לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1504215,042 עוקבים אודות עסקים

פורום תרגום ועריכה

ברוכים הבאים לפורום תרגום ועריכה.תרגום משפה לשפה מחייב שליטה מעולה של המתרגם בשתי השפות; עם זאת, לעתים, שליטה מעולה אינה מספקת, ושימוש במילונים אינו עונה על כל הצרכים. לכן אנחנו נמצאים כאן: כדי לעזור זה לזה בבעיות ובשאלות המתעוררות במהלך התרגום, להאיר נושאים שונים הקשורים לתחום, וכמו כן לתמוך בעת הצורך, להעיר ולסייע. מטרת הפורום אינה לתרגם קטעים שלמים אלא לעזור בתרגום מילים, ביטויים ומשפטים שהמתרגם מתקשה בהם.כמו כן אנו שואפים להביא לידיעת החברים קישורים לאתרים מובילים ומעניינים בתחומי השפה, תרגום, בלשנות, עריכה וכיו"ב, וכן להביא קישורים למאמרים מעניינים בתחומים הנ"ל.אני מזמין את כולכם ליטול חלק פעיל בדיוני הפורום: לסייע בשאלות השונות, להשתתף בסיעורי המוחות הנערכים מדי פעם, להביא לידיעת כולנו אתרים מעניינים או כתבות מעניינות שנתקלתם בהן במהלך שיטוטיכם ברשת, ולהעלות לדיון כל שאלה, בקשה וסיוע הקשורים לשפות, בלשנות והתחומים הקרובים, וכן למקצועות התרגום והעריכה. כמתרגם ועורך בתחומים שונים ומגוונים, אשמח גם אני לתרום מניסיוני בדיונים השונים. אני תקווה שנוכל כולנו להיעזר בידע הקולקטיבי של החברים והגולשים בפורום לצורך התמודדות עם בעיות תרגום שונות, איתור מילונים ורשימות מונחים ברשת, וכו'.תקוותי היא שהידע שנוכל לתרום כולנו זה לזה יעשיר ויחרוג אף מעבר לגבולות השפה האנגלית, הפופולרית, שגורה ומקובלת, ויקיף גם שפות אחרות – במגוון רחב ביותר. אשתדל אף אני לתרום מן הניסיון המצטבר שלי במשך השנים, בכמה משפחות של שפות, כולל בתחום האינטרלינגוויסטיקה – תחום השפות הבינלאומיות; עיסוקי בתחום השפות המתוכננות התמקד בעיקר באספרנטו, השפה הבינלאומית – יצירתו של אליעזר לודוויג זמנהוף. כאן נשמח לשתף פעולה גם עם פורום "אספרנטו – שפה ותרבות" - מס' 181 בשלט של .אני מאחל לכולכם גלישה נעימה, מהנה ומועילה!אלדד

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תרגום ועריכה

ברוכים הבאים לפורום תרגום ועריכה.תרגום משפה לשפה מחייב שליטה מעולה של המתרגם בשתי השפות; עם זאת, לעתים, שליטה מעולה אינה מספקת, ושימוש במילונים אינו עונה על כל הצרכים. לכן אנחנו נמצאים כאן: כדי לעזור זה לזה בבעיות ובשאלות המתעוררות במהלך התרגום, להאיר נושאים שונים הקשורים לתחום, וכמו כן לתמוך בעת הצורך, להעיר ולסייע. מטרת הפורום אינה לתרגם קטעים שלמים אלא לעזור בתרגום מילים, ביטויים ומשפטים שהמתרגם מתקשה בהם.כמו כן אנו שואפים להביא לידיעת החברים קישורים לאתרים מובילים ומעניינים בתחומי השפה, תרגום, בלשנות, עריכה וכיו"ב, וכן להביא קישורים למאמרים מעניינים בתחומים הנ"ל.אני מזמין את כולכם ליטול חלק פעיל בדיוני הפורום: לסייע בשאלות השונות, להשתתף בסיעורי המוחות הנערכים מדי פעם, להביא לידיעת כולנו אתרים מעניינים או כתבות מעניינות שנתקלתם בהן במהלך שיטוטיכם ברשת, ולהעלות לדיון כל שאלה, בקשה וסיוע הקשורים לשפות, בלשנות והתחומים הקרובים, וכן למקצועות התרגום והעריכה. כמתרגם ועורך בתחומים שונים ומגוונים, אשמח גם אני לתרום מניסיוני בדיונים השונים. אני תקווה שנוכל כולנו להיעזר בידע הקולקטיבי של החברים והגולשים בפורום לצורך התמודדות עם בעיות תרגום שונות, איתור מילונים ורשימות מונחים ברשת, וכו'.תקוותי היא שהידע שנוכל לתרום כולנו זה לזה יעשיר ויחרוג אף מעבר לגבולות השפה האנגלית, הפופולרית, שגורה ומקובלת, ויקיף גם שפות אחרות – במגוון רחב ביותר. אשתדל אף אני לתרום מן הניסיון המצטבר שלי במשך השנים, בכמה משפחות של שפות, כולל בתחום האינטרלינגוויסטיקה – תחום השפות הבינלאומיות; עיסוקי בתחום השפות המתוכננות התמקד בעיקר באספרנטו, השפה הבינלאומית – יצירתו של אליעזר לודוויג זמנהוף. כאן נשמח לשתף פעולה גם עם פורום "אספרנטו – שפה ותרבות" - מס' 181 בשלט של .אני מאחל לכולכם גלישה נעימה, מהנה ומועילה!אלדד
x
הודעה מהנהלת הפורום
אנא צטטו הקשר, כדי שנוכל לדייק בתרגום הביטויים או המונחים
המשך >>

