם הוא סירב ושוב הייתה מריבה. רצו טלפונים למשטרה ולכל מיני מקומות, התור אחרינו בינתיים התארך, בסוף הושגה  פשרה והלכנו לחכות ליד חדר הרופא. אני יושבת, השומרים הנאמנים עומדים מולי. ברגע מסוים רציתי קמתי כדי להתמתח. השוטרת זינקה עלי. "אני רוצה אותך יושבת כאן, בקשר עין! את לא תשחקי אתי את המשחקים האלה!" אני נשבעת.
ואז התברר שצריך לעשות אק"ג. מי שמכיר אותי יודע שאכן רק תחת משמר חמוש אפשר היה להביא אותי לעשות את האג"ג הראשון שלי בחיים.
ואז הגיעה בדיקה רפואית. השוטרת והשוטר נכנסו אתי לחדר הרופא. הרופא הבין ממבט אחד  את העניין ופנה אלי בנימוס רב. הפניתי אותו לאפוטרופוסים. הוא שמע שאני אסירה שצריכה לקבל תעודת כשירות ואמר שהוא צריך לבדוק אותי ומבקש מהם לצאת. השוטר יצא, השוטרת אמרה שהיא לא יוצאת. הרופא אמר שהוא מאוד מצטער אבל כך לא יוכל לבדוק אותי בגלל חוק זכויות החולה שמחייב לשמור על פרטיות. היא ראתה  שלא תנצח, אז רק בדקה אם יש פתחי מילוט בקירות ומעבר לווילון ויצאה מאוד לא מרוצה. הסברתי לרופא  ביוזמתי את העניין, סירבתי להצעתו לבדוק סוכר (מזל שהחמושה הייתה בחוץ) והוא אמר שזו כמובן זכותי, אבל עליו להפעיל רפואה הגנתית ולכן ירשום את הסירוב שלי בטופס. לא הייתה לי התנגדות וזה גם לא הפריע לי בהמשך.
חזרנו למשטרה, קיבלתי ארוחת ערב ושני שוטרים אחרים לקחו אותי בצ'קלקה לנווה תרצה.
כאן דווקא הכול היה בסדר ומכובד. אמנם עברתי את כל שלבי החיול כמו שצריך (כולל מילוי טפסים שבהם אני צריכה לדווח אם עשיתי הפלות, אם יש לי נטיות אובדניות ואם אני לוקחת תחליפי סם, וכולל "חיפוש" שפירושו התערטלות מוחלטת. יצוין שלמחפשת היה יותר לא נעים מאשר לי). כולם הבינו שאין מה לעשות עניינים ולכן אפילו לא לקחו אותי להצטלם רק צילמו תמונה מתוך תעודת הזהות. מה שכן, שמי הלך לפניי, וכשהובילו אותי לתא שלי בסוף המסדרון, משני הצדדים דרך הסורגים הופיעו פרצופים ולחשים: "הנה זאתי שנכנסה לכלא בגלל מאה שקל". זה גם היה השם שלי במשך יום המחרת.
קיבלתי תא לבד. המיטה הייתה נוחה, השמיכות נקיות (הרצפה לא), היו גם מים חמים וישנתי מצוין. אוכל לא משהו. בבוקר נתנו לי גם לטייל לבד בחצר שגודלה 37 צעדים על 18 צעדים ואלכסון 41 צעדים. כשסגרו אותי בחצר אמרתי: "שלא אברח?" "שלא יפגעו בך," ענה לי הסוהר. אני חושבת שבגלל זה הייתי די שאננה כשהלכתי לשם, כי הבנתי שהדאגה לשלומי היא גם האינטרס של המקום.
לפני השחרור הוזמנתי לחדר ישיבות מפואר והמנהלות הגבוהות ביותר של הכלא, נחמדות מאוד שאלו אותי איך היה לי אצלם. אמרתי שהוגן מאוד. בדחילו ורחימו הן ביקשו לדעת מה כל הסיפור  (הן בכלל חשבו שהשופט גזר עלי מאסר של יומיים). סיפרתי להן והן אמרו שזה סקופ לעיתון.
ביציאה קיבלתי שובר לנסיעה בתחבורה ציבורית הביתה, וכעת אני עומדת להגיש בקשה לנשיא המדינה (לכל השלושה) למחוק לי רישום פלילי בגין מאסר.
מכל מקום את חובי לחברה שילמתי וכעת אני פותחת דף חדש.

תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'Good to have you back '
Good to have you back
28/02/2007 | 21:15
10
קראתי בשקיקה את כל הסיפור. אין סוף לעלילותייך!
אני מצדיע!
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'respect '
respect
28/02/2007 | 21:28
5
לצפיה ב-''
28/02/2007 | 21:28
4
לצפיה ב-'ברוך שובך'
ברוך שובך
28/02/2007 | 22:00
5
לצפיה ב-'מה שמדהים אותי בכל הסיפור'
מה שמדהים אותי בכל הסיפור
28/02/2007 | 22:46
3
25
שאת ממש מדוייקת בצעדים.

פיספסת את משפט פיתגורס ב0.14 צעדים. ראוי לציון.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'למה זה מדהים? זה מראה שהכול'
למה זה מדהים? זה מראה שהכול
28/02/2007 | 23:16
2
20
הוא כמו שצריך להיות
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'תשמעי'
תשמעי
28/02/2007 | 23:34
1
17
בפעם הבאה שאת שם, תמדדי את זה עקב בצד אגודל, יהיה יותר מדוייק.

או בשיברים.

ואולי בכלל החצר היא לא מלבנית, אולי זה מין מקבילית, ואז יכול להיות שאת מדוייקת אפילו עוד יותר.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'אתה חושב שלא מדדתי עקב בצד'
אתה חושב שלא מדדתי עקב בצד
01/03/2007 | 07:06
18
אגודל? 83 צעדים על 38.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'קפקא היה יכול לרוות נחת'
קפקא היה יכול לרוות נחת
28/02/2007 | 23:21
1
12
כי הביורוקרטיה ניצחה (אם כי השוטרים הדתיים היו טוויסט מבריק ביותר).

מוזר ששופט שולח למעצר בכזה חפץ-לב על קנס של 100 ש"ח. מצד שני, אילו כל השופטים היו כאלה, מזמן לא היו כאן חייבים וניתן היה לשלוח לחופשה את כל עובדי ההוצאה לפועל (אבל האמת שלפני 15 שנה היו שולחים למעצר על חוב של 50 ש"ח ואף פחות מזה).

מקוה שהחוויה היתה נעימה, וכל הכבוד על העמידה על העקרונות.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'...וכל עובדי הההוצאה לפועל היו'
...וכל עובדי הההוצאה לפועל היו
01/03/2007 | 07:08
8
עוברים לעבוד בשב"ס
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'סיפור מדהים ואת גם כותבת אותו'
סיפור מדהים ואת גם כותבת אותו
01/03/2007 | 00:23
8
יוצא מן הכלל.
למדתי מכל הסיפור הזה שיש  אנשים טובים ואנושיים גם במערכות נוקשות כמו המשטרה או שירות בתי הסוהר.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'את מלכה'
את מלכה
01/03/2007 | 00:25
1
5
וזה אולי לא סקופ אבל זה אחלה סיפור לעיתון. פני לעורך מהקומון הסמוך למקום מגורייך, והציעי לכתוב את חוויותייך. אולי עוד תעשי על זה מאה שקלים נוספים. :)
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'מצטרף - המקומונים יעוטו על זה'
מצטרף - המקומונים יעוטו על זה
03/03/2007 | 14:32
5
בתיאבון בריא וטוב...

