לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1563315,633 עוקבים אודות עסקים

פורום תרגום ועריכה

ברוכים הבאים לפורום תרגום ועריכה.תרגום משפה לשפה מחייב שליטה מעולה של המתרגם בשתי השפות; עם זאת, לעתים, שליטה מעולה אינה מספקת, ושימוש במילונים אינו עונה על כל הצרכים. לכן אנחנו נמצאים כאן: כדי לעזור זה לזה בבעיות ובשאלות המתעוררות במהלך התרגום, להאיר נושאים שונים הקשורים לתחום, וכמו כן לתמוך בעת הצורך, להעיר ולסייע. מטרת הפורום אינה לתרגם קטעים שלמים אלא לעזור בתרגום מילים, ביטויים ומשפטים שהמתרגם מתקשה בהם.כמו כן אנו שואפים להביא לידיעת החברים קישורים לאתרים מובילים ומעניינים בתחומי השפה, תרגום, בלשנות, עריכה וכיו"ב, וכן להביא קישורים למאמרים מעניינים בתחומים הנ"ל.אני מזמין את כולכם ליטול חלק פעיל בדיוני הפורום: לסייע בשאלות השונות, להשתתף בסיעורי המוחות הנערכים מדי פעם, להביא לידיעת כולנו אתרים מעניינים או כתבות מעניינות שנתקלתם בהן במהלך שיטוטיכם ברשת, ולהעלות לדיון כל שאלה, בקשה וסיוע הקשורים לשפות, בלשנות והתחומים הקרובים, וכן למקצועות התרגום והעריכה. כמתרגם ועורך בתחומים שונים ומגוונים, אשמח גם אני לתרום מניסיוני בדיונים השונים. אני תקווה שנוכל כולנו להיעזר בידע הקולקטיבי של החברים והגולשים בפורום לצורך התמודדות עם בעיות תרגום שונות, איתור מילונים ורשימות מונחים ברשת, וכו'.תקוותי היא שהידע שנוכל לתרום כולנו זה לזה יעשיר ויחרוג אף מעבר לגבולות השפה האנגלית, הפופולרית, שגורה ומקובלת, ויקיף גם שפות אחרות – במגוון רחב ביותר. אשתדל אף אני לתרום מן הניסיון המצטבר שלי במשך השנים, בכמה משפחות של שפות, כולל בתחום האינטרלינגוויסטיקה – תחום השפות הבינלאומיות; עיסוקי בתחום השפות המתוכננות התמקד בעיקר באספרנטו, השפה הבינלאומית – יצירתו של אליעזר לודוויג זמנהוף. כאן נשמח לשתף פעולה גם עם פורום "אספרנטו – שפה ותרבות" - מס' 181 בשלט של .אני מאחל לכולכם גלישה נעימה, מהנה ומועילה!אלדד

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תרגום ועריכה

ברוכים הבאים לפורום תרגום ועריכה.תרגום משפה לשפה מחייב שליטה מעולה של המתרגם בשתי השפות; עם זאת, לעתים, שליטה מעולה אינה מספקת, ושימוש במילונים אינו עונה על כל הצרכים. לכן אנחנו נמצאים כאן: כדי לעזור זה לזה בבעיות ובשאלות המתעוררות במהלך התרגום, להאיר נושאים שונים הקשורים לתחום, וכמו כן לתמוך בעת הצורך, להעיר ולסייע. מטרת הפורום אינה לתרגם קטעים שלמים אלא לעזור בתרגום מילים, ביטויים ומשפטים שהמתרגם מתקשה בהם.כמו כן אנו שואפים להביא לידיעת החברים קישורים לאתרים מובילים ומעניינים בתחומי השפה, תרגום, בלשנות, עריכה וכיו"ב, וכן להביא קישורים למאמרים מעניינים בתחומים הנ"ל.אני מזמין את כולכם ליטול חלק פעיל בדיוני הפורום: לסייע בשאלות השונות, להשתתף בסיעורי המוחות הנערכים מדי פעם, להביא לידיעת כולנו אתרים מעניינים או כתבות מעניינות שנתקלתם בהן במהלך שיטוטיכם ברשת, ולהעלות לדיון כל שאלה, בקשה וסיוע הקשורים לשפות, בלשנות והתחומים הקרובים, וכן למקצועות התרגום והעריכה. כמתרגם ועורך בתחומים שונים ומגוונים, אשמח גם אני לתרום מניסיוני בדיונים השונים. אני תקווה שנוכל כולנו להיעזר בידע הקולקטיבי של החברים והגולשים בפורום לצורך התמודדות עם בעיות תרגום שונות, איתור מילונים ורשימות מונחים ברשת, וכו'.תקוותי היא שהידע שנוכל לתרום כולנו זה לזה יעשיר ויחרוג אף מעבר לגבולות השפה האנגלית, הפופולרית, שגורה ומקובלת, ויקיף גם שפות אחרות – במגוון רחב ביותר. אשתדל אף אני לתרום מן הניסיון המצטבר שלי במשך השנים, בכמה משפחות של שפות, כולל בתחום האינטרלינגוויסטיקה – תחום השפות הבינלאומיות; עיסוקי בתחום השפות המתוכננות התמקד בעיקר באספרנטו, השפה הבינלאומית – יצירתו של אליעזר לודוויג זמנהוף. כאן נשמח לשתף פעולה גם עם פורום "אספרנטו – שפה ותרבות" - מס' 181 בשלט של .אני מאחל לכולכם גלישה נעימה, מהנה ומועילה!אלדד
x
הודעה מהנהלת הפורום
אנא צטטו הקשר, כדי שנוכל לדייק בתרגום הביטויים או המונחים
המשך >>