לצפיה ב-'סופית: אימא או אמא? אוזניו או אזניו?'
סופית: אימא או אמא? אוזניו או אזניו?
21/03/2011 | 07:36
14
285
שלום רב לכם
אני בזלבי סיום של כתיבה חשובה ומאוד חשוב לי שהטקסט יהיה מוקפד ביותר מהבחינה הלשונית. אודה מאוד לתשובה בדוקה, סופית או מוסמכת לגבי שתי השאלות הנ"ל.
אמא - עם יוד או בלי יוד (על כל נטיותיה של המילה: אמי, אמו, אמה...)
וכן לגבי המילה אוזן על כל נטיותיה: עם יוד או בלי יוד? אזנו או אוזנו?
שוב תודה רבה לכל מי שיכול לתת לי תשובה מדוייקת.
אל תפנו אותי לאקדמיה ללשון בבקשה.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'בלשנות אינה מתמטיקה. לפעמים איו תשובה אחת '
בלשנות אינה מתמטיקה. לפעמים איו תשובה אחת
<< ההודעה הנוכחית
21/03/2011 | 07:53
3
75
נכונה. ובכל זאת:
המילה אזן מנוקדת בקמץ קטן ולכן (לפי כללי הכתיב המלא של האקדמיה) לעולם ללא ו'.
לגבי אמא/אימא, האקדמיה אומרת עם י'. כמו רבים וטובים אני כותב תמיד אמא (למרות שוועותיו של הוורד), כי בעיני יותר חשובה המקבילה הצורנית אבא/אמא מאשר הקביעה של האקדמיה, אבל בוויכוח הזה לשני הצדדים יש נימוקים טובים, וכנראה שבנקודה זו המצב תיק"ו.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'ראשית כל: תודה רבה על התשובה - ושכחתי להוסיף'
ראשית כל: תודה רבה על התשובה - ושכחתי להוסיף
21/03/2011 | 08:38
2
26
וסליחה אם עדיין לא הבנתי:
השאלה שלי מתיחסת לכתב ללא ניקוד.
שאלה נוספת ברשותכם: (בעיניים שלי) בעיניי או בעיני? (אזניים שלי) אזניי/אזני? כלומר בסוף המילה יוד אחת או שתיים ואם יוד אחת איך מבדילים בין אוזן אחת שלי (אזני) או אזניים שלי(אזניי)
שוב, תודה רבה. אודה מאוד לתגובה
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'לפי האקדמיה: עיניי, ידיי, שיניי'
לפי האקדמיה: עיניי, ידיי, שיניי
21/03/2011 | 09:01
1
31
אם המילה מסתיימת בצליל ai יש להכפיל את היו"ד.
בפועל, בספרים ובמסמכים, בדרך כלל לא פועלים לפי כלל זה, אלא מנקדים ניקוד עזר: ידַי.
אבל זהו הכלל.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'תודה, ניקוד עזר נראה לי רעיון טוב.'
תודה, ניקוד עזר נראה לי רעיון טוב.
21/03/2011 | 09:39
7
לצפיה ב-'אכן, לפי כללי האקדמיה: אימא, אזניו.'
אכן, לפי כללי האקדמיה: אימא, אזניו.
21/03/2011 | 08:08
21
לצפיה ב-'על פי האקדמיה, אימא ואוזניו'
על פי האקדמיה, אימא ואוזניו
21/03/2011 | 09:48
5
28
בנוגע לאימא, אני מבינה את אלה שקשה להם עם היו"ד וכותבים אמא כדי לשמור על צורה אחידה עם המילה אבא.
אוזניו - אף על פי שהמילה אזניו מנוקדת בקמץ קטן ולא אמורה לקבל וי"ו, הכלל הוא שהולכים על פי צורת היחיד אוזן (בחולם), ולכן אוזניו ברבים.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'את בטוחה? במילון ההווה כותבים "אזנית"'
את בטוחה? במילון ההווה כותבים "אזנית"
21/03/2011 | 10:01
4
11
וגם היא גזורה מאוזן, לא? אבל בעצם היא ערך לקסיקלי נפרד.
בעצם, את מן הסתם צודקת, אם הכלל הזה חל על מילים ב-י' אז למה לא ב-ו'?
תמיד לומדים משהו חדש.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'בדקתי בחוברת של כללי הפיסוק '
בדקתי בחוברת של כללי הפיסוק
21/03/2011 | 11:22
3
17
וכללי הכתיב חסר הניקוד של האקדמיה, והם מביאים את הדוגמה של אוזניים - עמ' 40, סעיף ג (1).
הכלל של אי-סימון וי"ו לתנועת הקמץ הקטן הוא כלל הכתיב שאני הכי מתלבטת אתו בעריכה. יש מילים ש"עוברות מסך", כמו תכנית, אבל קשה לי לכתוב יזמה, אפנה ועוד.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'אני אישית מוסיפה ו' בכל אלה,'
אני אישית מוסיפה ו' בכל אלה,
21/03/2011 | 11:29
2
13
זולת אמנם ואמן (כדי להבדיל בבירור מאומנם ומאומן).
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'אני נוטה לכיוון הזה'
אני נוטה לכיוון הזה
21/03/2011 | 12:28
7
אני כבר עושה את זה בכתב העת שאני עורכת (בעקבות העורכת הקודמת שלו), ונראה לי שארחיב את זה גם לשאר העבודות שבהן יש לי אפשרות בחירה.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-''
21/03/2011 | 23:51
2
לצפיה ב-' שרשור שאלות לפתיל אחד'
שרשור שאלות לפתיל אחד
21/03/2011 | 23:54
6
שלום מיקס דריקס,