פרטי המקומונים הרלוונטיים:

ערים:
טלפון 08-9306300
פקס 03-5018811
כתובת בן-גוריון 4, נס-ציונה
דואל arim@haaretz.co.il

גל-גפן:
טלפון 08-9366771/0
פקס 08-9365308
כתובת הרצל 157, קניון מרכז העיר, קומה 2
דואל galgefen@galgefen.co.il

3 פלוס:
טלפון 08-9466220
פקס 08-9465170
כתובת ברגמן 2
דואל Graphics@3plus.co.il

זמן מקומי:
פקס 03-5528505
כתובת העמל 12, בת-ים
דואל z_mekomi@maariv.co.il

פני אליהם. הם יעוטו על זה. פורר יקבור את עצמו.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'אני מצדיע לך'
אני מצדיע לך
01/03/2007 | 00:49
10
12

בכל הסיפור העצוב הזה את עוד צריכה לשלוח מכתב למחיקת רישום פלילי לנשיא המדינה שכידוע לכולם, עסוק בלהתחמק מהרשות השופטת.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'בתי הפנתה תשומת לבי לנקודה נוספת.'
בתי הפנתה תשומת לבי לנקודה נוספת.
01/03/2007 | 07:09
9
13
הלוא ברירת מאסר זו נועדה במקור עבור מי שאין ידו משגת לשלם. אז מדוע מי שאין לו כסף צריך לקבל רישום פלילי?
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'נדמה לי שהכוונה היא אחרת:'
נדמה לי שהכוונה היא אחרת:
01/03/2007 | 08:56
8
9
מי שמסרב לשלם את המוטל עליו, מקבל על כך עונש מאסר.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'ממש לא. לשפוט מוצגת הברירה: או'
ממש לא. לשפוט מוצגת הברירה: או
01/03/2007 | 08:57
7
8
100 ש"ח קנס או יומיים מאסר.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'ממש כן. הברירה היא בין לשלם את'
ממש כן. הברירה היא בין לשלם את
01/03/2007 | 14:04
6
6
הקנס או לא לשלם את הקנס. המאסר והרישום הפלילי הם בגין הסירוב לשלם את הקנס.

תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'אם זה כך, באמת מענישים את העני.'
אם זה כך, באמת מענישים את העני.
01/03/2007 | 22:02
5
5
אני מקווה שזה לא כך.
איפה אבא של נועם, הא? אולי הוא יכול לענות על כך ?
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'אבל יש לו אוטו!'
אבל יש לו אוטו!
02/03/2007 | 11:19
3
3
לצפיה ב-'זו ברירה נפוצה, לא רק בענייני חניות'
זו ברירה נפוצה, לא רק בענייני חניות
02/03/2007 | 14:16
2
6
ועכשיו אני גם יודעת איך את נשמעת .....
נשמע שעמיקם די נהנה מן הסיפור
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'אאוטינג טוטאלי'
אאוטינג טוטאלי
02/03/2007 | 14:46
1
5
לצפיה ב-'ההנחה היא שהעני עבר על החוק'
ההנחה היא שהעני עבר על החוק
03/03/2007 | 22:10
3
כלומר, זה לא שמענישים את העני.. כמו שמחייבים אותו לכבד את החוק כמו כולם - העשיר, העני, וכל מה שבאמצע.
אם הוא לא מכבד את החוק, שישלם.
ואם הוא גם לא מכבד את החוק וגם לא משלם - אז שייאסר.

אם כי - אני מבין גם את הנקודה שאתם מנסים להעביר. שאדם "עשיר" ואדם עני לא יזכו לאותו יחס, משום שאחד יכול להרשות לעצמו והאחר לא.

דרך אגב - עוד הערה. אני במקום העני הייתי אוסף פחיות יומיים ומוצא מעל 100 ש"ח. עדיף על פני להתעסק עם המערכת יומיים.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'וואו!'
וואו!
01/03/2007 | 05:30
2
5
איזה סיפור.
ואפילו ערוך טוב!
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'ככל שאני מוסיף להרהר בזה,'
ככל שאני מוסיף להרהר בזה,
01/03/2007 | 05:36
1
5
אני מוצא ש... !The System Suckes, ומתעוררים בי יצרים אנרכיסטיים...

על כל פנים, תעדכי אותנו לגבי מחיקת הרישום הפלילי.

ובהצלחה עם הדף החדש.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'אנארכיזם = זו הדרך!!'
אנארכיזם = זו הדרך!!
03/03/2007 | 14:41
1
לצפיה ב-'כל הכבוד! '
כל הכבוד!
01/03/2007 | 08:43
4
6
מזדהה איתך מאוד מכיוון שעברתי לפני קצת יותר משנתיים סיפור דומה להחריד.

רק שאני נכננעתי כאשר עובדי ההוצאה לפועל ניסו להתפרץ לביתי תוך כדי איומים וכתוצאה מכך כמעט ילדתי לידה מוקדמת בחודש הריון שמיני.

בסוף שילמתי להם סכום משולש מהקנס המקורי רק שיעזבו אותי בשקט. באותו רגע טובתו של הבן שלי הייתה יותר חשובה מכל עקרונותי.

אך עדיין, גם במצב אחר,אני ממש לא בטוחה שהייתי מסוגלת ללכת כמוך עד הסוף, ולכן אני מצדיעה לך!
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'אני מקבלת המון תגובות כמו שלך.'
אני מקבלת המון תגובות כמו שלך.
01/03/2007 | 09:31
2
6
ממש המון. אם אפשר היה לעשות עם זה משהו...
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'אני מכירה המון מקרים מסוג זה ואחר'
אני מכירה המון מקרים מסוג זה ואחר
01/03/2007 | 10:10
2
-אבא שלי שנשפט וכמעט נכנס לכלא על תקיפת שוטר (שמעולם לא קרתה. אבל לך תוכיח שאין לך אחות)

-ידיד שלי, דובר אנגלית בלבד, שנעצר ונשפט על על עברה כאשר הוא אינו מבין מילה ממה שנאמר סביבו ואינו מודע לזכותו לדרוש מתרגם ולא לחתום על מסמכים שאת משמעותם אינו מבין.

-חמי שקיבל קנס על כך שביצע פניה לא בסמוך למדרכה (כאשר בפניה עצמה סמוך למדרכה עומד רכב משטרה חונה. איפה ההגיון הבריא? אין).

ועוד ועוד ועוד....

אחרי המקרה של הרופא שקיבל 5 שנות מאסר על כך שהעז להגן על עצמו בזמן שתקפו אותו בריונים (כאשר אנסים, פדופילים ורוצחים מקבלים שנה-שנתיים בפנים או כמה חודשי עבודות שירות) - אני כבר מאמינה להכל.

תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'הי, Apellai'
הי, Apellai
03/03/2007 | 21:02
1
את יכולה לאסוף את התגובות, או קישורים או משו?
מתאים לי לבלוג החדש שלי לסאטירה בדיונית... כמובן אם אקבל את רשותך לעבד מזה רשימה.

מאוד התפעלתי מסיפורך. ולדעתי תשומת הלב שמשכת אל האבסורדיות של המערכת הוא שירות טוב לציבור ששווה את ההשקעה. גם ההרפתקאה נחמדה, לא?

תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'האשמה היא לא רק בהוצל"פ, אלא בחוק'
האשמה היא לא רק בהוצל"פ, אלא בחוק
01/03/2007 | 16:22
1
שפשוט מעודד עורכי-דין לעסוק (ולעשוק) חייבים, עם ריביות מצטברות וריבית-דריבית נשכנית, שאינה שונה בהרבה מהלוואה מטיפוסים פליליים בשוק האפור.
לעיתים הם גם מדלגים על מכתבי אזהרה ובכלל פועלים על סף החוק (בעיקר אם התובעים הם בנקים), וכמובן כל סכום שהם משיגים מעבר לסכום התביעה המקורי, נכנס לכיסם הפרטי.

חשוב על כן להתמקח איתם תמיד, ולהציע להם סכום מיידי במזומן בתמורה להקטנת החוב. הצלחתי להוריד 10 עד 20 אחוזים בהתמקחויות כאלה. תאוות הבצע שלהם תמיד תגבר על 'טובת הלקוח' התובע.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'כל הכבוד אפלאי. קורים כל-כך הרבה'
כל הכבוד אפלאי. קורים כל-כך הרבה
01/03/2007 | 09:38
1
דברים בעולם (לא רק בארצנו הנהדרת, האמיני לי) שממש מרתיחים את הדם.

אבל, לרובנו אין את הכוחות לעמוד על שלנו ובמקום זה אנו אוכלים את עצמנו מבפנים.