לצפיה ב-'היזהרו מ-אורי/אוריאל ברדי (Uri Bardi) - העוקץ'
היזהרו מ-אורי/אוריאל ברדי (Uri Bardi) - העוקץ
<< ההודעה הנוכחית
23/11/2008 | 12:18
67
126
מתרגמים יקרים - אנא היזהרו!
בחור בשם אורי/אוריאל ברדי - העביר לי לתרגום חומר שהסתכם בלמעלה מ-1000 ש"ח.
אף ש"עליתי עליו" לפני שהעברתי לידיו את העבודה הגדולה מבין השתיים שביצעתי עבורו- את הזמן האבוד והעבודות שהפסדתי בזמן שביצעתי עבורו את התרגם, אף אחד לא יחזיר לי - ולגבי תמורה כספית - אין כמובן על מה לדבר...
היום קיבלתי בדואר חוזר את החשבונית ששלחתי לו - וכמובן - לא קיים אדם בשם הנ"ל בכתובת שמסר לי (אין גם טלפון רשום על שמו, וכו').
למקרה שגם השם אינו שלו - שימו לב - החומר שהעביר אלי לתרגום - עוסק באקטואליה של השוק המשברי של היום בהתייחס לשיטות מדיניות-כלכליות (סוציאליזם/קפיטליזם)- ופילוסופיה בת-זמננו (כגון 'האדם המודרני').
אינני יודעת מהיכן הוא לוקח את המאמרים (מקור באנגלית) אך הוא כנראה לא הכותב המקורי.
ראו הוזהרתם!

תודה
- דפנה

תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'תודה על האזהרה.'
תודה על האזהרה.
23/11/2008 | 12:26
11
6
איך נוצר הקשר ביניכם? האם דיברתם בטלפון?

נשאלת השאלה מה עושים עם לקוח חדש כזה, כאשר את מקבלת ממנו עבודה - איך תדעי אם הוא ישלם או לא? (ובייחוד כאשר מדובר בכמות גדולה כל כך). ייתכן שהיית צריכה תחילה לתרגם כמות קטנה, לשלוח לו ולבקש תשלום, ואז להמשיך. האם דפוס כזה של עבודה היה מתאפשר במקרה שתיארת?
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'לגבי יצירת קשר - אורי ברדי'
לגבי יצירת קשר - אורי ברדי
23/11/2008 | 13:39
10
19
הקשר נוצר באמצעות המייל.  הוא איתר אותי באינטרנט ופנה אלי לתרגום מספר מאמרים.
הראשון היה קצר יחסית ביקשתי עבורו תשלום - ואז הוא ביקש שאצרף את החיוב לחשבונית שתכלול גם את המאמר הבא (שהיה גדול מן הראשון).
עד כה - לא נתקלתי בבעיות כדוגמת זו - אך בד"כ אנשים פונים בטלפון לפחות פעם אחת לפני ש"סוגרים עסקה".  ועל כל פנים משאירים טלפון להתקשרות במקרה של שאלות וכו'.
הייתי צריכה להיות זהירה יותר כאשר כל התקשורת בינינו התקיימה באמצעות המייל (ולא נמסרו פרטים מזהים מלבד שם ולאחר דרישה שלי - גם כתובת - שבדיעבד התבררה כשקרית).
בסיום המאמר השני - התעקשתי על כך שייצור אתי קשר טלפוני טרם שאני מעבירה אליו אתהחומר המתורגם, אבל תגובתו לא השאירה אותי רגועה - ואז התחלתי "לחפור" קצת בעניין הכתובת/מיקוד - טלפונים וכו' - לפיכך גם לא העברתי אליו את החומר.  
הצעתי לו לקבל את החומר פנים אל פנים תמורת תשלום- אך הוא "נעלב" ממני ואמר שאין לו צורך בתרגום - ויפנה אותו למתרגם אחר שהוא עובד אתו...  זה לא ממש משאיר מקום לספק.

להבא כמובן שאדע להיזהר יותר.
על כל פנים - משך השנים שאני עוסקת בתרגום באמצעות האינטרנט - זוהי הפעם הראשונה שזה קורה לי - ואני מקווה שגם האחרונה.
אני שמחה לתרום מנסיוני לאחרים...

דפנה
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'גם אני התפתיתי לתת בו אמון ונכוויתי'
גם אני התפתיתי לתת בו אמון ונכוויתי
23/11/2008 | 14:35
9
6
משום מה לא חשבתי שיהיו מתרגמים נוספים תמימים כמוני שיתרגמו מבלי לוודא מספיק פרטים אז לא חשבתי להזהיר אבל כעת אני מצטערת שלא כתבתי משהו.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-' וכן, חובה ליידע...'
וכן, חובה ליידע...
23/11/2008 | 14:44
4
לצפיה ב-'טוב מאוחר מבכלל לא...'
טוב מאוחר מבכלל לא...
23/11/2008 | 15:01
3
לפי התגובות שאי מקבלת - הוא כנראה ידוע ברשת בכל מיני כינויים דומים (ברוד, ברודי, ברדרסון, אורי, ירון) וככל הנראה כבר היתה עליו כתבה...
על כל פנים - אין חכם בכעל הניסיון...
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'רבים נפלו בפח של ברודרסון'
רבים נפלו בפח של ברודרסון
24/11/2008 | 09:22
6
5
שלום יפית,

אני אורי ברייטמן, עורך התחקיר על ירון ברודרסון, כיום ירון ברודי.
אשמח ליצור איתך קשר לגבי המקרה שלך, ולתעד אותו.
מדובר בעבודה סיזיפית (הוא כל הזמן מחליף שמות) אבל חיונית לאור כמות הקורבנות.
צרי איתי קשר במייל, בבקשה:
uribreitman@yahoo.com
ואפשר גם בסלולרי המופיע בתחקיר: www.mitkadem.co.il/broderson

