מחפש עורך מדעי... יש מישהו בקהל?

חייםאבג

New member
מחפש עורך מדעי... יש מישהו בקהל?

היי

מסיים כתיבה של ספר שמשלב בתוכו אלמנטים של פילוסופיה, מדע, היסטוריה של המדע תיאולוגיה ומה לא. נושאו הוא הזמן, מה הוא.

אני כותב אותו במקביל בעברית ואנגלית. אני בישורת הלפני אחרונה לפני ביצוע המהלך האובדני של הוצאה לאור.

27,191 מלים בגירסא העברית. מי רוצה וכמה יעלה לי העונג?

trilliane

Well-known member
מנהל
אני רק הערה: לא ניתן להציע הצעת מחיר מבלי לראות את הטקסט

כמו גם להבין את רמת ומידת העריכה הרצויות לך (הגהה? שִׁכתוב קל? שִׁכתוב מסיבי? הכול מהכול?). בתור עורכת לשון אני לא מתמחרת לפי מילה אלא בהתאם לכמות העבודה. אני יכולה לערוך עמוד שכתוב נפלא וכמעט לא מצריך נגיעה לעומת עמוד שֶׁכתוב מסורבל ומלא בבעיות שמצריכות חשיבה מעמיקה וגוזלות זמן רב. גם בעריכת תוכן נשאלת השאלה עד כמה נדרשת עריכה מקצועית, בדיקת מקורות ועוד.

trilliane

Well-known member
מנהל
אגב, למה כוונתך ב"עורך מדע"? (העורך עצמו אינו מדעי)

בד"כ "עריכה מדעית" נעשית ע"י איש מקצוע מהתחום, כלומר לא אדם שמתמחה בעריכה (כמו העורכים שתמצא כאן) אלא אדם שמגיע מתחום הדעת (למשל דוקטור או פרופסור בתחום) ולפיכך יכול לבדוק את התוכן מבחינת דיוק ונאמנות למדע – המידע, ההסברים, המקורות וכו'.
&nbsp
בטקסט ספרותי מקובל שיש עורך ספרות שעוזר למחבר לחדד ולשפר את הסיפור שלו (הוא בעצם המבקר הראשון).
בטקסט מידעי מקובל שיש עורך מקצועי שעוזר למחבר להימנע מטעויות ומשטויות ברמת המידע.
רק אחרי העריכות הנ"ל מעבירים את הטקסט לעורך לשון שאחראי בעיקר על השפה (כלומר על ה"איך" ולא על ה"מה") אם כי לפעמים גם עורכי לשון יכולים להיתקל בטעויות מידע ולהעיר עליהן (אבל זה אינו תפקידם, בעיקרון).

trilliane

Well-known member
מנהל
אין על מה, אבל מה התשובה? מה אתה מחפש? שנדע...

עורך לשון עם רקע במדע אינו "עורך מדע".

חייםאבג

New member
חחחח אני עוד לומד את השאלה אתה כבר רוצה תשובה ?חחח

כתבתי ספר. אף פעם לא כתבתי ספר. אני לא אקדמאי למרות שהנושא הוא "חובק מדעים" ופילוסופיות. אם כך אני מכוון יותר למדף של מדע פופולארי אבל עם פזילה חזקה למדעים ולפילוסופיות הרציניות.

אז אני צריך ... עורך? לאו דווקא מדעי?

אני שוקל לפנות להוצאות עצמאיות. דיברתי עם ביכורים ויהודה ניב.

trilliane

Well-known member
מנהל
עכשיו הבנתי. זה לא היה ברור... אני לא יודעת מה אתה צריך

אבל אם אתה בקשר עם מו"לים, הם כבר יקראו וידעו לומר לך.

אוכל להפנות אותך למספר ספרים וראה את העורך המדעי שלהם

אם אתה רוצה תוכל לבחון למשל את העריכה המדעית בספר המדעי-פופולרי שיצא לא כל כך מזמן בהוצאת כנרת-זמורה-ביתן ושמו "רפאו את עצמכם" של ד"ר ג'ו מרצנט (העריכה המדעית היא של התרגום העברי, לא של המקור)
או הספר המדעי-פופולרי של פרופ' אלחנן גולדברג "פרדוקס החוכמה" בהוצאת עם עובד - אופקים (העריכה המדעית היא של התרגום)
או עריכה מדעית של מקור עברי בספרו של ד"ר צפריר קולת "הצד האפל של היקום" בהוצאת מפה (זה ישן יותר, מ- 2004).
בכל מקרה תוכל - אם תחליט - לפנות לעורך המדעי של הספרים הנ"ל.
לפי הערכה גסה זה צריך לעלות לך 3000 ש"ח ויותר, בהתאם לאופי הטקסט ולקושי שהוא מעמיד בפני העורך המדעי, ומסתיים באינסוף = כשהעורך לא ירצה לעשות זאת במקרה שאינו מתחבר לטקסט.

למעלה