וליבי-ליבי איתך, מילושקה כמה דברים כאלה גם אני עברתי (במישורים אחרים, אין לי רכב), וגם לי לא נותר אלא להתקדם עם חיי, כי המחיר לעמוד על שלי היה עולה לי *אישית* הרבה הרבה הרבה יותר

יישר כוח
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'הבוקר יש לי רעיון, מה דעתכ/ם?'
הבוקר יש לי רעיון, מה דעתכ/ם?
01/03/2007 | 09:42
6
9
כדאי שנעלה את הסיפור לראש הכותרות בתפוז, וכמה שיותר גולשים יראו אותו?
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'למען יראו וייראו!'
למען יראו וייראו!
01/03/2007 | 09:51
2
נשמע רעיון טוב.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'לי אין התנגדות, להיפך, שמה שיותר'
לי אין התנגדות, להיפך, שמה שיותר
01/03/2007 | 10:00
1
5
אנשים יראו את זה
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'...ובינתיים הרחבתי קצת. אז אם תרצה'
...ובינתיים הרחבתי קצת. אז אם תרצה
01/03/2007 | 10:01
4
אתה יכול לקחת את הגרסה המורחבת שאני שולחת לך לאי-מייל
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-''
01/03/2007 | 10:11
1
לצפיה ב-'האם לא לשם כך נועד הלינק'
האם לא לשם כך נועד הלינק
01/03/2007 | 12:01
1
"המלצה על הודעה" בתחתיתה?
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'שלחתי המלצה כבר בלילה'
שלחתי המלצה כבר בלילה
01/03/2007 | 16:24
לצפיה ב-'למה באמת לא ללכת לעיתון? ל- YNET?'
למה באמת לא ללכת לעיתון? ל- YNET?
01/03/2007 | 10:23
8
2
אין ספק שאת כותבת מספיק טוב בשביל זה

כל הכבוד!
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'תודה. איך זה עובד?'
תודה. איך זה עובד?
01/03/2007 | 10:26
7
1
לצפיה ב-'אם יש כבר גרסה מעודכנת'
אם יש כבר גרסה מעודכנת
01/03/2007 | 10:34
1
ומורחבת יותר, עדיף שתעלי אותה לכאן.
נוכל ליצור קישור לגרסה העדכנית.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'ל- YNET יש אימייל אדום.'
ל- YNET יש אימייל אדום.
01/03/2007 | 10:34
5
לעיתונים אחרים אני פחות יודעת איך פונים, אבל נראה לי גיגול קצר יביא אותך לטלפון המרכזיה של כל עיתון שתבחרי.

מרימים טלפון, אומרים שיש לך סיפור שחשבת שיעניין אותם ולכי על זה.

שווה שישמעו סיפור כזה!!

בהצלחה!
תרגום ועריכה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'את צריכה להחליט אם את רוצה'
את צריכה להחליט אם את רוצה
01/03/2007 | 11:38
4
לכתוב את הסיפור או לתת לו להתפרסם כידיעת חדשות. לדעתי כחדשה הוא קצת ישן, ותמיד יכול לנשור החוצה בשלב העימוד בגלל זה. לכן, נסי לדבר עם עורך מגזין באחד בעיתונים או המקומונים והסבירי שאת רוצה לכתוב את הסיפור בעצמך.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'תודה'
תודה
01/03/2007 | 12:53
3
4
לצפיה ב-'כך או כך, דאגי שבאמת יתפרסם!'
כך או כך, דאגי שבאמת יתפרסם!
01/03/2007 | 13:21
2
4
לצפיה ב-'אבל לפני כן, רגע למחשבה:'
אבל לפני כן, רגע למחשבה:
01/03/2007 | 16:54
1
למי בדיוק לפנות, מה בדיוק הpoibt toi be  made והיכן פרסום ישיג זאת ביעילות מרבית ושלא יחזור כמו בומרנג...
בהצלחה!
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'אוף! צ"ל point to be made'
אוף! צ"ל point to be made
01/03/2007 | 18:59
2
לצפיה ב-'מרשים מאוד!'
מרשים מאוד!
01/03/2007 | 12:01
3
לצפיה ב-'WOW '
WOW
01/03/2007 | 13:03
1
לצפיה ב-'מצטרף לכל המתרשמים'
מצטרף לכל המתרשמים
01/03/2007 | 13:04
1
ובעיקר צחתין על קור הרוח והנונשלנטיות.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'מעולם לא השתתפתי בפורום הזה'
מעולם לא השתתפתי בפורום הזה
01/03/2007 | 13:11
1
אבל לכבודו של סיפור כמו שלך, אני חייבת:
אנא, אנא, אנא, לטובת כלל הקוראים, כלל האזרחים, וכלל האנשים שמאסו בדריסת החוק על ידי שומריו, כתבי את סיפורך והעבירי אותו לתקשורת. אני בטוחה שימצא לך מקום שם, בין הדיווח על שאר עוולות עולמנו.

מצפה מאוד לקרוא את סיפורך בעיתונות, או לפחות בעיתונות האינטרנטית.
סיפורך מעור השראה!!
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'סיפור מדהים! '
סיפור מדהים!
01/03/2007 | 13:15
3
2
לא ייאמן, זה נשמע כמו סיפור פנטסטי פרי מוחו הקודח של סופר מנוסה.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'אז בעצם במקום לארח את מפגש הפורום'
אז בעצם במקום לארח את מפגש הפורום
01/03/2007 | 13:29
2
1
ישבת בכלא????
פשוט לא ייאמן. עכשיו אני ממש מסוקרנת לפגוש אותך!
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'סביר שזה היה אחרי שהמפגש בוטל'
סביר שזה היה אחרי שהמפגש בוטל
01/03/2007 | 16:25
1
4
לצפיה ב-'עכשיו אפשר מפגש פורום שהוא'
עכשיו אפשר מפגש פורום שהוא
01/03/2007 | 16:48
מסיבת שחרור...
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'והמשכיל בעת ההיא יידום?'
והמשכיל בעת ההיא יידום?
01/03/2007 | 14:39
2
מסתבר שלא. כל הכבוד שלא קיבלת את הדין בשתיקה, ואפילו לא הציעו לך להיות שרה...
|chapeau|
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'מי אמר שמתרגמים אפרוריים ומשעממים?'
מי אמר שמתרגמים אפרוריים ומשעממים?
01/03/2007 | 16:32
1
2
אפלאי, אשריך!
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'אופס, אלדד, שים את הודעתי במקום'
אופס, אלדד, שים את הודעתי במקום
01/03/2007 | 16:33
1
לצפיה ב-'תודה רבה לכולם. בינתיים רואיינתי'
תודה רבה לכולם. בינתיים רואיינתי
01/03/2007 | 18:46
3
7
למקומון ולעתון אינטרנטי. מקווה שהמסר שלי לא יסולף
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'ודאי שיסולף - זה חלק מהחוויה'
ודאי שיסולף - זה חלק מהחוויה
01/03/2007 | 19:45
2
1
לצפיה ב-'ואז נזכה לנאום קצב מס 3 ?'
ואז נזכה לנאום קצב מס 3 ?
01/03/2007 | 21:00
1
1
לצפיה ב-'קצב-טרטמן נוסח משולב. איפה סרגיי?'
קצב-טרטמן נוסח משולב. איפה סרגיי?
02/03/2007 | 00:52
2
לצפיה ב-'מופת למדינתנו הישרה כל כך |מט...'
מופת למדינתנו הישרה כל כך |מט...
01/03/2007 | 19:52
לצפיה ב-'וואו...'
וואו...
01/03/2007 | 20:49
1
כל הכבוד לך.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'הייתי אומרת שבזכות תגובה מס 19, כעת'
הייתי אומרת שבזכות תגובה מס 19, כעת
01/03/2007 | 22:37
2
3
באמת נכנסה אפלה לפנתיאון פורום המתרגמים השולתתתתתתתתים
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-' היא שולתתתתתת!!!111111111111'
היא שולתתתתתת!!!111111111111
01/03/2007 | 22:39
1
2
לצפיה ב-'והוא בכלל לא ידע שהוא כזה'
והוא בכלל לא ידע שהוא כזה
02/03/2007 | 01:14
1
לצפיה ב-'תגידו, הכותרת בכלל תקנית ?'
תגידו, הכותרת בכלל תקנית ?
02/03/2007 | 01:35
1
1
העדיפה את הכלא על לשלם קנס ....
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'כמו שאמר תפוסתפוס למעלה,'
כמו שאמר תפוסתפוס למעלה,
02/03/2007 | 11:24
1
סילופים הם חלק מהחוויה
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'אפלאי - את כותבת הרבה יותר טוב'
אפלאי - את כותבת הרבה יותר טוב
02/03/2007 | 03:47
1
מהעיתונאי . . .
הסבת קריירה-?
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'איזה אאוטינג נעשה כאן '
איזה אאוטינג נעשה כאן
02/03/2007 | 14:30
1
2
לצפיה ב-'משהו-משהו, אה? '
משהו-משהו, אה?
02/03/2007 | 16:40
זהו, כבר התכוונתי לשאול אם זה רשמי... והאם שמה של אפלאי בפורום ישתנה בעקבותיו.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'אין לך מה לעשות?'
אין לך מה לעשות?
02/03/2007 | 04:06
2
1
הפקחית אמרה לך!!!!
מעניין את העכוז.
בשביל מאה מאה שקל כל הסיפור הזה?
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'זה לא הכסף! זה העיקרון!'
זה לא הכסף! זה העיקרון!
03/03/2007 | 23:15
1
3
לצפיה ב-'זה לא עקרון זה טמטום'
זה לא עקרון זה טמטום
04/03/2007 | 10:20
2
לצפיה ב-'מדינת ישראל!מדינת ישמאל!'
מדינת ישראל!מדינת ישמאל!
02/03/2007 | 11:04
בשביל מאה שקל ראבק עירית רחובות ?
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'אבל מה שמו של השופט המכובד?'
אבל מה שמו של השופט המכובד?
02/03/2007 | 11:28
1
2
לצפיה ב-'ר' בכתבה ב-NRG שבהודעתה של הייזל'
ר' בכתבה ב-NRG שבהודעתה של הייזל
02/03/2007 | 13:11
5
לעיל ('מישהו כאן יודע במה מדובר').
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'כל הכבוד'
כל הכבוד
02/03/2007 | 11:29
1
אם רק לכולנו היה את האומץ שלך, הכל היה נראה אחרת.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'נעים להכיר...'
נעים להכיר...
02/03/2007 | 11:39
2
3
יש אפילו תמונה בכתבה ב msn. (לא כתוב שלמצולמת אין קשר לכתבה, אז אני מניח שזו את.)
הכותרת, אגב, בעמוד הראשי של msn.