נ.ב.
אם הייתי יודע שהוא פועל לאחרונה תחת השם 'אוריאל ברדי' הייתי יכול להציל עוד כמה מתרגמים מגורל דומה, אבל עד שמישהו פוצה את הפה לפעמים עוברים שבועיים-שלושה, וירון עובד מאוד מהר.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'ברודרסון חייב לי 1400 ש"ח.לדעתי (לכאורה) הוא'
ברודרסון חייב לי 1400 ש"ח.לדעתי (לכאורה) הוא
24/11/2008 | 10:48
5
7
לדעתי (לכאורה) הוא חולה נפש. לא ברור לי מה הוא עושה עם המאמרים שהוא תוקע לאנשים מלבד ההנאה שיש לו מהצער שלהם. אני בזמנו תרגמתי לו מאמרים קשים מאוד על היסטורה-פילוסופיה של תחילת המאה, ברנדט, קבלה, שבתאות. מדי פעם אני חושבת שכדאי לגשת למשטרה כפי שאורי המליץ לי אבל אחר כך אני חושבת שבוודאי כסף אין לו ואם הוא פסיכופט (לכאורה) אין לי חשק להתעסק אתו. כדאי לשים את תמונתו וממעלליו בראש כל פורום העוסק בתרגום ועריכה
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'ללכת להגיש תלונה - זה אלף-בית'
ללכת להגיש תלונה - זה אלף-בית
24/11/2008 | 16:08
4
3
הדבר הראשון שצריך לעשות זה להגיש תלונה למשטרה.
חשוב להגיש את התלונה במקום הנכון - מפלג הונאה של משטרת מחוז תל אביב (רחוב שלמה).
אם אחד השוטרים מעמיד פנים שזה תיק שולי, צריך לציין בפניו שמדובר בעבריין סדרתי שפוגע בעשרות מתרגמים בכל רחבי הארץ,
ושאם אף אחד לא יעצור אותו בהקדם - אז לא יישארו מתרגמים בארץ שלא יפסידו כסף וזמן.
חשוב גם להדגיש שמדובר בעבריין שמצליח בעבודתו אך ורק מפני שהמשטרה מזלזלת בכל מקרה קטן, ומחכה למקרה גדול (כמו רצח אלפרון).
בשולי העניין אציין שוב שהמשטרה אכן חקרה את אחד הפשעים היותר-גדולים של ירון, והעבירה את הממצאים לפרקליטות עם המלצה להגיש כתב אישום.
הפרקליטות לא עשתה דבר בינתיים, אבל אי אפשר להגיד שהמשטרה לא עשתה כלום.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'אורי - ידוע לך מי עוד שכך עשו ומתי? האם אתה מ'
אורי - ידוע לך מי עוד שכך עשו ומתי? האם אתה מ
24/11/2008 | 18:35
2
3
האם אתה מסוגל לארגן קבוצה של מהססים כמוני (ושלא מהססים) שילכו יחדיו למשטרה ?
כי מה יצא לי מזה  ? את הכסף לא אקבל זה ברור. אז מה ? אני בוודאי אצטרך להעיד ולבזבז מזמני וללכת לבית משפט. לא ?
אשמח לקבל תגובה.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'זה סיפור ארוך'
זה סיפור ארוך
24/11/2008 | 19:42
1
3
הרבה אנשים הלכו במשטרה והגישו תלונה נגד ירון, בשנים האחרונות.
מה יוצא להם מזה?
א) זאת חובתם כאזרחים שומרי חוק להתלונן על מקרי הפרת חוק נגדם
ב) לא תמיד "יוצא לנו" משהו מללכת למשטרה, כאן לא מדובר בפעולה "משתלמת" אלא פשוט מעשה אזרחי
ג) המשטרה לא ממונה על החזרת כספים, אלא על איסוף ראיות נגד עבריינים
ד) לא בטוח שתוזמני לבית המשפט, כי לא בטוח שיוגש כתב אישום
ה) גם במקרה שיוגש כתב אישום, לא בטוח שתופיעי ברשימת העדים
ו) ואם תוזמני לבית משפט, מה רע? יותר טוב מאשר לצפות ב"האח הגדול" או סתם ללכת להצגה של הקאמרי

זה גם לא משתלם להצביע בבחירות. בשביל מה לטרוח? הרי לא מקבלים כסף על זה, וזה לא באמת משפיע.
ועדיין רוב האוכלוסיה מצביעה גם מצביעה. כי אנחנו אזרחים, לא רק אנשי עסקים.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'אה.זה חסר טעם.צריך לפהק במדינה שלנו לקבל תגוב'
אה.זה חסר טעם.צריך לפהק במדינה שלנו לקבל תגוב
24/11/2008 | 19:48
3
מכל מקום תודה לך. על התגובה המהירה. אני לא אלך.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'מעניין לעניין באותו עניין - תלונות במשטרה'
מעניין לעניין באותו עניין - תלונות במשטרה
24/11/2008 | 19:39
12
לפני כשבועיים הודיעו בטלוויזיה על מצית סדרתי שמזה חודשיים מדליק עצי דקל בראשון לציון. נזכרתי שלפני כשלושה חודשים ראיתי (ולא הייתי לבד) הצתת עץ דקל ברחובות (אפילו הזמנו מכבי אש שהגיעו וכיבו), ובאותו זמן הסתובבו שם שני אנשים שהייתה להם התנהגות חשודה אפילו בלי קשר להצתות. כעת, כששמעתי שמדובר בפירומנים (שאולי מחכים לראות אוטו מכבי אש), צלצלתי למשטרה ורציתי למסור תאור. לא היו מוכנים לשמוע. אמרו שאם אני לא נמצאת אתם כרגע בקשר עין, אז חבל על הזמן.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'על פניו נראה כמו עוד שם בדוי של ירון ברודרסון'
על פניו נראה כמו עוד שם בדוי של ירון ברודרסון
23/11/2008 | 14:38
8
6
שעליו כבר דובר כאן, ובמקומות אחרים, בעבר.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'לא נראה לי שם בדוי מצאתי פרופיל שלו'
לא נראה לי שם בדוי מצאתי פרופיל שלו
23/11/2008 | 14:52
6
7
באתר Hi5 זה כמו facebook אבל לא מוכר
מעניין איך מבקשים את הפרטים האמיתיים על סמך כתובת האימייל כדי להגיש תביעה נגדו בבית משפט לתביעות קטנות, אמנם מדובר יחסית בסכומים לא גבוהים אבל נראה לי שהוא מצא פטנט אז כדאי להראות לו שאפשר להגיע אליו
תרגום ועריכה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'הנה מה שכתוב באתר:'
הנה מה שכתוב באתר:
23/11/2008 | 14:54
4
Cannot View Ori's Profile This user is no longer a member of hi5.