אנחנו נוהגים לשרשר בפורום כל שאלה לאותו הפתיל. לא שרשרתי לכאן את השאלה שפתחת בשרשור נפרד, אבל אם יהיו שאלות נוספות - אני מבקש לשרשר אותן לפתיל שכבר פתחת.

עדיף להתחיל כל שרשור שאלות בהודעת דמה (בלי תוכן משמעותי), ולהודעה הזאת לשרשר את השאלה הראשונה, כשהאייקון (IשמאלI) פותח את כותרתה של כל אחת מההודעות החדשות.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'סופית: אימא, אוזניו.'
סופית: אימא, אוזניו.
24/03/2011 | 04:35
1
27
אבל אמי, אמו, אמה ללא יו"ד כי הן לא נטיות של "אימא" אלא של "אֵם" (ובצורת היחיד אין חיריק אלא צירה).
לגבי "אוזן", המילה בצורת היחיד היא בחולם חסר ולכן כמו כל חולם נכתבת בוי"ו וכך גם נטיותיה. כלל הקמץ הקטן מתייחס אך ורק למילים שבהן הקמץ הקטן מופיע בצורת היסוד, ולכן "אזניות" (שאינן נטייה של "אוזן" אלא ריבוי של אזנית או של אזנייה) ללא וי"ו.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
24/03/2011 | 10:48
3

הודעות אחרונות

09:23 | 15.11.18 Srulikg
04:45 | 13.11.18 רינגו12
12:51 | 08.11.18 אורנה1611
22:28 | 06.11.18 floresa
12:58 | 05.11.18 sharon779
09:14 | 05.11.18 floresa
14:18 | 03.11.18 Srulikg
21:21 | 02.11.18 floresa

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