גם אני כמובן מעריך מאוד את עקרונותיך, ועמידתך האיתנה בהם.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'בעניין האזיקים על הרגליים -'
בעניין האזיקים על הרגליים -
02/03/2007 | 22:27
5
הייתי מנחש שאחרי בריחת בני סלע, ירדה הוראה מלמעלה לאזוק *כל* עציר שמועבר לכלא, ולפקוח עליו עין בלי הפסקה - לא משנה מה חומרת אשמתו. העיקר שלא תהיה עוד בריחה ובושה.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-' את ענקית!'
את ענקית!
02/03/2007 | 11:43
9
2
עשית לי חשק. אני כבר לא יכולה להמתין לדוח הבא... אם רק יהיה לי האומץ שלך.
כולכבוד!
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'מתוך סקרנות,'
מתוך סקרנות,
02/03/2007 | 12:56
7
3
איך הגעת להודעה אצלנו בפורום?
וכמובן, ברוכים הבאים , כל המצטרפים לשרשור הנוכחי.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'השרשור עלה לעמוד הפורומים הראשי'
השרשור עלה לעמוד הפורומים הראשי
02/03/2007 | 13:12
1
לצפיה ב-'או, זה כבר שם '
או, זה כבר שם
02/03/2007 | 16:43
4
לצפיה ב-'נכנסתי כדי לבקש עזרה, ובום!'
נכנסתי כדי לבקש עזרה, ובום!
02/03/2007 | 13:16
4
3
התאהבתי.
גם אני "מהתחום" ואני פוקדת אתכם מדי פעם. היום נכנסתי כדי לבקש עזרה במשהו, אבל נתקלתי בסיפור וכל כך נפעמתי, שמהר שמתי לינקים בכמה מקומות.

ואם כבר שאלת, אולי כאן אמצא תשובה:

אני מחפשת את המתרגם של הספר "הכלה הכפרית מבוורלי הילס", שתורגם עבור הוצאת מודן או הוצאת כינרת.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'גוגל: 'מאנגלית יהודית אופנהיימר''
גוגל: 'מאנגלית יהודית אופנהיימר'
02/03/2007 | 13:23
3
2
וברוכה הבאה!
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'אבל זו טעות'
אבל זו טעות
02/03/2007 | 13:30
2
3
תכף אחרי ששלחתי את ההודעה הצטערתי שלא ציינתי:

יהודית אופנהיימר זו אני, אני אכן מתרגמת (בשם העט ג'וד שבא), ולא תרגמתי את הספר הזה...
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'מעניין. את אגב לא היחידה'
מעניין. את אגב לא היחידה
02/03/2007 | 15:55
מתרגמת ידועה אחרת ציינה כאן לא מזמן מקרה הפוך - שמה לא הופיע על תרגום שלה, בטעות כמובן, אלא שמו של עורך הסידרה. היה שירשור על מקרים כאלה, שכמדומה נפוצים יותר לאחרונה (לצד מקרים ששם המתרגם/ת לא מופיע בכלל).

השם מוכר לי מכמה ספרים. מקוה שתהני כאן.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'אם זו את, מדוע שלא תפני להוצאה?'
אם זו את, מדוע שלא תפני להוצאה?
04/03/2007 | 19:25
1
לצפיה ב-'הלו !!! לא כולם יקבלו את היחס הנזהר'
הלו !!! לא כולם יקבלו את היחס הנזהר
02/03/2007 | 14:21
והדואג בבית הסוהר .....זה לא עניין של מה בכך. המקרה הזה היה ראשון, יוצא דופן, מפתיע. לבא בתור הם כבר יהיו יותר מוכנים וגם קרביים. מחאה? בחכמה!
תחתימו עצומות למחיקת הרישום הפלילי. זה יותר יעיל מאשר עוד כמה שייכנסו לכלא. זה גם יותר יועיל לגברת, כמדומנתני. ויכול להוות תקדים.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'סיפור מרתק! כל הכבוד על התעוזה'
סיפור מרתק! כל הכבוד על התעוזה
02/03/2007 | 13:29
1
לצפיה ב-'מסקנות'
מסקנות
02/03/2007 | 15:54
3
1
לצפיה ב-' רק תגידי איזה פתק לשים'
רק תגידי איזה פתק לשים
03/03/2007 | 12:16
6
לצפיה ב-'|כבוד|'
|כבוד|
02/03/2007 | 17:48
1
לצפיה ב-'לא יאומן כי יסופר, מדינת חלם'
לא יאומן כי יסופר, מדינת חלם
02/03/2007 | 19:14
1
מיותר לציין כי ה"אירוח" שלך עלה למדינה הרבה יותר ממאה ש"ח.

איזה כבוד! נסיעה בצ'קלקה, שווה יותר מקדילאק.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'מאה ש"ח'
מאה ש"ח
02/03/2007 | 19:15
4
5
אני לא מבין אותך למה את כותבת בכלל בפורום על כזה דבר אני הייתי במקומך

מיתבייש לפרסם כזה דבר בכלל להכנס לכלא בגלל  100 ש"ח אם חסר לך אותם אני יכול לתת לך אותם אבל אני באמת לא מבין למה את היית צריכה לא לשלם

אותם כמו את אמרת שאת עברת השפלות מאוד גדולות בעת מעצר ויש לך עכשיו רישום פלילי בגלל מאה ש"ח אונם אם מישהו יראה את רישום פלילי שלך הוא יצחק
ואני מאחל לך בהצלחה הרבה בקשר למחיקת רישום פלילי אני לא חושב

לנשיא בית מישפט הוא יעשה את  

את היית יכולה לסגור הכל במאה  שח
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'כי אתה לא יודע מה זה עקרונות'
כי אתה לא יודע מה זה עקרונות
03/03/2007 | 09:11
1
2
לצפיה ב-'עיקרונות'
עיקרונות
03/03/2007 | 11:49
3
נכון אולי הייתי מיתקפל ומשלם את חוב של 100 ש"ח

אבל אני לא הייתי מוכן לעבור את השפלות בשביל 100 ש"ח

אם היא מוכנה עוד הפעם להכנס לכלא בגלל חובה שלה היא מוזמנת

פשוט לא לשלם
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'אתה גם לא יודע מה זה סימני פיסוק'
אתה גם לא יודע מה זה סימני פיסוק
03/03/2007 | 12:14
1
2
לצפיה ב-'מה קשר'
מה קשר
03/03/2007 | 12:26
3
שאין לי סימני פיסוק.