Back
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'בשביל נוכל מתוכחם כמו ברודרסון'
בשביל נוכל מתוכחם כמו ברודרסון
23/11/2008 | 14:56
7
לפתוח חשבון בשם בדוי באתר רשת חברתית זה קלי קלות. הוא פתח חברות וחתם על חוזים פיקטיביים מול חברות בינלאומיות.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'Hi5 - כבר לא!'
Hi5 - כבר לא!
23/11/2008 | 15:05
3
4
מופיעה שם הודעה האומרת - This user is no longer a member of hi5

הוא פועל מהר....
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'טוב בכל מקרה מאחר ויש דרך לתבוע מחברה לפרסם'
טוב בכל מקרה מאחר ויש דרך לתבוע מחברה לפרסם
23/11/2008 | 15:10
2
4
כתובת IP של גולש או לפחות מאיפה נשלחו האימיילים נראה לי שווה לברר את הפרוצדורה, הכנסתי שאלה בפורום משפט אינטרנט.
נראה לי שיהיה רעיון טוב לתפוס אותו פעם אחת ולו רק כדי שיראה שאינו בלתי מנוצח.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'כאן כן,'
כאן כן,
23/11/2008 | 15:26
1
4
אני אשמח לקבל מידע משפטי בעניין
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'ושם מאד דומה מופיע אכן ברשימת השמות הבדויים'
ושם מאד דומה מופיע אכן ברשימת השמות הבדויים
23/11/2008 | 15:36
3
של ירון ברודרסון.
בכל מקרה כרגע לא ידועה כתובת פיזית שלו כך שהשגת כתובת ה IP יכולה לעזור להרבה מאד נושים מתוסכלים אם זה יעבוד כמובן
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'כנראה שאני לא מטיילת מספיק בפורום...'
כנראה שאני לא מטיילת מספיק בפורום...
23/11/2008 | 15:08
2
לצפיה ב-'ובהזדמנות עגומה זו, שבה ומזכירה: כרטיסי אשראי'
ובהזדמנות עגומה זו, שבה ומזכירה: כרטיסי אשראי
23/11/2008 | 15:21
1
6
ההתקשרות עם חברת סליקה עולה 63 ש"ח בשנה הראשונה. בכל שנה אחר כך 22 ש"ח. חיוב חד פעמי של כרטיס אשראי בנסיבות שתוארו לעיל היה עולה למתרגם בעמלה של כארבעים ש"ח. לדעתי שווה לשלם 22 ש"ח בשנה, ועוד (אם יתעורר הצורך לגבות באשראי) 40 ש"ח, בעבור השקט הנפשי שעבודה ששוויה 1000 ש"ח תעשה בתמורה. בעיני האפשרות לגבות באמצעות אשראי יוצרת גם הזדמנות להעמיד במבחן את אמינותו של הלקוח: אתם מסכמים ביניכם מחיר ולוחות זמנים? - בקשו ממנו את פרטי כרטיס האשראי לחיוב. אם כאן הוא מתחיל לגמגם, ואומר שהוא יעדיף לשלוח המחאה - תחשבו פעמיים אם לבצע עבורו את העבודה. אם הוא לא גימגם, וקיבלתם את אישור חברת האשראי - אתם יכולים לישון בשקט.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'מכל מלמדי השכלתי'
מכל מלמדי השכלתי
23/11/2008 | 15:28
6
אז באמת תודה לכלכם -
ומי ייתן ולא ניפול ברשתם של שרלטנים כאלו
ואם נצליח לתפוס אותו - מה טוב!
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'חברים - מדובר בנוכל ידוע'
חברים - מדובר בנוכל ידוע
23/11/2008 | 18:46
2
8
השם צלצל לי מוכר, נתקלתי בבחור בעבודה שלי (ללא קשר לתרגומים) בשם אחר שלו.
הנה קישור לתחקיר מעמיק שנעשה על הנוכל, כולל כל השמות שבהם הוא משתמש... והנה מבצבץ לו אוריאל ברדי בשורה העליונה.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'ממש בית-חרושת מהלך של רמאויות'
ממש בית-חרושת מהלך של רמאויות
23/11/2008 | 19:36
7
רק בארץ טיפוס כזה יכול להסתובב בחופשיות ולהמשיך לרמות - הייתי מגדיר אותו כסכנה לחברה.

וכמובן שזהירות תמיד תמנע הפסדים - הצעה של לקוח לכרוך תשלום על עבודה שנעשתה, עם התשלום על העבודה *השניה*, היא פתח לבעיות.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'אכן נוכל ידוע, מאיפה אתה מכיר אותו?'
אכן נוכל ידוע, מאיפה אתה מכיר אותו?
24/11/2008 | 09:24
6
שלום לך,
אני עורך התחקיר על ברודרסון.
הבנתי שנתקלת בבחור.
תרצה להרחיב?
אני זמין במסרים אישיים (מערכת תפוז), דוא"ל (uribreitman@yahoo.com)
וכמובן דרך הפורום הזה, איך שתרצה. בתחקיר מופיע גם מספר הטלפון הנייד שלי, אם תעדיף לדבר או לסמס.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'בפורום השכן יש פנייה מתחקירן שכל הנפגעים'
בפורום השכן יש פנייה מתחקירן שכל הנפגעים
23/11/2008 | 20:16
18
5
יפנו אליו.

