מישהו יודע איך ממרכזים ציטוט לאמצע העמוד?

Sami144

New member
מישהו יודע איך ממרכזים ציטוט לאמצע העמוד?

כלומר שהפסקה תהיה בשוליים פנימיים יותר מכל המסמך. כרגע אני מצליח רק להזיז צד אחד אבל אני צריך לדעת איך עושים לשניהם

Sami144

New member
עוד משהו - מילה בודדת בצד ימין ובצד שמאל

ושניהם באותה שורה. איך מגדירים את זה שכל מילה תהיה בצמוד לשוליים הנגדיים?

beky1

New member
אז ככה

סמן את הטקסט הרצוי , לחץ על כפתור "מרכוז" (בדומה לסרגל הכלים של עורך ההודעות כאן בתפוז) והטקסט יעבור למרכז הגיליון.

Sami144

New member
אבל זה לא מה שהתכוונתי. אני רוצה שהפסקה הספציפית

לא תתחיל ותסתיים כמו שאר הפסקאות.
שהיא תהיה ממש במרכז העמוד, בערך שתתחיל 10 תווים אחרי צד ימין ותסתיים 10 תווים לפני צד שמאל. אפשר לעשות את זה ע"י חלונית טקסט אבל אני גם רוצה לדעת אם אפשר להסתדר בלעדיה

tristis

New member
אתה מסמן את כל הפסקה

ואחר כך מזיז את שולי הדף בעזרת הצ'ופצ'יקים שבסרגל למעלה, ואז רק הפסקה שסימנת זזה.

שתי אופציות שמצאתי:

1. להגדיר 3 עמודות בקטע הנבחר, ובשתי העמודות ימין ושמאל - ללחוץ אנטר...
לא "יפה" אבל פשוט.
2. Page Layout -> Paragraph -> Indent
אפשר לבחור ערכים להזחה לפני ואחרי. זה כנראה ממש מה שחיפשת. זה יגדיר את ההזחה לשני הצדדים (Before/After) עבור כל הטקסט שנמצא אחרי הסמן ברגע הגדרה. אפשר להגדיר כך בתחילת הקטע הרצוי, ובסופו לשנות שוב את ההגדרה כך שתתאים לשאר המסמך.
בהצלחה.

Sami144

New member
תודה נשמע שזה יעבוד

כרגע אני לא ליד המחשב אז יצא לי רק ביום שישי לבדוק.
גם מה שכתבו מקודם עוזר אבל לפעמים מפספסים כי עושים את זה ידנית

tomerrose

Member
אם אתה צריך קבוע ליצור ציטוטים, וגם בכלל -

אני מאוד ממליצה לך ללמוד להשתמש בסגנונות.
זה אומר שאתה מגדיר את הפיסקה כמו שאתה רוצה, ואז מגדיר סגנון שמבוסס עליה (למשל "ציטוט" וקובע לו מקש קיצור - אצלי למשל ציטוט זה תמיד ctrl+m (שזה האות צ') אבל אתה יכול לקבוע לך איזה קיצור שאתה רוצה.
אין קל מלהקיש את מקשי הקיצור הקבועים שלך לעיצוב מהיר של רמות כותרת, גוף טקסט רגיל, ציטוט, שיר וסעיפים ממוספרים ידנית או לא ידנית.
זה דורש קצת השקעה להבין איך זה עובד וטריקים שיסייעו לך לעבוד עם זה יותר בקלות, אבל בלי לדעת איך לעבוד עם סגנונות בחיים לא הייתי מצליחה להתמודד עם עיצוב מסמכים גדולים וגם קטנים בצורה יעילה. לימד אותי מו"ל הוצאה משפטית שעבדתי מולו פעם ומאז אני רק משכללת את המיומנות וזה עוזר מאוד מאוד.
אז... ממש מומלץ! בעיני, בלי זה, להשתמש ב-word באופן קבוע למסמכים מורכבים זה קצת כמו לנהוג במכונית בלי לדעת שיש לה הילוכים...

למעלה