אלא העיקר שאני יודע שאני צודק
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'את חושבת שיצאת חכמה'
את חושבת שיצאת חכמה
02/03/2007 | 19:58
ודפקת את המשטרה או לא יודע מה
אבל סתם יצאת טיפשה בגלל סיבות כאלה מאחרות
וכל מי שמעודד אותך פה עוד יותר טיפש
סבבה אין מה לעשות מדינה חרא ומשטרה עוד יותר חרא תשלמי את ה100 שקל ואל תתחכמי

אולי תביני את זה עוד כמה זמן
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'כל הכבוד'
כל הכבוד
02/03/2007 | 20:15
לא פראיירית בכלל.
u dont take shit from anyone.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'אחחחחח.. סיפור משובח!'
אחחחחח.. סיפור משובח!
02/03/2007 | 20:26
1
נהניתי מכל שנייה.

כמעט כמוך.

וכל הכבוד כבר אמרתי? אז אם לא, הנה אני אומרת. לא רק על העקרונות, גם על הסיפור הנהדר.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'ואוו!'
ואוו!
02/03/2007 | 21:23
1
האם שקלת לערער? אני יודע שכבר "שילמת את חובך לחברה", וגם העניין יכול להיות יקר, אבל ראשית, בהחלט יכול להיות שאירגוני זכויות יגלו עניין ותקבלי יצוג בחינם. שנית, אם כבר עקרונות, אז עד הסוף. לדעתי העניה השופט חרג מסמכותו בצורה גסה. אם עדת התביעה לא זוכרת את המקרה, כיצד הוא יכול לדחות את גרסתך על סמך תשובות שהעדה נתנה לשאלות שלפי התאור שלך נשמעות כשאלות מנחות.

יש מגמה בישראל להעדיף את גרסת הרשויות, למרות שבמדינה מתוקנת מערכת המשפט צריכה להגן על האזרח שתמיד יהיה בעמדת נחיתות, ולתת לו להנות מהספק.

זכור לי מקרה שביקרתי בביה"מ לתעבורה בתור עד, ובזמן ההמתנה נכחתי בדיון אחר. הנאשמת הואשמה בחצית צומת באור אדום, אולם לבקשתה לראות את הצילום, התביעה אמרה שהוא אינו ברשותה "אבל הם יכולים להשיג אותו אם היא תתעקש". השערוריה היתה שהשופט, במקום לזרוק את התביעה החוצה, לחץ על הנאשמת ביחד עם התובע להודות באשמה, וכך היא עשתה.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'את בעיתון'
את בעיתון
02/03/2007 | 22:37
1
סיפור מדהים
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'כל הכבוד לך!לדעתי את השופט צריך היה'
כל הכבוד לך!לדעתי את השופט צריך היה
02/03/2007 | 23:33
להכניס למעצר ולא אותך! נימאס מהשופטים השפוטים של העיריות בבתי המשפט לענינים מקומיים!
מצדיע לך אשה אמיצה!
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'קראתי עלייך בעיתון'
קראתי עלייך בעיתון
03/03/2007 | 00:00
כל הכבוד לך!
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'פשששש יצאת 10!'
פשששש יצאת 10!
03/03/2007 | 00:17
1
קראתי את הסיפור שלך ואני חייבת להגיד לך שיצאת ענקית מכל זה!!!!!!!!!!

באמת כל הכבוד לך, אני מניחה שבכל זאת חווית חוויה לא קלה או חיובית במיוחד אבל וואלה, אין מחיר לכבוד עצמי!

הזכרת לי קצת משם מה את הסגנון כתיבה של שרה אנג'ל בספר מלאך או שטן,גם כן אישה שלא דופקת חשבון לאיש.

מקווה שהרישום הפלילי בגין מאסר ימחק לך!!
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'חחחחחחחחח זה ענק!'
חחחחחחחחח זה ענק!
03/03/2007 | 00:44
2
לצפיה ב-'מדינת האבסורד'
מדינת האבסורד
03/03/2007 | 13:08
1
כמה שהסיפור שלך משקף את המדינה הזו,מדינת האבסורד עוצרים בן אדם בגלל 100 שקלים!!!
עם רוצחים עושים עיסקאות טיעון המדינה משפחות פשע שרצחו אנשים שצריכים לקבל עשרות שנים בכלא מקבלים שנים בודדות.

איזו מדינה!!
מכל עבר מוכת שחיתות, עד היכן המדחנה הזו תגיע?
הסיפור שלך רק מראה מי מנהל את המדינה הזו, איזה משטרה יש  ואיזה מערכת משפט יש בראשה ממש בושה למדינה
אני ממש מבייש במדינה שבה אני חיי, לעבור כזה מסע השפלה בגלל מאה שקלים ולא משנה כעט מי צודק

בושה וכלימה.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'כל הכבוד לאפליי על העמידה על העקרון'
כל הכבוד לאפליי על העמידה על העקרון
03/03/2007 | 20:01
לצפיה ב-'אללה הוא אכבר'
אללה הוא אכבר
03/03/2007 | 14:08
"לא יכול לצאת למשימה כי הוא "מבצע זקיפות עצירה" - קראו לו לרח' וייצמן בגלל מעשה מגונה בילדה בת שמונה ... יצאה שיירה לבית חולים קפלן. שם הם החנו את הניידת בחנייה של נכים ... בקשה לנשיא המדינה ... את חובי לחברה שילמתי".

רמת הטמטום, השחיתות, הפשיזם והריקבון, המשתקפת מכל מלה ומלה, בסיפור המדהים והמחריד הזה, היא - ללא ספק - בגדר שיא חדש.

האם לשם-כך הקמנו כאן מדינה?!?
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'כל הכבוד לך'
כל הכבוד לך
03/03/2007 | 14:20
הגישה שלי היא שהחוק הוא (כמעט) תמיד מעל הכל, אבל הסיפור שלך הוא ממש קפקאי....
מצדיע לך מכל הלב
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'סיפור מעניין אבל האמת היא ש'
סיפור מעניין אבל האמת היא ש
03/03/2007 | 14:45
1
3
לא, באמת לא שאלתי את עצמי לאן נעלמת.
(:
צר לי.
והסיפור עצמו, איך לומר נשמע ממש לא טוב. ממש מגילת אסתר.
חג שמח
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'טוב, זה היה רק יומיים...'
טוב, זה היה רק יומיים...
03/03/2007 | 15:41
3
לצפיה ב-'או שאת קמצנית או שמשעמם לך בחיים'
או שאת קמצנית או שמשעמם לך בחיים
03/03/2007 | 15:45
3
2
למה לעבור את כל המסכת ההשפלה והגועל הזה?
אומרים על תהיה צודק תהיה חכם.

תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'אם כבר אומרים אל... כל הכבוד לך אני'
אם כבר אומרים אל... כל הכבוד לך אני
03/03/2007 | 20:44
2
בחיים לא הייתי בוחרת בכלא - WOW
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'או ש....'
או ש....
03/03/2007 | 20:54
את/ה פשוט לא הבנת כלום.

אם את/ה לא מבין/ה מותר לשאול, זה לא בושה.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'זה נקרא להלחם על עקרונות'
זה נקרא להלחם על עקרונות
03/03/2007 | 23:27
לא קמצנות ולא שעמום
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'|כבוד|'
|כבוד|
03/03/2007 | 20:20
בערך פעם ראשונה שאני פה אבל זה סיפור מאלף (גם עם עצוב במקצת) ומשעשע ביותר.

תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'כל הכבוד על האומץ והעקרונות שלך!'
כל הכבוד על האומץ והעקרונות שלך!
03/03/2007 | 20:31
1
לצפיה ב-'פששששש חזקה!!!!!!!!1'
פששששש חזקה!!!!!!!!1
03/03/2007 | 20:38
אהבתי אהבתי
ליתר דיוק לא אהבתי אם ככה ניראת מערכת המשפט שלנו
לפחות בכלא היה לך נורמלי...