אני מוצאת לנכון להעתיק לכאן, לאור חומרת המצב (חייבים, נכון, לטובת הכלל?):

"שלום לאנשי הפורום,

אני פעם ראשונה כאן בפורום הזה.
קוראים לי אורי ואני כתבתי בשנתיים וחצי האחרונות את התחקיר המלא על ירון ברודרסון, ששינה את שמו לירון ברודי, ומאז לא הפסיק לשנות את שמו חדשות לבקרים.

מדובר בנוכל מתוחכם, וסיפורו כבר סופר.
מדוע הוא אינו בכלא?
1) המשטרה סיימה תיק חקירה והגישה אותו לפרקליטות, אך התיק מעלה אבק בפרקליטות, והם לא עושים דבר
2) יש סיכוי נמוך שיוגש כתב אישום נגד ירון ברודרסון (ברודי) בעתיד הקרוב, כיוון שיש תיקים דחופים יותר שמחכים לטיפול
3) ייתכן שבעוד שנה או שנתיים ירון ייתפס על משהו הרבה יותר חמור, ואז הפרקליטות תוציא פתאום את התיק הישן ותגיש בגינו כתב אישום משולב

משטרת ישראל אינה גוף מתוחכם במיוחד, אבל היא עשתה את העבודה. הכדור עבר לפרקליטות די מזמן, ושם הוא תקוע. אין לי שום דרך להשפיע על סדר העדיפויות של הפרקליטות.

במדינה מתוקנת, ירון ברודי היה מבלה 10-20 שנים מחייו בבית הסוהר. אבל הפרקליטות שלנו פשוט לא מתפקדת, כי היא נמצאת במצב של מחסור כרוני בכוח אדם.

תודה על כל המידע שהועבר כאן בפורום.
אשמח אם הנפגעים והנפגעות יתקשרו אליי לטלפון:
0522-470-282
או במייל
uribreitman@yahoo.com

שיהיה לכולנו בהצלחה במאבקנו המתמשך נגד נוכלים שטרם נכלאו."
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'נראה שתביעה פרטית (ייצוגית) היתה משיגה יותר'
נראה שתביעה פרטית (ייצוגית) היתה משיגה יותר
24/11/2008 | 15:17
17
1
לצפיה ב-'אף תביעה לא עזרה'
אף תביעה לא עזרה
24/11/2008 | 16:12
16
6
הנסיון מפרשת ברודרסון מלמד שבתי המשפט האזרחים אינם מסוגלים לעשות הרבה לאדם עם קצת תיחכום.
במילים פשוטות: כל מי שניסה לתבוע את ירון לא השפיע. רק המשטרה, שהכניסה אותו למעצר ועקבה אחריו בתקופה מסוימת, הצליחה להשפיע עליו.
הנתיב האזרחי (תביעה ייצוגית? אין סיכוי!) מוגבל מאוד אם הנתבע הוא אדם שטוען שאין לו כסף, או שהוא מסתתר מאחורי מסך של תאגיד.
הנתיב הפלילי הוא האופציה השפויה היחידה, ולכן הוא הנתיב המומלץ לטיפול בברודרסון.
לדעתי האיש חייב להיות מורחק מן הציבור באופן מיידי, כי הוא מתנהל בצורה פלילית לכאורה.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'אם היו מובאים לפני השופט כל הראיות האלה'
אם היו מובאים לפני השופט כל הראיות האלה
25/11/2008 | 03:37
15
3
סביר ש-20-30 איש שנפגעו מאדם אחד, היו עושים רושם בכל זאת.

ואגב חשבתי על תביעה פלילית - הונאה במכוון; מירמה והפרת אמונים, מעילה ועוד. אלה עילות מצויינות לשליחה למאסר לכמה שנים. מה שכן, נראה שבארץ אנשי עסקים לא זוכים להיכלא לתקופות משמעותיות (וזכור המקרה של אריה גולדין, שיצא ומיד חזר לסורו, אבל הפעם נשפט ל-14 שנה: אבל אולי כי הוא העז לרמות בנקים ולא סתם אנשים).
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'היית צריך לכתוב "...ולא סתם מתרגמים". וכאן'
היית צריך לכתוב "...ולא סתם מתרגמים". וכאן
25/11/2008 | 07:11
9
2
טמונה כל הבעייתיות.

הרי, בעיני מערכת המשפט בארץ, מתרגמים לא נחשבים. הם שווי-ערך לפחותים בבני האדם. לכן, הונאתם לא נחשבת כלל וכלל כעבירה, לא כל שכן כמשהו שצריך להתייחס אליה כמעשה שלא ייעשה ויש לעוצרו...
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'יש בארץ כמה גופים שהמערכת עובדת איתם מהר'
יש בארץ כמה גופים שהמערכת עובדת איתם מהר
25/11/2008 | 17:42
1
1
מאוד וביעילות מרשימה - הבנקים קודם כל, דבר שמוכר לכל מי שהיה באוברדראפט ולא ביקר בסניף - המכתב ה-3 מהבנק הוא כבר ממשרד עורכי דין, ומגיע בדיוק בזמן קבוע (בד"כ חודשיים-שלושה).

גם גופים גדולים אחרים כמו ספקיות האינטרנט, בזק, הוט ועוד חברות גדולות, תובעות וזוכות ומשיגות הוצל"פ במהירות סבירה (תוך שנה לכל היותר ומטה). זה משום שיש להם יחסים טובים עם משרדי עו"ד מוכרים, מהסוג שמכיר את המערכת ויודע איך להניע דברים.

לכן אם מספר נושים יתאגדו יחד וישכרו עו"ד רציני, העסק יזוז מהר יותר.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'אפשר גם בלי עו"ד, וגם לזכות אם מציגים את '
אפשר גם בלי עו"ד, וגם לזכות אם מציגים את
25/11/2008 | 21:35
2
העניינים בצורה ברורה ומביאים הוכחות.

ואם מתרגמים ועורכים לא יודעים להתנסח היטב, אפילו טוב יותר מכל עו"ד, מי כן יודע להתנסח?

