מקבצון

Eldad S

New member
טכני: סנכרון תמידי של תיקייה מסוימת עם Dropbox

האם יש אפשרות לסנכרן תיקייה מסוימת במחשב עם דרופבוקס, באופן מתמשך ותמידי?

לדוגמה, אם אני רוצה שכל מסמך שאני יוצר בתיקייה "המסמכים שלי" יעלה אוטומטית לדרופבוקס – באיזה אופן זה מתבצע?

tomerrose

Member
לדעתי זה אפשרי רק לא בטוחה איך עושים את זה

אחותי למשל עובדת כמה שידוע לי כל הזמן מסונכרן, היא כאילו רק עובדת על התיקייה בדרופבוקס, כך שזה כאילו אותו הדבר לעבוד על המחשב ובדרופבוקס.

אני אישית דווקא מעדיפה לדעת שיש לי אופציה לשתי הגרסאות ופוחדת לאבד משהו... אבל חכה שיעלו מנוסים בעניין הצעות איך עושים את זה

...

Eldad S

New member
תודה. מישהו היום יעץ לי

לעבוד רק בתוך התיקייה של דרופבוקס, כלומר להעביר את "המסמכים שלי" - My Documents, או ליצור מעין My Documents בתוך ה"מובלעת" של דרופבוקס על המחשב, ואז כל קובץ יועלה אוטומטית לענן.

אפשרי. אליה וקוץ בה: אני עובד גם עם המילון של וורד, או בעצם מילון הקיצורים והתיקונים - והקובץ הזה, שנקרא MSO1033 (נדמה לי שהסיומת היא dic.), נמצא בתוך אחת הספריות של MSOffice, אז לא אוכל להעביר אותו למתחם של דרופבוקס בדיסק D.

בקיצור, יהיו כנראה קבצים שלא אוכל להעתיק אותם כך שישכנו דרך קבע במובלעת של דרופבוקס, ויגובו כל הזמן לענן (והם יהיו מחוץ להליך הגיבוי התמידי). לכן ניסיתי לחשוב איך אפשר לגבות תיקיות במחשב, גם כאלה שלא הופכות לחלק אינטגרלי של התיקייה הראשית של דרופבוקס.

Eldad S

New member
לא טכני: מנהרת תופת

מהו הביטוי המקובל באנגלית ל"מנהרת תופת"? כזאת שמפוצצים מתחת לעמדה, בניין, נקודת ביקורת וכו' כדי לגרום לנפגעים.

ככל הידוע לי, ועל סמך חיפושים ברשת,

אין ביטוי מקובל באנגלית ל"מנהרת תופת". בשימוש צבאי היה מקובל לומרmilitary mining אבל פחות או יותר לא נעשה שימוש במונח זה אחרי מלחמת העולם הראשונה - כשהלוחמה נהייתה ניידת יותר.
מה שמצאתי הוא :
The Israeli government refers to cross-border tunnels as "attack tunnels" or "terror tunnels."
בעקבות חיפוש של terrorist tunnel
מקווה שעזרתי.

חן 1111

Active member
הייתי כותב Tunnel bomb

וראיתי סימוכין לזה באינטרנט.
כמו שמכונית תופת זה Car bomb.
קשה לדבר על מונח מקובל, כי בכלל זו לא טכניקת לחימה או טרור מקובלת במיוחד. יותר מדי עבודה כדי להשיג תוצאה שאפשר להשיג בדרכים פשוטות יותר (מכונית תופת, מתאבד, הפצצה, הפגזה...).

Eldad S

New member
תודה רבה, חן.

בסופו של דבר כתבתי booby-trapped tunnel. נראה לי שזה בכל מקרה "עושה את העבודה".

BOOBY-TRAPPED TUNNEL

=מנהרה ממולכדת, דהינו מנהרה שתפגע במי שיחדור אליה -כלומר אמצעי הגנתי ולא התקפי.

לא יודעת מה המונח הנכון אבל רוצה לתרום טיפ שאולי אתה מכיר

אם מדובר בפרט מתוך אירוע שהתרחש, נאמר, סתם לדוגמא, אתמול חיילים נכנסו למקום X ומצאו שם מנהרות תופת שנועדו לפגוע בישוב Y. אז בהנחה שלא מדובר בחומר מסווג, סביר להניח שכלי התקשורת בינ"ל כבר דיווחו עליו. ולכן חיפוש בגוגל news על מילת מפתח מהסיפור הזה, כמו שם הישוב או שם הכפר או סתם tunnel יוביל אותך לדיווחים שכבר נכתבו באנגלית על האירוע הזה, ומשם - למונח המתאים.
טריק חמוד.
אם לא יתאים לך, אולי יהיה רלוונטי לאחרים.

Eldad S

New member
תודה רבה.

אכן, ניסיתי את הטריק הזה, אבל לא הצלחתי למצוא מונח ספציפי שהתאים לי ל"מנהרת תופת". כתבו שם terrorist tunnels – בהקשר ספציפי שחיפשתי בו.

למעלה