כל הכבוד.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'שני צדדים למטבע'
שני צדדים למטבע
03/03/2007 | 20:43
מצד אחד- כל הכבוד לך שעמדת על העקרונות שלך גם במחיר של רישום פלילי.
מצד שני- את לא יכולה עכשיו לבוא ולבקש שימחקו לך את הרישום הזה, כי הייתה לך האופציה להמנע ממנו.
אתה לא יכולה לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה.
אומנם לפי הסיפור שלך אכן נעשה לך עוול גדול ובכלל לא היית אמורה לקבל דו"ח, אך בסופו של דבר קיבלת ובחרת שלטפל בו בצורה "פלילית".
במקרים האלה צריך לצאת חכם ולא לצאת צודק.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'שמעתי את הסיפור הזה אתמול'
שמעתי את הסיפור הזה אתמול
03/03/2007 | 21:36
מישהי שהייתה אצלי בעבודה(מסעדה) סיפרה את הסיפור של חברתה.
ואני בתור מלצרית חטטנית עמדתי די קרוב אז שמעתי את הסיפור.
הזדעזעתי מגסות הרוח של השופט והפקחית.

יהיה בסדר.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'מדינה דפוקה'
מדינה דפוקה
03/03/2007 | 21:41
בזה הם מתעסקים?! אין להם בושה.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'מלכה אמיתית'
מלכה אמיתית
03/03/2007 | 21:41
אני בטוחה שזו היא חוויה מכוננת בחייך
מפה אפשר רק לצמוח ואם כושר כתיבה כמו שלך
נראה לי שזה הזמן אומץ כבר יש לך
פשוט לכתוב
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'ובכן'
ובכן
03/03/2007 | 21:49
הסיפור הזה יכל להיות מאוד נכון או צודק בסיטואציה שונה. במקרה הנ"ל את פשוט עשית שטות, בלי שום קשר למחיר הקנס הנמוך.
ראשית, ברור לכולם שהיה מקום לספק במשפט. זאת אומרת, לא בטוח שאת באמת חפה מפשע. יכול להיות שדבריה של השוטרת לא הובנו כראוי או שהיא פשוט ענתה על השאלה שלך, כמו שכתבת. לכן לבוא ולהגיד - "אני מעדיפה להאסר מאשר לשלם קנס לא מוצדק", יהיה טפשי למדי משום שחפותך לא ודאית.

שנית, ברור שאת אישה עם עקרונות. את אומרת שאת לא מוכנה לשלם על משהו שלא עשית. האם יומיים מאסר אינם תשלום?
מבחינתך (ומבחינת רב המגיבים כאן) יצאת "גבר גבר" כשבחרת לא לשלם. אני אשיתי רואה בזה בחירה לא חכמה במיוחד שגוררת רישום פללי מיותר שהוא תשלום הרבה יותר גבוה מ100 ש"ח על עבירת חניה.

אם באמת היית הולכת עד הסוף עם העקרונות, היית מערערת ומשקיעה את כל המאמצים והזמן במשפט המתמשך. (אגב, אם היית זוכה בסופו של דבר, כנראה שאת הוצאות המשפט היו מחזירים לך.)

בהצלחה בהמשך דרכך, לא מאחל לך לעבור את זה שוב.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'כל הכבוד לך אבל מה יצא לך מזה'
כל הכבוד לך אבל מה יצא לך מזה
03/03/2007 | 21:54
אמנם כל הכבוד לך על האידאלים שלך, ועל נכונות ההקרבה אבל נשאלת השאלה מה יצא לך מזה?

אמנם את מרגישה שדפקת את המדינה(שהוציאה יותר על מאסרך מאשר ה-100 שקלים שהיתה יכולה לקבל), אולם המדינה היא גוף ערטילאי. את לא ממש מעניינת אותה.

אמנם לא יצאת מן המאסר עם משקעים, אבל יכלו כאלה להגרם לך. מעבר לך זכית לאות קלון של "פושעת", כמי שיש לה רישום פלילי, ועכשיו יש לך עבודה לעשות,והיא למחוק את הרישום.

האם לא יותר עדיף היה לשלם את הקנס תחת מחאה, במטבעות של עשר אגורות?
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'כולכם גיבורים'
כולכם גיבורים
03/03/2007 | 22:06
אבל נראה אתכם גיבורים גדולים עושים מעשה דומה!!!
כולם מעדיפים את החיים הקלים על פני התמודדות מול "איתני החוק" ,כולל אותי כנראה.
לדעתי עשית מעשה אמיץ, אך זו טיפה בים, הרי באמת לא לימדת אף אחד לקח והדבר היחיד שיצא לך מזה זו החוויה,המפוקפקת
של שהייה בכלא.ועוד כלא נשים (זה כמו בסרטים?).
בכל מקרה נראה לי שזה סיפור לעיתון ולא למקומון ככה אולי יותר אנשים יחשפו לאבסורד.
כל הכבוד לך
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'רוב מהומה על מאומה'
רוב מהומה על מאומה
03/03/2007 | 22:07
הגעת לבית המשפט והשןפט לא האמין לך והעדיף את גירסת הצד שכנגד. ביג דיל!!! ממש זאן ד'ארק.

כמוך, יש אלף בשקל בכל יום, שהשופט מאמין לצד השני. לרובם אין את הפריבילגיה לפדות את עצמם במאה ש"ח. הם הולכים לכלא מאונס.

את החלטת להיות "קדושה מעונה". אלי זה לא מדבר ואני בכלל לא מתפעל ממך. אולי מתרגמים לא מרויחים 10 ש"ח נטו ליומיים ולכן כלכלית השתלם לך להיכנס לכלא. אבל אם מתרגמים כן מרויחים 50 ש"ח נטו ליום, אז המעשה שלך באמת פאתטי.

ניצחת את המערכת? קדחת. מחר בבוקר אם זה יקרה לך שנית, ירשיעו אותך שוב ואז תחטפי שבוע מאסר כדי להוכיח לך ולנו שהמערכת ניצחה. אז אם המערכת ניצחה, את הפסדת.

שבוע טוב ותשתדלי לא לחנות במקומות אסורים. אין לי כח לקרוא שוב את עלילותייך, בסאגא הבאה כשתחני במקום אסור.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'לאיודעת להגיד לך'
לאיודעת להגיד לך
03/03/2007 | 22:39
כל הכבוד
או את לא נורמלית ,,
יש מצבים בחיים שצריך להתעקש על עקרונות
אבל ראבק 100 ש"ח ?
חוצ מיזה שזה כרגיל מציג את הרשויות ככאלה שמעסיקות את הכי "מפגרים" ,,בפקחים שלא יודעים בדיוק להבחין בין תמרור של חנית נכים,ובין תו של נכים,,לבין כחול לבן. ואת מערכת הצדק שלנו כבאמת הכי מטופשות בעולם ,כי מי פוסק כזר דין כזה ,על קנס מצטבר של 100שח,+ריביות? בלי להזהיר מראש שצריך לקחת עו"ד ,,
יש לך כאן מעבר לסקופ..
יש לך כאן קייס לתבוע את רפובליקת בננות ,ולהוציא סכום שישתוה לעוגמת נפש ..
אבל בחייך ,,
100 שח ,,
לעומת מאסר .
לא נורמלי ..
אבל גם כל הכבוד ..
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'גם הטובים עדיין בחזקת סדום ועמורה'
גם הטובים עדיין בחזקת סדום ועמורה
03/03/2007 | 22:42
בסד
אם אראה אדם שעומד למות מרעב וכל זאת כי הוא מסרב לקנות אוכל אף על פי שיש לו כסף אזי אקנה לו וגם בלי לשאול אותו!!!
ז,א שאישה זאת שישבה במעצר בתנאים של פושעת מן המניין וזאת על שום פשע ובלה בלה בלה..... ,אפילו אם אישה זאת מסרבת לקבלת סיוע כספי כיוון שהיא לא זקוקה לו וכן בלה בלה בלה.... היה צריך לאמר לה שמוותרים לה ובמקביל לשלם עבורה ואותו אדם שהיה עושה זאת או אותם מספר אנשים למן הסתם וכן מאידך שלא למן הסתם שכרם מבורא עולם היה מגיע וחבל שלי לא יצא להכיר מקרה זה בלכאורה כי אם בדיעבד בלבד!!!
הפושעים הגדולים ביותר בסיפור זה הם השופטים או השופט כמו רובם לצערנו הרב!!! מדינת סדום ועמורה !!!הפשעים הקטנים ביותר כאן הם כל שוטרי הליווי למינהם כולל אלו שעשו מגבית עבורה ,כי הם היו צריכים לשלם בלי לשאול את הגברת!!!!!!!כי יש דברים כמו זה למשל שהם יוצאים מכושר שפיטה והתגובה עליהם כמו שהגברת הגיבה היתה לא פרופורציונאלית!!!
בכל מקרה יש איזון מריבונו של עולם בעולם זה על אף הכל ואף על הכול !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
תודה
יוסף.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'את האדם הכי טיפש במדינה כנראה'
את האדם הכי טיפש במדינה כנראה
03/03/2007 | 23:22
1
5
טוב אולי לא הכי אבל בהחלט טיפשה .בחרת להיות צודקת ולא חכמה.בחרת בכתם של רישום פלילי שיופיע בתיקך עד שימחק אם בכלל.וכל זאת למה? כי עשו לך עוול ודפקו לך דו"ח שלא הגיע לך ומה שוויו? לא 1000 ש"ח אלא 100 רחמנא ליצלן.שורה תחתונה בעבור טיפשותך/טימטומך/האגו הענק שלך, זכית לחוויה מזעזעת (צעקות,השפלות,אזיקים) שאת הבאת על עצמך.מקווה בשבילך שבפעם הבאה לא "תיקלעי" למאסר קצת יותר ממושך.בעיני את רחוקה מלהיות גיבורה
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'צודקת'
צודקת
06/03/2007 | 00:06
3
לצפיה ב-'אני לא מכאן'
אני לא מכאן
03/03/2007 | 23:22
1
1
אינני מן הפורום הזה, ואולי כדאי שאתחיל להשתתף בו, אבל כולי הערצה אלייך. ההתנהגות שלך משיבה לי את גאוותי כאזרח במדינת ישראל. אם מערכת המשפט אינה שווה, אם הרשות המבצעת והרשות המחוקקת כולן קורסות, לפחות יש לנו אזרחים שכמוך. אני מלמד פילוסופיה של המשפט, ואת המעשים שלך אזכור תמיד ואלמד ותם לתלמידי.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'צודק'
צודק
03/03/2007 | 23:36
בואו כולנו ניכנס לכלא ונדפוק לעצמנו את החיים למה? כי המדינה שלנו חרא של מדינה,כי הרשות המחוקקת והמבצעת "קורסות" ולא הוגנת ופוגעות באזרחיה.וחלילה לנו לבחור באלטרנטיבות אחרות כמו הפעלת שיקול הדעת או שמא אמצעים אחרים.
אני דווקא הייתי מצפה ממך שכמרצה תוקיע מעשים מטופשים כאלה שמחנכים להפעלת שיקול דעת מעוות וחמום מוח,ותלמד באילו כלים משפטיים אפשר לנקוט. ולא תעביר את המסר שעדיף לשבת בכלא ולא משנה כמה אנו צודקים-כי זו לא הדרך.אחרת באמת שאין עתיד למדינה שלנו אם מרצים לפילוסופיה של המשפט יתנו את הדוגמא הנ"ל כדוגמא לגיטימית..