ובעצם, אם פונים לבית דין לתביעות קטנות, אז בכלל אסור להיות מיוצג על ידי עורך דין.

עם זה, אני אישית יודעת שטוב יותר לפנות לבית דין לעבודה, שם השופטים הם בעד העובד המרומה מעצם הגדרתם, גם אם העובד לא מיוצג על ידי עו"ד, ודווקא אולי בגלל זה שהוא לא יכול להרשות לעצמו להיות מיוצג - וזאת, כמובן, בתנאי שהעובד מביא את ההוכחות המתאימות..

וברגע שיש פסק דין, זאת לא בעייה ללכת להוצל"פ (כי לא נראה לי, לאור מה ששמעתי כאן ובמקומות אחרים, שהלקוח הזה ישלם גם עם פס"ד). זה כבר שלב טכני גרידא.

וגם אם במקרה מפסידים במשפט או אצל הוצל"פ, ואין שום סיבה בעולם להפסיד, הרי העלויות אפסיות באופן יחסי. להפך, זה שיעור מעולה בחיים, מה עוד שבאמת אין שום סיכוי בעולם להפסיד אם מביאים את כל ההוכחות הרלוונטיות.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'הייזלנט, את קצת פרנואידית '
הייזלנט, את קצת פרנואידית
26/11/2008 | 11:12
6
2
ברודרסון, ורמאים אחרים, מרמים מתרגמים ועוד המון אנשים אחרים וחברות אחרות שעוסקים בתחומים אחרים. המערכת המשפטית דופקת את כולם, ללא משוא פנים.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'זה לא אני שפרנואידית, זאת את'
זה לא אני שפרנואידית, זאת את
26/11/2008 | 12:02
5
2
ובכלל, לפי דברייך את גם לא יודעת את פירוש המילה, "פרנואידית".

אני מצדי נתתי עצות על סמך ניסיוני החיובי ביותר בתחום, דבר שהוא להפך הגמור מ"פרנואידית".

לסיכום לא צריכים למהר להשתמש במילים שלא יודעים את פירושן כלל וכלל.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'וברצינות - למה את חושבת שמתרגמים נדפקים יותר?'
וברצינות - למה את חושבת שמתרגמים נדפקים יותר?
26/11/2008 | 13:18
4
2
כל אדם שאינו מצויד בעורך דין מהשורה הראשונה, ובזה וליס צודק, מקבל בבתי המשפט אותו יחס. וזה לא חשוב אם הוא מתרגם או כובסת. אז להגיד שמערכת המשפט מתייחסת דווקא למתרגמים כפחותים שבאדם - זה נראה לי קצת הגזמה.
מנסיונם של מכריי, אני יכולה להגיד דווקא שבשלושת המקרים ששמעתי עליהם שהמתרגם תבע בבית דין לתביעות קטנות, בית המשפט דווקא פסק לטובתו.

ואם את רוצה הגדרה קלינית לפרנואיד, בבקשה (מאינפומד):
מתאר אישיות המאופיינת ברגישות-יתר לדחיה על-ידי אחרים, חשדנות, עוינות וחשיבות עצמית.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'לא צחקתי התייחסתי למצב שאורי תיאר'
לא צחקתי התייחסתי למצב שאורי תיאר
26/11/2008 | 13:34
3
2
בפרקליטות.

אם היית קוראת את המסר שלי היית רואה שאמרתי שלהיפך, מועיל ביותר לפנות לבית דין לתביעות קטנות ועוד יותר, לבתי דין לעבודה, שם זוכים ליחס אוהד ביותר מעצם הגדרת האחרונה - בהתאם להוכחות שיש בידי התובע, כמובן.

ודי להתנצחויות שלך, הן לא מועילות, גם אם כוונותייך טובות
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'א' - שימי לב לאיזו הודעה הגבתי.'
א' - שימי לב לאיזו הודעה הגבתי.
26/11/2008 | 14:05
2
2
אם המחשב שלי לא השתגע סופית, כתוב שם "הרי, בעיני מערכת המשפט בארץ, מתרגמים לא נחשבים. הם שווי-ערך לפחותים בבני האדם. לכן, הונאתם לא נחשבת כלל וכלל כעבירה...". להתבטאות הזאת, ורק לה, מכוונת הערתי.

ב' - מתרגם עצמאי שהתקשר עם לקוח בהסכם אינו יכול לפנות לבית דין לעבודה. רק שכירים יכולים, כדי לתבוע מעסיק. בין ספק עצמאי ללקוח לא מתקיימים יחסי-עובד מעביד.