נ.ב בהנחה שאכן אתה מרצה כלשהו..
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'טיפשה'
טיפשה
04/03/2007 | 00:06
7
2
כל זה ועכשיו יש לך רישום פלילי.

כל הכבוד.

שלא לדבר על הסיכון שבהתנהלות עם גורמים בירוקרטיים במיוחד בבתי כלא.
המערכת כמו שטיפלה בך יפה יכלה גם בקלות לעשות לך נזק בלתי הפיך (אללה יודע מה) שהיית צריכה להתמודד איתו במשך כל החיים שלך.

לא משחקים עם כאילה דברים גם לא כדי לצאת צודקים או מגניבים.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'לדעתי'
לדעתי
04/03/2007 | 00:14
2
במקרה של אישה בת 60 פלוס אין לה הרבה מה להפסיד,הפנסיה שלה בטוחה,היא לא צריכה להגיש קו"ח עם כתם של ר"פ.אבל יש צעירים שכל חייהם לפניהם שעלולים לקבל השראה מהסיפור הלא חכם הזה ולהרוס את חייהם,כדי לצאת "גיבורים".מי שרוצה לשנות ולמחות שיזיז את העכוז שלו מול הטלויזיה ויארגן מחאה שתוביל לשינוי.אבל זו הצרה במדינה שלנו שלאף אחד לא איכפת וכל אחד לעצמו,זו הסיבה שהמדינה נראית כמו שהיא נראית.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'כאן קובע העיקרון, ואם לא הבנת זאת..'
כאן קובע העיקרון, ואם לא הבנת זאת..
04/03/2007 | 00:20
5
1

לא הבנת דבר.

לגברת הנ"ל שחוותה את המאסר,
אני מצדיעה לך ומעריצה אותך על אומץ ליבך ועל ההליכה אחר עקרונותיך, ללא משוא פנים וללא צביעות.

כל הכבוד !!
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'למה להצדיע? למה לא לחקות?'
למה להצדיע? למה לא לחקות?
04/03/2007 | 09:41
4
3
חני גם את במקום חניה מוסדר בלי תו חניה. קבלי דו"ח. לכי למשפט. שבי בכלא. אחר כך תצדיעי.

מחליאים אותי כל "המצדיעים" למיניהם שמעודדים אחרים אבל בעצמם, לא יעברו את החויה שהם מצדיעים לה.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'הפוסל במומו פוסל ....'
הפוסל במומו פוסל ....
04/03/2007 | 14:41
3
3

לך "תתחלא" במקום אחר.
מנין לך איך אני נוהגת, כשאני מקבלת דו"ח ?

תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'כשאת מקבלת דו"ח את משלמת כל כך מהר'
כשאת מקבלת דו"ח את משלמת כל כך מהר
05/03/2007 | 10:09
2
2
שאפילו הפקח שנתן לך את הדו"ח טרם הספיק למסור אותו לממונה עליו בעיריה.

זה בלי להיכנס לתופעת השילשולים שעדיף אסתטית, לדלג עליה.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'עברת את כל גבולות הטפשות והטמטום.'
עברת את כל גבולות הטפשות והטמטום.
05/03/2007 | 11:44
1
2

סע לשלום.
המפתחות בפנים.

אה...
ותזהר לא לחטוף דו"ח.

מה שמשעשע כאן זו העובדה שישנם אנשים, שממש משוכנעים שהם יודעים
מי יושב מאחורי המקלדת, כמה הוא מחרבן, באיזו צורה, מתי ולמה.

תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'מי שלא מבין למה להיות צודק,'
מי שלא מבין למה להיות צודק,
06/03/2007 | 21:36
2
מצבו באמת עגום. המדינה נראית ככה כי כולם מנסים להיות חכמים.
הלוואי שעוד יעשו כמוך, יקבלי כיסוי תקשורתי, ואולי משהו ישתנה במערכת המשפט שלנו!
לפי רוח הלחימה, חשבתי שאת בת 30. אני כן חושב שהעמדת את עצמך במצבים מסוכנים יותר ממה שזה נשמע.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'לא הבנתי..'
לא הבנתי..
04/03/2007 | 00:14
2
אם החוב שלך הגיע אחרי שנתיים וחדשיים ל-100 שקלים, כמה זה היה בהתחלה?
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'כל הכבוד'
כל הכבוד
04/03/2007 | 00:19
מעריץ ומוקיר את מעשך. ולכל המגיבים שאינם מבינים עיקרון מהו ייטב אם ידומו .
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'לזו שמנסה להיות צודקת...'
לזו שמנסה להיות צודקת...
04/03/2007 | 00:33
אני לא מבינה אותך,למה את מנסה להיות צודקת את הרי יודעת ששום דבר במדינה הזאת לא מתנהל כראוי אז למה לנסות לשנות ולהכנס למאבקים מיותרים????
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'מאסר אכן עדיף על פני תשלום קנס.'
מאסר אכן עדיף על פני תשלום קנס.
04/03/2007 | 01:41
2
2
יש הרבה אנשים ש-100 שקל שהם הרויחו בזיעת אפיהם זה לא דבר של מה בכך (מאמץ של יותר מחצי יום עבודה).
והרבה פעמים הקנסות מגיעים לסכומים יותר גבוהים ללא הצדקה.
אכן עדיף ללכת למעצר ולעלות לבירוקרטיה כפליים.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'אני לא בטוחה שכדאי להתעסק עם הבירו'
אני לא בטוחה שכדאי להתעסק עם הבירו
04/03/2007 | 02:08
1
3
בירוקרטיה.
בסה"כ, 100 שקל זה בערך קצת פחות מיום עבודה של משכורת מינימום.
אני מניחה שזאת שהחנתה את רכבה עם הכרטיס האלקטרוני "איזי פארק", מקבלת משכורת שהיא קצת יותר ממינימום.
לדעתי עדיף לקבל על עצמך את הקנס של ה100 שקלים, כיוון שלהכנס לכלא (גם אם זה יומיים) נכנס לתיק פלילי,
ולעבר פלילי, ולא הייתי רוצה שדבר כזה יופיע אצלי.
אפילו הכותבת הצהירה כי היא מנסה לעתור בבקשה שימחקו לה את העניין הזה מהתיק הפלילי.
בקיצור, המקרה יכל להגמר בגרוע יותר, אבל עם זאת הוא יכל להגמר בהרבה פחות אנרכיות.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'תיק פלילי זה לא דבר רע'
תיק פלילי זה לא דבר רע
04/03/2007 | 02:21
2
תיק פלילי משמעותו שיש לפחד ממך ולא להתעסק איתך ולרמות אותך.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'יש את הסיפור הזה גם ב'
יש את הסיפור הזה גם ב
04/03/2007 | 07:17
3
עוד מעט בהעולם הבוקר בערוץ 2.