ואת צודקת. התנצחויות לא יועילו. מצד שני, גם תחושת קיפוח לא. אז בואי לא נראה את עצמנו כראשים וראשונים לדפוקים בישראל, כמגזר חלש ומוחלש במיוחד. תחושה שכזאת מגדילה מאד את הסיכוי שהמתרגמים הנפגעים לא יפנו למשטרה ולערכאות, והעבריינים יצאו בלי עונש.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'טוב, די להתנצחויותייך, טוב'
טוב, די להתנצחויותייך, טוב
26/11/2008 | 14:59
1
לצפיה ב-'חשבת פעם על תרגום עברי ל-mathemagician?'
חשבת פעם על תרגום עברי ל-mathemagician?
26/11/2008 | 15:22
2
כי לי זה יוצא "קוסמתיקאי"
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'אני חושבת שהשאלה היותר קרדינלית היא מה יצא '
אני חושבת שהשאלה היותר קרדינלית היא מה יצא
25/11/2008 | 08:42
1
לו מזה. אם היה אפשר להוכיח שהוא השתמש בחומר המתורגם והרוויח הון, הייתה עילה לתביעה.אבל  אני מבינה שזה לא המקרה.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'אני לא עורך דין'
אני לא עורך דין
25/11/2008 | 12:45
3
1
יש כלי שנקרא קובלנה פרטית, אבל הוא הליך חריג - רוב המשפט הפלילי מבוצע ע"י המדינה.
זה חבל. כי אם אנשים פרטיים היו יכולים להתניע תהליכים פליליים, המערכת היתה יותר יעילה.
נכון לעכשיו רוב הפושעים כלל לא מועמדים לדין.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'בינתיים פניתי לגוגל עם הסיפור'
בינתיים פניתי לגוגל עם הסיפור
25/11/2008 | 21:50
2
2
כדי לבקש שיחסמו אותו ו/או ימנעו ממנו לפתוח חשבונות אחרים אצלם וזה ללא קשר לאיתור האי.פי שגם אותו ביקשתי אבל כאן לדעתי יש צורך בצו.
תרגום ועריכה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'כל הכבוד לך'
כל הכבוד לך
25/11/2008 | 22:23
לצפיה ב-'לא יעבוד'
לא יעבוד
26/11/2008 | 11:04
2
פתיחת תיבת דוא"ל היא עניין של שלוש דקות, ארבע דקות לכל היותר.
זה אמנם נותן לך תחושת סיפוק, אך הוא ימשיך לבצע את אותם מעשים מכתובת שונה.
הדרך הטובה ביותר להתמודד עם התופעה שנקראת ירון ברודרסון היא:
1) ללכת למשטרה ולהגיש תלונה מפורטת
2) להגיש תלונה למשרד המשפטים על אי-הגשת כתב אישום כנגדו (מספר תעודת הזהות שלו נמצא בתחקיר, לנוחיותך)
3) לעשות לו ביקור בית עד שיבין שלא יהיה לו שקט עד שייצא מן הבית וישלם לך מזומן
[הכתובת שלו ידועה לאדם מסוים, צרי קשר בפרטי]
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'פרסמתי פה כמה אמצעי זהירות'
פרסמתי פה כמה אמצעי זהירות
24/11/2008 | 10:07
1
1
במסגרת אזהרה על ברודרסון / ברדי והפנייה לפתיל הזה.
תרגום ועריכה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'אגב זה, הנה עוד מוסד 'ללא כוונת תשלום''
אגב זה, הנה עוד מוסד 'ללא כוונת תשלום'
24/11/2008 | 15:16
2
והפעם רשמי וגלוי -  http://www.notes.co.il/gadi/40837.asp

כך שאפשר לצרף אזהרה לגבי כל רשת ירחוני SBC.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'תוספת לאזהרה הוא הציג את עצמו כאוריאל ליבר'
תוספת לאזהרה הוא הציג את עצמו כאוריאל ליבר
24/11/2008 | 11:51
11
5
אבל כתובת המייל היתה ע"ש Uri bardi לכן ידעתי שמדובר באותו אדם, קורה לי הרבה שלאדם יש כתובת מייל עם שם מסוים ויש לו שם שונה לכן לא התייחסתי אבל עכשיו אני מוסיפה לאזהרה כדי שתדעו - אוריאל ליבר = ירון ברודרסון
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'יכול להיות שהלחץ מתחיל להשפיע...'
יכול להיות שהלחץ מתחיל להשפיע...
24/11/2008 | 12:19
1
זו טעות שלא לגמרי מתאימה לו.
על כל פנים את יכולה להוסיף את השם הזה לרשימה באתר של אורי ברייטמן.
תודה
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'ומה היתה כתובת המייל?'
ומה היתה כתובת המייל?
24/11/2008 | 16:13
9
1
תוכלי לכתוב מה היתה כתובת המייל שלו?
זה מידע חשוב מאוד, מסתבר
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'Ori Bardi <parislove100@gmail.com>'
Ori Bardi <parislove100@gmail.com>
24/11/2008 | 20:40
8
1
לצפיה ב-'יפה, זכרו את הכתובת'
יפה, זכרו את הכתובת
25/11/2008 | 12:46
7
1
PARISLOVE100@GMAIL.COM

אבל כמובן שירון יכול לפתוח בעוד חמש דקות עוד חמש תיבות דואל חדשות.
זה סיזיפי...אבל אין ברירה.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'מהיכרותי הקצרה'
מהיכרותי הקצרה
25/11/2008 | 14:23
6
1
(לשמחתי) עם האיש, הדרך הטובה ביותר לזיהוי היא המאמרים שהוא שולח. הם מועתקים מ- PDF וכל המסגרות של הפורמט מופיעות בטקסט. בנוסף הוא בוחר לו מאמרים מסורבלים ומורכבים, שאין שום סיכוי שהוא עצמו מכיר את הכתוב בהם. אם אתם חושדים במישהו, הדרך הטובה ביותר היא לשאול אותו שאלה ספציפית על אחת הפסקאות. אין לו מושג על מה מדובר. ולכאורה וא מתרגם מאמרים שהוא כותב...
אני ניסיתי פעם אחת וזה עבד.
אילנה
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'הוא בלי ספק פסיכוטי'
הוא בלי ספק פסיכוטי
25/11/2008 | 17:44
2
1
חייב כנראה את ההרגשה שמישהו עובד קשה בשבילו, ואת הסיפוק של אי התשלום וההתחמחקות.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'אגב'
אגב
25/11/2008 | 18:40
1
1
מה שתיארת זה לא פסיכוטי ( אלא אם כן אלוהים הורה לו לעשות את זה) אבל יש סיכוי סביר שהוא פסיכופת
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'מניח שזה מוקצן אצלו עד כדי כך'
מניח שזה מוקצן אצלו עד כדי כך
26/11/2008 | 00:50
לצפיה ב-'אני קיבלתי את המאמרים בוורד אבל באמת כל פעם'
אני קיבלתי את המאמרים בוורד אבל באמת כל פעם
25/11/2008 | 20:59
1
1
ששאלתי שאלה לגבי משהו במאמרים הוא אמר לי לעזוב את זה או משהו דומה. בכל מקרה ה PDF בהחלט לא סימן היכר כי כאמור אני קיבלתי הכל בוורד
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'המאמרים'
המאמרים
25/11/2008 | 21:23
1
בוורד אבל הוא ממיר מ- PDF והכל מלא מסגרות אפורות.
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'הנ"ל נוכל מפורסם, ידוע היטב'
הנ"ל נוכל מפורסם, ידוע היטב
25/11/2008 | 17:05
1
7
בנוכלותו, מופיע בשמות אחדים, די דומים אך גם די שונים בזהויות שונות.

פורסם עליו באינטרנט תחקיר עיתונאי גדול וממצה, שכרגע איני מגיע אליו.

תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'בשרשור הזה יש לינק לתחקיר הזה'
בשרשור הזה יש לינק לתחקיר הזה
25/11/2008 | 18:33
3
לצפיה ב-'היזהרו ממנו גם בשם אורי באך'
היזהרו ממנו גם בשם אורי באך
25/11/2008 | 23:20
5
2
שלום לכולם,

אני מתרגמת פרילנסרית מזה מספר שנים, אך איני פעילה בפורום זה - למעשה, יצא לי להיתקל בו רק אתמול לראשונה.
לצערי הרב, גם אני נפלתי ברשתו של ברודרסון, תחת הכינוי אורי באך.

באופן אירוני, גיליתי את דבר המרמה אתמול בלילה, דקות ספורות לאחר ששלחתי לו תרגום ארוך ומייגע. במקרה, בעודי מחפשת פורום אחר, נתקלתי בפורום תרגום ועריכה והחלטתי להיכנס ולבדוק אותו. כמה דקות לאחר מכן נתקלתי בהודעה ומשם כבר הבנתי את מצבי...

כמו מרבית הסיפורים שסופרו בפורום ובכלל, גם אליי הוא שלח שני תרגומים קצרים וקלים יחסית, ומיד לאחריו תרגום ארוך וקשה יחסית. על כל התרגומים הבטיח לשלם מיד עם קבלת האחרון.
כאמור, הוא הזדהה בשם אורי באך וכסטודנט לתואר שני שמעוניין לתרגם מאמרים בהיסטוריה.
הוא שלח לי את כל פרטיו (שכנראה רובם שקריים) ואפילו שוחחנו בטלפון לאחר התרגום הראשון, כך שהפרטים נראו לי כשרים.

האמת היא שקצת קשה לי להתמודד עם הסיפור הזה. מטבעי אני מאמינה באנשים, ולאחר שנים של עבודה יחסית תקינה וסדירה מול אנשים באמצעות מיילים והאינטרנט - אני עדיין מופתעת לגלות שקיימים מנוולים שכאלו (כיוון שאפילו לא ברור לי מה הרווח שלו מכל הסיפור, מלבד כוונת זדון).
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'הפסיכוזה. זה מסב לו הנאה והוא כנראה מכור'
הפסיכוזה. זה מסב לו הנאה והוא כנראה מכור
26/11/2008 | 00:52
2
לצפיה ב-'וליס, אולי נשאיר את הפסיכולוגיה לפסיכולוגים?'
וליס, אולי נשאיר את הפסיכולוגיה לפסיכולוגים?
26/11/2008 | 11:17
1
1
בעיקר מפני שאתה פשוט טועה. פסיכוזה היא מצב שמתאפיין באיבוד קשר עם המציאות, ובמקרים מסוימים דלוזיות או הזיות. ברודרסון בכלל בכלל לא נשמע כמו מישהו שאיבד קשר עם המציאות. להפך - הוא מבין בדיוק איך הדברים עובדים, הרבה יותר טוב מהמרומים התמימים שלו. אלה, מצידם, דווקא פסיכוטים - הם חושבים שהעולם מלא אנשים ישרים
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'אוקי, אז הפתולוגיה שלו.'
אוקי, אז הפתולוגיה שלו.
26/11/2008 | 16:21
1
אין לי ספק שהוא שואב הנאה מהמעשים ומודרך על ידי מאניה מסוג כלשהו: הרי התרגומים האלה לא מיועדים לאיש - הם רק נועדו כדי שהוא יוכל לרמות.

ויש כאן מידה של איבוד קשר עם המציאות, אם הוא מעדיף לחיות כנרדף.

תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'נראה לי שאם הוא לא באינטראקציה של לנסות'
נראה לי שאם הוא לא באינטראקציה של לנסות
26/11/2008 | 11:14
1
להוציא מאיזו מתרגמת קצת תשומת לב העולם פשוט מתעלם ממנו ועל כן הוא מצא שיטה לקבל יחס, למשך כמה ימים הוא מרגיש שהוא קיים ואז כשזה נגמר הוא מיד עובר לתרגיל הבא
תרגום ועריכה >>
לצפיה ב-'הצעת יעול'
הצעת יעול
26/11/2008 | 15:21
1
אחרי שמקבלים עבודה מלקוח ולפני שמוסרים את התרגום, ואם משהו מריח לא טוב אפשר גם לפני שמתחילים לעבוד, אפשר לבקש צילום של ת.ז. הבן אדם כבר הזדהה בשם מסוים, וספק אם הוא יכול לייצר ת.ז. מיידית באותו שם.
ועוד מילה על הפרעת האישיות שלו- תראו כמה עוסקים בו כאן, ולא רק כאן. אנחנו משרתים את האגו הפסיכופתי הרעב שלו ....
תרגום ועריכה >>

הודעות אחרונות

14:03 | 22.03.20 דויד 5786
08:48 | 22.03.20 eng שפת אם חורגת
09:06 | 12.03.20 שוועסטער1
16:38 | 24.02.20 אייר19
09:12 | 12.02.20 kidrona
09:12 | 04.02.20 לינדה36
07:29 | 31.01.20 judmore
23:15 | 26.01.20 איילת השחר 56
10:35 | 26.01.20 kidrona
08:08 | 18.01.20 חייםאבג
16:49 | 14.01.20 אייר19

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