לדעתי אגב,סתם עשית טעות בגל עיקרון מיותר ומלחמה שלא ניתן לנצח בה
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'אני בהלם'
אני בהלם
04/03/2007 | 10:17
3
אם הסיפור שלך אמיתי אז חבל שלא למדת שבחיים, ובמיוחד במדינה כמו שלנו- עדיף להיות חכמה מאשר צודקת......
ולא, רק שתדעי שבקשה למחיקה את יכולה להגיש- אבל הסיכוי שימחקו לך (עכשיו) הוא קטן. במקרה הטוב תצטרכי לחכות מספר שנים לתקופת ההתיישנות (וגם אז המחיקה לא תהיה לגמרי אלא יישאר רישום ברישומי המשטרה הפניימים) ובמקרה הרע לא יסכימו למחוק לך ותתקעי עם הרישום המפגר הזה עד סוף ימי חייך. אז.. זה באמת היה שווה? להיות אזוק באזיקים? לשבת ולתת לאיזה שוטר ושוטרת תת רמה לצעוק עליך? לעבור בדיקה גופנית חודרנית ופוגענית (ותחסכי את זה ממני, הבדיקה הזו רחוקה שנות אור מלהיות נעימה או נסבלת)? לישון לילה בנווה תרצה?
סתם סיפור מפגר בעיני,
הרבה יותר מקומם אותי לקרוא אל אישה טיפשה מלאת גאווה מאשר על אי הצדק במערכת המשפט. הרבה יותר מקומם...

נ.ב.
אני מאוד מקווה שזה לא באמת סיפור אמיתי. אם כן, עצוב, מאוד עצוב...
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'בקיצור נימרץ גם חנית במקום אסור וגם'
בקיצור נימרץ גם חנית במקום אסור וגם
04/03/2007 | 10:58
3
עלית למשלם המיסים לפחות 3500 ש"ח.אנחנו האזרחים משלמים על הקפריזות של השופטים.היה צריך לתת לה עונש של שני ימי עבודה בפקחות אם החליט שהיא אשמה.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'בקיצור נימרץ גם חנית במקום אסור וגם'
בקיצור נימרץ גם חנית במקום אסור וגם
04/03/2007 | 11:00
3
עלית למשלם המיסים לפחות 3500 ש"ח.אנחנו האזרחים משלמים על הקפריזות של השופטים.היה צריך לתת לה עונש של שני ימי עבודה בפקחות אם החליט שהיא אשמה.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'פשוט מדהים'
פשוט מדהים
04/03/2007 | 13:45
2
חשבתי שהמשטרה מתקשה להתמודד עם הפשע בארץ בגלל מחסור בכ"א, מוטיבציה נמוכה, בעיות ארגון, שוטרים "לא מבריקים" ועוד. מתברר שלא ושזה בגלל שהם עסוקים בלשמור על כל מיני טיפוסים כמוך שעברו עבירה קטנה, ומעדיפים לשבת בכלא במקום לקחת אחריות על המעשים שלהם ולשלם קנס של 100 ש"ח. פשוט מדהים!

ודרך אגב, אני בהליכי ירידה מהארץ בדיוק בגלל אנשים כמוך.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'מאסר'
מאסר
05/03/2007 | 09:11
3
לא מאמין , זה מתאים למדור "לא יאומן כי יסופר". למה עיתון כמו מעריב וידיעות לא יפרסמו סיפור כזה ? אולי יש יותר מידי!
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'אפלאי, את מדהימה '
אפלאי, את מדהימה
06/03/2007 | 12:12
3
הסיפור שלך הגיע אליי בדואל ללא פרטים מזהים כלשהם ופניתי לגוגל כדי לנסות להבין מי זו הגברת עם העקרונות. הופתעתי לראות שזו מישהי שאני מכיר את כינויה מהפורום.
כל הכבוד לך על הרוח (גם העמידה על עקרונותייך וגם התיאור שמזכיר לי במקצת את יארוסלב האשק).
את מדהימה.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'סיפור דומה מאד'
סיפור דומה מאד
07/03/2007 | 11:35
5
אני גר במושב בוסתן הגליל, בין נהריה לעכו. בתחילת שנות ה- 90 אם אינני טועה קיבלתי יום אחד מעיריית תל אביב דו"ח חניה בסך 25 ₪. בדו"ח נרשם שהטרקטור שלי – מסוג פורשה 1958, צילינדר אחד 15 כ"ס שהיה כה ישן שאפילו היו לו צלבי קרס נאציים מוטבעים על חלקים שונים נתפס כשהוא חונה בכיכר דיזנגוף במקום חניה בתשלום... הטרקטור היה גרוטאה זרוקה בקוצים ללא גלגלים. באותה תקופה עשיתי מילואים בקריה בתל אביב ויום יום עברתי ברגל בדרכי מהרכבת לקריה וחזרה ליד בית המשפט ברח' שאול המלך.
נכנסתי לבית המשפט כדי לבטל את הדו"ח המגוחך והתברר שיש שביתה של השופטים. המילואים נמשכו כ- 3 שבועות וכל יום אותה תשובה – שביתה. נגמרו המילואים, שכחתי מהענין. עברו מספר חודשים ובערב קיץ נאה, בעת שישבנו כל המשפחה לארוחת ערב, דפיקות בדלת ומופיעים שלושה שוטרים. "באנו מטעם הוצאה לפועל לגבות את הדו"ח..." לקח לי זמן להבין על מה הם מדברים והודעתי להם שאני מסרב לשלם. הם אמרו שהאופציה השניה היא מאסר. לקחתי פנס והלכנו בחושך ושם בין הקוצים הראיתי להם את הגרוטאה והסברתי להם שלפעמים הטרקטור הנאצי הזה היה חוטף קריזה ויוצא בלילות לבד ללא רשותי ונוסע בארץ ומדי פעם גם עושה עבירות תנועה וחנייה ואני מסיר אחריות... הם כמובן פרצו בצחוק אבל טענו שהם לא רשאים לפעול בשונה מהוראת בית המשפט. חזרנו הביתה, הכנתי להם קפה והם ישבו וחיכו על המרפסת בזמן שאני ארזתי חפצים ללינה במעצר. פתאום הם קראו לי וביקשו שאחתום על טופס כלשהו, קראתי מה כתוב וזה היה אישור ששילמתי את הדו"ח. הם אמרו שהם משלמים במקומי כי אני לא נראה טיפוס מתאים לחדר מעצר או משהו מעין זה. הודעתי להם שלא בא בחשבון שהם יממנו את הדו"ח מהמשכורות העלובות שלהם כשוטרים ושילמתי והם הלכו לדרכם.

תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'ביזבוז כספי המיסים.'
ביזבוז כספי המיסים.
07/03/2007 | 19:46
3
לנו זה עולה יותר.
תרגום ועריכה >>

הודעות אחרונות

09:37 | 27.05.20 ענת אלון
19:30 | 26.04.20 איילת השחר 56
05:48 | 17.04.20 kidron11
20:09 | 11.04.20 רונן גלבוע
14:16 | 10.04.20 מטעלגשם
23:12 | 07.04.20 חן רוב
10:17 | 30.03.20 judmore
14:03 | 22.03.20 דויד 5786
08:48 | 22.03.20 eng שפת אם חורגת
09:06 | 12.03.20 שוועסטער1
16:38 | 24.02.20 אייר19

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